Prijemni ispit za srednje skole 2009/2010

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dovoljno je samo jednom ;)
Mislim, ja sam preshao matematiku skoro 2x, jer mi je slabije ishla, ali u principu su to sve lake proste stvari.
a straha ne treba da bude, ako ti da bog, bice i prepisivanja ;)



on je polozhio, ti josh nisi ;)
Ne znam na osnovu cega to zakljucujes,ne vidim povod,a ako te bas zanima,taj isti sam polozio prosle godine u junu.Tako da,gresis.
 
Stvarno mi nije jasno zašto pravite toliku frku oko prijemnog. I đaci i roditelji. Naravno da je bitno što bolje uraditi prijemni i upisati školu koju želiš, ali zato je potrebno učiti tokom cele osnovne škole, a ne samo u osmom razredu i žaliti se što vam nisu na vreme izašle zbirke, koje inače jesu na vreme. Šta ste hteli da ih dobijete u septembru? Svi koji žele da što bolje urade prijemni su trebali još u prvom polugodištu, polako vikendom, odvojiti po sat vremena i preći zbirke od prošle godine. Kad izađu nove, preći drugi put i do juna imate vremena koliko hoćete. Oni koji su bili odlični u školi ne bi trebali imati problema na prijemnom, ako su stvarno zaslužili ocene koje su imali.
Prijemni sada je čisto zezanje. Prve generacije koje su polagale prijemni su imale zbirke za vežbanje, ali zadaci nisu bili iz tih zbirki već malo promenjeni (ukoliko se dobro sećam). Kasnije su uveli to da će zadaci biti iz zbirki i mnogo olakšali prijemni. Ali je trebalo mnogo više poena da bi se upisala željena škola.
Kad sam ja polagala prijemni, polagao se u srednjoj školi koju želiš da upišes i kao listu želja si mogao da napišeš 3 smera u toj školi. Za svaki smer se znalo koliko je potrebno bodova da bi položio prijemni (za moj smer po 11 bodova iz srpskog i matematike), a zatim se pravila lista i prvih 30 je bilo upisano u taj smer, tako da si mogao imati i po 15 bodova, ako ih ima 30 boljih od tebe nećeš se upisati. Inače, zbirke smo dobili tek polovinom marta, možda i malo kasnije, pa smo opet stigli da ih provežbamo i položimo prijemni. A oni koji su imali prosek ispod 4.00 uglavnom nisu ni polagali prijemni jer se znalo da su male šanse da ga polože. Sada treba po 1 bod da bi položio prijemni! Toliko biste naboli i da nikad niste videli zbirku.
A što se tiče prepisivanja, smatram da bi ti nastavnici trebali dobiti otkaz. Ako nisu bili sposobni da decu nauče za 4 godine srpski i matematiku, ti nastavnici ne treba da rade u školi. Prepisivanjem se čini magareća usluga. Deca će upisati srednju školu, imati gomilu jedinica ili ponavljati razrede, ili će profesori morati da spuštaju kriterijum i daju bolje ocene za loše znanje, čime se opet čini magareća usluga jer će deca završiti srednju školu, možda hteti na fax, a tamo će propasti. I šta onda? Kakva budućnost čeka polupismene ljude sa srednjom školom, u današnje vreme kad i visoko obrazovani vrlo teško nalaze posao?
 
Ja nisam u ministarstvu prosvete pa da mogu nešto da izmenim ili utičem da se izmeni, a da jesam prijemni bi bio mnogo teži i 4-orogodišnje srednje škole bi upisivali samo stvarno vredni đaci. A i šta bi to "konstruktivno" trebalo da se napiše o ovoj temi?
Napisala sam svoje mišljenje o školama, đacima i prijemnom. Pošto sam radila u osnovnoj školi (kao nastavnik) znam na koliko niskom nivou je znanje osnovaca. Naravno još uvek ima dece koja se stvarno trude, hvala Bogu, ali sve ih je manje.
Ne znam koju školu želi da upiše tvoje dete i kakav je đak bilo do sada, ali treba više da te brine to što će biti varanja na prijemnom nego to što su zbirke stigle početkom drugog polugodišta, a ne na kraju prvog, kako si ti mislila da će biti i to što će izmeniti par zadataka na prijemnom. Ako izvežba zbirku dobro zašta je sasvim dovoljno 4-4.5 meseca, a bio je odličan đak ne treba da se brine.
 
bah, dvaes i nekog juna, bice ti sve recheno u osnovnoj..........
valjda pishe i na onom informatoru.......
nego da se osvrnem na ovo

ali treba više da te brine to što će biti varanja na prijemnom nego to što su zbirke stigle početkom drugog polugodišta,

naprotiv, to nije zabrinjavajuca okolnost, jer uchenik samo mozhe imati vishe poena.
A kako ce se snaci u shkoli koju upishe sa tim poenima je sasvim nevezana stvar.
Zdrav razum i realna procena su vrlo bitni faktori u odabiru shkole, a ovo prvo, hvala bogu, deca josh uvek imaju, procenu ce napraviti na osnovu tudjih iskustava.
 
Uzgred, osmaci iz Beograda koji su zainteresovani za privatne časove iz srpskog jezika mogu da mi se jave na PP.

Hm, je l ti odgovori ovo, na 4.strani teme, na komentar musketara da mu fale dodatni casovi :) :

Ne trebaju ni za šta ako imaš gram mozga.

Kreptoman-ti si bas jedan pametan decko :)

I mene zanima kad ce informator da izadje zbog uvida u nove smerove koji se svake godine pojavljuju..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top