Jednoobraznost raste u Srbiji

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Jednoobraznost raste u Srbiji....

Primera ima puno....od novogodisnjeg obaveznog bljestavila svetla (ovo ce malo ko razumeti ovde,sta sam tacno mislio pod ovim, osim mozda mala pomoc sta se podrazumeva pod "dobrim domacinom"....)
Uspesna zena:.....utrkivanje koja ce biti prva seljanka u selu ,ili gradu ,sve je danas pocelo da lici u srbiji na selo....Bar u Beogradu primecujem ponasanje i obicaje karakteristicne za malo veca i besnija sela unutar srbije....
Obicaje iz malih gradova i malih sela ne primecujem....jedni su odbijeni zbog nemanja vremena, drugi zbog nepoznavanja obicaja ili nepodobnosti ili nemanja straha od sujeverja od tih malih seoskih verovanja....

Da li je ova jednoobraznost uvod u teznju da se svi srbi u Srbiji sloze?
Ili da se lakse naloze, pa onda biti glavni medju svima....?
Obrazovanje medija je potpuno predano ovim sablonima jednoobraznosti, jer cak umesto obrazovanja ljudi po pitanju srece, resavanja problema i kvalitetnijeg zivota, mediji se razbijaju oko tih "neporecivih istina" i mlate li mlate...
Prenose recepture, obeveznost ponasanja, kodekse ili rituale, i to ne onako informativno vec dogmatski posesivno...

Hajde da vidim sta mislite zasto raste jednoobraznost u Srbiji.

P.S.Da ne pricam o tome koliko je sad jednoobraznost porasla u odnosu na SFRJ...
A nasuprot tome disciplina ponasanja i normalnost neceg pristojnog i ocekivanog je rasprsena na neku apsolutnu slobodu,koja je uvek osudjena....kao "mala pljacka vlaka"....sad cemo mi da glumimo lopove i kabadahije, a onda cete vi da glumite , a mi da vas jurimo....
 
Jednoobraznost raste u Srbiji....

..Da li je ova jednoobraznost uvod u teznju da se svi srbi u Srbiji sloze?
Ili da se lakse naloze, pa onda biti glavni medju svima....?


Hajde da vidim sta mislite zasto raste jednoobraznost u Srbiji.

.

Ne daj Boze da to bude "uvod u teznju da se svi Srbi u Srbiji sloze"!
Nego, sta ces, "tranzicija" nosi svasta (i mulj), tako da...ne sekiraj se.
I da, ne mislim da raste ta jednoobraznost vise nego u Italiji gde se masovno porodicno vikendom kupuje po tzv. soping-selima (pored velikih gradova) gde se moze naci "markirana" proslogodisnja garderoba po nizim cenama ( ali ne i jeftino). To je tek uzas, pa ako treba da biram - ne bih izabrala ni jedno od ta dva...z:lol:
 
Jednoobraznost raste u Srbiji....

Da li je ova jednoobraznost uvod u teznju da se svi srbi u Srbiji sloze?
Ili da se lakse naloze, pa onda biti glavni medju svima....?
Obrazovanje medija je potpuno predano ovim sablonima jednoobraznosti, jer cak umesto obrazovanja ljudi po pitanju srece, resavanja problema i kvalitetnijeg zivota, mediji se razbijaju oko tih "neporecivih istina" i mlate li mlate...
Prenose recepture, obeveznost ponasanja, kodekse ili rituale, i to ne onako informativno vec dogmatski posesivno...
....

To nije odlika samo Srbije,vec celog dansnjeg globalnog drustva.Po meni ta kako je nazivas jednoobraznost ne moze da dovede ni do kakvog slaganja medju ljudima.To je cisto otudjenje ljudi.U danasnjem svetu masovne kulture sve je pocelo da se materijalizuje, upravo svodi na sto uzi krug, racionalizuje, dogmatizuje.
Muka mi je od svih naslova u novinama-'Deset nacina da budete srecni, Kako da zavedete osobu svojih snova,Sta treba da unosite u organizam da bi vam se zivot, mozda, produzi nekoliko dodatnih sekundi,Koje su poze u sexu najbolje i kojim redosledom,,Koliko minuta dnevno odvajate za citanje, koliko za muziku, koliko za fizicke vezbe,Saveti kako da ostanete zauvek mladi..,
I posmatrajuci sve to , ispada da ako vas zivot ne organizujete tako i tako, vi niste normalni gradjani,vi zapravo, fakticki i ne zivite
Pa ta opsednutost buducnoscu.Na kraju svake godine,predvidjanja kakav nas zivot ocekuje u sledecoj godini uz obavezan savet: Sledi nam ekonomska kriza, morate se pristedeti, posebno od januara do avgusta, jer znate, mi i nasi strucnjaci psiho-socio-futurolozi ekonomsko -pravne struke, mi smo sve proracunali kako ce ,kad ce i sta ce biti.I ako pratite nase emisije redovno, vi cete biti na sve spremni i nista vas ne moze iznenaditi, nista nepredvidjeno
A to su sve samo mediji i njihov uticaj koji su ipak samo jedan bitan deo te velike masinerije savremenog drustva s posebnim naglaskom na princip zivljenja radi-trosi novac,i opet i jos vise radi i trosi novac , i tako u nedogled
 
Realno vise primecujem jedan povratak krute zbilje,valjda pod impresijom ove tzv.svetske ekonomske krize...Ako je to jednoobraznost,onda je to vec vidjeno...i budi lepe uspomene (20 godina ranije,npr.). Pravi osecaj koloseka,za razliku od zabokrecine od predhodnih godina.dal je to magija broja 9,nemam pojma...uglavnom,kupim takve impresije.Kazem 'osecaj' koloseka,a ne pravi kolosek,posto zaista nemamo opipljiva sredstva da se svrstamo u cvrst ekspresivni kolosek kao nekada...i dalje se za nama vuce ljigava proizvoljnost tranzicije i opste svetskog populizma.Ali, dal su zvezde,sta li..osecam neku vrstu iscedjenog originalizma tek u odnosu na proslo leto.kao da je svima dosadilo da glume izgubljene punoglavce u gustoj bari,pa su napokon krenuli da saobracaju duz linija hvala bogu jos uvek prisutnih stabilnih preseta inteligentne civilizacije...Sta vise,primecujem neku vrstu opsteg masmedijalnog zajeba..:) Pogledajte sadrzaj bilo koje tv-emisije i uporedite sa slicnim iz prethodne godine:to su neobavezna caskanja,nadmetanja u nekom slobodoumlju,rastereceno nudjenje najotkacenijeg nekakvog shvatanja,vodolijansko-uranski prilozi..hah.:D kao da je osvojena dugo izgubljena oaza slobodnog izbora,ili se iz oslobodjenog saobracanja 'nametnula' ovakva sloboda...deluje kao rasterecenje na jednom kolektivnom,nacionalnom, drzavnom,mozda cak i globalnom planu,mada treba uvek biti rezervisan prema kretanjima mase. Nesto se nudi da bi dovelo do ploda,a ne da bi bilo osnova za mitomanstvo,javasluk i dalju iluziju 'srecnih vremena'...Najblize ovakvom idealu zapravo ispunjenog duha mi je bila ona godina pre tacno 20...tre romantik...ova prema njoj deluje kao bleda kopija.mozda te devetke... ;) mada ona jedna dobila sestorke,pa osmorke,masala,bas se usrecila.. :P
 
Da ljudi hoce da napreduju zemlja bi napredovala.
Ljudi oce da zive lagodno i da nista ne rade. To je realnost.
A ko ne zeli da napreduje ???? A kako da se napreduje ako ti se ne daje mogucnost da napredujes (imas volju, znanje i obrazovanje) ako ti se ne nude uslovi, koje ne mozes da sam vestacki proizvedes jer si se skolovao da budes deo kolektiva....Kako da napredujemo kao narod kada nas mnogo vece zemlje i narodi sisaju ko kako i koliko hoce ??? A mi im naravno ne mozemo nista

Robovi ne mogu lagodno da zive.
Ratnici mozda, dok trose ratn plen.
Zato ce se desiti transformacija robova u ratnike. Samo sto ce ih tada biti previse, pa ce biti jos gore.
Zadnji put kad smo pokusali da budemo ratnici, izbombardovali su nas da nismo znali gde bijemo...Suvise smo mi mali narod da bi bili ratnici u sadasnje vreme....Osim ako se ne pridruzimo EU ili nekom drugome pa njihove bitke bijemo....

svako se bori da ne bude rob, samo sto se neki ne bore dobro niti dovoljno
Po kojim to merilima mislis da se neko ne bori dovoljno ? Po tvojim ? Pa svako se bori kako zna i ume i po SVOJIM merilima....Jos nisam cuo da se neko ne bori dovoljno a da mu okolnosti dozvoljavaju vise i jos da pritom zna da ce mnogo vise da dobije
 
Poslednja izmena:
Sad si mi reko i AKO SI MI REKO....Poklopi me alal ti vera.....Neznam na koliko si me godina procenio....Mada nisam toliko star, da sam ziveo u to vreme kad smo bili ratnici i ogromna sila....A ove probleme sto sam naveo....nisu moji problemi nego vas starijih i onih sto su se oslanjali na skole, tj obrazovanje....I starost nema veze sa iskustvom, nego ono sto se proslo i koliko se proslo u zivotu ima veze sa iskustvom......Vreme ima veze sa rutinom
 
Rekao sam ti to zato sto si kao i ja naivan po pitanju ljudske patologije, samo sam ja nesrecom vise puta sreo nezamislivo patolosko kod ljudi , samodestruktivno do neverice....
Lenjost najveca bolest, ali kako se kruzenjem i postapanjem covek moze okrenuti za 360 i sam sebe ubijati, a kao koristeci odbrambenu logiku, to ne zvuci kao zdrava logika, a i nije, ali se desava cesto....
 
Ako mislimo na ljude koji su lenji zbog ovakve sveopste situacije, pitacu te jedno: Jesili nekada video takvog coveka koji na kraju dobije uslove za rad, koje je svo vreme cekao u toku lenstvovanja ? Ja sam video....i video sam da se takav covek okrene za 180 stepeni....i ne lici uopste na sebe, tj onakav kakav je bio....Te nazovi lencuge su u fazonu BOLJE DZABE DA LEZIM NEGO DZABE DA RADIM, i tako cu sve dok mi se ne poklope kocke (uslovi koje cekam)....I u pravu su jednim delom, jer skoro uvek to na kraju i docekaju....
 
Ma, ljudi su debili... neki kreten postavi za "cilj" neku glupost, pa se svi utrkuju da budu prvi u tome... Josh i svako daje sebi za pravo da zaviruje u tudje zivote i "nadgleda" napredak na putu ka tom cilju... shta god on bio...
Tu su i kompleksi(po meni totalno neopravdani) - oni koji zavide onima koji zive u gradu, ko ima veca kola/grudi/usne/novchanik/kucu... i slichne gluposti... a niko ne ume da ceni sebe, vec kopira druge...
Dodajte na to i neobrazovanost(nekad krivica ljudi, a nekad vishih sila...)
i oni koji upravljaju drugima imaju potpunu slobodu i moc da uvedu shablonizam i rade sa drugima shta im je volja...
Svi po istom principu postupaju, pokreti su vec predvidjeni, korishcenje drugih u svoje svrhe je maximalno...

A primer uticaja medija:
Chitala sam u novinama 24h jedan idotski tekst, zbog kojeg sam odluchila da nikada vishe te novine ne uzmem u ruke.
Dakle: shablon savrshenog braka, koji traje "dok ih smrt ne rastavi":
Mushkarac i zena se upoznaju preko prijatelja, budu u vezi 3,5god, dete naprave posle 2,5god, chuju se telefonom dnevno oko 3 puta(dajte, svi zivi bi se smorili... da se chuju toliko puta i josh gledaju ostatak dana....aaa!), nedelju dana godishnje budu na odmoru, vidjaju se sa prijateljima 2 puta mesechno... i ne znam shta vec... kapirate poentu... Debilizam!!! Upravljanje drugima, iako nije spomenuto:"Uradite ovo!" nego je to neki "recept", koji ce ljudi pratiti, jer je besplatni chasopis to napisao, a nauchnici prostudirali i ukapirali i preneli tajnu drugima, zarad opshteg dobra i blagostanja, mir svima i sl... :dash:
 

Ma, ljudi su debili... neki kreten postavi za "cilj" neku glupost, pa se svi utrkuju da budu prvi u tome...

Koji kreten ???!!! Budi malo odredjenija....Zasto kazes da su ljudi debili, i zasto kazes SVI? Hoces li da kazes da SVI su kao ovce, samo ti nisi...?
Josh i svako daje sebi za pravo da zaviruje u tudje zivote i "nadgleda" napredak na putu ka tom cilju... shta god on bio...
Pa ako ti to smeta, sto ne odes da zivis u planine izdvojena od svih i onda neces imati tih problema....nego i dalje zivis u toj zajednici.....? Zar se ti nikada uporedjivala sa drugima (koliko je neko ispred ili iza tebe) da bi videla gde si TI ustvari u svemu tome?

Tu su i kompleksi (po meni totalno neopravdani) - oni koji zavide onima koji zive u gradu, ko ima veca kola/grudi/usne/novchanik/kucu...
Pa zasto da ne (grudi/usne...), ako ce im to dati samopuzdanje....Uostalom zasto se ti sisas, pedikiras, manikiras, sminkas, lepooblacis ??? Da bi izgledala lepse (samopuzdanje), samo ovo sto si navela je skuplje, pa zato i pljujes po tome...A ovo za (kola i novcanik)....pa da te pitam za koga bi se pre udala, za nekoga ko nema zasta kuce da ga ujede i nema nista, i koji ne moze da tebi i vasoj buducoj deci da pruzi buducnost, i koji ce kasnije da zavrsi u zatvor jer nema da plati dazbine i kome ce da uzmu i to malo sto ima zbog toga i td.... ili za ovoga ko ima debeo novcanik i dobra kola?
i slichne gluposti... a niko ne ume da ceni sebe, vec kopira druge...
Kako neko da ceni sebe ako nema samopouzdanje ???? Pa zato i kopira druge, da bi sebe posle cenio....
Dodajte na to i neobrazovanost(nekad krivica ljudi, a nekad vishih sila...)
Zasto mislis da su neskolovani ljudi, zbog toga sto su neskolovani, glupi, zaostali, siromasni i nesposobni......? Odakle ti to :dontunderstand:
i oni koji upravljaju drugima imaju potpunu slobodu i moc da uvedu shablonizam i rade sa drugima shta im je volja...
Svi po istom principu postupaju, pokreti su vec predvidjeni, korishcenje drugih u svoje svrhe je maximalno...

Ovde si isto vrlo neodredjena.....nasta mislis? na manipulatore, kao ljude uopste ili na ove na vlasti ? Neprecizno totalno :think:

A primer uticaja medija:
Chitala sam u novinama 24h jedan idotski tekst, zbog kojeg sam odluchila da nikada vishe te novine ne uzmem u ruke.
Dakle: shablon savrshenog braka, koji traje "dok ih smrt ne rastavi":
Mushkarac i zena se upoznaju preko prijatelja, budu u vezi 3,5god, dete naprave posle 2,5god, chuju se telefonom dnevno oko 3 puta(dajte, svi zivi bi se smorili... da se chuju toliko puta i josh gledaju ostatak dana....aaa!), nedelju dana godishnje budu na odmoru, vidjaju se sa prijateljima 2 puta mesechno... i ne znam shta vec... kapirate poentu... Debilizam!!! Upravljanje drugima, iako nije spomenuto:"Uradite ovo!" nego je to neki "recept", koji ce ljudi pratiti

Ne razumem zasto si TI to citala (ako se toliko razumes u to, ako to ne odobravas) a pogotovo toliko dugo....Taj casopis je uglavnom potreban ljudima koji zele neku vodilju, koji jos nemaju tako nesto definisano kod sebe....Pa im sluzi kao oslonac i putokaz....I oni se tome ne smeju za razliku od tebe...I ne znam zasto TI citas taj casopis, kad je tebi potreban neki casopis tipa "kako umanjiti svoj bes prema ljudima i sistemu, radi svog psiho-fizickog zdravlja"
-----Ovo sto si ti sve navela je jedan deo infrastrukture naseg drustva.....I ako zabranis sve to i ponistis, kako bi ti zelela da uradis, onda bi dobila ili zombije ili gradjanski rat bez da bude iko tu da iskontrolise.....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Nisam mislila na sve ljude... na vecinu koju svakodnevno vidimo oko sebe... pa tu mislim i na neke osobe koje poznajem... npr.: danas je u modi nositi baletanke, i svi trk u prodavnice da bi kupili iste, svi ih obozavaju... nije da one nisu postojale i ranije...

Nije da imam neshto protiv uporedjivanja(imam samo ako je tu i preterivanje, ali to je druga pricha), nego meshanje... ko shta radi, sa kim, zbog chega, kako, koliko... zavirivanje u tudje zivote i trudi se da malo umesha prste, a da to ne prizna ni sam sebi... Pa tracharenje unaokolo i otkrivanje tudjih tajni... Ono shto se deshava iza zatvorenih vrata tudjeg doma, tu treba i da ostane.

Verujem da sve polazi iz uma, da se umom moze kontrolisati sve(shto se tiche osobe koja to radi, ne drugih). Ima ljudi koji nisu fizichki najprivlachniji, a zrache pozitivnom energijom, a imash i savrsheno proporcionalne, simetrichne osobe, koje su lepe. ali ipak antipatichne i ne ulivaju poverenje. Ako je neko ok osoba, ako zna ko je, shta je, a najvaznije - shta zna i kakva je dusha, onda nije potrebna operacija i shta vec...
Shminke sam se "odrekla" josh u srednjoj shkoli, prvo zbog bubuljica, a potom jer sam skontala da i nema neki veliki, pozitivan uticaj na moj zivot, ako bar malo vredim, onaj ko treba to da zna - znace, a da mi i ne treba pomoc raznih sredstava... Kako bi bilo da ta "sredstva" ne postoje?
Mada sam na Discovery-ju ili tako nekog kanala, juche, gledala neshto slichno... pa mi je jasno shminkanje i ostalo, ali sam i dalje protiv maskiranja i takvog skrivanja...

Udala bih se samo za osobu koja bi mi dala slobodu(u duhovnom smislu). Ionako novac posle smrti nije bitan, jeste potomcima, a kada je pa mrtav chovek o njima mislio? Novac ne znachi i chast i poshtovanje. Sreca nije oko nas, nego u nama. Lepo je i korisno moci kupiti sebi shta trebam ali nije lepo prodati se za to ili biti sa budalom zbog novca...

Ako osoba ne ceni sebe, kako ce je drugi ceniti? Ako iskopiram drugog, kako cu znati ko sam ja?

Nisam rekla da su "glupi, zaostali, siromasni i nesposobni", mada si malo u pravu kada ovo kazesh. Neobrazovanost je nedostatak znanja, manjak slobode chovekove misli, pa kada ne zna shta da radi, radi ono shto mu se kaze... Siromashtvo je zastupljeno i kod osoba sa zavrshenim fakultetom, mada manje nego kod onih sa srednjom ili samo osnovnom. Nesposobnost - to imamo svi, ne moze neko biti sposoban za sve, svi mogu raditi poneshto(osim ako nisu sprecheni). A glupost - nje ima svuda, bez obzira na pol, obrazovanje, materijalnu obezbedjenost...

Mislim na sve koji mogu manipulisati masom u svoju korist, pa je troshiti dok se ne raspadne i onda je odbaciti. Poslodavci, vlast, ko god ima tu moc...

Imam puno pravo i slobodu da chitam shta zelim, a to sam u tom trenutku htela... Ljubav, instinkt i vera su navece vodilje u zivotu. Shta ce im chasopis, neka oslushnu sebe i svoje zelje, po tome neka se vode, a ne po nekim receptima i preporukama nekih ljudi sa strane... Svaki zivot je drugachiji... I kako mi mozesh preporuchiti neshto, ako me ne znash? To znachi da imash istu osobinu kao i ti "nauchnici"...

Ne kazem da je anarhija dobra, nije ni potpuna sloboda dobra, ali je potrebna sigurno veca sloboda od one sada zastupljene...
 
Naucnici, koji citaju slican list.....Nauka je danas po stampi ono sto se desava po institutima???

Ne znam, ne mora da znachi da je bilo shta u novinama istina... A shta se deshava po institutima, mi, obichni gradjani, necemo nikada saznati(verovatno)... Sem ako ne bude neka katastrofa ili neshto drugo shto bi nam pokazalo ono shto zelimo znati... a manipulacija i shablonizam nam ne pomazu u saznavanju i otkrivanju novih stvari, to je sigurno...
 
Ako osoba ne ceni sebe, kako ce je drugi ceniti? Ako iskopiram drugog, kako cu znati ko sam ja?
Prosto i jednostavn, ima takvih ljudi, koji tako rade i osecaju se super a pri tome imaju zdrava zivotna nacela...pa drugi njih kopiraju...video sam

Mislim na sve koji mogu manipulisati masom u svoju korist, pa je troshiti dok se ne raspadne i onda je odbaciti. Poslodavci, vlast, ko god ima tu moc...
Na ovo bi odgovor bio suvise opsiran....ali razmisli jos jednom...stavi se ti na njihovo mestooo, pa reci sta bi uradila na ovo vreme
I kako mi mozesh preporuchiti neshto, ako me ne znash? To znachi da imash istu osobinu kao i ti "nauchnici"...
Jer suvise gledas tamnu stranu ljudi i sistema

Ne kazem da je anarhija dobra, nije ni potpuna sloboda dobra, ali je potrebna sigurno veca sloboda od one sada zastupljene...
Pitanje slobode moze se na vise nacina definisati...Zavisi iz kog se ugla posmatra
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Ljubav, instinkt i vera su navece vodilje u zivotu

Ljubav se tumaci kao veza i zaljubljenost u njoj...
Instinkt se tumaci cesto kao ono sto je nada, ili ono sto je strah....a redje ono sto je znanje nekome koga mrzi da bas sabere 2 i 2...
Naravno tu su i oni koji instinkt tumace kao boziji ukaz....ili andjeoski
Vera se tumaci kao religija, a tumaci se i kao samopouzdanje...

I dobismo mnogo izvitoperenu izjavu, samo zato sto nije precizna u startu, a lepo se slozi kad je izreknemo , a kad je podrzana...
-------------------
Ljubav zavisi od manipulacije onih koji imaju neki interes nad onima sa kojima smo mi u ljubavi...
Instinkt zavisi od predistorije i onoga sto nam se ranije desavalo, kao i iskustva...
A vera zavisi od vaspitanja i sazrevanja....

Sujeverje ne bih da mesam....

Tako da ova receptura dovodi do ovcica za klanje, priglupih i povrsnih zakljucaka ako se tumaci od takve osobe, a do smirujuceg i nadahnjujuceg zakljucka ako se tumaci od inteligentne osobe...

Zasto ljudi stalno zaboravljaju da nije stos u zakljucku, sudu , osudi, pohvali, nagradi....vec u putu....
U putu se lako moze odrediti da li je nesto dobro, lose, mudro, glupo....
A kod ljudi koji su kao moralni i casni svi od reda, najbitnije je konacni skor....
Ljudi , hajde se vi popnite na vrh sljastece zgrade, spolja po prozorima....
A svima u ocima osvetljen vrh kao cilj...
 
@sablon:
Verujem da bi ljudi(bar 99% njih) zloupotrebili vlast, ako bi je drzali slobodno u rukama… I ja, verovatno… jer novac i vlast kvare, retko se nadje osoba koja potpuno odoli iskushenjima i vlada pravedno… A pogotovo, kao shto si rekao – u ovo vreme.
Gledam tamniju stranu zato shto nje ima i previshe, ali nisam zaboravila onu svetliju koja viri kroz tamne oblake…
Sve se moze gledati na bezbroj nachina, I svaki nachin moze biti pravi ili ne, zavisi kako ga gledamo i kada ga koristimo, a ako ovako nastavimo, odmaknucemo se od teme… =)

@Tuzni_patak:
Kao shto rekoh – moze se sve tumachiti razlichito, a opet da sve bude tachno… Kada “izmixujemo” sve shto si napisao, mozemo svaku “definiciju” protumachiti kao tachnu i koristiti onu koja nam u datom trenutku odgovara, a da ne zvuchi besmisleno ili lazno.
Ako oslushnemo sebe, znacemo kako da se ponashamo na tom putu, ne sputavajuci sebe tudjim ciljevima, putevima, potrebama... Ali to ne znachi da treba da zaboravimo na druge. Lepo je kada imamo primer uspeshne osobe, koja je dospela do svog cilja, mozemo se malo ugledati na nju, ali je najlepshe kada sami dodjemo do svog, bez tudjeg uticaja, pomoci(mada ona nije na odmet), ideja i sl... Kada znamo da smo mi sami bili sposobni u uspeshno zavrshili deo puta, pa se veselo uputiti na sledeci deo... Jer, moze nam se nekada vratiti u misli da nismo bili samostalni, pa se ukochiti na tom putu, jer nas je posetila nesigurnost u sebe, misao da necemo moci sami...

A mnogo sam odmakla od teme, je l' da? Izvinite...
 
@sablon:
Verujem da bi ljudi(bar 99% njih) zloupotrebili vlast, ako bi je drzali slobodno u rukama… I ja, verovatno… jer novac i vlast kvare, retko se nadje osoba koja potpuno odoli iskushenjima i vlada pravedno… A pogotovo, kao shto si rekao – u ovo vreme.
Gledam tamniju stranu zato shto nje ima i previshe, ali nisam zaboravila onu svetliju koja viri kroz tamne oblake…
Sve se moze gledati na bezbroj nachina, I svaki nachin moze biti pravi ili ne, zavisi kako ga gledamo i kada ga koristimo, a ako ovako nastavimo, odmaknucemo se od teme… =)
.

E to je pravi odgovor na ovu temu :klap:
 

Back
Top