Филм о страдању Срба у Јасеновцу

djuramc

Aktivan član
Poruka
1.249
Ustaška fabrika smrti u Jasenovcu radila je pune četiri godine. Žrtve su ubijane na najsvirepiji način, tako da su za Jasenovac, čak, i nemački oficiri govorili da je nadmašio pakao.
- Jasenovac je najveće srpsko stratište. Ovim filmskim projektom bi se na razumljiv, ubedljiv i umetnički snažan način osvetlio jedan deo srpske istorije i srpskog stradanja, o kojem i dan-danas vladaju oprečna i osporavana mišljenja - rekao je, za “Novosti”, Dodik i dodao da je sa predsednikom Tadićem dogovoreno da se za ovaj poduhvat odvoje značajna sredstva,
kako bi se angažovali najpoznatiji svetski filmski stvaraoci.
Kao jedan od mogućih tumača glavne uloge, pominje se Robert de Niro, koji je u više navrata izražavao poštovanje prema srpskom narodu. Poznato je, inače, De Nirovo oduševljenje uspesima srpskih sportista, pre svega pobedama naših tenisera.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=12&status=jedna&vest=134980Извор

Predsjednik Vlade republike Srpske, Milorad Dodik pamtit će 2008. godinu kao najbolju do sada. U intervjuu za Press Online, Dodik je izjavio kako vjeruje da je ove godine Republika Srpska uspjela povratiti dostojansto i suvrenitet u okviru Daytonskog sporazuma. Također, objasnio je kako je suradnja sa Srbijom u vrlo dobrim odnosima.

- Važnom obavezom ove generacije političara smatramo nastavljanje rada na zajedničkim projektima. Tako smo se predsjednik Srbije Boris Tadić i ja dogovorili osnivanje zajedničkog odbora za snimanje velikog filmskog projekta 'Jasenovac' u kojem će se očuvati pažnja na najgore mjesto genocida nad Srbima u novijoj povijesti - rekao je Dodik.

Dodik se osvrnuo i na svjetsku krizu za koju vjeruje da će zaobići Republiku Srpsku koja će u 2009. godini biti političko, socijalno i ekonomski stabilna.

U intervjuu Dodik je spomenuo i predstavnike međunarodne zajednice objasnivši kako nije on taj koji stvara probleme te da je uvijek otvoren za dijalog. Uz to, negirao je bilo kakvu mogućnost gašenja entiteta Republike Srpske.

- Imaju ljudi pravo na snove, ali mnogi snovi se ne ostvaruju. RS ne može biti ugašena - zaključio je Dodik.

Извор
 
Ne skrnavite mi De Nira :)
Jadan covek, provalili smo da nas gotivi i sad koristimo njegovu naklonost.
Bilo bi predivno da on snimi neki film na ovim prostorima, ali bi bilo glupo da to bude bilo kakva ratna, politicka i slicna tema. Svako sam nek posprema svoju kucu, sta uvlacimo druge u sopstvene stvari.

Sto se mene tice, mislim da od toga nema nista, to je obicno blebetanje.
Najjace je ovo za Spilberga... Dajte, pa taj ne bi nikad uradio nista sto je nepopularno, neprofitabilno i globalno neprihvaceno. A mi bas nismo najpopularniji narodod na svetu, reputacija nam nije najjaca strana. Tako da mislim da bi se filma o nama Spilberg klonio.
Kad su stradanja u pitanju Tibet je recimo popularan, crnci takodje... to bi Spilberg radio. Ali film o stradanju Srba, koje vecina sveta smatra zlocincima ne bi.
Nema taj muda za to, samo na lovu misli.
 
Poslednja izmena:
Ne skrnavite mi De Nira :)
Jadan covek, provalili smo da nas gotivi i sad koristimo njegovu naklonost.
Bilo bi predivno da on snimi neki film na ovim prostorima, ali bi bilo glupo da to bude bilo kakva ratna, politicka i slicna tema. Svako sam nek posprema svoju kucu, sta uvlacimo druge u spostvene stvari.

Sto se mene tice, mislim da od toga nema nista, to je obicno blebetanje.
Najjace je ovo za Spilberga... Dajte, pa taj ne bi nikad uradio nista sto je nepopularno, neprofitabilno i ne prihvaceno. A mi bas nismo najpopularniji narodod na svetu, reputacija nam nije najjaca strana. Tako da mislim da bi se filma o nama Spilberg klonio.

Isto mislim i za De Nira.
 
Isto mislim i za De Nira.

Pa on je pokazao da ga nije sramota da iskaze svoj stav.
Covek je za vreme zasedanja Saveta Bezbednosti trazio prijem kod Tadica ne bi li se interesovao za ulaganje u nasu filmsku industriju, sto je odlicna reklama u pravom trenutku i svaka mu cast zbog toga. Ladno je svojim interesovanjem da ulaze javno dao povoda svetu da se porazmisli o misljenju koje ima o Srbiji. Da ne pominjem onu posalicu da je mozda i on sam Srbin :) Alal vera za hrabrost da se tako nasali dok mi imamo reputaciju kakvu imamo.
Da li ce ulaganja biti, drugo je pitanje, ali dao nam je odlicnu reklamu u pravom trenutku i na pravom mestu.
Covek ima i muda i kicmu kad su njegovi privatni stavovi u pitanju.

E sad, traziti od njega da igra u jednom ovakvom filmu bi bilo klasicno iskoriscavanje njegove naklonosti prema nama, stavljanje njegove popularnosti u sluzbu nasih interesa.
I on bi, po mom misljenju, takvu ponudu trebalo da odbije, ako ju je ikada uopste i dobio :)
 
Poslednja izmena:
Pa on je pokazao da ga nije sramota da iskaze svoj stav.
Covek je za vreme zasedanja Saveta Bezbednosti trazio prijem kod Tadica ne bi li se interesovao za ulaganje u nasu filmsku industriju, sto je odlicna reklama u pravom trenutku i svaka mu cast zbog toga. Ladno je javno dao povoda svetu da se porazmisli o misljenju koje ima u Srbiji svojim interesovanjem da ulaze.
Da li ce toga biti ili, drugo je bitanje, ali dao nam je odlicnu reklamu u pravom trenutku i na pravom mestu.
Covek ima i muda i kicmu kad su njegovi privatni stavovi u pitanju.

E sad, traziti od njega da igra u jednom ovakvom filmu bi bilo klasicno iskoriscavanje njegove naklonosti prema nama, stavljanje njegove popularnosti u sluzbu nasih interesa.
I on bi, po mom misljenju, takvu ponudu trebalo da odbije, ako ju je ikada i dobio :)

Ako ovaj projekat nije cista fikcija
ponudu ce sigurno dobiti
mozda bas preko te njegove "naklonosti" i pokusaju i da angazuju nekog eminentnog rezisera.
Ja bih volio da se projekat realizuje
sa pomenutim ljudima ali...
95% od ovog projekta nema nista
 
Ma nema ljudi od toga nista. Gde ce Spilberga i De Nira ubediti Dodik i Tadic?!
Pa prvo se zapitajte koliko bi im para trebalo dati. Bolje da ne fuckaju te pare na gluposti, nego da ih uloze u nesto korisno, nisu ni Republika Srpska ni Srbija Svajcarska.



Film koji spominje Nina se zove City by the sea.
Da, on nije pisao scenario.
Ali je zato mogao da sutne reditelja u medjunozje i vikne u kameru "zivela Srbija" kako bi ispao faca. Bas je grozan sto nece da se zrtvuje zbog nas...
Eh Srbi, Srbi... da nam neko saku, a mi ocemo celu ruku. Nista nam ne valja i nista nam nije dosta.
 
Poslednja izmena:
Ma nema ljudi od toga nista. Gde ce Spilberga i De Nira ubediti Dodik i Tadic?!
Pa prvo se zapitajte koliko bi im para trebalo dati. Bolje da ne fuckaju te pare na gluposti, nego da ih uloze u nesto korisno, nije ni BIH ni Srbija Svajcarska.

Ja ne bih volela da ga cimaju za to, jer iz takvih propagandnih stvari moze da izadje svasta lose.

Film koji spominje Nina se zove City by the sea.
Da, on nije pisao scenario.
Ali je zato mogao da sutne reditelja u medjunozje i vikne u kameru "zivela Srbija" kako bi ispao faca. Bas je grozan sto nece da se zrtvuje zbog nas...
Eh Srbi, Srbi... da nam neko saku, a mi ocemo celu ruku. Nista nam ne valja i nista nam nije dosta.
Mozda bi mogao onaj rancer kod kojeg se Bobi obreo u 60-im.
 
Film koji spominje Nina se zove City by the sea.
Da, on nije pisao scenario.
Ali je zato mogao da sutne reditelja u medjunozje i vikne u kameru "zivela Srbija" kako bi ispao faca. Bas je grozan sto nece da se zrtvuje zbog nas...
Eh Srbi, Srbi... da nam neko saku, a mi ocemo celu ruku. Nista nam ne valja i nista nam nije dosta.

Nisam to ni ocekivala,on je glumac,ne mora da veruje u to sto izgovara,logicno,nego kazem da je glupo poredjenje.
 
Ma to je neki deda, koji je sad pokojni. Gde se njega seti :)
U svakom slucaju, blamiracemo se ako coveku neko zaista bude nudio taj film.
To je moje misljenje. A videcemo uskoro da od toga nece biti nista i da sad dzabe raspredamo pricu.

Ax,onda nema nista od realizacije projekta.
Hmmm,volio bih ga vidjeti u nekom domacem ostvarenju,
bas me zanima da li je cuo za Paju Vujisica...
eeeeeee
 
Ax,onda nema nista od realizacije projekta.
Hmmm,volio bih ga vidjeti u nekom domacem ostvarenju,
bas me zanima da li je cuo za Paju Vujisica...
eeeeeee

Pa moguce da jeste. Pojavljuje se De Niro u filmu Srdjana Karanovica "Miris poljskog cveca".
Stoji i prica sa Ljubom Tadicem. Mislim, to traje par sekundi, valjda su ga navatali '70 dok je bio na Festu.
Iz toga zakljucujem da je upoznao neke nase glumce.
 
Film bi mogao da rezira Tarantino :),kada ga je ona nasa napucena novinarka pitala nesto na konferenciji za stampu u Kanu,on je podigao tri prsta i pitao-Ovako se vi Srbi pozdravljate,zar ne? -a onda je sve novinare posle pitanja pozdravljao sa 3 prsta,a i nagovorio bi De Nira da glumi,naprzio bi ga da je nastavak Dzeki Braun...

E da i ustashe bi imale umesto nogu imale kalasnjikove.
 
Poslednja izmena:
"Bolje da ne fuckaju te pare na G L U P O S T I, nego da ih uloze u nesto korisno"
Znam price iz Jasenovca moglo bi se reci iz "prve ruke" od ljudi ciji su nesretnici preziveli i ne samo Jasenovac.
Moji su iz tih krajeva, vecinom su deca prezivela. Hrvati(USTASE) da su imali svoj jasenovac o tome bi grmili svaki dan a mi Srbi bilo proslo idemo dalje.(verovatno nemate pojma kako je tamo bilo, vazno je da niste vi i vasi).Ima na BN tv-u price ljudi.
Moje misljenje je da za takav film ne treba stedeti pare(ima nas koji placamo porez pa se slazemo sa tim). Sve je to dokumentovano a veliki reditelji(koliko znam mnogi od tih reditelja su jevreji) uz odlicne finansije bi to uradili. Nema lazi nema prevare(sve je dokumentovano).
Mislim da bi najveci problem tog filma bila ustaska brutalnost jer mislim da velika vecina nema stomak za takav film. Film bi se sastojao od sadistickog ubijanja(drugog nema), ali verovatno se i tako nesto moze napraviti.
Za tako osetljivu temu treba pitati i ljude koji su preziveli ustaski pogrom, strucnjake i ljude koji su iz tih krajeva jer licno moje misljenje je da vecinu Srba danas briga za to(i suvise je "problema" da bi se tim bavili).
Jednostavno sam morao da odgovorim
Pozdrav
 
"Bolje da ne fuckaju te pare na G L U P O S T I, nego da ih uloze u nesto korisno"
Znam price iz Jasenovca moglo bi se reci iz "prve ruke" od ljudi ciji su nesretnici preziveli i ne samo Jasenovac.
Moji su iz tih krajeva, vecinom su deca prezivela. Hrvati(USTASE) da su imali svoj jasenovac o tome bi grmili svaki dan a mi Srbi bilo proslo idemo dalje.(verovatno nemate pojma kako je tamo bilo, vazno je da niste vi i vasi).Ima na BN tv-u price ljudi.
Moje misljenje je da za takav film ne treba stedeti pare(ima nas koji placamo porez pa se slazemo sa tim). Sve je to dokumentovano a veliki reditelji(koliko znam mnogi od tih reditelja su jevreji) uz odlicne finansije bi to uradili. Nema lazi nema prevare(sve je dokumentovano).
Mislim da bi najveci problem tog filma bila ustaska brutalnost jer mislim da velika vecina nema stomak za takav film. Film bi se sastojao od sadistickog ubijanja(drugog nema), ali verovatno se i tako nesto moze napraviti.
Za tako osetljivu temu treba pitati i ljude koji su preziveli ustaski pogrom, strucnjake i ljude koji su iz tih krajeva jer licno moje misljenje je da vecinu Srba danas briga za to(i suvise je "problema" da bi se tim bavili).
Jednostavno sam morao da odgovorim
Pozdrav

Ok, imam potrebu da razjasnim svoju izjavu i misljenje u vezi sa svim ovim, jer priznajem da nisam bila precizna u svom postu. Ovo je osetljiva tema i treba pisati precizno, a ja to nisam uradila.
Naravno da nisam i ne zelim da omalovazavm zrtve.
Stvar je u tome da sumnjam u mogucnost realizacije tog projekta. Previse nam je puta svasta obecavano, pa je zatim palo u zaborav i propalo.
Iskreno, ja sumnjam da ce doci do snimanja filma u pomenutom sastavu.
Zbog toga je za mene besmisleno pricati o tome sada. Kad bude zvanicno potvrdjeno da ce se snimati film sa sve pomenutim svetskim zvezdama tad cemo imati razloga da komentarisemo.

De Niro nije ni priblizno najplaceniji holivudski glumac, ali Spilberg jeste skup reditelj.
Moj komentar za novac se odnosio na to da ce nam trebati ogromane svote da ih platimo, sto je jos jedna prepreka da se projekat realizuje.
Takodje me ne bi iznenadilo da nasi izdvoje lovu i projekat negde na sredini iz ko zna kojih razloga(a moze ih biti mnogo) propadne. Eto to bi bilo fuckanje.
Varamo se ako mislimo da ce biti lako tek tako snimiti film o tome.

Ako nasi uspeju da pokrenu snimanje filma o stradanju u Jasenovcu sa sve De Nirom i Spilbergom, a taj film jos i bude kvalitetan i gledan u svetu, ja cu biti medju zadovoljnima.
Ali najiskrenije sumnjam da smo finansijski i organizaciono sposobni za bilo sta takvo.
De Niro mi je omiljeni glumac, naravno da bih vise od icega volela da igra u nasem filmu, samo sumnjam da ce se to ostvariti, a necu dzabe da se nadam.
 
Poslednja izmena:

Back
Top