Tadić među prvih 10. najuticajnijih evropskih političara

Hygieia

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.478
Tadić na listi uticajnih političara
1. januar 2009. | 18:24 | Izvor: Beta
Varšava -- Predsednik Srbije Boris Tadić po izboru evropskih novinara za rang listu poljske televizije TVP deseti je najuticajniji evropski političar.

Više uticaja od Tadića od istočno-evropskih političara imaju samo ruski premijer Vladimir Putin, poljski premijer Donald Tusk, a zbog sukoba Gruzije i Rusije prošlog avgusta i predsednik Gruzije Mihail Sakašvili.

Trojku najuticajnijih predvodi predsednik Francuske Nikola Sarkozi koga su evropski novinari ocenili pre svega za sjajno vođenje Evropske unije tokom poslednjih šest meseci kada je Francuska bila na njenom čelu.

Sledi nemačka kancelarka Angela Merkel, za njom ruski premijer Vladimir Putin, dok je sadašnji predsednik Rusije Dmitrij Medvedev na 11. mestu, iza Tadića.

Među prvih 10. najuticajnijih evropskih političara iz nove Evrope i zemalja van EU uspeli su da se probiju samo poljski premijer Donald Tusk na sedmo mesto, redsednik Gruzije Mihail Sakašvili na deveto i Tadić na deseto mesto.

Daleko za njima je češki predsednik Vaclav Klaus na 16. mestu, a predsednik Poljske Leh Kačinjski završio je tek na poslednjem, 20. mestu.

Anketu su sastavljali novinari 29 redakcija iz cele Evrope.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=01&dd=01&nav_id=337379&nav_category=11
 
Tadić na listi uticajnih političara
1. januar 2009. | 18:24 | Izvor: Beta
Varšava -- Predsednik Srbije Boris Tadić po izboru evropskih novinara za rang listu poljske televizije TVP deseti je najuticajniji evropski političar.

Više uticaja od Tadića od istočno-evropskih političara imaju samo ruski premijer Vladimir Putin, poljski premijer Donald Tusk, a zbog sukoba Gruzije i Rusije prošlog avgusta i predsednik Gruzije Mihail Sakašvili.

Trojku najuticajnijih predvodi predsednik Francuske Nikola Sarkozi koga su evropski novinari ocenili pre svega za sjajno vođenje Evropske unije tokom poslednjih šest meseci kada je Francuska bila na njenom čelu.

Sledi nemačka kancelarka Angela Merkel, za njom ruski premijer Vladimir Putin, dok je sadašnji predsednik Rusije Dmitrij Medvedev na 11. mestu, iza Tadića.

Među prvih 10. najuticajnijih evropskih političara iz nove Evrope i zemalja van EU uspeli su da se probiju samo poljski premijer Donald Tusk na sedmo mesto, redsednik Gruzije Mihail Sakašvili na deveto i Tadić na deseto mesto.

Daleko za njima je češki predsednik Vaclav Klaus na 16. mestu, a predsednik Poljske Leh Kačinjski završio je tek na poslednjem, 20. mestu.

Anketu su sastavljali novinari 29 redakcija iz cele Evrope.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=01&dd=01&nav_id=337379&nav_category=11

tadic sve vise izrasta u velikog drzavnika

:hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Mislim da je ova anketa blizu istini.
Srbija odavno nije imala boljeg predsednika i sada vec iskusnog drzavnika kao sto je predsednik Tadic.
Putin i Medvedev su prilicno nepopularni u svetu, ne racunajuci PDF politika na Krstarici,
tako da me cudi da su se tako visoko plasirali.

To ti je ono kad neko krene napred a svi ga mrze .A ovaj nas JADNICAK DOBAR das je fini .Mogu da rade sa njim sta god hoce pa naravno da ga zbog toga obozavaju.
 
Bota je konacno normalan covek na mestu predsednika,
ako pogledamo ko je sve bio pre njega sloba, Lilic, Milutinovic.........

A oni sve nenormalni je li tako?

Poredjenje izmedju njih i tadica je malo smesno.........mislim aj za ovu dvojicu ali slobu?

Jeste to je kao da si rekao da je Nenad Sarac bolji od ronaldinja.........ma i ovo poredjenje je super za botu.......uz to i da dodamo da je tadic ubacen covek tj bez ikakvih sposobnosti i licnog truda rezervisano ubacen na to mesto.
 
A oni sve nenormalni je li tako?

Poredjenje izmedju njih i tadica je malo smesno.........mislim aj za ovu dvojicu ali slobu?

Jeste to je kao da si rekao da je Nenad Sarac bolji od ronaldinja.........ma i ovo poredjenje je super za botu.......uz to i da dodamo da je tadic ubacen covek tj bez ikakvih sposobnosti i licnog truda rezervisano ubacen na to mesto.

tako jez;)

Oli poredjenje je na osnovu toga ko je sta uradio za zemlju
a sloba je unistio sve sto se moglo unistiti
imao je i Bota par traljavih, ali dok vodi ka EU dobar je
 
Ma sta nam naprica genije. A jel ovo lista popularnosti ili "uticajnosti"?
Uostalom lista na kojoj se rame uz rame nalaze degeni poput Tadica i Sakasvilija dovoljno govori sama za sebe.
Hoćeš da kažeš da je toliko uticajan da se progurao na listu?! Potkupio ili ubedio sve redakcije koje su učestvovale u anketi?!
Bilo da su novinari glasali po slobodnoj volji ili ih je Tadić "ubedio", zaključak je isti - čovek je uticajan , svidelo se to nekome ili ne.
 
tako jez;)

Oli poredjenje je na osnovu toga ko je sta uradio za zemlju
a sloba je unistio sve sto se moglo unistiti
imao je i Bota par traljavih, ali dok vodi ka EU dobar je

Pa ne znam da je bas to poredjenje.........

axa sloba unistio,a izdrzavao zemlju od napravljenih para,a ovi izdrzavaju zemlju rasprodajom imovine iz slobinog perioda...........zanimljiva teorija........ali lazna......za to su dokaz i izbori.

Ja sam ti rekao ako tvrdis da je bota priblizan Milosevicu po bilo cemu,zli ili dobru onda mogu slobodno da kazem da ti tvrdis da je Nenad Sarac bolji od Ronaldinja i da ti se smejem.
Dovoljno je samo zbog toga sto bota nista ne radi,na balkanu sve sto se trebalo izdesavati izdesavalo se u slobino vreme i preko ledja tadasnjih vlasti u svim zemljama na balkanu......sada su samo ostale jajare i te 2 stvari su neuporedive.
 
Pa ne znam da je bas to poredjenje.........

axa sloba unistio,a izdrzavao zemlju od napravljenih para,a ovi izdrzavaju zemlju rasprodajom imovine iz slobinog perioda...........zanimljiva teorija........ali lazna......za to su dokaz i izbori.

Ja sam ti rekao ako tvrdis da je bota priblizan Milosevicu po bilo cemu,zli ili dobru onda mogu slobodno da kazem da ti tvrdis da je Nenad Sarac bolji od Ronaldinja i da ti se smejem.
Dovoljno je samo zbog toga sto bota nista ne radi,na balkanu sve sto se trebalo izdesavati izdesavalo se u slobino vreme i preko ledja tadasnjih vlasti u svim zemljama na balkanu......sada su samo ostale jajare i te 2 stvari su neuporedive.

Pa sto je onda bila tolika inflacija ako sloba nije stampao pare bez pokrica
hleb je bio ujutru 5 000 000 000 dinara, a uvece 10 000 000 000 din:lol:
bas zato sto je sloba sve unistio sad moramo da rasprodajemo imovinu, da bi imali od cega da zivimo
 

Back
Top