Prava osoba ili prava veza?

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.519
Ljudi sa propalim vezama, brakovima i verom u ljubav ce nam reci kako ljubav ni ne postoji. To sam recimo slusala od strica kad sam bila mladja, a on to misli i dan danas- ljubav ne postoji, tj nestane vremenom. Lakse im je tako, nego da misle da postoji samo su oni stracili zivot na pogresnu osobu... Ali kakav to pritisak stvara, naci pravu osobu, sta god to znacilo. Prava za nesto ne mora biti prava za nesto drugo.
MOje pitanje je :Da li vam bitnije da nadjete tzv. pravu vezu (kakvu ste oduvek zeleli), ili da nadjete pravu osobu, makar veza sa njom bila losa?
Ili ste samo za ono: prava veza sa pravom osobom?
Cini mi se da sam imala "pravu osobu" po mojim nekim ludim kriterijumima, ali je veza sa tom "pravom" osobom bila katastrofa. Imala sam i pravu vezu sa osobom koja je drugi svet u odnosu na mene, ali je veza bila ono sto sam oduvek htela. Mada mi cudno izgledao on pored mene. Ok, sad vase misljenje..pogotovo vi u dugim vezama ili brakovima :)
 
Ne znam, pa valjda jos uvek mesam ono "prava osoba" sa onom projekcijom nekog kakvog sam oduvek zelela...a ako se neko ne uklapa uopste u te kriterijume, ali ipak dobro funkcionisete, i lepo vam je zajedno, ne znam da li je to dovoljno da veza opstane? Nema filmske ljubavi, ali jednostavno vam je lepo i slazete se..
 
Otprilike znam sta zelim od osobe i kakva mi prija..lako je prilagodim sebi i obrnuto..izvucem nesto pravo sto mi u tom trenutku treba..vremenom se menjamo pa su i prohtevi zreliji..ali ne mogu zamisliti da bih bio prijatelj sa njom ako bi nam veza bila losa..pa ne mogu razdvojiti to prava osoba-prava veza..samo smeh i sex da potraje ostalo nije toliko bitno
 
mislim da misli na osobu koja nam je dobra po svim kriterijumima koje smo stvorili
normalno svako ce reci prava osoba, prava veza
medjutim, nije uvek tako
a ja se odlucujem za pravu osobu ustrb lose veze
a mislim da veza ne moze biti dobra sa osobom koja nije prava, tako da to automatski otpada
 
Ne znam, pa valjda jos uvek mesam ono "prava osoba" sa onom projekcijom nekog kakvog sam oduvek zelela...a ako se neko ne uklapa uopste u te kriterijume, ali ipak dobro funkcionisete, i lepo vam je zajedno, ne znam da li je to dovoljno da veza opstane? Nema filmske ljubavi, ali jednostavno vam je lepo i slazete se..
aha pa dobro to je onda druga stvar.meni to nije prava osoba iz prostog razloga sto sam svesna da ta moja projekcija savrsene osobe niti postoji,niti moze da bude savrsena u stvarnom zivotu,kao u ostalom bilo ko od nas...prava osoba je za mene ona sa kojom mozes lepo da funkcionises na vecini bitnih zivotnih polja - i u tom smislu sa pravom osobom moze biti prava veza,a sa osobom gde se javlja neka veca diskrepanca,ne moze...
 
Ne znam, pa valjda jos uvek mesam ono "prava osoba" sa onom projekcijom nekog kakvog sam oduvek zelela...a ako se neko ne uklapa uopste u te kriterijume, ali ipak dobro funkcionisete, i lepo vam je zajedno, ne znam da li je to dovoljno da veza opstane? Nema filmske ljubavi, ali jednostavno vam je lepo i slazete se..

to je bzvz, nije potpuno, ali opstaju takve veze, baš zato što nema prevelikih očekivanja
 
aha pa dobro to je onda druga stvar.meni to nije prava osoba iz prostog razloga sto sam svesna da ta moja projekcija savrsene osobe niti postoji,niti moze da bude savrsena u stvarnom zivotu,kao u ostalom bilo ko od nas...prava osoba je za mene ona sa kojom mozes lepo da funkcionises na vecini bitnih zivotnih polja - i u tom smislu sa pravom osobom moze biti prava veza,a sa osobom gde se javlja neka veca diskrepanca,ne moze...

Svidja mi se takav pogled...ali zanimljivo mi je chitati kako razlicita misljenja ljudi imaju povodom ove teme, ja se nadam da si ti u pravu :)
 
aha pa dobro to je onda druga stvar.meni to nije prava osoba iz prostog razloga sto sam svesna da ta moja projekcija savrsene osobe niti postoji,niti moze da bude savrsena u stvarnom zivotu,kao u ostalom bilo ko od nas...prava osoba je za mene ona sa kojom mozes lepo da funkcionises na vecini bitnih zivotnih polja - i u tom smislu sa pravom osobom moze biti prava veza,a sa osobom gde se javlja neka veca diskrepanca,ne moze...

aaa znaci sve je to zbog diskrepance :(((
 
ja vam moram priznati da sam se nesto zbunio... mislim... prava veza... prava osoba... kompromisi... kombinacije... o, devla, devla... stalno neko racunanje... proveravanje... umesto da se opustite malo... hocu pravu vezu sa pravom osobom... hocu nesto sto se mozda nekome cini nemogucim.. al' me to, sto je nekome nemoguce, apsolutno ne zanima... kao sto me ne zanimaju niciji promasaji... svakom svoje... uvek... na kraju... upamtite to... vas rikan kad vam kaze...
 
ja vam moram priznati da sam se nesto zbunio... mislim... prava veza... prava osoba... kompromisi... kombinacije... o, devla, devla... stalno neko racunanje... proveravanje... umesto da se opustite malo... hocu pravu vezu sa pravom osobom... hocu nesto sto se mozda nekome cini nemogucim.. al' me to, sto je nekome nemoguce, apsolutno ne zanima... kao sto me ne zanimaju niciji promasaji... svakom svoje... uvek... na kraju... upamtite to... vas rikan kad vam kaze...

e bash to
tejk it izi
al vole zene da si ozbiljan pa se onda i ja tako malo kao foliram ozbilja ovo ono
a zar nebi bilo bolje da sam stalno lud pa da se smijemo ol d tajm
o boze daj mi neku ludjakinju ove godine
moze i iduce!
 
e, najboljakombinacija je prava veza sa pravom osobom, ALI, uvjek postoji ovoj jbno Ali, pošto jeto teško pronaći, druga solucija bi bila "Prava osoba", jer ako je osoba prava a u vezi nešto škripi, sa pravom osobom sve se to može rješiti, dogovoriti, prilagoditi jedno drugom i na kraju opet dobiješ: Pravu vezu sa pravom osobom. z:kiss:
A ako osoba nije prava, veza na početku možda može biti dobra, interesantna, ali ako osoba nije intresantna onda i veza dosadi, i možeš je jeb.at. Ništa od nje.
 
Zasto se prava osoba zove prava?

Zar nije odgovarajuca? Ovako ispada da ako nam osoba nije odgovarajuca - ona nije prava, vec neka beda od osobe...

Isto tako zene imaju potrebe da istaknu da je neko "pravi" muskarac, a ovamo sa druge strane neke tugovanke o jednakostima i sl.
 
Hm,ako je prava osoba ono kao Mr Right i ti kao snovi jos kad smo bile klinke, mislim da u zivotu ima vise srodnih dusa. Za svako zivotno doba pojedan... ;) Nemam prototip prave osobe, znam samo da mora da me zasmejava i razume moje 'zute minute'... A sa pravom osobom je svaka veza prava. Iako su to svadje,mozda je samo los period... A to kao divna veza,sve super, a meni ipak fali 'ono nesto' kapiram kao kompromis, nedostatak hrabrosti da se rizikuje... Kao pomirenje sa trenutnom situacijom..
 
upravo sto rece kolega wolf s pravom osobom imas pravu vezu..problem nastaje kad mi po nekim nasim zamisljenim kriterijumima nadjemo osobu a u stvari to nije zaista ono sto nam treba..ljudski mozak je cudna rabota..ili jos gore kad nas privuce potpuno pogresna osoba..prava osoba nije savrsena uprkos uvaznom misljenju...vec nama najvise odgovara..deli nase bitne stavove u zivotu i razumete se bez puno reci..zasto dolazimo u neadekvatne situacije? ja cenim da ljudi imaju bar neku malu mazohisticku crtu u sebi..na kraju krajeva covek je sebi najveci neprijatelj
 
upravo sto rece kolega wolf s pravom osobom imas pravu vezu..problem nastaje kad mi po nekim nasim zamisljenim kriterijumima nadjemo osobu a u stvari to nije zaista ono sto nam treba..ljudski mozak je cudna rabota..ili jos gore kad nas privuce potpuno pogresna osoba..prava osoba nije savrsena uprkos uvaznom misljenju...vec nama najvise odgovara..deli nase bitne stavove u zivotu i razumete se bez puno reci..zasto dolazimo u neadekvatne situacije? ja cenim da ljudi imaju bar neku malu mazohisticku crtu u sebi..na kraju krajeva covek je sebi najveci neprijatelj

Uf nekad ni sama ne znam sta je zaista ono sto mi treba...blago onom kome je to jasno i poznaje sebe do tancina da moze da se samoanalizira :)
 
upravo sto rece kolega wolf s pravom osobom imas pravu vezu..problem nastaje kad mi po nekim nasim zamisljenim kriterijumima nadjemo osobu a u stvari to nije zaista ono sto nam treba..ljudski mozak je cudna rabota..ili jos gore kad nas privuce potpuno pogresna osoba..prava osoba nije savrsena uprkos uvaznom misljenju...vec nama najvise odgovara..deli nase bitne stavove u zivotu i razumete se bez puno reci..zasto dolazimo u neadekvatne situacije? ja cenim da ljudi imaju bar neku malu mazohisticku crtu u sebi..na kraju krajeva covek je sebi najveci neprijatelj

Zaljubljenost i ljubav, pored ostalog, i sluzi da se amortizuju neodgovarajuci detalji kod partnera.

Ne-daj-boze da mora da bude idealno "prava" osoba - pa to, jednostavno, ne postoji.
 
prvi put čujem da je neko rekao da ljubav ne postoji
ljubav ne nestaje, već menja oblik
ljubav nije samo strast i svakodnevni seks u milion poza
ljubav je i nežnost, razumevanje, poštovanje

a to prava osoba je po meni glupost
svaka osoba je prava ako smo i mi pravi
hoću reći
ako ne ulazimo u vezu sa unapred zacrtanim stavovima i odlukama od kojih ne odstupamo ni milimetar

i uopšte ne razumem šta ti to znači prava veza?
kakva je to veza koja nije prava?
i zašto bi neko uopšte bio u nekakvoj krivoj vezi?
 

Back
Top