Imate li osjećaj, bar na tren...

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.136
....u toku rada, odmaranja, čitanja, neobavjeznog ćaskanja da ste taj trenutak već jednom proživjeli... :?
Isto tako, neposredno prije no sto mi se desi nešto loše, imam osjećaj neke nelagodnosti sve dok se to sto treba da se desi ne izvrši.... :cry:
I onda se loše osjećam, jer znam da će se nešto zbiti, ali sto neznam...Samo osjećaj.... :(
Imate li vi slična iskustva?
 
Mislim da slicna iskustva imamo svi, neko vise, neko manje. Nisam sklona da takva iskustva nazivam sestim culom ili nesto slicno. Najverovatnije je da su to poruke podsvesti koja prakticno kontrolise ljudsko bice. Priznajem da je ponekad malo jezivo kad shvatim da mi se desava nesto novo a tako poznato ili kad nelagodan osecaj zameni i takav dozivljaj. Mislim da se covek u sustini vise plasi svoje moci nego nemoci da nesto postigne . Izgleda da sam odlutala od teme ali mi se nekako cini da te stvari imaju neke veze...mozda?
 
dusica_gou:
Mislim da slicna iskustva imamo svi, neko vise, neko manje. Nisam sklona da takva iskustva nazivam sestim culom ili nesto slicno. Najverovatnije je da su to poruke podsvesti koja prakticno kontrolise ljudsko bice. Priznajem da je ponekad malo jezivo kad shvatim da mi se desava nesto novo a tako poznato ili kad nelagodan osecaj zameni i takav dozivljaj. Mislim da se covek u sustini vise plasi svoje moci nego nemoci da nesto postigne . Izgleda da sam odlutala od teme ali mi se nekako cini da te stvari imaju neke veze...mozda?

DA bas svi imamo takva iskustva i nekad zaista znaju da iznerviraju. Najvise mrzim kad negde izadjem i dozivim taj osecaj. Natera me da celu noc razmisljam o tome i lupam glavu.
@Pomaze_Bog
Zasto svaku temu moras dapovezujes sa duhovnim svetom
 
Pomaze_Bog:
A otkud tvoja podsvest zna da će ti se nešto loše desiti... npr. da ti padne saksija na glavu? Otkud joj taj predosećaj, ako ne kao upozorenje iz duhovnog sveta.
Bojim se da si ovu temu shvatio malo banalno, ne verujem da bilo ko ima nelagodan osecaj da ce mu pasti saksija na glavu.Osecaj da ce nam se nesto lose ili neprijatno desiti obicno dolazi kao bojazan, kao jedna od mogucih posledica onoga sto smo uradili ili nismo uradili. To je definitivno slucaj kada imamo svest o tome da smo negde ili prema nekome nesto pogresili. Problem je sto covek ima jako razvijen odbrambeni mehanizam kada su u pitanju greske koje sam pravi pa ih ne vidi ili ne zeli da ih vidi, tu nastupa ono o cemu govorim, imamo osecaj da ce nam se nesto lose desiti a ne znamo zasto i sta. Razlog za to uvek postoji, pri tom ne mislim da je opravdan uvek. Mislim da se covek plasi nesrece najvise zbog toga sto misli da nije zasluzio srecu. Koliko je svest blaga kad sudimo o sebi , toliko je podsvest neumoljiva.
 
Ne, stvarno ljudi, imao sam par neprijatnih događaja (a jedan od njih i smrt svoga djeda, za koga sam bio jako vezan)da nekoliko dana pre toga budem jako nervozan, sa jakim osječajem teskobe u grudima, i jezom koja mi prolazi tjelom...
Ma ne mogu Vam opisati taj osjecaj....I nemojte me pogresno shvatiti, nije to klasičan strah, već neko posebno stanje, koje je riječima nemoguće opisati....
Čim mi se to dogodi, ili čujem tu vijest, osijećaj sam po sebi nestane.... :shock:
To je odvratno, a kako li je tek onima koji su vidoviti!!!!!! :shock: :shock:
(Ali ne vidoviti ko Vidovita Zorka, Kleopatra)
 
Pomaze_Bog:
U pravu si, ali šta je sa predosećajima kada osetimo da će nam neko drag umreti i slično (imao sam ovakvih iskustava). Zar i ona dolaze iz podsvesti?
Verujem da dolaza od straha da cemo izgubiti nekog ili nesto sto volimo.Verujem u duhovni svet ali ne ako je on izvan coveka.Mozda nisam dovoljno jasno napisala ono sto sam zelela.Ljudsko bice je previse slozeno da bi ga sveli na puki moralizam ako si tako shvatio moju poslednju poruku.Zal za nekim i stah da cemo nekog izgubiti dolazi iz sazaljenja nad samim sobom pa tek onda nad drugima.Mislim da vise patimo zato sto mi vise nekog nemamo nego sto toga nema. Sam si rekao da si imao osecaj da CES IZGUBITI nekog ko ti je blizak a ne da CE NEKO ko ti je drag nestati. Odatle poticu svi ti "osecaji", uopste ne negiram njihovo postojanje ali mi se cini da se previse stvari koje covek OSECA objasnjava necim sto je izvan njega samoga.Uzrok osecanju dolazi spolja ali ne i samo osecanje.
 
Pa i meni su se desavale slicne stvari ali ja to povezujem sa intuicijom,na koju se dosta oslanjam jer me nikada nije prevarila.Pada mi na pamet jedan dogadjaj u koji je upletena cela moja porodica.Moj brat(nije rodjeni) se jako kasno ozenio i posle par godina u braku nije imao dece.Nema ispitivanja na koja on i supruga nisu isli.Ali nista im nije pomoglo.Mi smo jako prisna familija i prilicno slozna tako da smo i mi njihov slucaj dozivljavali kao licnu tragediju.Poslednji put su pokusalji na prirodan nacin sledeca stanica je bila vestacka oplodnja,mi za to nismo znali.Vece pred saznavanje rezultata skoro svi smo sanjali da je taj moj brat dobio sina.(nismo ni znali da treba da budu ikakvi rezultati)Ujutro smo razmenili price sa snovima i prilicno smo se zacudili slicnosti snova.Poslepodne su nam javili da je snaja trudna i od skoro znamo da ceka sina.
 
slayer:
Pa i meni su se desavale slicne stvari ali ja to povezujem sa intuicijom,na koju se dosta oslanjam jer me nikada nije prevarila.Pada mi na pamet jedan dogadjaj u koji je upletena cela moja porodica.Moj brat(nije rodjeni) se jako kasno ozenio i posle par godina u braku nije imao dece.Nema ispitivanja na koja on i supruga nisu isli.Ali nista im nije pomoglo.Mi smo jako prisna familija i prilicno slozna tako da smo i mi njihov slucaj dozivljavali kao licnu tragediju.Poslednji put su pokusalji na prirodan nacin sledeca stanica je bila vestacka oplodnja,mi za to nismo znali.Vece pred saznavanje rezultata skoro svi smo sanjali da je taj moj brat dobio sina.(nismo ni znali da treba da budu ikakvi rezultati)Ujutro smo razmenili price sa snovima i prilicno smo se zacudili slicnosti snova.Poslepodne su nam javili da je snaja trudna i od skoro znamo da ceka sina.


To se i meni često dešava, a sve to potvrdjuje onu Sremčevu izreku iz Pop Ćire i popa Spire:.... da sanovnike treba kupovati, i vjerovati u snove... :D
 
Intuicija, predosecaj, sesto culo, trece oko, nazovite ga kako hocete, svi to poseduju, samo kod nekoga je izrazenije, a kod nekoga ne...
Svoju intuiciju sam razvila do te granice da tacno znam sta ce mi se desiti u datom trenutku i kako cu proci, samo ne mogu nikako da pogodim kada ce se to desiti, naravno samo kada su u pitanju krupne stvari.
Pa valjda cu i to uspeti jednog dana, polako... korak po korak...
 

Back
Top