Sta je ilegala u Srbiji?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Gledano misaono , duhovno , intelektualno , fizicki, politicki....po svakom kriterijumu redom......

Recimo odgledam u novoj godini emisiju amig...valjda, amidzica sa sekom i onom pink devojkom Natasom Bekvalac.
I ako je onoliko ljudi aktivno u tim pink vodama i kad cujem da je 2.300.000 ljudi gledalo pink u 00.00 a drugi po redu su rts sa 340.000, onda ljudi....cemu filozofija...?

Znaci zato ovo pitanje, ko je po vama, ali samo vama licno , ilegala u Srbiji....u ovim razlicitim oblastima koje su navedene....

P.S. Ja licno od svih doceka gledao HRT1 jer su po meni najbolji, i slavonci i pop i rock i skecth, ko ono pre 15godina kad je docek i bio zabavan , a ne bingomanija....
 
Gledano misaono , duhovno , intelektualno , fizicki, politicki....po svakom kriterijumu redom......

Recimo odgledam u novoj godini emisiju amig...valjda, amidzica sa sekom i onom pink devojkom Natasom Bekvalac.
I ako je onoliko ljudi aktivno u tim pink vodama i kad cujem da je 2.300.000 ljudi gledalo pink u 00.00 a drugi po redu su rts sa 340.000, onda ljudi....cemu filozofija...?

Znaci zato ovo pitanje, ko je po vama, ali samo vama licno , ilegala u Srbiji....u ovim razlicitim oblastima koje su navedene....

P.S. Ja licno od svih doceka gledao HRT1 jer su po meni najbolji, i slavonci i pop i rock i skecth, ko ono pre 15godina kad je docek i bio zabavan , a ne bingomanija....

"Ilegala" je uglavnom ono sto se uglavnom ne moze videti na TV-u. Mozda na RTS 2, i ponekim lokalnim televizijama...
 
peticija..

"vratite nam treci kanal!!!"
23_10_13.gif
 
Ovo nije tacno.
Ali posto tema nije o TV , nebitno da se sad oko toga prepucavamo....

Tema je "sta je ilegala u Srbiji?"
pa sad..siroka je to delatnost..u zemlji srbiji...

rokenrol je npr postao underground pokret..

poslednja tri benda koja su dobila znacajniju medijsku podrsku su negativ, kanda kodza i nebojsa ..i ajsbrn..pa su nam ukinuli treci kanal..a ja se jos uvek secam emisije 3k dur..i da su dve ucesnice te emisije postale pevacice nevernih beba..koji su pruzali muzicku pratnju u tom souu

sloboda je stavljena "izvan zakona" tako da svako moze da je ubije bez da i dan odgovara za svoj zlocin..

i da dodam..jeste tacno..
primer..nekog mozes udariti pesnicom u glavu i da taj neko padne..nekog moras udariti nekoliko puta da bi pao..a neko nece pasti ma koliko puta i koliko jako ga udaris..
 
Ilegala je, nazalost, ono zasta nisi ni cuo ( tj. nismo culi - pa zato i ne mozemo konkretno da kazemo ). Lokalni bendovi koji nemaju priliku da izdaju album, par emisija na nekim lokalnim stanicama koje maltene niko ne gleda itd. U politici i ekonomiji ilegala je donekle Branko Dragas, mada njega pustaju na dosta lokalnih televezija.
Da li ce se ovako lose stanje promeniti - nece ( osim ako se ne desi neki veliki prelom u drustvu, ali ne vidim to...).
 
Ovo je mesto da razbijete ilegalu u svim oblastima koje sam naveo....
Zato razbijajte....
Ali reprezentativno....i to ne mora da bude odmah neko ili nesto sto je idealno zaokruzeno....

Samo da ne bude sve u viru koji povlaci na dno, a dno nam je na nivou vrha.....
 
Postoji ilegala.....jer postoji opsti teror.....opsti pritisak i opste gusenje....
Alternativa je kad postoji uobicajeno , a nema moranja....
Jednoumlje je u Srbiji , zbog nekih psiholoskih efekata, a ne zbog ciljnog i ideoloskog, ali ipak jednoumlje......
 
постоји илегала, знам за једну групу, живи испод једног београдског моста.
сеЧу оптичке каблове, краду струју са бандера, возе нерегистрована буџена возила, ...
 
može malo preciznija terminologija?? . raditi ilegalno znači delati u skladu sa onim što je zabranjeno, znači proziv zabrana. .alternartiva gledanju tv-a i bi bilo čitanje knjiga ili slušanje klasične muzike. u kulturi, kao i u svemu, bilo bi to delovanje na način različit od opšteprihvaćenog, kroz druge forme i načine izražavanja. to naravno postoji i dostupno je onima koji se za takve forme izražavanja interesuju.....e sad, šta je to u srbiji u kulturi zabranjeno, pa je time ilegalno..??kad je nešto skrajnuto, onda je marginalizovano.
 
Mozda bi trebalo da koristimo izraz "kvalitetna ilagala", mada se i tu moze naci puno zamerki. Patak, u kojoj zemlji nema jednoumlja? Mislim da smo kao ljud i skloni tome, da budemo stado kojima je potreban pastir. Mediji to samo zloupotrebljavaju...
 
Ako postoji postavljen sistem istrazivanja, onda tu nemas jednoumlje....cak i kad svi imate isto misljenje....jer samo se ceka sekund da se to misljenje promeni , u skladu sa novim cinjenicama....

Jeste na papiru sve izgleda isto, ali mene ne interesuje sto se ljudi prvo pretvore u uskoobrazovane plitke pilicare i jajare, pa onda se takvo drustvo uzima kao kriterijum i argument da je nemoguce imati kvalitetno drustvo....Nadam se da sam jasan, zamena uzroka i vec neke odradjene posledice , kod mene ne pije vodu....to je stvar trenutka, a ne uzrok posledicna istina.....zavisnost .....teorija....teza....
 
Posto vecina tvrdi da nema ilegale u srbiji, kako zovete to sto nijedan od srpskih sportista do Cavica nije rekao da su sva obecanja i predsednika i zvanicnika i vlade i javna obecanja (to je pravno kaznjivo slagati) bila prazne reci i vazduh.....
 
ako sam dobro shvatio temu pod ilegalom se podrazumeva ne protivzakonita delatnost vec delatnost usmerena protiv nametanja pravila od strane vecine..ili pak delatnost za sebe ali koja se kosi sa trenutno opsteprihvacenim normama..
alternativa je nesto sto ima podrsku i ima mogucnost da javno nastupa..to je stepenik iznad ilegale..
 
Tako je.....bar ja tako shvatam alternativu.....alter-nativa....znaci jos uvek shvaceno prirodno od strane gomile....

Ilegala je mozda nesretan termin....jer svim angloguzicarima izgleda kao illegal, tj zabranjeno ,sto je jos u skladu sa mojim tumacenjem ilegale, ali nekako to illegal poistovete sa protivzakonitim,tj criminal....

Verovatno zato sto se kod nas prestup ne tretira kao criminal vec kao dozvoljeno plivanje slobodnim stilom , pa onda i svi pojmovi dobijaju drugacije znacenje jer pored definicionog , uvek postoji i komparativno tumacenje ,zatim negacijsko tumacenje i ekskluziono tumacenje (sta nije).....
Pojam je potpuno definisan kad svi u krugu imaju sve ove uglove i tumacenja o tom pojmu istim....
 

Back
Top