Taktika

Poruka
19
U tenisu je izuzetno bitan aspekt igre.Postoji bezbroj taktika,werowatno je swaki teniski igrach ima.Ona se deli u 3 osnovne grupe:
1.ofanziwna (Nowak Djokovic)
2.defanziwna (Rafael Nadal)
3.swestrana (Roger Federer)
Tenisom se bawim jako dugo medjutim moja taktika na shljaci i nije bash najbolja-barem se meni tako chini.Moju taktiku na shlajci znatno ometa brzina mojix pokreta tj,najbolje igram na trawi-a trawa i shljaka su kao sewer i jug.
Igru na shljaci zasniwam na izuzetno dobroj kondiciji i psixoloshkoj spremnosti-neshto slichno Nadalowoj taktici,ali mi ne ide.Najcheshcie koristim besprekoran bekhend i tako postizhem winer,ali ne mogu to stalno da koristim.Poeni su mi jako dugi.
Na trawi je to druga pricha.Poen zawrshawam jako brzo sa kick serwisom i wolejom.Chesto koristim drop shot i pasing sot udarce(kad moram da se branim).
Mene zanima washa taktika,ako je neko raspolozhen da mi da ideju za neku bolju taktiku na shlaci-jer polako ostajem bez ideja..........z:(z:(z:(z:)z:)z:)z:girl:
 
pa po meni bash i nije ali nisam ix ja tako redjala,wec nick bolitijeri......da sam ix ja redjala to bi bilo drugachije Roger i Nowak se ne bi ni pomonjali.......1.Endy Rodick
2.Endy Marrey
3.Pit Sampras
z:lol:z:lol:z:lol:z:lol:
 
Poslednja izmena:
novak je bio ofanzivan pa malo popustio... kaze da ove godine zeli da (ponovo) bude ofanzivniji... a ima dosta prostora za napredak na mrezi i na servisu...

nadal je bio dosta defanzivan, ali je postao nesto ofanzivniji (i trebao je). i on ima prostora gde i novak, samo sto ne verujem da zeli da bude ofanzivan koliko i novak, tj. ne verujem da ce se maximalno opterecivati igrom na mrezi...

fedja je po meni srednje ofanzivan. jeste malo pao prosle godine, ali vec ima sve na vrhunskom nivou... i ako bude onaj stari, bice klanja.

mareja bi mogli po ofanzivnosti staviti izmedju nadala i fedje... ako se on ispostavi kao konstantan- vishe necemo moci da prichamo ni o velikoj trojci (osim ako neko iz iste ne popusti :))...

eto mog misljenja u najgrubljem... (iako smo o tome vec toliko puta na ATP temi)

a za devojke.. ma sve se zna- mrzi me sad da i to kuckam (i to smo vec drobili... a i ko da je moje misljenje bitno).... :)

e i da- sto se tiche saveta za igru na sljaci... ne preporuchujem ti da slushash savete sa foruma, pogotovo shto verovatno mozesh da pitash nekog trenera (a i kad vec trenirash, sigurno sama bolje znash shta ti je chiniti od bilo koga ko nije struchan i ko bolje ne poznaje tvoju igru). ;)
 
Poslednja izmena:
a shta ako wam kazhem da sam se poswadjala sa trenerom!!!!!?????i da nowog ne mogu naci do marta.................................z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:
tako da i neki dobri predlozi odawde mogu biti od weeeeeeeeeelike pomoci medo!!!!!!!!!!
 
..rece treniras dugo..a posvadjla se sa trenerom....
..ne cudim se..dobro je covek i izdrzao :mrgreen::mrgreen:
..kad tebe zbunjuju spori poeni na sljaci, a brzi na travi ili ostalim podlogama :roll:

Sljaka - najsporija podloga....
.i kada te to prestane brinuti...."trenera" ces mozda i pre marta naci :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top