Pravilna ishrana+vezba

PetrolBoy

Poznat
Poruka
7.650
E postovani forumasi i forumasice,mene zanimaju slijedece stvari,kako vidim ovdje ima dosta iskusnih i dobrih poznavalaca tjelovjezbi i dobre ishrane..stvar je u slijedecem,sto ja slabo sta razumijem :)!
Ovako visok sam 1,83 i imam 80 kg smrsao sam 3 kilograma za nekih 15 dana! Problem mi je samo stomak,odnosno i nije neki problem vec eto malo zelim da ga utegnem.

Nikada se nisam bavio nekim sportom niti sam posebno obracao paznju na tjelovjezbe!
Vec doslo mi samo od sebe da podjem vjezbati i svidja mi se! Prvo cu poceti s vjezbama : Krenuo sam vjezbati na kucnoj spravi Orbi-Trek, prvo 5 min,pa 7 i sada sam na nekih 16min i 30 sec :)! Uspjeh a uporedo sam radio i sklekove,trbusnjake,ledja! Pa mi nije odgovaralo...sve to tako cesto...Pa sad zelim da mi kazete dal cu postizati kakav dobar ucinak ako budem kao sto sam sebi odredio :1.Ponedjeljak radim samo na Orbi-Trek
2.Utorak odmaram
3.Srijeda (sklekovi,ledja,trbusnjaci) pa tako sve iznova dan odmora itd....

E sto se tice ishrane dok sam mrsao ta 3 kg. jeo sam samo 3 puta dnevno i to ujutro,pa oko 2 sata i navece oko 6 s tim da poslije toga nisam nista jeo i da sam legao oko 23:00h!
Vecera je bila bez hljeba i neke teze hrane a slatko sam skroz bio izbacio!

E sada zelim da odrzim ovu kilazu i da vjezbam ovako pa bi mi trebao vas savjet da li je dobro ovako vjezbati s danom pauze i pomalo? A sto se tice hrane,ja to ljudi stvarno ne razumijem znam kuhati i volim kuhanu hranu,al sve nesto pise po postovima ugljiko hidrati,proteini itd...itd...meni nepoznato...
Pa ovako narodski da napisem sistem prehrane:
1.dorucak (jaja ili namaz neki,maslac,zdenka sir,povremeno ali rijetko riba skusa iz konzerve+caj ili mlijeko)
2. Obrok (sir+kajmak ili nesto lagano,mozda neko kuhanje
3.Rucak (sarma,grah,meso,pita (dva ili tri mala burecica ili sirnica) ili neko drugo kuhanje + jabuka ili neko voce
4.Vecera (Corba,makarone,neko kuhanje uz krisku hljeba) ali ne jesti iza 19,00h mozda kasnije jabuka ili neko voce! E da ponekad nesto slatko pojesti (cokolada,kolac)

E to je to,rijetko kada da jedem fast food ili nesto tako pogotovu preradjevine od mesa i nevolim ih a i ne svidja mi se taj nacin ishrane...

Od vas mi treba savjet dal je ovo dobro za odrzavanje kilaze i ove vjezbe dal se moze postici zatezanje tijela,jer ne zelim neke posebno naglasene misice niti posebno jak trbusni zid nego ravan stomak i onako tijelo da odrzavam u kondiciji i zdravo zivjeti..to mi je jedini cilj!

Veliki pozdrav,nadam se da vas nisam smorio niti zbunio svojim nepoznavanjem!
 
Vezba se ovako: 6x nedeljno na sledeci nacin:

ponedeljak - 45 minuta trening snage za noge+ 20 minuta cardio
utorak- 45 minuta ramena i biceps + 20 minuta cardio
sreda - 45 minuta cardio + trbusnjaci
cetvrtak- grudi i biceps 45 minuta + 20 minuta cardio
petak 45 minuta ledja+ 20 minuta cardio
subota- 45 minuta cardio + trbusnjaci
nedelja- odmor

Trening snage podrazumeva set vezbi za odredjenu grupu misica sa odgovarajucom tezinom, 3 seta sa 8-15 ponavljanja ili ako vec imas misicnu masu 17-21 ponavljanja.
Sto se tice ishrane, osim sto treba da jedes 5 manjih obroka dnevno u kojima su obavezni proteini, uvece nikako ugljene hidrate, ostalo ne znam za vas muskarce.
:P
 
Pa ako nisi primetio radis svaku grupu misica 1x nedeljno, tako da se svaka grupa odmara nedelju dana.
Nije ovo napredno, ovo je samo okvir, tezina sa kojom radis se prilagodjava tvom nivou. Posle vremenom pojacavas.
 
Za stomače ti je mladiću samo trčanje...
Mogu i trbušnjaci, al pre svega trčanje...

I nemoj da budeš rob makrobiotike...nema potrebe za tim tabelama...jedi normalno, jedino izbaci slatko, slano, ljuto i masno...
Ako radiš masu, 4x nedeljno...dnevno po jedna ili dve grupe mišića...3 do 4 serije...sa prvom serijom manja kilaža, 12-14 ponavljaja, druga serija malo veća težina, 10tak ponavljaja, treća serija najveća težina i ne manje od 8 ponavljaja...a u četvrtoj malo smanjiš težinu - kao za drugu seriju...piramidalni sistem...
Ako radiš definiciju, tj. žilavljenje...sve isto, samo sa manjom kilažom, bez povećavanja...
Odmor jedne mišićne grupe najmanje 3 dana...
 
Poslednja izmena:
Ofrlje sam pročitao tekst, ali sam uočio da ga iebe stomače...naravno da treba da radi sve...znam da radeći samo trbušnjake postiže zategnutost trbušnih mišića, ali će biti ispod slanine...pločice neće biti vidljive - džaba ste krečili...:lol: Za skidanje slanine je najefikasnije trčanje...kardio... Ja tol'ko znam...
 
Cardio sagoreva masnoce i jos po nesto, ali ako se ne izgrade misici, dobijes ono sto se zove "fat skinny people". Misicna masa sagoreva kalorije i masnoce i kad si u stanju mirovanja. Plus telo dobija formu i lepsi izgled. Preterani cardio pojede i misice. :P
 
ishrana je katastrofa z:hm: previse UH i masti,premalo proteina...velika je greska ne jesti posle 19h...time usporavas metabolizam i pravis kontra efekat...za veceru jedi neki protein+vlakna...npr tunjevina i salata...ili belanca i ella sir ...itd

trening takodje...ne treba ti kardio,samo sredjena ishrana i jak trening sa tegovima...nije tacno da se masti sagorevaju samo kardiom... z:)

od kardia i sa ovakvom ishranom jedino sto mozes jeste da udjes u katabolizam i unistis i to malo misica sto imas...
 
Pa eto ja kako sam skontao kardio vjezbe,ne mogu vise od 16 minuta jednostavno crknem al polako ;)!A tek sam poceo nema ni mjesec dana,polako doci cu i ja na taj nivo od 45 min...:)! Znaci kupit neke lagan tegice i mislio sam nabavit onu kosu klupicu za trbusnjake 30 eura :)! Pa jel ona valja,pomazel :)!
 
ishrana je katastrofa z:hm: previse UH i masti,premalo proteina...velika je greska ne jesti posle 19h...time usporavas metabolizam i pravis kontra efekat...za veceru jedi neki protein+vlakna...npr tunjevina i salata...ili belanca i ella sir ...itd

trening takodje...ne treba ti kardio,samo sredjena ishrana i jak trening sa tegovima...nije tacno da se masti sagorevaju samo kardiom... z:)

od kardia i sa ovakvom ishranom jedino sto mozes jeste da udjes u katabolizam i unistis i to malo misica sto imas...

Ma znas to zapravo i nisu neke vjezbe,orbi-track 16 minuta :) ,svidja mi se jer mi odrzava tijelo u nekoj kondici kako sam poceo to da vjezbam ,manje se zamarm,ne kao prije,sklekove trbusnjake i ledja radim onako da malo se sta naznaci i samo zelim da odrzim ovu kilazu :)!Pa tako najvci problem mi je bila ta vecera-obicno pojedem neku corbu ili nesto slicno :)! A opet pricas meni stranim jezikom proteini :)! Vlakna:) Shaban sam za to !:)
 
Sta je to orbit treck? Ona sprava sto bude na top-shop!Ovako samo sekundicu drugacija je kod mene oblija!
Gde si nasao klupicu za trbusnjake za te pare?
E vidis ovu kosu klupicu takva je odprilike samo sto je ova mnogo bolja! Ona je kao podesive visine ali izgleda slabije od ove!
 

Prilozi

  • insportline-air-i-elipticky-trenazer-6710.jpg
    insportline-air-i-elipticky-trenazer-6710.jpg
    15,5 KB · Pregleda: 5
  • wei_184vel.jpg
    wei_184vel.jpg
    16,7 KB · Pregleda: 5
Pa eto ja kako sam skontao kardio vjezbe,ne mogu vise od 16 minuta jednostavno crknem al polako ;)!A tek sam poceo nema ni mjesec dana,polako doci cu i ja na taj nivo od 45 min...:)! Znaci kupit neke lagan tegice i mislio sam nabavit onu kosu klupicu za trbusnjake 30 eura :)! Pa jel ona valja,pomazel :)!

joooj z:D zasto lagane? pa jesi musko *** z:Dz:mrgreen:

bolje kreni u teretanu... z:) jeftinije ce ti izaci...
 
Ma znas to zapravo i nisu neke vjezbe,orbi-track 16 minuta :) ,svidja mi se jer mi odrzava tijelo u nekoj kondici kako sam poceo to da vjezbam ,manje se zamarm,ne kao prije,sklekove trbusnjake i ledja radim onako da malo se sta naznaci i samo zelim da odrzim ovu kilazu :)!Pa tako najvci problem mi je bila ta vecera-obicno pojedem neku corbu ili nesto slicno :)! A opet pricas meni stranim jezikom proteini :)! Vlakna:) Shaban sam za to !:)

proteini=riba,piletina,mlecni proizvodi,meso,ella sir,belanca...
Uh=pirinac,krompir,testenina,voce..
vlakna=salate
dobre masti=omega 3,maslinovo ulje,laneno,lesnici,bademi,zumance


UH samo pre podne...
proteini najbitniji su posle treninga i pred spavanje...
vlakna sto vise
masti oko npr 2-3 kasike maslinovog dnevno

sto vise obroka 5+ ,sto vise proteina i vlakana i dobrih masti,ne preteruj sa UH...

mozes raditi rotaciju sa UH npr 100 50 0 50 100 20 20 po danima...
 
proteini=riba,piletina,mlecni proizvodi,meso,ella sir,belanca...
Uh=pirinac,krompir,testenina,voce..
vlakna=salate
dobre masti=omega 3,maslinovo ulje,laneno,lesnici,bademi,zumance


UH samo pre podne...
proteini najbitniji su posle treninga i pred spavanje...
vlakna sto vise
masti oko npr 2-3 kasike maslinovog dnevno

sto vise obroka 5+ ,sto vise proteina i vlakana i dobrih masti,ne preteruj sa UH...

mozes raditi rotaciju sa UH npr 100 50 0 50 100 20 20 po danima...

Aha ok!E to me zanimalo! :)
 

Back
Top