Treba mi VIZA

atlantic 7

Obećava
Poruka
92
pouzdano znam da ima ljudi koji rade sengen vize mene interesuje viza za australiju i hteo bih cuti da li to neko moze da mi zavrsi na koje vreme vrstu i kolika bi bila moja finansiska nadohnada za tu uslugu
 
Pa druze, da budem iskren, siguran sam da ces ovde u Srbiji naci neke "agencije", ili neke "pouzdane" ljude koji ce ti hteti srediti vizi za AU za gomilu evra. Ili dolara.
ALI!!!!!
Ali, 99% njih su chisti prevaranti i lovci u mutnom. Tako da ti ne bi preporuchio te varijante.
Za takvu situaciju je kriv sistem, naravno sistem AU. Nema muljanja, nema sredjivanja. Sve je u legalnim tokovima. Shengen viza je mala maca u odnosu na vizu AU (po mom mishljenju i u odnosu jos na Kanadsku vizu).
Sve sto mozes da uradish je da se ubacish u legalne tokove.

Jedini ovlashteni za emigraciju su australijski Migration Agent-i. Opet sa njima ti je otezana komunikacija ako nemash nikogoa vec napolju u AU.

Druga varijanta je da sam terash vodu na svoju vodenicu. Naravno, to je najtezi put, i najduzi. To je put svih nas ovde na forumu. :bob:
 
Poslednja izmena:
Pa druze, da budem iskren, siguran sam da ces ovde u Srbiji naci neke "agencije", ili neke "pouzdane" ljude koji ce ti hteti srediti vizi za AU za gomilu evra. Ili dolara.
ALI!!!!!
Ali, 99% njih su chisti prevaranti i lovci u mutnom. Tako da ti ne bi preporuchio te varijante.
Za takvu situaciju je kriv sistem, naravno sistem AU. Nema muljanja, nema sredjivanja. Sve je u legalnim tokovima. Shengen viza je mala maca u odnosu na vizu AU (po mom mishljenju i u odnosu jos na Kanadsku vizu).
Sve sto mozes da uradish je da se ubacish u legalne tokove.

Jedini ovlashteni za emigraciju su australijski Migration Agent-i. Opet sa njima ti je otezana komunikacija ako nemash nikogoa vec napolju u AU.

Druga varijanta je da sam terash vodu na svoju vodenicu. Naravno, to je najtezi put, i najduzi. To je put svih nas ovde na forumu. :bob:


@ dandy >

Evo ja se Apsolutno i bezuslovno slažem sa tobom !
Ono jeste da smo Mi (porodično) angažovali Migration Agent-a, koji je tamo u AU tačnije u Sydney-u i našeg je porekla !!!

Ali preporučiću GA samo ako Mi uspemo u našoj Misiji oko dobijanja Vize !
Ne bih želela bilo koga da imam na duši, da mu preporučim Agenta a ono se kasnije ispostavi da je ´´mutivoda´´ i prevarant...Nego ako mi puknemo (za kintu Agentu) pukli smo samo mi...
A ako mi uspemo > rado ću ga preporučiti kome god je Migration Agent neophodan !!!

I još nešto da naglasim > Angažovanje Migracionog Agente NIKAKO ne ubrzava proces i ne utiče nikako na ubrzanje procedure. Mi isto čekamo na Vizu kao i svi ostali...
To je iz jednostavnog razloga jer je trajanje Procedure od prilike ista za svakog :

> AU zakon se sprovodi i ophodi ISTO prema svakom Aplikantu...Nema ´´muvanja´´...


 
@ dandy >

Evo ja se Apsolutno i bezuslovno slažem sa tobom !
Ono jeste da smo Mi (porodično) angažovali Migration Agent-a, koji je tamo u AU tačnije u Sydney-u i našeg je porekla !!!

Ali preporučiću GA samo ako Mi uspemo u našoj Misiji oko dobijanja Vize !
Ne bih želela bilo koga da imam na duši, da mu preporučim Agenta a ono se kasnije ispostavi da je ´´mutivoda´´ i prevarant...Nego ako mi puknemo (za kintu Agentu) pukli smo samo mi...
A ako mi uspemo > rado ću ga preporučiti kome god je Migration Agent neophodan !!!

I još nešto da naglasim > Angažovanje Migracionog Agente NIKAKO ne ubrzava proces i ne utiče nikako na ubrzanje procedure. Mi isto čekamo na Vizu kao i svi ostali...
To je iz jednostavnog razloga jer je trajanje Procedure od prilike ista za svakog :

> AU zakon se sprovodi i ophodi ISTO prema svakom Aplikantu...Nema ´´muvanja´´...



Nemoj se brinuti, nije tvoj agent prevarant, ako veruješ meni (z;).
A postoji elaborat, ja čit'o, o radu agenata, njihovoj uspešnosti da postave "decision ready" aplikaciju, i procentu prolaznosti njihovih klijenata, tako da MIA traži od DIAC da donese odluku po kojoj će se praviti skala uspešnosti agenata po kojoj će se odredjivati prioritetno rešavanje aplikacija za one uspešne. Podvlači se da kad dobar agent dostavi sve potrebne papire za svog klijenta u potrebnom formatu, CO manje vremena troši na tu aplikaciju i može brže da je reši i predje na drugu. Eto, ako se taj zahtev ikad usvoji i ubaci u pravilnik, ljudi koji uzmu agente sa dobrim procentom uspešnosti, imaće priority processing.
S druge strane, to će biti i super prilika da dotični agenti dupliraju svoje cene.
 
ako vi licno sa potrebnim dokumentima aplicirate direktno u neku ambasadu u beogradu,posle i licno podignete pasos i plus ne placate unapred ne postoji sansa za prevaru. jednostavno cete u pasosu dobiti vizu ili cete biti odbijeni.zvanicna ambasada u svojim zvanicnim prostorijama ne moze da falsifikuje svoje vize.sengen vize su bile oko 700 evra. u vezi australiske i ja bi voleo da znam cenu. fora sa pravljenjem pasosa bi mogla da prodje, ali samo ako je pasos zaista legalan ili da vas prilikom putovanja posluzi velika sreca.
 
kada bih bio siguran da se mogu legalno u blizoj buducnosti useliti u australiju ja ne bih razmatrao prethodno pomenute varijante. ali posto je to u vezi mene prilicno neizvesno, moram i ovako da pokusavam.
 
kada bih bio siguran da se mogu legalno u blizoj buducnosti useliti u australiju ja ne bih razmatrao prethodno pomenute varijante. ali posto je to u vezi mene prilicno neizvesno, moram i ovako da pokusavam.



Svi MI ovde završavamo Legalno naše procedure za dobijanje Viza !
Tako da ćeš od svih nas dobiti uvek jedan te isti odgovor :

Legalno ili nikako...

A, tebi uspe na neki drugi način > onda Bravo za tebe...



 
Hexy vec sam gledao sajtove koje si mi predlozila, a verovatno cu narednih dana i ponovo za svaki slucaj. problem je da u to uklopim svoje kvalifikacije, koje nisu sjajne, i finansije koje postoje, ali nisu prevelike. najverovatnije mi jedino ostaje turisticka viza pa da se posle u australiji snalazim postepeno. da ulazim u varijante sa trazenim zanimanjima, to bi mi produzilo boravak u srbiji na recimo jos dve godine za sta stvarno nemam zivaca,
 
Hexy vec sam gledao sajtove koje si mi predlozila, a verovatno cu narednih dana i ponovo za svaki slucaj. problem je da u to uklopim svoje kvalifikacije, koje nisu sjajne, i finansije koje postoje, ali nisu prevelike. najverovatnije mi jedino ostaje turisticka viza pa da se posle u australiji snalazim postepeno. da ulazim u varijante sa trazenim zanimanjima, to bi mi produzilo boravak u srbiji na recimo jos dve godine za sta stvarno nemam zivaca,



Potpuno kapiram, ne znam čoveče valjda ćeš naći najbolju i najbezbolniju kombinaciju...
A da treba pratiti informacije na sajtovima > treba...
Svako malo pa nešto menjaju...
Sve u svemu želim ti puno sreće.... z:poz:
Nastavi sa traganjem i ne odustaj...

Hexy

 
pouzdano znam da ima ljudi koji rade sengen vize mene interesuje viza za australiju i hteo bih cuti da li to neko moze da mi zavrsi na koje vreme vrstu i kolika bi bila moja finansiska nadohnada za tu uslugu

Izvini,ali meni ovako nesto suludo zvuci...znam da se nasi bave tamo svim i svacim i da sve prave bez problema,ali jos nisam cula de je neko usao u Asutraliju "na napravljenu vizu" z:cry:
 
Ćao Emmily pa to mu sve vreme i mi govorimo, ali...


Hexy..... :)



Ja zivim ovde jako dugo i svasta sam cula da nasi pokusavaju - ali ni jednog do sada da je nesto uspeo na taj nacin! Zato sam malo bila zbunjena kad sam pricitala taj post za vizu...z:cry:
Sigurna sam da tako nesto koliko god pokusavao ovde nece uspeti da uradi.Australija nije Evropa.
Znam da je tesko doci do viza i papira,ali bitno je da se od necega krene i dodje ovde,onda covek treba sto pre da udje u sistem i vidi kako im to sve funkcionise i krene da prati za svoj ostanak.Tako ljudi i rade koji dodju sa nekom vizom,a ne sa stalnim boravkom.I mnogi i ostanu.
 
Poslednja izmena:
Hexy and Emmily hvala na pomoci i razumevanju. ne pravi se bukvalno viza, vec se prave prethodni papiri na osnovu kojih se izdaje viza. da li je to moguce u slucaju australije provericu u bliskoj buducnosti. za pocetak provericu da li je moguca varijanta preko turistickog aranzmana. ne nadam se previse jer trenutno ne radim, ali ipak ko pita ne skita. Hexy vise puta sam gledao stranicu koju si mi predlozila i one koje slede nakon nje, ali bez obzira hvala na pokusaju da mi pomognes. na kraju pitanje za tebe,posto je covek iz australije: kako se zove solo gitarista i vodja moje omiljene grupe AC / DC ?
 
Hexy and Emmily hvala na pomoci i razumevanju. ne pravi se bukvalno viza, vec se prave prethodni papiri na osnovu kojih se izdaje viza. da li je to moguce u slucaju australije provericu u bliskoj buducnosti. za pocetak provericu da li je moguca varijanta preko turistickog aranzmana. ne nadam se previse jer trenutno ne radim, ali ipak ko pita ne skita. Hexy vise puta sam gledao stranicu koju si mi predlozila i one koje slede nakon nje, ali bez obzira hvala na pokusaju da mi pomognes. na kraju pitanje za tebe,posto je covek iz australije: kako se zove solo gitarista i vodja moje omiljene grupe AC / DC ?

Atlantic...izvini,mozda ja nisam bas najbolje razumela,ako bi ti hteo da mi malo poblize objasnis ....kakvi papiri se prave na osnovu kojih moze da se dobije viza?! Ne bih ti preporucila mnogo turisticke agencije,u njih se ne nadaj mnogo,ako vec hoces nesto na turisticku vizu,onda uradi to sam preko australske ambasade sa turistickom vizom. Ne znam koliko imas godina,ali znam mnogo nasih koji su dosli ovde sa studentskom vozom, studirali godinu-dve dana a imali i pravo da rade pola radnog vremena,pa se snasli i pitali poslodavce da im budu "sponzor" za vizu i tako su i ostali...ovo je samo primer,da ti dam neki primer,jer hocu da ti kazem da je najbitnije doci ovde,a onda je mnogo lakse ostati odavde,nego odande!!
 
Emmily ja imam 38 god. ali na zalost nemam 24 000 aud za pokrice za dve godine sto zahteva australiska vlada prilikom upisivanja npr. kursa engleskog jezika i dobijanja studenske vize koja dozvoljava 20 sati rada nedeljno. troskove kursa, smestaja i povratne avio-karte bih mogao platiti (kurs u trajanju od 2 do 3 meseca). ali ako insistiraju na gore pomenutoj sumi na racunu to ne posedujem i verovatno bih bio odbijen za studensku vizu. Hexy kako ces ti u australiju a ne znas ko je Angus Yoang. salim se sve se moze kad se hoce.
 

Back
Top