Ostavljate li novac u crkvi?

Nisam krocila u crkvu od kad sam bila tinejdzerka. Nemam nikakvu potrebu da slusam sta imaju da mi poruce, narocito kada apeluju na narod, putem citata iz biblije, da bude zadovoljan onim sto ima ili bolje reci nema. I ljudi jos to slusaju i zanose se. Smucilo mi se kada je jedna zena plakala pored bogorodice i dosao neki nadobudni pop, a ona s emolila za zdravlje, svi joj nesto tesko bolesni, ne secam se tacno, ali mi se smucila i crkva i sve, a od popova mi je uvek bilo muka. z:((
 
Svako je duzan ostaviti crkvi 10-tak od svojih primanja, to stoji u Bibliji.Crkva tim parima trebalo bi da pomaze siromasne, itd...
Al nigde ne pise da treba da se u crkvi prodaje/kupuje zejtin, ikone, brojanice i kozna-sta-jos, e to je vec biznis, to je ono zbog cega je Isus isprevrtao tezge prodavcima golubova, menjacima para...
To se desava danas, i jos gore
 
Ako znamo da je Hrist proterao trgovce iz hrama, zasto se u crkvama nalaze posude za novac? Licno ne ostavljam nikad nista, sem kad kupim svece.
Ostavljate li vi novac u crkvi u vidu uzdarja, kako oni to nazivaju, ili ne i sta mislite o tome?
Za svako bogougodno djelo čovjek će biti višestruko nagrađen - u ovozemaljskom životu, a ne večnom. Koliko god da sam ostavio u crkvi (a retko nisam) mnogo više mi se vratilo. S druge strane, osvedočio sam se da crkva pomaže siromašne vernike materijalno i plaćanjem zamašnih troškova liječenja mnogim bolesnicima.

Ako imaš - i Bog će ti dati! Pa zašto se čuditi što crkva ima?
 
Za svako bogougodno djelo čovjek će biti višestruko nagrađen - u ovozemaljskom životu, a ne večnom. Koliko god da sam ostavio u crkvi (a retko nisam) mnogo više mi se vratilo. S druge strane, osvedočio sam se da crkva pomaže siromašne vernike materijalno i plaćanjem zamašnih troškova liječenja mnogim bolesnicima.

Ako imaš - i Bog će ti dati! Pa zašto se čuditi što crkva ima?

Vratilo ti se zatop sto si imao dobru priliku, i mozda zato sto si dobar covek.To sto si ostavio pare u crkvi nema nikakve veze s tim, jer Bog ne boravi u kamenoj zgradi, vec svugde i sveprisutan je.I ja sam nailazio na primere u kojim odredjeni svestenici pomazu siromasne i nevoljne, ali nikad i nigde nisam video akciju koju je sprovela crkva.Zasto se voze u crnim Audijima? Zasto ih ne prodaju i ne poklone novac, ili ako nista, bar da ga iskoriste za gradnju novih crkava, ili zavrsteak postojecih.Ali ne, dupe lepo sedi na koznom sedistu.
 
onih nekoliko puta koliko sam bila u istoj u sklopu shkolskih izleta, nisam.
ne vidim poentu
grupa ljudi se izolovala da dozivotno proucava jednu knjigu i ocekuje finansijsku podrsku u ime jednog od likova iz doticne

da je bar harry potter, on bar ima sedam djelova, i uvjerljiviji je, pa da kazes nesto.....
 
Ako znamo da je Hrist proterao trgovce iz hrama, zasto se u crkvama nalaze posude za novac? Licno ne ostavljam nikad nista, sem kad kupim svece.
Ostavljate li vi novac u crkvi u vidu uzdarja, kako oni to nazivaju, ili ne i sta mislite o tome?

i u Židova je postojala hramska riznica di se ubacivao novac a Isus nije to izbacio iz crkve.Isus je izbacio trgovce koji su tamo trgovali a ne kutiju s darovima di su ljudi ubacivali milostinju.

Po tvom pisanju bi prije trebalo izbaciti prodaju svijeća nego ukinuti davanje milostinje crkvi jer je prodaja sviječa trgovanje a davanje milostinje nije
 
onih nekoliko puta koliko sam bila u istoj u sklopu shkolskih izleta, nisam.
ne vidim poentu
grupa ljudi se izolovala da dozivotno proucava jednu knjigu i ocekuje finansijsku podrsku u ime jednog od likova iz doticne

da je bar harry potter, on bar ima sedam djelova, i uvjerljiviji je, pa da kazes nesto.....

Vjeruješ u Hari Potera a u Boga ne auuuuuuuuuuh vratite onog smajlija što udara glavom u zid preko je potrebanz:dm3:
 
ne, duso,
rekla sam da je harry potter, za razliku od biblije, realniji :)
nisam od onih sto vjeruju u likove iz knjiga, ma kako se te knjige zvale, vjerniche z:)

hm obori me s onim dušo ali ne nisi u pravu ,mani se popova i ostalih nekih sad crkvenih pitanja i svega drugog u Svetom Pismu i čitaj ono što je Hrist govorio njegove riječi ima li išta loše u onom što je on propovjedao, u ljubavi ?u praštanju ?
 

Back
Top