TAMIS 2009

ZGODNI28

Zainteresovan član
Poruka
132
Srecna nova godina svima sve naj u novoj pecaroskoj 2009..................uz nadu da ce tamis biti izdasniji nego u 2008..............koja je bila najgora godina na tamisu od kako ja idem na tu reku
 
Kolege ima li neko informaciju o cenama dozvola za ovu godinu,naravno za Tamiš čuo sam neku priču da će uz Tamiš i Tisu moći da se peca i na delu Dunava od Novog Sada do Bačke Palanke.
 
U Srbiji su cene seniorskih dozvola 4.800 din. uz mogućnost kupovine doplatne dozvole za susedno ribarsko područje za 2.400 din. Vojvodina ima više korisnika ribarskih područja pa su cene niže, a mislim i da nisu iste kod svih.
 
Zelim da pozdravim sve na početku nove sezone i da im zaželim više sreće nego u 2008. godini!
Za početak da kažem da je jedan moj prijatelj na Karašu uhvatio 10-15 krupnih babuški kroz rupu na ledu.Sve ih je uhvatio na hleb i to u periodu dok je Karaš bio skroz zaleđen (ne znam tačno kada, pre jedno 3-4 nedelje čini mi se).On inače već godinama peca tamo kroz led tako da zna tačno gde se riba skuplja zimi i gde radi.Znam i da je jedne godine propao i da je jedva izašao napolje iz vode.
Bilo bi ekstra da imamo uslove za pecanje kao u Rusiji i Kanadi i lepo staviš kućicu pa pecaš cele zime.
Pozdrav svima!
 
U Srbiji su cene seniorskih dozvola 4.800 din. uz mogućnost kupovine doplatne dozvole za susedno ribarsko područje za 2.400 din. Vojvodina ima više korisnika ribarskih područja pa su cene niže, a mislim i da nisu iste kod svih.

Mala ispravka,u delu Srbije - Centar dozvole jesu 4800 dinkica a dodatna je 2400 dinkica,ali u delu Srbija Jug je 4500 dinkica i 2200 dinkica dodatna,za Zapad i Sever (Vojvodinu) nek neko drugi kaze! ;)
Pozdrav :cool:
 
Moj drugar Milan je juče po onako jakom vetru išao na Kajtasovo,pecao je na Đurici iz čamca iznajmio je 400 din. i jako dobro pecao krupnu babušku,kaže da je imao komade od 500gr. do čak preko kilograma.Bilo je solidno ljudi na vodi ali vetar ih je ubio ali kaže vredelo je imao je oko desetak kila krupne babuške,pecao je u trsci.
 
da li neko ima saznanja o lokaciji Orlovat-zuti breg, i populaciji sarana na istoj, kupio sam veliki plac iskljucivo zbog pecanja sarana sa velikim frontom do vode.
 
Pa otprilike jeste,tu Dunav pravi kao neki rukavac pa su to prozvali Đurica ranijih godina tu se krupna babuška pecala na desetine kilograma po čoveku i to baš krupna,ja dugo nisam išao ali eto moj drugar je bio i prošao jako lepo.
 
Pa otprilike jeste,tu Dunav pravi kao neki rukavac pa su to prozvali Đurica ranijih godina tu se krupna babuška pecala na desetine kilograma po čoveku i to baš krupna,ja dugo nisam išao ali eto moj drugar je bio i prošao jako lepo.
Odavno nisam bio tamo
Nekada je tu specijalitet bila neverovatno krupna crvenperka. To pecanje mi ostaje u sećanju i za priču
 
Da li je neko bio na karasu ovih dana?Da li neko ima neki predlog za mesto na koje mogu da dodjem autobusom posto nemam automobil a na Novom Beogradu zivim.Unapred zahvalan i BISTRO!!!!
 
Kolege ide li iko na taj naš Tamiš znam da je voda bila velika ali vidim da niko više nepiše ništa,meni su kola pokvarena pa ova kriza sa parama i poslom ali se nadam da će bar neko od vas ići i pisati POZDRAV SVIMA I BISTRO.
 
Koliko ja znam bile su 800 din. ako se u međuvremenu nešto nije promenilo pa da su otišle na 1000 din.Jedan drugar mi reče da se voda polako povlači ali su putevi blatnjavi tako da povedeš računa ja sam se jednom pola sata vadio iz nekog gliba,pa ako ideš javi kako si prošao POZDRAV I BISTRO.
 
Moj kum Dejan je juče bio na Tomaševcu sa drugarom,voda je opala prilazi nisu blatnjavi ali mesta nije bilo ni za lek.Jedva su našli negde da se smeste,kaže kampera koliko hoćeš pecali su to jest probali su i bacili za štuku i belu ali do 15h nisu imali ni udarca.Prošetao je i do drugih kolega ali niko nije imao ništa,kontrola je redovna pričao je sa njima i oni su mu isto rekli da i na drugim terenima osim po neka babuška ništa drugo se nejavlja.
 
Ne loziti se sa Tamisom ni ove godine,vec su bacali mreze(pouzdana informacija),tako da za hiljadu din.mogu da dopunim pribor i sacekam postenija vremena.
Poz.!!!
 

Back
Top