SF turnir (sezona 1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

The Look

Aktivan član
Poruka
1.955
Pre nekog vremena, a podstaknuti ispadanjem veoma dobrih likova iz TV turnira, koji se odrzava na podforumu Televizija, Bule i ja smo dosli na ideju da napravimo turnir likova iz SF serija. Ovo je ujedno i prilika da se podsetimo na neke stare serijale i likove.

Medjutim vec u samom pocetku organizovanja ovog turnira naisla sam na par poteskoca. Pre pocetka turnira zelim da se dogovorimo oko par detalja.

Prvo, moja je zelja da ovo bude turnir vezan samo za naucnu fantastiku, bez fantazi zanra i nekim njima srodnim. Ako bude interesovanja za dalje turnire, moze se napraviti i sveobuhvatan, koji ce sadrzavati i likove iz drugih zanrova fantastike. Pa eto zelim da vidim sta vi mislite, kako je bolje organizovati turnir...

Drugo, tokom sakupljanja likova iz serija dobila sam par komentara o ogranicavanju broja likova iz jedne serije. Ja licno mislim da ne bi trebalo da bude takvih ogranicenja ali naravno ne planiram da stavljam epizodiste vec samo glavne likove, a znamo da pojedine serije imaju glavnu postavu od 10-tak likova. Racunam da je bolje imati vise likova, ako nisu dobri, ispasce na pocetku, ako su dobri odrzace se, a steta je da budu eliminisani bez glasanja.

Kad smo vec kod broja likova, treba mi mala pomoc. Ovaj podforum posecuju dobri poznavaoci SF zanra pa se nadam maloj pomoci kod predloga likova, jer zelim da se sto manje likova izostavi, a ja nisam neka sveznalica... Zato predloge na videlo molim i nadam se skorom pocetku turnira.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Drugo, tokom sakupljanja likova iz serija dobila sam par komentara o ogranicavanju broja likova iz jedne serije. Ja licno mislim da ne bi trebalo da bude takvih ogranicenja ali naravno ne planiram da stavljam epizodiste vec samo glavne likove, a znamo da pojedine serije imaju glavnu postavu od 10-tak likova. Racunam da je bolje imati vise likova, ako nisu dobri, ispasce na pocetku, ako su dobri odrzace se, a steta je da budu eliminisani bez glasanja.
U principu se slažem, ali zar ne bi mogla da napraviš izuzetak za neke likove koji su vrlo popularni bez obzira na status u seriji i broj epizoda u kojima su se pojavljivali - recimo Garak - mnogima je on čak omiljeni lik iz DS9. z:) Sa druge strane, neki likovi koji su imali status glavnih su prilično nepopularni, recimo Wesley Crusher.
 
Ja sam ti vec predlozio, ali cu ponoviti predloge jer me bas zanima sta misle o njima ljudi na ovom pdf :)

The 4400
Tom Baldwin
Diana Skouris
Maia Rutledge
Shawn Farrell
Kyle Baldwin
Jordan Collier

Heroes
Sylar
Peter Petrelli
Nathan Petrelli
Noah Bennet
Claire Bennet
Hiro Nakamura
Mohinder Suresh
Matt Parkman

Terminator The Sarah Connor Chronicles
Sarah Connor
John Connor
Cameron Phillips
Derek Reese
Agent James Ellison

V
Diana
Mike Donovan

Smallville
Clark Kent
Lex Luthor
Lois Lane
Chloe Sullivan
Oliver Queen

Zanima me koje ce se pravilo primenjivati u slucaju neresenog? E i kolko ukupno lika ce biti?
 
Da onda i ja ponovim predloge za BSG, Space: Above and Beyond i još neke serije:

Battlestar Galactica (2003)
Gaius Baltar (James Callis)
William Adama (Edward James Olmos)
Kara "Starbuck" Thrace (Katee Sackhoff)
Laura Roslin (Mary McDonnell)
Saul Tigh (Michael Hogan)
Number 6 (Tricia Helfer) - dobro, ovo je u stvari više likova, ali bilo bi vrlo konfuzno i nezgodno da je delimo na 10-tak ili koliko već likova z;)
Lee "Apollo" Adama (Jamie Bamber) - njega prvo nisam ni uvrstila u izbor, pošto mi je malo slabiji od ostalih glavnih likova, ali se drugi nisu složili

Space: Above and Beyond
Lt. Col. Tyrus Cassius "T. C." McQueen (James Morrison)
Capt. Shane Vansen (Kristen Cloke)
1st Lt. Cooper Hawkes (Rodney Rowland)

Kyle XY
Kyle XY (Matt Dallas)
Jesse XX (Jaimie Alexander)

Red Dwarf
Arnold Rimmer (Chris Barrie)
Dave Lister (Craig Charles)
Kryten (Robert Llewellyn)
Mačak (Cat) (Danny-John Jules)

Life On Mars - mada je ovo više policijska serija sa SF elementom
Sam Tyler (John Simm)
Gene Hunt (Philip Glenister)

Što se tiče Star Treka, čisto da navedem moj lični izbor iz TNG i DS9, kao što reče Mr. Freak: iz TNG: Picard, Data, Will Riker (mada pretpostavljam da će većina glavnih likova biti nominovana - samo mogli bi da izuzmemo bar Veslija), iz DS9: Kira, Garak, Sisko, Odo, Quark (što ne znači da mislim da su O'Brien, Jadzia ili Bashir loši likovi, ovo je samo moj izbor) i Worf iz obe serije. :)
 
Ja sam već ostavila svoje nominacije za FIrefly, Lost i Fringe u pab-u na podforumu televizija (pošto je prvobitno bilo rečeno da se i tamo može nominovati ) i nadam se da će biti uzeti u obzir.
Ajde preneću ih i ja ovde:

Fringe
Dr. Walter Bishop
Olivia Dunham
Peter Bishop
Phillip Broyles
(naravno, ne moraju svi ovi likovi iz Fringe da uđu u turnir, ja sam samo nabrojala par njih, ali prva dva svakako)

Firefly

Malcolm "Mal" Reynolds
Zoe Alleyne Washburne

Lost

John Locke
James Sawyer Ford
Benjamin Linus
Desmond Hume
Sayid Jarrah
Sun-Hwa Kwon

Napomena : nabrojala sam isključivo svoje favorite iz ovih serija, tako da ako neko misli da treba da dodamo nekoga, neka to i učini.

Dodaću kasnije još neke nominacije, ali misilm da je za sada fer da se dozvoli i drugima koji su zainteresovani da učestvuju da iznesu svoje predloge.
 
Prekopiracu onaj moj preliminarni spisak, zasad bez fantasy:

TOS
Capt. Kirk
Mr. Spock
Dr. McCoy
Sulu
Scottie


TNG:
Jean-Luc Picard
Data
Lt. Worf
William Riker
La Forge
Lt. Troy
Dr. Beverly Crusher
Wesley Crusher
Borg (moze da prodje kao lik?)
Chief O'Brien


DS 9
Kira Nerys
Elim Garak
Benjamin Sisko
Odo
Quark
Worf (Worf iz Tng i Worf iz DS 9 -vode se kao isti ili kao 2?)
Doctor Bashir
Lt. Commander Jadzia Dax


VOYAGER
Captain Kathryn Janeway
Lt. Chakotay
Tom Paris
Neelix
The Doctor (EMH)
Borg
Harry Kim
Tuvok
i naravno - Seven of Nine


ENTERPRISE
Captain Jonathan Archer
Sub-Commander T'Pol

Ne znam da li da izbacujemo likove odavde, mozemo ako hocete, ali nece ih biti previse i tako...samo kad se uparuje da se gleda da se ne sastaju medjusobno recimo kapetani i prvi oficiri u ranoj fazi takmicenja (ako treba pomoc oko toga ko je ko, javite )...sa ostalima moze slobodno da se ukrsta

Od drugih serija bih zasad izdvojio:

Battlestar Galactica (2003)
Captain Lee 'Apollo' Adama


4400
Tom Baldwin
Diana Skouris
Shawn Farrell
Kyle Baldwin
Jordan Collier



Eureka
Sheriff Jack Carter
Allison Blake
Deputy Jo Lupo - ako je dovoljno ljudi gledalo seriju, ona stize bar do polufinala... ;)
Nathan Stark


Stargate SG-1
Major Samantha Carter
Teal'c
Dr. Daniel Jackson
Colonel Jack O'Neill


Stargate: Atlantis
Lt. Colonel John Sheppard
Teyla Emmagan
Dr. Rodney McKay



The X Files
Dana Scully
Fox Mulder
Walter Skinner
Smoking man - nezaobilazni



F/X The Series
Rolland 'Rollie' Tyler



Firefly
Captain Malcolm 'Mal' Reynolds
Zoë Washburne
Hoban 'Wash' Washburne



Babylon 5
Michael Garibaldi
Delenn
Dr. Stephen Franklin


Fringe
Agent Olivia Dunham
Peter Bishop
 
Ja sam iz ST vec uvrstila 55 likova, Garak je po meni veoma znacajan.. Zato sam i pitala da predlazete jer za serije koje ne pratim stavljam samo glavne, dok za ove koje sam gledala imam omiljene likove koji nisu originalna postava. Planiram da uvrstim sto veci broj likova, kao sto rekoh, ne moze da skodi...

Ne znam ni priblizno koliko cu likova sakupiti, ali za sada ih imam oko 200, zavisi koliko cete jos predloziti. Glasanje ce se odvijati na sledeci nacin - na svaka 2 dana otprilike postavicu 10 likova, od ponudjenih bira se 5 koji prolaze dalje, drugih 5 otpadaju. Kad vec stignemo do nekog cetvrtfinala bice kao u fudbalu, jedan lik na drugog, kao parovi, pa ko prodje ide u polu-finale itd. Cilj turnira je izabrati najboljeg, najomiljenijeg lika... Uz ime u zagradi ce biti naveden i glumac/ica i naziv serije, a bice i slika kao podsetnik koja ce stajati u spojleru, da ne bi bola oci.

Pitajte sve sto vas zanima i sto vam nije jasno, ovo je prilika da se vasi miljenici pokazu kao stvarno najbolji. I molim vas odgovorite na pitanje da li ste za sveobuhvatan turnir ili samo za SF.

Hvala!
 
Jos nesto oko sistema glasanja. Dakle prvih 5 likova sa najvecim brojem glasova idu dalje. U slucaju da dva lika imaju isti broj glasova, a jedan je na 5-tom, drugi na 6-tom mestu, odlucivace glasovi prvih 5 glasaca.

U prvom kolu nece moci da budu vise od 3 lika u jednom glasanju, za dalje cemo videti jer jos nije odredjen konacan broj likova.
 
Ja sam iz ST vec uvrstila 55 likova, Garak je po meni veoma znacajan.. Zato sam i pitala da predlazete jer za serije koje ne pratim stavljam samo glavne, dok za ove koje sam gledala imam omiljene likove koji nisu originalna postava. Planiram da uvrstim sto veci broj likova, kao sto rekoh, ne moze da skodi...

Ne znam ni priblizno koliko cu likova sakupiti, ali za sada ih imam oko 200, zavisi koliko cete jos predloziti. Glasanje ce se odvijati na sledeci nacin - na svaka 2 dana otprilike postavicu 10 likova, od ponudjenih bira se 5 koji prolaze dalje, drugih 5 otpadaju. Kad vec stignemo do nekog cetvrtfinala bice kao u fudbalu, jedan lik na drugog, kao parovi, pa ko prodje ide u polu-finale itd. Cilj turnira je izabrati najboljeg, najomiljenijeg lika... Uz ime u zagradi ce biti naveden i glumac/ica i naziv serije, a bice i slika kao podsetnik koja ce stajati u spojleru, da ne bi bola oci.

Pitajte sve sto vas zanima i sto vam nije jasno, ovo je prilika da se vasi miljenici pokazu kao stvarno najbolji. I molim vas odgovorite na pitanje da li ste za sveobuhvatan turnir ili samo za SF.

Hvala!
Koliko likova ukupno može da se predloži iz jedne serije?

Recimo, ja u BSG imam još favorita koji nisu glavni likovi... pre svega Leoben Conoy tj. Broj 2 (Callum Keith Rennie) :worth: koji ima guest star status. Zatim, Chief Galen Tyrol (Aaron Douglas), koji je u početku bio sporedan lik ali je dobijao sve značajniju ulogu tokom serije.
 
>>The Look
Nisam bas najbolje shvatio ovaj izuzetak za prvo kolo...? Mislis moci ce da se glasa samo za 3 lika od 10 ponudjenih, ili ce se birati 1 od 3?

Sto se tice opsega turnira glasam za sveobuhvatni - ako se pod tim podrazumevaju sve varijante fantastike (naucna, fantasy i kakve vec podele sad sve imaju) - ne i ostali zanrovi.
 
Prvo kolo - mislim na prvi deo glasanja, na jedan krug, dok se ne prepolovi broj likova. U svakom pojedinacnom glasanju u okviru ovog dela moci ce da se nadju najvise tri lika iz iste serije. Recimo jedan lik iz Fringe, jedan iz farscape, iz smolvila 2, 1 iz doktora, 3 iz ST, i iz babilona, firefly-a i X-files po 1 lik. To je ukupno 10. Od tih 10 ponudjenih ti mozes da izaberes bilo kojih 5. Ali recimo nece biti ponudjena 4 lika iz jedne serije u pojedinacnom glasanju.

Sto se tice toga koliko likova iz jedne serije ukupno moze da bude, ja sam za to da broj ne bude ogranicen. Ali kad budete davali predloge ipak gledajte da to budu kvalitetni likovi...
 
Meni je svejedno, kako god ostali odluče. Ako bude sveobuhvatni turnit fantastike, onda ćemo imati mnogo veći izbor serija. U tom slučaju predlagaću likove iz Carnivale, Afterlife i The 10th Kingdom.

Zasad, evo još nekoliko dobrih likova iz Battlestar Galactica:
Leoben Conoy/Number 2 (Callum Keith Rennie)
Chief Galen Tyrol (Aaron Douglas)
Sharon "Boomer" Valerii/Sharon "Athena" Agathon/Number 8 (Grace Park)*
Karl "Helo" Agathon (Tahmoh Penikett)
Admiral Helena Cain (Michelle Forbes)
D'Anna/Number 3 (Lucy Lawless)
Cavil/Number 1 (Dean Stockwell)

*Ovo je donekle problematično, da li je tretirati kao dva lika (pošto su Boomer i Athena od početka jasno razgraničene, a ostale verzije br. 8 se retko pojavljuju i nisu važni likovi), ali u tom slučaju bi morali i Number 6 da "podelimo" na bar 4-5 likova, što bi bilo vrlo konfuzno... Da ne pominjem likove koji imaju svoju fizičku i virtuelnu verziju (Nubmer 6, Baltar, Leoben)...Zato je najjednostavnije da likove koji glumi isti glumac tretiramo kao jedan lik.

Lost

John Locke
James Sawyer Ford
Benjamin Linus
Desmond Hume
Sayid Jarrah
Sun-Hwa Kwon

Napomena : nabrojala sam isključivo svoje favorite iz ovih serija, tako da ako neko misli da treba da dodamo nekoga, neka to i učini.
Slažem se sa tvojim izborom. Ako treba da se doda još neki predlog, mislim da je Jack dovoljno kvalitetan lik da uđe u konkurenciju, iako meni nije među omiljenima; Eko je bio sjajan lik, mada se sticajem okolnosti nije dugo zadržao u seriji; Juliet je takođe interesatna, posebno u 3. sezoni, mada su joj u 4. umanjili ulogu.
 
Poslednja izmena:
Fantasy jer sam gledam takve serije a SF slabo :zstidljivko:

E imam jos nekolko predloga z:mrgreen:
Pink Zeo Ranger Katherine Hillard
Yellow Zeo Ranger Tanya Sloan
Blue Zeo Ranger Rocky DeSantos
Green Zeo Ranger Adam Park
Red Zeo Ranger Tommy Oliver
 
Carnivale
Brother Justin Crowe (Clancy Brown)
Ben Hawkins (Nick Stahl)
Samson (Michael Anderson)
Iris Crowe (Amy Madigan)

Jonesy
Sofie (Clea DuVall)
Lodz (Patrick Bauchau)
Ruthie (Adrienne Barbeau)
Rita Sue Dreifuss
Felix "Stumpy" Dreifuss
Henry Scudder (John Savage)
Management/Lucius Belyakov

Afterlife
https://www.youtube.com/profile?user=BadGirlFan&view=videos
30heff.600.jpg
Alison Mundy (Lesley Sharp)
Robert Bridge (Andrew Lincoln)

The 10th Kingdom
https://www.youtube.com/profile?user=Cruel2BeKind&view=videos
everyone.jpg
Wolf (Scott Cohen) :super:
Virginia Lewis (Kimberly Williams)
Tony Lewis (John Larroquette)
The Evil Queen (Dianne Wiest)
Prince Wendell (Daniel Lapaine)
 
Starhunter

Dante Montana
Percy Montana

Firefly

River Tam
Kaylee Frye

Sarah Connor Chronicles

Cromartie
Catherine Weaver

Stargate Atlantis

Elizabeth Weir
Carson Beckett

Stargate SG-1

Cameron Mitchell
Vala Mal Doran

Farscape

Aeryn Sun
John Crichton
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top