NE MOGU OSTATI TRUDNA - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 122

Tema: NE MOGU OSTATI TRUDNA

dr T
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio dr T
    Citat Original postavio Ljilja
    Posle 10 godina braka, 2 neuspele insemenacije
    mojih 35 godina i oligoastenospermije kod muža
    mi baš planiramo prvu vantelesnu kod Dr Milačića
    na jesen.

Još nisam bila kod doktora. Molim dr T i sve koji imaju iskustva ili informaciju da mi kažu koliko
    to košta, da li je bolno posle anestezije ( s obzirom
    na punktiranje jajnih ćelija pod opštom anestezijom) koji je procenat uspešnosti.

Hvala svima unapred.
    procenat uspešnosti je prilično velik, oko 80%, najčešće se rađaju dvojke (dvojajčane), a posle punktiranja jajnih ćelija nije bolno, npr. vađenje zuba je bauk u odnosu na to. Neophodno je da se dobro psihički pripremiš za ceo zahvat, i pre svega veruješ u uspeh, autosugestija je čudo, neverovatno je koliko olakšava ceo proces i povećava šanse za uspeh.. Pozdrav...
    Što se cene tiče bila je oko 3000€ ukupno tada, da li se nešto menjalo, nije mi u znanju, proverite kod njih, BEFES, Ilirska 5, BGD

Primećen član
    Učlanjen
    01.05.2003.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

mozes ostati trudna, pokusaj da nabavis negde macinu travu i kuvaj caj od nje, moja komsika nij emogla uopste da rodi i isla je po lekara n eznam ni ja smaa gde sve i niko nije mogaoda joj pomogne dok nij enabavila macinu travu, mozda zvuci staromodno ali pokusaj, ne gubis nista

Ljilja
    Guest

Podrazumevano

Hvala dr T na odgovoru.

Žarko se nadam da će uspeti iz prva iako to većinom
    nije slučaj. Izuzetno verujem Dr Milačiću, mada
    imam informacije da je vrlo odbojan i težak na
    bilo kakvim objašnjenjima :?

Moram priznati da me je cifra obeshrabrila jer ću teško uspeti da skupim toliki novac ako IVF ne
    uspe za drugi put.

Da li su u tu cenu uključeni i lekovi i inekcije za stimulaciju i ostalo

I nisam razumela da li se punkcija radi pod totalnom
    anestezijom ili lokalno pod Bensedinima

Hvala i Black Devilu na informaciji za Macin čaj
    Čula i evo baš pijem dok ovo kuckam. Ne može da
    škodi, a daj bože da pomogne. Naravno probala bi
    sve što je dokazano samo kada bi uspelo prirodno
    a ne putem IVF. Ali šta je tu je.

Primećen član
    Učlanjen
    01.05.2003.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Ljiljo zelim ti mnogo srece u svemu

Ljilja
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio black-devil
    Ljiljo zelim ti mnogo srece u svemu

Hvala black-devil. Baš će mi trebati

Jel ima neko ko je prošao celu proceduru IVF-a
    u Beogradu? Kako se radi punkcija?

Početnik
    Učlanjen
    18.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: zašto baš narodni??

Citat Original postavio Mića iz Ćuprije
    Citat Original postavio Sergej
    Citat Original postavio dr T
    Ja sam muško, ali to nema veze što se odgovora tiče! Ti si pretrpela raznorazne stresove, operaciju jajnika, imaš puno strahova.... Jednostavno posle svega što ti se izdešavalo, ti nisi više u stanju da prirodno zatrudniš, Negde je došlo do varničenja i žičica je u prekidu, izgleda ona glavna,,,...

Danas je apsolutno normalno da pojedini parovi traže spas u vantelesnoj oplodnji. Znam puno parova koji su takav problem rešili tako. Nije ni puno skupo, a medicina je otišla daleko, to svi znamo...

Potraži broj tel. klinike "Befes", Ilirska br.5 Beograd (nalaze se blizu SUP-a u ul. 29 novembar) i profesora Držena Milačića, za njega kažu da je jedan od vodećih stručnjaka iz oblasti steriliteta u ovom delu sveta, ja sam tamo vodio moje rođake kojima je pomogao da reše ptoblem (rođak 46, snaja 39 godina)

Ako te zanima više na tu temu, ostavi kakav kontakt, mail u profilu, javiću ti se sigurno sa iskustvima mojih rođaka...
    PS: Budi hrabra, ništa nije nerešivo!

Da ne reklamiraš ti možda svoju kliniku, ali možda tamo radiš?
    Mislim da je Gazdarica ipak u pravu, samo opušteno! :wink:

Nije mi jasno zašto naš narod voli da pod''bava????
    Žena ima ozbiljan problem treba joj pomoći!!!!!

Samo se ti udruži sa tom tvojom gazdaricom i solite pamet redom ljudima... Šta mislite? Da ste posisali svu pamet na svetu? Niste imali takvih problema i ne znate kroz koje muke žena prolazi. Slučajno sam ovo vido i da vam kažem: ja i moja žena smo bili tamo, slučajnost: u istu kliniku i pomogli su nam, danas čuvamo dva blizanca od 11 meseci, 12 godina nismo imali dece posle prve trudnoće moje žene koja se završila pobačajem u šestom mesecu. Nadri lekari, babe, tetke, strine, vidovita zorka i ostali majmuni samo otimaju pare i varaju narod... Bez temeljnog sagledavanja problema nema ni rešenja.
    Iz ličnog iskustva pišem da bez savremene medicine ne možemo rešiti takve probleme. Uz to je neophodna vera u uspeh i podrška partnera.
    A za tebe, naučniče Sergej,informacija:Ne znam gde radi dotični "dr T", ali je dao tačnu informaciju, a ja radim kao saradnik u građevinskoj firmi PROING D Ćuprija, tehnička kontrola izrade projekata....Inače sam građ.ing. .....
    slazem se sa tobom da nekima ovde nije mesto, no...
    Da se nadovezem na problem. Poznata, dobro, su mi dva slicna slucaja. Oba su se uspesno zavrsila. Pokusaja u medicini kod oba slucajeva je bilo masu. Posli su cak na kliniku u Ljubljanu gde je dat procenat 99% neuspeha.
    Kada su uvideli da su male sanse za zacece, prestali su sa lekovima i sve se je sredilo kako treba. Po meni, jedan od najvaznijih faktora jeste onaj u glavi. Pozdravljam medicinu i prirodne lekove ali prvo treba srediti lobanju pa onda traziti pomoc i sa strane/ narodno receno/-bez uvrede naravno!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.09.2003.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano

Moja sestra godinama nije mogla da ostane trudna jako je bila opterecena time i ona i njen muz su isli kod svih poznatih doktora i nista.Jednog dana je otisla pod Ostrog, u maloj kapeli kod mosti Sv. Vasilija su joj rekli da prodje ispod nekog malog stolica.Nakon toga je ostala trudna.Mozda ce ovo nekom biti smijesno ili cudno ali bilo je upravo tako.

dr T
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Ljilja
    Hvala dr T na odgovoru.

Žarko se nadam da će uspeti iz prva iako to većinom
    nije slučaj. Izuzetno verujem Dr Milačiću, mada
    imam informacije da je vrlo odbojan i težak na
    bilo kakvim objašnjenjima :?

Moram priznati da me je cifra obeshrabrila jer ću teško uspeti da skupim toliki novac ako IVF ne
    uspe za drugi put.

Da li su u tu cenu uključeni i lekovi i inekcije za stimulaciju i ostalo

I nisam razumela da li se punkcija radi pod totalnom
    anestezijom ili lokalno pod Bensedinima

Hvala i Black Devilu na informaciji za Macin čaj
    Čula i evo baš pijem dok ovo kuckam. Ne može da
    škodi, a daj bože da pomogne. Naravno probala bi
    sve što je dokazano samo kada bi uspelo prirodno
    a ne putem IVF. Ali šta je tu je.
    cifra je ukupna; kmpletan tretman (bila, sad kolika je ne znam), punkcija je pod totalkom, a mani su rekli za Milačića da nije krut i odbojan kako ti kažeš, već je čovek prebukiran poslom pa tako samo izgleda, inače nije loš kao čovek...

Guest

Podrazumevano

cifra je ukupna; kmpletan tretman (bila, sad kolika je ne znam), punkcija je pod totalkom, a mani su rekli za Milačića da nije krut i odbojan kako ti kažeš, već je čovek prebukiran poslom pa tako samo izgleda, inače nije loš kao čovek...[/quote]

Hvala dr T. Sve ovo deluje optimistički. I ja se
    trudim da tako posmatram stvari.

Čekam još neke nalaze supruga (Poslednji su bili
    baš loši. Ukupan broj 7,5 mil. oko 15 % pokretnih i 60% "nepravilnih oblika" itd. )
    pa da odem do Prof. Milačića. Pitam se samo da li
    je potrebno da ponavljam HSG koji je pre
    5 godina radjen i dokazano obe tube kompletno propuštaju kontrast. (UZV)

Hvala još jednom Dr T na odgovoru. Držite mi pesnice
    da nas Prof. prihvati i da uspe iz prve. (malo me je
    strah...) Da li znate slučajno da li se zamrzavaju
    dobri embrioni "viška" za sledeći transfer bez stimulacije?

Ljilja
    Guest

Podrazumevano

Zaboravila sam u prethodnom pismu da se predstavim.

U pitanju je Ljilja koja se sprema za svoj privi
    i molim Boga poslednji IVF.

KEKA
    Guest

Podrazumevano

Nije lako razumeti žene koje se nađu u takvoj situaciji!Lako je reći opusti se ne misli,ne opterećuj se!Teško je tako postupiti,a iz meseca u mesec sve teže!
    Verujem da su svi lekari koji se bave vantelesnom oplodnjom dobri lekari ali je činjenica da je procenat uspeha i u svetu mali,tako da ne treba kriviti lekare za to!Problem je u tomu što većina nas teško može priuštiti sebi takav vid lečenja,lekovi su jako skupi!
    SREĆNO SVAKOM KO SE OKUŠA U TAKVOM LEČENJU!

psiho xx
    Guest

Podrazumevano hmmm

Citat Original postavio KEKA
    Nije lako razumeti žene koje se nađu u takvoj situaciji!Lako je reći opusti se ne misli,ne opterećuj se!Teško je tako postupiti,a iz meseca u mesec sve teže!
    Verujem da su svi lekari koji se bave vantelesnom oplodnjom dobri lekari ali je činjenica da je procenat uspeha i u svetu mali,tako da ne treba kriviti lekare za to!Problem je u tomu što većina nas teško može priuštiti sebi takav vid lečenja,lekovi su jako skupi!
    SREĆNO SVAKOM KO SE OKUŠA U TAKVOM LEČENJU!
    U pravu si, ja bih dodao da je i faktor psihe vrlo uticajan za ovakve probleme, jer i najbolji lekovi i najbolji lekari gube na efikasnosti ako organizam pacijenta nema potporu psihe u smislu efikasnosti svega navedenog. Psiha čoveka u načelu je vrlo nepoznata oblast. Mnogi hemijski procesi se događaju u mozgu koji mogu biti pogubni po terapije i aktivnosti koje pacijent upražnjava... Blokada u mozgu je stvar koju čovek nesvesno izaziva, a onda je sve tri puta teže ostvariti,...

KEKA
    Guest

Podrazumevano

Nažalost,sve mi je dobro poznato!
    Izuzetno je teško sačuvati razum sa problemom steriliteta,trba normalno funkcionisati,živeti,a želja za detetom postaje sve jača i misli se okreću samo ka toj strani!

Početnik
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Izgubljena
    Moja sestra godinama nije mogla da ostane trudna jako je bila opterecena time i ona i njen muz su isli kod svih poznatih doktora i nista.Jednog dana je otisla pod Ostrog, u maloj kapeli kod mosti Sv. Vasilija su joj rekli da prodje ispod nekog malog stolica.Nakon toga je ostala trudna.Mozda ce ovo nekom biti smijesno ili cudno ali bilo je upravo tako.
    PODJITE POD OSTROG, VI I VAS MUZ!!!

Primećen član vila_raviojla (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

evo ovako...sestra moje drugarice je isla na tretman kod ovog coveka koji je travar i ostala je u drugom stanju posle otprilike 3-4 meseca. Naravno poneli su i rezultate koje su tada imali, tj, muz je imao smanjen broj spermatozoida i jako malu pokretljivost.Elem, bilje je u pitanju tako da ne verujem da moze da skodi, pa mozes i ovo da probas. Ipak su to velike pare u pitanju u slucaju vestacke oplodnje, a sad 2-3 meseca manje vise u odnosu na ceo period u kom neko pokusava da ostane u drugom stanju kad su u pitanju godine ... probaj .
    Sretno!!!
    Adresa je : Slobodan Tesic
    Zdravka Jovanovica 79, Bele Vode ,Zarkovo ,BGD
    tel/011/513 495
    063/30 64 99
    ili tesics@yubc.net

Guest

Podrazumevano

Zaboravih ovo www.radost-radjanja.com

a zaboravih i da se prijavim ....vila

sudbina
    Guest

Podrazumevano

cao

sudbina
    Guest

Podrazumevano

citala sam NE MOGU OSTATI TRUDNA
    imamo isti problem javi mi se

dr T
    Guest

Podrazumevano hmmmm

Citat Original postavio Anonymous
    cifra je ukupna; kmpletan tretman (bila, sad kolika je ne znam), punkcija je pod totalkom, a mani su rekli za Milačića da nije krut i odbojan kako ti kažeš, već je čovek prebukiran poslom pa tako samo izgleda, inače nije loš kao čovek...

Hvala dr T. Sve ovo deluje optimistički. I ja se
    trudim da tako posmatram stvari.

Čekam još neke nalaze supruga (Poslednji su bili
    baš loši. Ukupan broj 7,5 mil. oko 15 % pokretnih i 60% "nepravilnih oblika" itd. )
    pa da odem do Prof. Milačića. Pitam se samo da li
    je potrebno da ponavljam HSG koji je pre
    5 godina radjen i dokazano obe tube kompletno propuštaju kontrast. (UZV)

Hvala još jednom Dr T na odgovoru. Držite mi pesnice
    da nas Prof. prihvati i da uspe iz prve. (malo me je
    strah...) Da li znate slučajno da li se zamrzavaju
    dobri embrioni "viška" za sledeći transfer bez stimulacije?[/quote]
    HSG je ašsolutno nepotrebno raditi, jer se punkcijom jajnih ćelija eliminiše put kroz tube.
    A što se zamrzavanja "viška" embriona tiče to je apsolutno dodatna opcija kroz ceo proces, i znam da se radi bez problema. A što se tiče rezultata vašeg muža on nije toliko bitan ukoliko se radi "mikrofertilizacija" jer se u tom slučaju nasilno spajaju ćelije koje se pod mikroskopom probiraju i odvajaju. I još nešto: Daj malo stimulansa gospodinu, prodrmaj ga malo, baš su mu loši rezultati!! Pokušaj da ne mislite na to dok vodite ljubav...............................

Guest

Podrazumevano Re: hmmmm

HSG je ašsolutno nepotrebno raditi, jer se punkcijom jajnih ćelija eliminiše put kroz tube.
    A što se zamrzavanja "viška" embriona tiče to je apsolutno dodatna opcija kroz ceo proces, i znam da se radi bez problema. A što se tiče rezultata vašeg muža on nije toliko bitan ukoliko se radi "mikrofertilizacija" jer se u tom slučaju nasilno spajaju ćelije koje se pod mikroskopom probiraju i odvajaju. I još nešto: Daj malo stimulansa gospodinu, prodrmaj ga malo, baš su mu loši rezultati!! Pokušaj da ne mislite na to dok vodite ljubav............................... [/quote]

Problem i jeste sto već godinama mi ne mislimo na
    to dok vodimo ljubav ne žureći sa trudnoćom
    i sasvim opušteno smo čekali da se to prirodno dogodi računajući da su moji rezultati dobri.
    Medjutim bez obzira kako dobro mi izgledali
    biološki sat otkucava i plodnost se smanjuje
    kod oboje.
    Elem, vezano za nalaz, kasnije smo saznali da je prisutna neka bakterija i sad je moj muž pod antibioticima što naravno odlaže stvari.

Čekamo dalji razvoj dogadjaja.

Ljilja
    Guest

Podrazumevano Re: hmmmm

A što se zamrzavanja "viška" embriona tiče to je apsolutno dodatna opcija kroz ceo proces, i znam da se radi bez problema. A što se tiče rezultata vašeg muža on nije toliko bitan ukoliko se radi "mikrofertilizacija" jer se u tom slučaju nasilno spajaju ćelije koje se pod mikroskopom probiraju i odvajaju. I još nešto: Daj malo stimulansa gospodinu, prodrmaj ga malo, baš su mu loši rezultati!! Pokušaj da ne mislite na to dok vodite ljubav............................... [/quote]

Problem i jeste sto već godinama mi ne mislimo na
    to dok vodimo ljubav ne žureći sa trudnoćom
    i sasvim opušteno smo čekali da se to prirodno dogodi računajući da su moji rezultati dobri.
    Medjutim bez obzira kako dobro mi izgledali
    biološki sat otkucava i plodnost se smanjuje
    kod oboje.
    Elem, vezano za nalaz, kasnije smo saznali da je prisutna neka bakterija i sad je moj muž pod antibioticima što naravno odlaže stvari.

Čekamo dalji razvoj dogadjaja.

GOSTCHA
    Guest

Podrazumevano

Moja prijateljica je u godinama,ima 40
    prvo dete rodila u 28,pa nikako drugo...
    Probala je sve i svud isla,nikako da ostane..
    Onda je,jednostavno ''digla ruke'',
    i eto,desilo se,zatrudnela,porodila se i dobila devojcicu...Njenoj sreci nema kraja
    Najbolje tako i vi :wink:

Bordokosa SD
    Guest

Podrazumevano Iskreno...

Iskreno... mislim da bi trebala da se pomiris sa cinjenicom i nastavis zivot putem sudbine. U mojoj porodici imam takav slucaj! Zivot tece dalje. Nece ti se valjda ceo zivot svesti na to da trazis neke narodne lekove... neke travke... Izvini, ali realno je. Mnogo mi je zao zbog tebe. U svakom slucaju zelim ti puno srece! I nemoj mnogo da eksperimentises da ne bi doslo do vecih komplikacija!!!

Anjelina
    Guest

Podrazumevano

Pozdrav svima,hocu da vam kazem da problemu steriliteta treba pristupiti ozbiljno i odgovorni i pripremiti se na dug period lijecenja.Ja sam bila i kod Slobodana Tesica kojeg neko spomenu i kod psihologa zbog otklanjanja psiholoskog efekta i na Ostrogu provlaceci se ko zna kuda i vise neznam ni ja.Bila sam i kod Dr Milacica i stvarno jeste nepristupacan ali kazu odlican strucnjak.Bila sam i u klinici na kojoj radi i kolege ga postuju i uvazavaju.Ipak kad smo se odlucili za IVF odabrali smo kliniku u Jevremovoj,prvi put je bio neuspjesan i sad sam u pripremi za drugi pokusaj zamrznutim embrionima,imam ih jos 13 to je za 3 pokusaja ako prezive proces odmrzavanja i necu odustati,sad imam 30 godina.Mogu da kazem iz svog iskustva svima koji lijece sterilitet da stvarno moraju da cuvaju zivce.IVF nije nista strasno,punkcija folikula isto nije nista strasno,jedini problem je sto priprema dugo traje,sto se stalno vade neki hormoni,ide na ultrazvuk i naravno to je period velikog iscekivanja a samim tim i stresa.Zelim srecu svima u lijecenju i iscekivanju pozitivnog rezultata.

martovka
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anjelina
    Pozdrav svima,hocu da vam kazem da problemu steriliteta treba pristupiti ozbiljno i odgovorni i pripremiti se na dug period lijecenja.Ja sam bila i kod Slobodana Tesica kojeg neko spomenu i kod psihologa zbog otklanjanja psiholoskog efekta i na Ostrogu provlaceci se ko zna kuda i vise neznam ni ja.Bila sam i kod Dr Milacica i stvarno jeste nepristupacan ali kazu odlican strucnjak.Bila sam i u klinici na kojoj radi i kolege ga postuju i uvazavaju.Ipak kad smo se odlucili za IVF odabrali smo kliniku u Jevremovoj,prvi put je bio neuspjesan i sad sam u pripremi za drugi pokusaj zamrznutim embrionima,imam ih jos 13 to je za 3 pokusaja ako prezive proces odmrzavanja i necu odustati,sad imam 30 godina.Mogu da kazem iz svog iskustva svima koji lijece sterilitet da stvarno moraju da cuvaju zivce.IVF nije nista strasno,punkcija folikula isto nije nista strasno,jedini problem je sto priprema dugo traje,sto se stalno vade neki hormoni,ide na ultrazvuk i naravno to je period velikog iscekivanja a samim tim i stresa.Zelim srecu svima u lijecenju i iscekivanju pozitivnog rezultata.

Anjelina, da li će ti je u Jevromovoj postupak
    radio Dr. Veljko Vlaisavljević iz Maribora za
    koga kažu da je izuzetan stručnjak? Čula sam da
    povremeno dolaze tamo i njegovi biolozi.

Posle koliko dana ti je radjen transfer embiona?
    I molim te reci koliko je sve to koštalo i zašto
    si se odlučila za Jevremovu a ne za Milačića ili
    neku drugu kliniku?

Slične teme

1. Trudna da ili ne???
    Autor CeC@ u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 21.03.2013., 23:37
  2. Da li sam trudna?
    Autor cecily1 u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 27.01.2011., 23:29
  3. Da li sam trudna?
    Autor nikanora u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.02.2005., 06:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •