Promene

Treća

Iskusan
Poruka
6.360
Svi se menjamo kada smo u nekoj ozbiljnoj vezi. Svesno/nesvesno prihvatamo neka pravila igre koje jedno drugom nametnemo, opet svesno ili nesvesno. Zanima me zašto su neki ljudi skloni tome da krivicu zbog sopstvene promene, promene načina života, svaljuju na tu drugu osobu? Uvek postoji izbor. Ako ne voliš da se menjaš, napusti svoju ljubav. Ako ne možeš da napustiš, ćuti. Užasavam se parova koji jedan drugog optužuju da su im na neki način uništili život, promenili ga. Užasavam se ljudi koji svoju nesposobnost objašnjavaju tuđom greškom. Ne smatraju da time što napadaju svoju ljubav, napadaju sebe. Sebe predstavljaju kao slabića.
Samo roditelji mogu da nekome "unište" život. Oni nas formiraju onda kada ne možemo sami i verujemo im u potpunosti. Kasnije smo za sve krivi mi i roditelji koji su nas napravili takvima kakvi jesmo.
Ovo je tema o promenama u vezama i braku. Zašto se dešavaju i zašto se dopuštaju, ako ćemo se kasnije žaliti?
 
Promene su super, razvoj je pozeljan proces, ne menjaju se samo osobe, licnosti se razvijaju. Ljubav nas razvija uvek na bolje.
Ti u stvari pricas, ne o promenama, nego o ljudskoj lenjosti koja dovodi do stagnacije. Kad se ljudi ubudjaju, naravno da su nezadovoljni.
 
...ja se menjam, promenijo sam se i kad sam kupijo sporiji auto, mnogo sporije vozim jednostavno je to jache od mene, e sad ovo sa zzenama treba da ima neki smisao kad kazzem da sam joj se prolagodijo a i ona meni ali nema bash, valjda je priroda to uredila tako da budemo ko puzle ( bar fizichki) pa je to chovek menjao, i sad savremen chovek koji ima makaze ili skalpel uzme i oblikuje taj deo slagalice onako kako mu prija, dalje, neki kasno shvate da se istupijo skalpel ili je slagalica ochvrsla pa gule ali ne ide i tako redom, ali savrshenstvo je kad nadjesh onu koja se lepo uklapa, a tabla je ogromna jeeeeee:)
 
Promene su super, razvoj je pozeljan proces, ne menjaju se samo osobe, licnosti se razvijaju. Ljubav nas razvija uvek na bolje.
Ti u stvari pricas, ne o promenama, nego o ljudskoj lenjosti koja dovodi do stagnacije. Kad se ljudi ubudjaju, naravno da su nezadovoljni.

Ma ne. Ona sinnketova tema me je podstakla. Kao tip zaboravi na ortake, učauri se, ne pije toliko, ne skita, postane papučar, a za sve to su krive žene i njihove zle metode menjanja jadnog muškarca. Pa pošto ima i žena koje kukaju kako su ih muževi pretvorili u debele krave koje ne izlaze iz kuhinje, ja pokrenula temu.
 
Ma ne. Ona sinnketova tema me je podstakla. Kao tip zaboravi na ortake, učauri se, ne pije toliko, ne skita, postane papučar, a za sve to su krive žene i njihove zle metode menjanja jadnog muškarca. Pa pošto ima i žena koje kukaju kako su ih muževi pretvorili u debele krave koje ne izlaze iz kuhinje, ja pokrenula temu.

pa to je neminovno
samo neko popusti prije neko poslije
a da se muskarci mijenjaju, mijenjaju se.
 
Svi se menjamo kada smo u nekoj ozbiljnoj vezi. Svesno/nesvesno prihvatamo neka pravila igre koje jedno drugom nametnemo, opet svesno ili nesvesno. Zanima me zašto su neki ljudi skloni tome da krivicu zbog sopstvene promene, promene načina života, svaljuju na tu drugu osobu? Uvek postoji izbor. Ako ne voliš da se menjaš, napusti svoju ljubav. Ako ne možeš da napustiš, ćuti. Užasavam se parova koji jedan drugog optužuju da su im na neki način uništili život, promenili ga. Užasavam se ljudi koji svoju nesposobnost objašnjavaju tuđom greškom. Ne smatraju da time što napadaju svoju ljubav, napadaju sebe. Sebe predstavljaju kao slabića.
Samo roditelji mogu da nekome "unište" život. Oni nas formiraju onda kada ne možemo sami i verujemo im u potpunosti. Kasnije smo za sve krivi mi i roditelji koji su nas napravili takvima kakvi jesmo.
Ovo je tema o promenama u vezama i braku. Zašto se dešavaju i zašto se dopuštaju, ako ćemo se kasnije žaliti?

za opstanak veze su potrebni kompromisi..

cesto se veza razvije u ozbiljnu, a oboje u njoj nisu zreli..onda onaj ko je dominantniji nametne svoje kriterijume..a druga zaljubljena nezrela strana se kompromisno menja ne shvatajuci kuda to vodi..

i u jednom trenutku osvescenja, umesto sebe, vidi nekog kog ne prepoznaje..z:cry:

tad je obicno vec kasno..

a zaljubljenost prosla..

i krece - fajt!
 
Kompromisi?
"Ok, duso, necu da se vidjam sa ortacima i da gledam fudbal."
Stvar po stvar i pretvoris se u pihtiju. To nije veza, to si ti napravio "kompromis" sa sobom, da umiris strahove da ces ostati sam.
 
ovo je ona tema gde svako uleti i odvali nesto mudro kao.....
posto ne mozes da je uvatis ni za vuglu ni za rep....
ni za sisu....
strah od promene.....
 
Pa ljudi se menjaju iz raznih razloga. Neko iz straha, neko zato što očekuje nešto, a neko zato što dopušta da mu se menja život, da sazreva. I sve je to ok. Ali zar treba biti toliko nesvestan da se za te promene, koje ipak sami dozvoljavamo, optužuje neko drugi? Ako si hteo da dopustiš da se promeniš, onda krivi sebe, ako ti se ne svidi rezultat.
 

Back
Top