Kako su Rusi porazili Gruziju u avgustu 2008.

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Efikasnost Ruske vojne operacije najbolje pokazuje odnos ljudskih gubitaka u ratu:
Rusi su izgubili samo 48 vojnika, dok su Gruzini izgubili cak 3144 vojnika!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/2008_South_Ossetia_war

Znaci odnos gubitaka je bio 65 prema 1 u korist Ruske vojske. A Rusi su se borili protiv Gruzijske vojske koja je bila veoma dobro opremljena i obucena, Gruzija je izdvajala 10% nacionalnog dohotka sa obuku i opremanje vojske sto nema nigde u svetu da jedna drzava toliki udeo nacionalnih resursa trosi na vojsku (sem mozda u Severnoj Koreji i mozda Izraelu) i imali su prilicno modernu ratnu tehniku, PVO sisteme Buk i Tor, modernizovane tenkove T-72 i modernizovane avione Su-25 sa modernom izraelskom elektronikom i zapadna oklopna vozila i americke puske i americku obuku. I sve im to bilo dzabe, porazeni su u potpunosti za samo 5 dana a odnos gubitaka je bio 65 prema 1!!!
Kada je poceo rat ja sam ocekivao da ce odnos gubitaka biti mozda 10 prema 1 ili maksimalno 20 prema 1, znaci uspeh ruske vojne kampanje je puno prevazisao moja ocekivanja.
 
I šta sad?
Sad svi treba da kažemo da je Rusija najjača sila u univerzumu, da će Rusija da baci atomsku bombu na Kosovo i SAD, da će Srbija i Rusija biti najveće zemlje na svetu?
Treba sad svi da se zalažemo da se Srbija pripoji Rusiji?

A koliko je puta Rusija veća od Gruzije? To ti je kao kad bi Srbija napala San Marino.

Posle vojnih reformi koje je sproveo Boris Tadic, ja se nebi nesto kladio na Srbiju u tom konfliktu :hahaha:
 
Posle vojnih reformi koje je sproveo Boris Tadic, ja se nebi nesto kladio na Srbiju u tom konfliktu :hahaha:

Posle poraza od Slovenije, Hrvatske, BIH, Albanaca i NATO-a (za šta je kriv Slobodan Milošević), naravno da nam je vojska slabija od vojske Burkine Faso.
Tadićeva reforma (naspram NATO uništavanja VJ) mu dođe kao igračka.
 
Efikasnost Ruske vojne operacije najbolje pokazuje odnos ljudskih gubitaka u ratu:
Rusi su izgubili samo 48 vojnika, dok su Gruzini izgubili cak 3144 vojnika!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/2008_South_Ossetia_war

Znaci odnos gubitaka je bio 65 prema 1 u korist Ruske vojske. A Rusi su se borili protiv Gruzijske vojske koja je bila veoma dobro opremljena i obucena, Gruzija je izdvajala 10% nacionalnog dohotka sa obuku i opremanje vojske sto nema nigde u svetu da jedna drzava toliki udeo nacionalnih resursa trosi na vojsku (sem mozda u Severnoj Koreji i mozda Izraelu) i imali su prilicno modernu ratnu tehniku, PVO sisteme Buk i Tor, modernizovane tenkove T-72 i modernizovane avione Su-25 sa modernom izraelskom elektronikom i zapadna oklopna vozila i americke puske i americku obuku. I sve im to bilo dzabe, porazeni su u potpunosti za samo 5 dana a odnos gubitaka je bio 65 prema 1!!!
Kada je poceo rat ja sam ocekivao da ce odnos gubitaka biti mozda 10 prema 1 ili maksimalno 20 prema 1, znaci uspeh ruske vojne kampanje je puno prevazisao moja ocekivanja.

Izvor wikipedia.mora da su to uredjivali neki rusosrbi.
Ala je lep ovaj svet,
ovde potok onde cvet.:grudvanje:
 
Posle poraza od Slovenije, Hrvatske, BIH, Albanaca i NATO-a (za šta je kriv Slobodan Milošević), naravno da nam je vojska slabija od vojske Burkine Faso.
Tadićeva reforma (naspram NATO uništavanja VJ) mu dođe kao igračka.

VJ nikad nije ratovala protiv Slovenije, Hrvatske i BiH, Siptare na Kosmetu je pocistio MUP, a VJ je vodila rat protiv NATO-a, posle kog je potpisano primirje, sto su garantovale i trupe UN (UNMIK), dok komunisticka izdajnicka vlast Srbije na celu sa Borisom Tadicem nije potpisala kapitulaciju predajom Kosmeta EULEX-u i Siptarima.
 
VJ nikad nije ratovala protiv Slovenije, Hrvatske i BiH, Siptare na Kosmetu je pocistio MUP, a VJ je vodila rat protiv NATO-a, posle kog je potpisano primirje, sto su garantovale i trupe UN (UNMIK), dok komunisticka izdajnicka vlast Srbije na celu sa Borisom Tadicem nije potpisala kapitulaciju predajom Kosmeta EULEX-u i Siptarima.

Ala je lep ovaj svet
ovde potok,onde cvet
z:dm:
 
Al' je lep ovaj svet
ovde potok,onde cvet
z:dm:

opium_poppy_big.jpg


Verujem, da ti je ovaj najlepsi ... a jos kad kroz vene potece ... milina z:mrgreen:
 
Efikasnost Ruske vojne operacije najbolje pokazuje odnos ljudskih gubitaka u ratu:
Rusi su izgubili samo 48 vojnika, dok su Gruzini izgubili cak 3144 vojnika!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/2008_South_Ossetia_war

Znaci odnos gubitaka je bio 65 prema 1 u korist Ruske vojske. A Rusi su se borili protiv Gruzijske vojske koja je bila veoma dobro opremljena i obucena, Gruzija je izdvajala 10% nacionalnog dohotka sa obuku i opremanje vojske sto nema nigde u svetu da jedna drzava toliki udeo nacionalnih resursa trosi na vojsku (sem mozda u Severnoj Koreji i mozda Izraelu) i imali su prilicno modernu ratnu tehniku, PVO sisteme Buk i Tor, modernizovane tenkove T-72 i modernizovane avione Su-25 sa modernom izraelskom elektronikom i zapadna oklopna vozila i americke puske i americku obuku. I sve im to bilo dzabe, porazeni su u potpunosti za samo 5 dana a odnos gubitaka je bio 65 prema 1!!!
Kada je poceo rat ja sam ocekivao da ce odnos gubitaka biti mozda 10 prema 1 ili maksimalno 20 prema 1, znaci uspeh ruske vojne kampanje je puno prevazisao moja ocekivanja.

Ovo je jako loše po nas.
Naša vojska je organizovana po NATO receptu kao i gruzijska...
Samo što imamo 10 puta zastarelije naoružanje od Gruzije.
I manje vojnika!
mi imamo jednu brigadu manje....
 
savetnik@
Jel to kod tebe u Kanadi Inuiti na psecim zapregama raznose postu, kad jos uvek ne znas da je Srbija na KiM kapitulirala?
Mislim,koliko moras biti zaludjen pa da trupe NATO-a stavis pod IFOR?
Vojnika koji dolaze iz zemalja koje nisu clanice NATO pakta ima da napune desetak autobusa.Ostalo je sve NATO.
Ah ti inuitiz:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
VJ nikad nije ratovala protiv Slovenije, Hrvatske i BiH,

VJ je samo prefarbana JNA, to je fakat.
Siptare na Kosmetu je pocistio MUP, a VJ je vodila rat protiv NATO-a
Glupost, VJ jeste ratovala i protiv OVK i NATO snaga.

, posle kog je potpisano primirje, sto su garantovale i trupe UN (UNMIK),
Potpisana je vojna kapitulacija i prepuštanje suvereniteta i svih oblika vlasti UNMIK-u. Dakle to je bila kapitulacija, koju je Slobodan Milošević potpisao.

dok komunisticka izdajnicka vlast Srbije na celu sa Borisom Tadicem nije potpisala kapitulaciju predajom Kosmeta EULEX-u i Siptarima.

Kosovo je tri puta proglašavalo nezavisnost. Dva puta za vreme Slobe, kada je Srbija izgubila sudsku, zakonodavnu i izvršnu vlast na Kosovu.
Sloba nije bio komunista?
 
Ovo je jako loše po nas.
Naša vojska je organizovana po NATO receptu kao i gruzijska...
Samo što imamo 10 puta zastarelije naoružanje od Gruzije.
I manje vojnika!
mi imamo jednu brigadu manje....

Zasto je lose po nas . Pa mi necemo da ratujemo protiv Rusije , pa da brinemo o tome .

Ko je uu opste doneo tako idiotsku odluku , da se nasa vojska organizuje po NATO principu .

Nadam se da ce mo jednog dana da vesamo takve izdajnike .

Ruskoj vojsci je zapravo trebalo 3 dana da razbije Gruzijsku vojsku , da potopi gruzijske brodove , tako da Gruzije sad nema ni luku , jer je luka zatrpana . Bez civilnoh zrtava .
I sve sa malim timovima od 7 do 12 ljudi . Naravno , mnogo malih timova .
 
gruzijski specijalci, obuceni po najnovijoj modi i sa talibanskim dzipovima , su bili veoma efikasni u rasturanju demonstraciaj, opozicionih, i u napadu na malobrojne mirovne snage - ruse, koji su mirno vecerali, a bili su i uspesni ceo jedan dan u ubijanju civila u chivaiju, mozda i vise od 1.500 za 24 h.

a onda je dosla prava vojska i...., samo na jedanom objavnjenom snimku gruzijsku specijalci leze pobijeni kao snoplje, ko li ih nadjaca da mi je znati, a od dzipova su ostali parcici lima i jos pride dimilo se par tenkova, jednom je kupola odletela na susedanu zgradu

mene su gruzijski specijelci po efektima i formi, malo , podsetili na cro vojsku
 
VJ nikad nije ratovala protiv Slovenije, Hrvatske i BiH, Siptare na Kosmetu je pocistio MUP, a VJ je vodila rat protiv NATO-a, posle kog je potpisano primirje, sto su garantovale i trupe UN (UNMIK), dok komunisticka izdajnicka vlast Srbije na celu sa Borisom Tadicem nije potpisala kapitulaciju predajom Kosmeta EULEX-u i Siptarima.

Protiv NATO-a uopste nije ratovala vec se samo krila i bezala od skrovista do skrovista.Pa oni nisu ni nogom krochili na kosovo a vi ste potpisali kako vi patrijote kazete "POBEDU" a sto je za normalan svet Kapitulacija.
 
Protiv NATO-a uopste nije ratovala vec se samo krila i bezala od skrovista do skrovista.Pa oni nisu ni nogom krochili na kosovo a vi ste potpisali kako vi patrijote kazete "POBEDU" a sto je za normalan svet Kapitulacija.

Кошаре...

Амери су пар дана пре грузијског рата имали вежбу са грузијским снагама, па им хамере сада козаци возе.

610xoc2.jpg


610xaj0.jpg


610xhq2.jpg
 

Back
Top