Evro, Funta ili nesto trece ?

ninjans

Početnik
Poruka
42
Ostala mi je prilicna svota dinara, koji stoje i gube na vrednosti svaki dan z:((
Evro vec otisao gore i sta sad. Mala je verovatnoca da krene u drugom pravcu...
Sa druge strane Britanska funta se gotovo izjednacila sa evrom. Da li je mozda bolje uzimati funtu ili nesto sasvim trece dolar, franak...
 
Funtu nece da puste da bude niska....
EU ne daje....
Dakle ako i dalje ostane da GB hoce u EU onda ce funta morati da se digne bar do 1,5e.
To ce biti stav centralne banke, a ne politicara....
Da li hoce u evropu ili nece to je vec pitanje cene, jer skupo je trenutno nabildovati funtu do 1,5e...to bi razbilo britansku privredu....u lokalu...
 
Na neki srednji rok najbolje bi bilo da kupis dolare. Letos sam placao oko 50 i nesto dinara za dolar, a sada dolar kosta oko 70 dinara. Do sredine godine moguce je da ce evro-dolar doci ponovo na 1:1. To su samo pretpostavke. Veoma moguce da gresim.

Na neki srednji i duzi rok svakako je pametno ulagati u zlato posto se predvidja da ce zlato dostici novi istorijski rekord, sto znaci preko 1000 dolara za uncu. Cena mu je sada oko 840 dolara, sa tim da u nekom kracem roku moze da ode ispod 800 dolara, pa bi ga tada trebalo kupovati.

Naravno, zlato je tesko fiziski kupiti, pa bi bilo najbolje kupovati australijske dolare cija vrednost je u direktnoj vezi sa zlatom. Kada zlato raste, raste i australijski dolar i obrnuto.

Ovo su samo ideje, odluka je uvek samo na tebi. Pozz!
 
Ostala mi je prilicna svota dinara, koji stoje i gube na vrednosti svaki dan z:((
Evro vec otisao gore i sta sad. Mala je verovatnoca da krene u drugom pravcu...
Sa druge strane Britanska funta se gotovo izjednacila sa evrom. Da li je mozda bolje uzimati funtu ili nesto sasvim trece dolar, franak...

Svajcarski franak. Ima najmanje oscilacije, banke ga izbacile iz kredita jer ne skace kurs i nemaju zaradu, ja imam svajcarske franke.
 
sve je u redu ali kome prodati zlato po istoj ceni koju saM PLATIO PRI KUPOVINI

gledaj u slucaju neke velike inflacije svetske ili domace hartija moze da posluzi i kao tolet papir, neznam dali se secas devedesetih kod nas sta je bilo, milioni i miliarde,dans plata sutra burek,zlato ces prodati uvek za pare ili u zameni za nesto i ne mozes izgubiti mnogo cak i za vreme rata zlato vredi puno,to je i Arkan provalioz;)
 
Ostala mi je prilicna svota dinara, koji stoje i gube na vrednosti svaki dan z:((
Evro vec otisao gore i sta sad. Mala je verovatnoca da krene u drugom pravcu...
Sa druge strane Britanska funta se gotovo izjednacila sa evrom. Da li je mozda bolje uzimati funtu ili nesto sasvim trece dolar, franak...

Што не сачекаш још мало. Зуцка се нешто да ће се Динар заменити Евром. За то је потребна сагласност ЕУ.
 
ako si zainteresovan za zlato onda moze me kontaktirati na pp pa da ti dam direktan odgovor...tj kome da se obratis...kad ga kupis volja ti sta ces sa njim dal da ga drzis u svajcarskoj ili da ga drzis kuci...inace cena zlata samo raste...

je l mozes meni da objasnis nesto vise u vezi zlata? konkretno me zanima gde mogu da kupim lomljeno zlato ili poluge u srbiji? i gde bih to mogao da nadjem u turskoj naprimer?

hvala!
 
Dobro kažu svi koji bi kupili zlato...poskupelo je trostruko za relativno kratko vreme...neko reče poluga 22 hiljade...za polugu od kilo po današnjem kursu treba 26.500 eura...polugica od kilo je malena,malena...(spec.težina 19,3.)...nikako nakit...dukati sa likom franje josipa su (manji)3,5 gr (oko 100 evra) ili (veći) oko 14 gr (oko 400 evra) a finoće su 986 promila,to ti je skoro čisto zlato...česti su na našem tržištu a svi ih vole zbog čistoće...i lako se i prodaju ..ne uzimaj ništa drugo osim ako naletiš na polugice od 1 unce (31,1 g)50 grama ili 100 grama...na njima piše 999,9 Heraeus ili Degusa...to je čisto zlato!!
 
Ostala mi je prilicna svota dinara, koji stoje i gube na vrednosti svaki dan z:((
Evro vec otisao gore i sta sad. Mala je verovatnoca da krene u drugom pravcu...
Sa druge strane Britanska funta se gotovo izjednacila sa evrom. Da li je mozda bolje uzimati funtu ili nesto sasvim trece dolar, franak...

Imaj u vidu da su decenijama unazad najstabilnije svetske valute Švajcarski "Franak" i Japanski "Jen".

U njima je najbolje držati uštedjevinu,jer je rizik od pada vrednosti minimalan u odnosu na ostale valute. :)
 
Dobro kažu svi koji bi kupili zlato...poskupelo je trostruko za relativno kratko vreme...neko reče poluga 22 hiljade...za polugu od kilo po današnjem kursu treba 26.500 eura...polugica od kilo je malena,malena...(spec.težina 19,3.)...nikako nakit...dukati sa likom franje josipa su (manji)3,5 gr (oko 100 evra) ili (veći) oko 14 gr (oko 400 evra) a finoće su 986 promila,to ti je skoro čisto zlato...česti su na našem tržištu a svi ih vole zbog čistoće...i lako se i prodaju ..ne uzimaj ništa drugo osim ako naletiš na polugice od 1 unce (31,1 g)50 grama ili 100 grama...na njima piše 999,9 Heraeus ili Degusa...to je čisto zlato!!

jel ja mogu to da nadjem u turskoj npr i da preprodam ovde? i jel to moze da se nadje u zlatarama?
 

Back
Top