Gasprom: Nema nastavka pregovora sa Ukrajinom

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Pregovori o gasnom ugovoru između Rusije i Ukrajine ne mogu da budu nastavljeni jer nema relevantnog odgovora ukrajinske strane, rekao je danas u Pragu šef izvoza Gasproma, Aleksandar Medvedev.

Ukrajinska državna gasna kompanija Naftogas pozvala je danas Gasprom da se vrati za pregovarački sto i nastavi razgovore prekinute 31. decembra. Moskva, međutim, tvrdi da je ona ta koja poziva Ukrajinu na pregovore.

„Mi to radimo, redovno ih (Ukrajinu) pozivamo da dođu, ali oni ne dolaze”, rekao je Medvedev pre sastanka sa zvaničnicima vlade Češke, tekuće predsedavajuće EU.

„To je apsolutno neprihvatljiva pozicija... Nemamo s kim da razgovaramo”, dodao je on.

Medvedev je naglasio da je Gasprom spreman da ispuni gasne obaveze prema EU, i tražio je od Ukrajine da poštuje obaveze koje ima kao tranzitna zemlja.

Rusija je optužila Ukrajinu za krađu tranzitnog gasa, ali Ukrajina je to opovrgla uz tvrdnju da je sam Gasprom smanjio količine gasa za Evropu i da primenjuje „energetsku ucenu”.

„Količina gasa koju Naftogas uzima za vlastite potrebe bez ikakvih osnova, bilo kakvog ugovora, već je dostigla 35 miliona kubnih metara gasa dnevno, i raste”, rekao je Medvedev.


Kako stvari stoje izgleda je krenulo uvrtanje jaja od strane Rusije.Prvo Sakasvili pa mozemo reci i ovaj nas BoTa...sada Ukrajina a pomalo i EU....bice zanimljiva ova 2009-a
 
...a jel mozemo i mi da dobijamo taj gas preko Belorusije?
...ti ukrajinci stvarno nisu normalni... kao siptari se ponasaju...ili hrvati ...kao "ko? mi?...sta vam pada na pamet" ...a eu kao nece da se mesa

Pa to je fora......isli su ukrajinci da se posavetuju u EU.....zato ovi i smanjise protok gasa za Balkan da bi bilo za EU....samo da sam na mestu ukrajinaca ne bi se ja bas tako zajebavao sada sa ovim Medvedevom i Putinom....Ovo je pocetak pada one narandzaste vlasti u Ukrajini.
 
ne moze andrea. ovaj gasovod koji ide do nas ide od rusije preko ukrajne i madjarske znaci nema rezervne varijante.

bice rezervna tek kad rusi izgrade ovaj juzni tok

to samo pokazuje koliko je izgradnja juznog toka bitna stvar za srbiju jer imas alternativu snabdevanja a ovako moras da trpis madjarske ucene i ukrajinski lopovluk
 
Pa to je fora......isli su ukrajinci da se posavetuju u EU.....zato ovi i smanjise protok gasa za Balkan da bi bilo za EU....samo da sam na mestu ukrajinaca ne bi se ja bas tako zajebavao sada sa ovim Medvedevom i Putinom....Ovo je pocetak pada one narandzaste vlasti u Ukrajini.


pa to i je ruski cilj...
samo 2006 postigli su suprotan cilj, solidiziranje ukrajinaca...ovaj put bi mogli da uspiju
prve zemlje koje bi mogle imati probleme su bugarska, Rumunija, Poljska...
zap. evropa , poucena krizom od ranije, ima rezerve za preko cetiri mjeseca...
 
ne moze andrea. ovaj gasovod koji ide do nas ide od rusije preko ukrajne i madjarske znaci nema rezervne varijante.

bice rezervna tek kad rusi izgrade ovaj juzni tok

to samo pokazuje koliko je izgradnja juznog toka bitna stvar za srbiju jer imas alternativu snabdevanja a ovako moras da trpis madjarske ucene i ukrajinski lopovluk

a ako ne svirate po ruskoj fruli sto onda...
mislis da be nemoguce da se Srbiji desi isto?
 
[/B]

pa to i je ruski cilj...
samo 2006 postigli su suprotan cilj, solidiziranje ukrajinaca...ovaj put bi mogli da uspiju
prve zemlje koje bi mogle imati probleme su bugarska, Rumunija, Poljska...
zap. evropa , poucena krizom od ranije, ima rezerve za preko cetiri mjeseca...

Ma 2006-e nije bilo to to....definitivno su Rusi polako krenuli u kontru....Ukrajina pada 100% a mislim da je to i za narod tamo bolje posto od zapada nista nisu dobili osim praznih obecanja isto ko i Srbija.......a Poljska ce tek da naje-be narocito ako ih jos i Nemci nacepe a to je vrlo verovatno u nekoj buducnosti...."vesela" vremena pocinju za dobar deo sveta ovaj put
 
imas li kakav dokaz da ukrajinci kradu...?
ili je Rusija namjerno smanjila isporuku?

Zasto bi Rusija smanjila isporuku ostalima ako oni placaju??? Normalno da Ukrajina krade posto nema izbora.
U Ukrajini je beda teska udarila i Rusima se otvorila prilika da im stave noz pod grlo e sad jedino je pitanje dokle ce narandzasta vlast uspevati da izdrzi ali nece joj biti lako da se odrzi posto su Rusi onu ribu vec na svoju stranu presaltovali tako da pola posla su uradili.
 
Poslednja izmena:
imas li kakav dokaz da ukrajinci kradu...?
ili je Rusija namjerno smanjila isporuku?

zasto bi rusija smanjivala isporuku kada ona za to dobija novac? smanjenje isporuke nije u ruskom interesu vec naprotiv povecanje jer vise prodatog gasa znaci vise $$$ u ruskim dzepovima.

ukrajina krade gas jer je propala drzava i nema para da plati ono sto potrosi - to je jasno....
 
a ako ne svirate po ruskoj fruli sto onda...
mislis da be nemoguce da se Srbiji desi isto?

Razumes li ti sta je kapitalizam?

Jesi li cula da je socializam propao?

Ja vas ne razumem koji blatite Rusiju: Pa sta PO VAMA rusi trebaju da ucine? Da isporucuju jednoj neprijateljskoj drzavi gas za djabe?

Plati i kupi, jednostavno je, to i te kako vazi pogotovo u Evropskoj Uniji i na celom zapadu.

Rusi netraze nista vise ni manje od Ukrajne nego od drugih drzava. Plati i evo ti gas, ovo samo sizofrene komunjare ne mogu da sastave u mozgu.
 
Ma 2006-e nije bilo to to....definitivno su Rusi polako krenuli u kontru....Ukrajina pada 100% a mislim da je to i za narod tamo bolje posto od zapada nista nisu dobili osim praznih obecanja isto ko i Srbija.......a Poljska ce tek da naje-be narocito ako ih jos i Nemci nacepe a to je vrlo verovatno u nekoj buducnosti...."vesela" vremena pocinju za dobar deo sveta ovaj put

moguce....i vjerujem da je i za narod bolje...a i narod je djelomicno okrentut zapadu jer vjeruje u bolji zivotni standard "preko noci" od zapada, a to je iluzorno...za njih je bolje sa i uz rusiju, pogotovu ako bi im rusija ostavila bar koliko-toliko slobode i dostojanstva...
a poljska ce sigurno osjetiti posljedice, ako ne odustane od "stita"....sto se tice s Njemacke, nevidim tu neke probleme sto bi cinila drzava, ali veoma mocne i dobro organizirane izbjeglicke udruge, koji zahtjevaju povrat imovine...tu bi moglo biti frke
 
mi cemo da sviramo po ruskoj fruli ne sekiraj se ti za nas.

drugo cela evropa zavisi od ruskog gasa pa tako i srbija sto znaci da ni vi u nemackoj nemate nista bolju sudbinu.

zapadna europa uvozi samo 28% gasa iz Rusije....i ako dode mak na konac, europa to moze nadoknaditi iz drugih izvora z:lol:
a pitanje je, dali rusija sebi moze dozvoliti da izgubi redovne platise koji uz to placaju i najvisu cijenu...sumnjam....
 
moguce....i vjerujem da je i za narod bolje...a i narod je djelomicno okrentut zapadu jer vjeruje u bolji zivotni standard "preko noci" od zapada, a to je iluzorno...za njih je bolje sa i uz rusiju, pogotovu ako bi im rusija ostavila bar koliko-toliko slobode i dostojanstva...
a poljska ce sigurno osjetiti posljedice, ako ne odustane od "stita"....sto se tice s Njemacke, nevidim tu neke probleme sto bi cinila drzava, ali veoma mocne i dobro organizirane izbjeglicke udruge, koji zahtjevaju povrat imovine...tu bi moglo biti frke

Ma narod je nalozen raznim lazima koje lasiraju i ove nase demokrate ovde da kad udju u EU da ce prosto sve procvetati a to nema veze sa istinom.Nista od EU niko nikada nije dobio a da mu to ista nijen extra naplatila(Govorim o onih 12 najjacih zemalja EU koje vode glavnu rec). Narod ce ziveti bolje samo ako izabere pravu vlast i sam se izbori za bolji zivot.

Nemacka je najjaci igrac u Evropi a i ne spadaju u neke miroljubive narode a i u neke koji vole da trpe da im neko drugi govori sta treba da rade ...USA/UK i slicni
 

Back
Top