Да ли сте васпитавани у патриотском духу?

Када сам био мали...

  • Родитељи су били презаузети, нису имали много времена за мене

  • Родитељи су ми читали доживљаје друга Тита и пионирске песмице

  • Родитељи су ми пуштали на касетама доживљаје Дизнијевих јунака и нинџа корњаче

  • Родитељи су ми читали српске бајке, легенде, народне лирске и јуначке песме


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Zmaj Ognjeni Vuk

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.264
Молим за искрен одговор на анкетно питање.

Мишљења сам да се прави патриотизам улива у срце у најранијој младости. Уопште није свеједно да ли ће вам узор бити:
Милош Обилић или Блек Стена.
Вила Равијојла или Јелена Карлеуша.
Мајка Југовића или Телетабиси
Марко Краљевић или Дилан Дог
Женидба Душанова или Летописи Нарније
Баш Челик или Хари Потер
итд. итд.z:(

Од тога зависи ваш будући систем вредности.
 
strip-1.jpg



strip2.jpg
 
Nisam vaspitana u patriotskom duhu
sve sto volim vezano za ovu zemlju otkrivala sam uglavnom sama

i eto...

Danas nama kažu, deci ovog veka
Da smo nedostojni istorije naše
Da nas zahvatila zapadnjačka reka
I da nam se duše opasnosti plaše


ali..

Dobra zemljo moja, lažu. Ko te voli
Danas, taj te voli, jer zna da si mati
Jer pre nas ni polja ni krševi goli
ne mogaše nikom svesnu ljubav dati
 
Молим за искрен одговор на анкетно питање.

Мишљења сам да се прави патриотизам улива у срце у најранијој младости. Уопште није свеједно да ли ће вам узор бити:
Милош Обилић или Блек Стена.
Вила Равијојла или Јелена Карлеуша.
Мајка Југовића или Телетабиси
Марко Краљевић или Дилан Дог
Женидба Душанова или Летописи Нарније
Баш Челик или Хари Потер
итд. итд.z:(

Од тога зависи ваш будући систем вредности.

Mislis da neko ko voli Jelenu Karleusu, Dilan Doga, pa i teletabise :) nije u stanju da bude patriota? Anketa je besmislena jer se i uz Diznijeve junake, i u uz Tita, moze razvijati osecanje patritozma, a sad bas...da malom detetu umesto Diznijevog crtaca recitujem epsku poeziju...ne bih rekao...
 
bzvz,pa i ja sam isto i krstena,mama je uvek volela da sprema sve za bozic i uskrs,gledala sam i diznijeve crtace ali sam imala jedno sedam ili osam knjiga debelih sa narodnim bajkama i epskim i lirskim pesmama,i to sam iscitala kada sam bila mala...i naravno da sam procitala i hari potera kojeg i dalje obozavam kao i dilan doga...mislim sto jedno ili drugo,kad moze i jedno i drugo.na kraju krajeva sto vise stvari procitas i vidis,imaces vise iskustva,a to nikako ne moze da bude lose,tako da ne vidim svrhu okrenutosti samo jednom.
 
Poslednja izmena:
Pokojni deda mi je bio Djeneralov vojnik,umro je sa recima na usnama "Za kralja i otadzbinu",otac mi je pokusao pobeci tri puta iz Titove YU,napokon mu je to uspelo `70.god. proslog veka,ja sam dva puta hapsen i prebijan od Tito-Cobijevog rezima `90.god. ,brat jednom,niko mi nikad nije bio clan "biblioteke",prema tome,imam sve uslove da se svrstam medju "patriote".:klap:

Ali ja se odricem ovakvog "patriotizma" kojeg propagiraju ili kojeg su propagirali,bivsi Cobijevi i Vjekini sledbenici,a sadasnji.....otkud znam ko im je sad vodja i uzor,e od takvog "patriotizma" kojeg svaki dan ovde predstavalju ovi sadasnji "patrioti" ,ja licno bezim kao djavo od krsta i sa takvim "patriotizmom" ja ne zelim da imam bas nista i dobrovoljno se svrstavam u "domace izdajnike" i "strane placenike".:hvala::hvala::udriglavu::amen:
 
Молим за искрен одговор на анкетно питање.

Мишљења сам да се прави патриотизам улива у срце у најранијој младости. Уопште није свеједно да ли ће вам узор бити:
Милош Обилић или Блек Стена.
Вила Равијојла или Јелена Карлеуша.
Мајка Југовића или Телетабиси
Марко Краљевић или Дилан Дог
Женидба Душанова или Летописи Нарније
Баш Челик или Хари Потер
итд. итд.z:(

Од тога зависи ваш будући систем вредности.

Код мене су били Милош Обилић, Тито, Блек Стена, Мајка Југовића, Цар Душан, Дизнијеви јунаци, Алан Форд,,,


То се зове опште образовање.
Било шта од тога да ниси имао остајеш затуцан и осакаћен.

Изузев Телетабица, то је моронство.
 
ono shto se kod nas servira kao liberalizam prezirem jer je to politichki pamflet,komunizam za novu konzumaciju,i to lepo treba po bubrezima-iskoreniti represijom jer je opasno po drushtvo
kao mladji nisam neshto bio preterano odushevljen tradicijom i ostalim zamajavanjima ali s godinama shvatish da je to neophodna glupost svakog uredjenog poretka
tema je totalno beezveze postavljena
mozesh nekog da filujesh od malena jednim il drugim on ce kad odraste postati lichnost koja sama izabere svoj put
to je shto se tiche roditelja
druga je stvar drzave i njenog udela u shkolstvu i medijima
ali tu vlada totalna divljina
Hari Trotera nemam nameru da chitam
missim...konj od 16-17 godina koji vitla shtapicem hahahaha
kako gej
 
bzvz,pa i ja sam isto i krstena,mama je uvek volela da sprema sve za bozic i uskrs,gledala sam i diznijeve crtace ali sam imala jedno sedam ili osam knjiga debelih sa narodnim bajkama i epskim i lirskim pesmama,i to sam iscitala kada sam bila mala...i naravno da sam procitala i hari potera kojeg i dalje obozavam kao i dilan doga...mislim sto jedno ili drugo,kad moze i jedno i drugo.na kraju krajeva sto vise stvari procitas i vidis,imaces vise iskustva,a to nikako ne moze da bude lose,tako da ne vidim svrhu okrenutosti samo jednom.

a ovu blek stenu i karleusu necu ni da komentarisem,potpuno je suvisno u celoj prici :neutral:
tako je ,yebo Bleka meni je uvek Zagor bio najjaci :sanke:
 
ono shto se kod nas servira kao liberalizam prezirem jer je to politichki pamflet,komunizam za novu konzumaciju,i to lepo treba po bubrezima-iskoreniti represijom jer je opasno po drushtvo
kao mladji nisam neshto bio preterano odushevljen tradicijom i ostalim zamajavanjima ali s godinama shvatish da je to neophodna glupost svakog uredjenog poretka
tema je totalno beezveze postavljena
mozesh nekog da filujesh od malena jednim il drugim on ce kad odraste postati lichnost koja sama izabere svoj put
to je shto se tiche roditelja
druga je stvar drzave i njenog udela u shkolstvu i medijima
ali tu vlada totalna divljina
Hari Trotera nemam nameru da chitam
missim...konj od 16-17 godina koji vitla shtapicem hahahaha
kako gej
u redu je cula sam te i prvih hiljadu puta kad si to reko,sad si vec poceo da smaras.ko te tera da citas potera,kad bas svaki put imas potrebu da drvis o njemu :roll:
 
ono shto se kod nas servira kao liberalizam prezirem jer je to politichki pamflet,komunizam za novu konzumaciju,i to lepo treba po bubrezima-iskoreniti represijom jer je opasno po drushtvo
kao mladji nisam neshto bio preterano odushevljen tradicijom i ostalim zamajavanjima ali s godinama shvatish da je to neophodna glupost svakog uredjenog poretka
tema je totalno beezveze postavljena
mozesh nekog da filujesh od malena jednim il drugim on ce kad odraste postati lichnost koja sama izabere svoj put
to je shto se tiche roditelja
druga je stvar drzave i njenog udela u shkolstvu i medijima
ali tu vlada totalna divljina
Hari Trotera nemam nameru da chitam
missim...konj od 16-17 godina koji vitla shtapicem hahahaha

kako gej

U moje vreme klinke su se lozile na New Kids on the Block, pa nije ni cudo sto danas malisani pored takvih curica stasavaju nastrani :hahaha:
 

U moje vreme klinke su se lozile na New Kids on the Block, pa nije ni cudo sto danas malisani pored takvih curica stasavaju nastrani :hahaha:
ne samo i klinke nego i klinci , uzas :zima2: secam se da je kod Mande u emisiji to bio glavni hit , pa onda ona pederska grupa Ruz na kopju su se sve klinke lozile , pa Tajci i Brena z:mrgreen: tesko je bilo ostati normalan u tom okruzenju z:D
 
Ma jok bre,Komadant Mark je bio legenda...njega si zaboravio...:D:)
nisam naravno ,komadant Mark i Vukovi sa Ontarija z:D, citao sam i to i Bleka ali mi je iz te serije Zagor bio najjaci ,a citao sam i Dilan Doga povremeno i onog Teksa , a od ostalih tu su uvek bili Asteriks , Alan Ford , Tin Tin , Talicni Tom i slicno ... ej mladostiiii z:mrgreen:
 
ne samo i klinke nego i klinci , uzas :zima2: secam se da je kod Mande u emisiji to bio glavni hit , pa onda ona pederska grupa Ruz na kopju su se sve klinke lozile , pa Tajci i Brena z:mrgreen: tesko je bilo ostati normalan u tom okruzenju z:D

Zato sam uvek zavideo generaciji "turbo-folka" :D Klinke se ugledale na estradne yebulje i pocele da se satiru :hahaha: a nekad si morao da je "setas" mesecima z:cry:

:hahaha:
 
nisam naravno ,komadant Mark i Vukovi sa Ontarija z:D, citao sam i to i Bleka ali mi je iz te serije Zagor bio najjaci ,a citao sam i Dilan Doga povremeno i onog Teksa , a od ostalih tu su uvek bili Asteriks , Alan Ford , Tin Tin , Talicni Tom i slicno ... ej mladostiiii z:mrgreen:

Mr. NO je bio Car i kad nogom pali pajpera dok bezi iz Manausa :hahaha:
 

Back
Top