Ko je u pravu?

...

  • Neće za inat

  • Hoće ako dovoljno silno želiš


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
Jedni kažu da ako nešto želiš baš za inat neće da ti se ostvari ...
Drugi kažu 'Ako nešto dovoljno jako želiš, cela Vaseljena se uroti da ti se želja ispuni' ...
Dakle, ko je u pravu?
 
Niko. Ako nesto zelis i radis na tome, onda su velike sanse da se i ispuni. E sad, zavisi od zelje. Mozes zeleti nesto nerealno, pa raditi na tome i nista, ali ako ima realnih ocekivanja da se ostvari, onda ispunjenje moze doci pre ili kasnije, ali verovatno hoce doci.
 
Niko... i svi...
Zavisi od želje, zavisi od verovatnoće ispunjenja tj. ostvarenja, zavisi od tebe, zavisi od sreće...
Bre, hiljade su faktora koji utiču na ispunjenje i najrealnijih želja...
A postoje neke koje je potpuno nemoguće ostvariti, ma koliko se trudio : )
 
Pa nista nije sigurno u zivotu. Nema tu sudbine ili cega vec. U krajnjoj meri, mozes raditi na necemu, biti nadomak i umreti odjednom. Cinjenica je da ako imas realan cilj i radis na ostvarenju, ako si uporan, onda imas 90% mogucnosti da ostvaris cilj. Onih 10% zavisi od drugih, od slucajnosti. Bilo bi grozno kada bi ljudi razmisljali da je nesto nemoguce dobiti zato sto se mnogo zeli ili da je moguce dobiti samo ako se zeli. Nije to istina. Nazalost, ne mozes biti siguran, zato sto ima toliko ljudi na planeti i svako radi za sebe, pa je neminovno da nam se ukrste putevi tu i tamo i da onaj ko ima vece sanse, ne nuzno zasluzene, dobije ono cemu tezi.
 
Poslednja izmena:
Banalan primer....
#1 Želim da završim fax - zavisi od mene, čak od mene najviše, skoro isključivo samo od mene...
#2 Želim da je neko meni drag živ iako nije više - ne zavisi od mene, potpuno nerealna, ali ipak želja...


Pa šta?z:)

Realne, ili ne, želje nas čine živima. I ljudima. I lepo je nešto želeti, makar se i ne ostvarilo.z:poz:
 
Jedni kažu da ako nešto želiš baš za inat neće da ti se ostvari ...
Drugi kažu 'Ako nešto dovoljno jako želiš, cela Vaseljena se uroti da ti se želja ispuni' ...
Dakle, ko je u pravu?




da ispunjava mi se


zhelje ne utichu na dogadjaje u spoljashnjoj sredini
mogu ja zheleti da kresnem dzhesiku albu ceo zhivot, dzhaba mi sve


ima i to lepo potanko objasnjeno, pozeleo si nesto cega si unapred bio svestan da ne moze da se desi,i znao si da to nije moguce,i samim tim bla bla bla ...
 
Ja kažem da moraš da veruješ & nadaš, ali moraš jako da radiš na tome, ne da čekaš da ti padne s neba na tacnu.
Ali ne ona slepa & prazna verovanja, već iskrena & tiha.
Naravno, želja mora da bude iole realna. :neutral:
 

Back
Top