Evro, Funta ili nesto trece ?

U Turskoj ,kao i svugde u svetu uostalom čisto zlato može da se nađe i kupi...ako misliš da je čisto zlato u turskoj jeftinije varaš se...nakit im je jeftiniji ali je lošeg kvaliteta pa ga ne propuručujem nikome,nipošto...često je žigosan kao 585 (14 kt) a u stvari je mnogo manje finoće (12 kt ili 10),ima i mnogo falša pogotovo ''belo zlato'' ili kombinacija...Uzgred ni u njihovo poštenje baš nešto ne verujem...
Zlato (čisto) možeš da kupiš i ovde a i da prodaš...pogledaj limundo aukcije bilo je nekih zlatnika koje sam pomenuo (austrijski)...naravno i ovde važi pravilo:kad ga kupuješ svi ga cene skupo a kad prodaješ svi ga cene jeftino..!!Šta god te zanima pitaj,znam dosta o tome...!
 
Cena je varijabilna u zavisnosti od dnevne cene zlata na berzi...obično je od 25 do 31 evro po gramu...trenutno je potražnja velika,pogotovo za malim polugicama-pločicama od 5,10,20 i 50 grama...to se na zapadu prodaje i u bankama,lepo upakovano,vakumirano sa sertifikatom kvalitetu/čistoći...ali recimo 1 gram je 30 evra a 5 grama je 135-140 evra.Potražnja je velika jer mnogi oće da kupe nešto sigurno za višak novca koji imaju...Imaš na aerodromu u Frankfurtu mislim automat za prodaju pločica od zlata,ubaciš 30-40 evra i izađe pločica..!
Viđao sam i turske takve pločice-polugice...mogao bi da probaš u nekoj zlatari ali biraj što veću i bogatiju i traži pločicu kvaliteta 999.9 (četri devetke),gotovo sam siguran da to prodaju.Ali zašto toliko insistiraš na Turskoj?Ako misliš da je tamo jeftinije čisto zlato-sigurno nije...nakit jeste jeftiniji ali i znatno lošeg kvaliteta,porezi su im manji ...
Ne znam koliko ti treba?Možeš to naći i ovde a cena nije veća nego u Turskoj...
 
Sve je tako...evro,evro...ali ...za zadnju godinu dana cena zlata se promenila ovako:
od 868 $ na 1150 $ za finu uncu (31.1 g)...i još će da skače ,jednog momenta je čak zavladala panika jer je bilo prešlo 1200 $,,,!
Za zadnjih pet godina:od 400$ na 1150$....
Dakle sve moguće inflacije jedino prati vrednost zlata i ništa drugo....A sad zamislimo da čovek ima primera radi 10.000 eura s kojima ne zna šta bi počeo,stoje mu bez veze?U banci će dobiti ako ne oroči 0,8 % kamate... a sve poskupljuje u međuvremenu!!
Da imam te pare ne bih razmišljao sekunde jedne...iako kod nas nažalost ta vrsta trgovine je slabo razvijena ali biće je sve više i više,sutra može da se desi da jedan evro vredi ustvari 80 centi!!!
 

Back
Top