tumor na materici

ana marija

Zainteresovan član
Poruka
267
procitala sam svih 26 strana i nisam nasla isti topic, bio je jedan slican sa tumorom u karlicnoj kosti i ja ne znam da li je lecenje isto, tako da ipak otvaram nov topic...naime moja mama je juce otisla na pregled kod doktora, muci je ruka u zadnje vreme i posto ima 50 godina potegla se tema i oko menopauze, rekla je da ima neredovnu menstruaciju svakih 7-8 meseci, i da joj jako kratko traje ni ceo dan, i ubrzo posle toga doca je poslao na snimanje, otkriven joj je tumor na materici i odmah je operisana laserskom tehnikom, kaze da nema cak ni rez na stomaku, sad pije neke lekove, prima inekcije i u ponedeljak ce je pustiti iz bolnice...jos ne znamo rezultate, interesuje me sve sto znate u vezi tumora na materici, kako se lece, kojom tehnikom, kolike su sanse da se izleci uspesno, da kazem jos da se mama zdravo hrani i da nema problema sa srcem, hloresterolom, secerom, ne znam da li to ista znaci, ne pije inace nikakve lekove...
hvala unapred
ana-marija
 
Postoji mnogo tumora,i svaki je razlicit.
Tek kad se dobije histopatoloski nalaz moze se reci nesto vise.
Moze biti miom kao najbanalniji(u smislu dobre prognoze) koji bi teba da se spontano smanji u toku menopauze pa dalje razlicite vrste karcinoma.

Sve zavisi koji je tip tumora,u kom stadijumu je otkriven,da li radjeno histerektomija(vadjenje cele materice)ili samo vadjenje tumora...
 

Back
Top