Gorak ukus......

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
Ljudi smo od krvi i mesa, imamo svoje mušice i loše dane, Najgore je, a verujem da smo svi to osetili, kad nadrapate ni krivi ni dužni, i to od onoga koga najviše volite.

Tko god rekao da je život u dvoje lagan, ili je tek počeo vezu, ili je lud.

Kad se iz nekog beznačajnog povoda odjednom iskoprča svo blato taloženo dugo vremena, kad nijedan odgovor ili gest nije dovoljno dobar da ugasi taj žar ljutnje i iracionalnog besa... To je proklet osećaj. Taj osećaj BOLI.

I baš zato što BOLI čudim se, kako si dopuštamo da se i sami ponekad nađemo na strani agresora?
Da li smo toliko slabi da se ne možemo odupreti porivu da se iskalimo na prvom nevinom živom biću koje nam se nađe u vidokrugu?

Gorak je okus pomirenja nakon toga, a dugo je vreme koje prolazi pre konačnog zaborava.

Zašto mislimo da imamo taj luksuz, trošiti vreme na međusebne svađe?
 
S kim si takav si..ali svakako nije ako nekog volis pusti ga da ode..ako se ne vrati nikad te nije voleo..to je patetika za naivne i ne treba nista ostaviti nedoreceno..toliko toga si rekla i mnogo ruznog izadje iz nas inspirisano negativnim ljudima da se ponekad ne mozemo prepoznati..to je na njihovu dusu i ako oni ne potenciraju na pomirenju ne vredi se za to boriti.
 
Eh, kad ljutnja ne bi ovladala nama umesto razuma, sve bi bilo lepše.
Da, najgore je što pri tom ispliva svašta i kaže se svašta, što čovek ni ne misli baš jako ozbiljno.A ubodi ostaju, rane zarastu, ali ipak ostanu ožiljci.
Treba jako puno samodiscipline da čovek izbroji do deset i onda počne govoriti.
 
Ljudi smo od krvi i mesa, imamo svoje mušice i loše dane, Najgore je, a verujem da smo svi to osetili, kad nadrapate ni krivi ni dužni, i to od onoga koga najviše volite.

Tko god rekao da je život u dvoje lagan, ili je tek počeo vezu, ili je lud.

Kad se iz nekog beznačajnog povoda odjednom iskoprča svo blato taloženo dugo vremena, kad nijedan odgovor ili gest nije dovoljno dobar da ugasi taj žar ljutnje i iracionalnog besa... To je proklet osećaj. Taj osećaj BOLI.

I baš zato što BOLI čudim se, kako si dopuštamo da se i sami ponekad nađemo na strani agresora?
Da li smo toliko slabi da se ne možemo odupreti porivu da se iskalimo na prvom nevinom živom biću koje nam se nađe u vidokrugu?

Gorak je okus pomirenja nakon toga, a dugo je vreme koje prolazi pre konačnog zaborava.

Zašto mislimo da imamo taj luksuz, trošiti vreme na međusebne svađe?

Gorak ukus mi ne ostaje posle svadja i izgovorenih reci. Ponekad se plasim da sam u toku svadje od drvetaz:( Retke su uvrede koje me dotichu , nekako se samo odbijaju od mene. Vise me moze povrediti pogled i te reci u toku svadje brzo prastam ako su one klasicne uvrede ;)
A ako je na licnoj bazi. Ostaje samo kajanje zasto sam mu/joj posvetila svoje vreme a on/ona je sposoban da mi tako nesto kaze..
Kad sam ljuta je ne isklaljujem bes, placem jer me nemoc ubija i taj osecaj me guta, unistava. Onda obicno vristim u slusalicu nekom (najcesce mami :zstidljivko:)I , da i kad su ozbiljne zivotne situacije u pitanju tako reagujem..
 
Ne verujem da je u svadjama, pogotovu takvog tipa, kriva samo jedna osoba. Postoje ljudi koji odmah kazu sta im smeta, pa deluje da se stalno svadjaju. A postoje i oni koji ne govore odmah, vec pustaju da se talozi i onda je dovoljna i sitnica da pokrene lavinu. E tada, ako ti se to desilo, mozes biti sigurna da si prevrsila meru, da si previse cinila loseg sto je ta osoba gutala nadajuci se da ces shvatiti i promeniti sama ponasanje, mozda je rekla i na neki nacin sta smeta, ali nisi shvatila poruku ili si mislila da nije ozbiljan/ozbiljna. Drugo, mozda i nije gomilanje, ali si rekla ili uradila nesto sto je ogavno toj osobi i ona je tako reagovala. U svakom slucaju, ne verujem da je za svadje dovoljan jedan. Neko mora da pokrene sve to. A neko zavrsi. Najmanje dve osobe.
 
Ima veza u kojima se ispočetka neke stvari prešućuju i trpe, al vremenom počnu smetati, i tu sve puca..
Zabluda o tolerantnosti voljene osobe može nas dovesti do velikih emocionalnih erupcija..

Recimo, osobu s kojom živim može smetati neki moj postupak ili loša navika. On mi to neće ispočetka predbacivati, nastojat će tolerirati, ali vremenom se količina frustracija zbog toga nakuplja i dođe do akumulacije loših emocija u njemu.

Kad tad dođe neki loš dan za njega u kojoj će se osećati malodušnim, umornim, preopterećenim, bezvoljnim zbog nekog događaja vezanog za posao ili nešto drugo, što nema veze sa mnom. Dovoljno je da tog dana samo ponovim ono što je latentno smeta, ali je do tada tolerirao i da to bude detonator za eksploziju besa.
Glupo je biti tolerantan, a usput taložiti frustracije. z:(
 
Ima veza u kojima se ispočetka neke stvari prešućuju i trpe, al vremenom počnu smetati, i tu sve puca..
Zabluda o tolerantnosti voljene osobe može nas dovesti do velikih emocionalnih erupcija..

Recimo, osobu s kojom živim može smetati neki moj postupak ili loša navika. On mi to neće ispočetka predbacivati, nastojat će tolerirati, ali vremenom se količina frustracija zbog toga nakuplja i dođe do akumulacije loših emocija u njemu.

Kad tad dođe neki loš dan za njega u kojoj će se osećati malodušnim, umornim, preopterećenim, bezvoljnim zbog nekog događaja vezanog za posao ili nešto drugo, što nema veze sa mnom. Dovoljno je da tog dana samo ponovim ono što je latentno smeta, ali je do tada tolerirao i da to bude detonator za eksploziju besa.
Glupo je biti tolerantan, a usput taložiti frustracije. z:(

Jeste, korali, ali to nisu 'svadje' vec rasprave ko je gde stavio carape.. Ali ako se u tom besu kazu jos neke stvari, onda je to samo bio povod i strasno je sta ta osoba ima takve momente i ne odvaja bitne stvari od nebitnog i prebacuje sve u paketu ;)
 
Ne verujem da je u svadjama, pogotovu takvog tipa, kriva samo jedna osoba. Postoje ljudi koji odmah kazu sta im smeta, pa deluje da se stalno svadjaju. A postoje i oni koji ne govore odmah, vec pustaju da se talozi i onda je dovoljna i sitnica da pokrene lavinu. E tada, ako ti se to desilo, mozes biti sigurna da si prevrsila meru, da si previse cinila loseg sto je ta osoba gutala nadajuci se da ces shvatiti i promeniti sama ponasanje, mozda je rekla i na neki nacin sta smeta, ali nisi shvatila poruku ili si mislila da nije ozbiljan/ozbiljna. Drugo, mozda i nije gomilanje, ali si rekla ili uradila nesto sto je ogavno toj osobi i ona je tako reagovala. U svakom slucaju, ne verujem da je za svadje dovoljan jedan. Neko mora da pokrene sve to. A neko zavrsi. Najmanje dve osobe.

Svađe se ne mogu izbeći, ali se može poraditi na tome da ne budu tako bolne.
Ja sam pristalica češćih svađa niskog intenziteta. Zapravo, to i nisu svađe, već polemiziranje u kojem svatko ima pravo na svoje mišljenje. Takve "svađe" bistre odnos dvoje ljudi u vezu-braku, nisu traumatične i ne treba bežati od njih.
Zapravo, pravilo bi otprilike bilo: što kraće držati u sebi ono što nas smeta.
 
Svađe se ne mogu izbeći, ali se može poraditi na tome da ne budu tako bolne.
Ja sam pristalica češćih svađa niskog intenziteta. Zapravo, to i nisu svađe, već polemiziranje u kojem svatko ima pravo na svoje mišljenje. Takve "svađe" bistre odnos dvoje ljudi u vezu-braku, nisu traumatične i ne treba bežati od njih.
Zapravo, pravilo bi otprilike bilo: što kraće držati u sebi ono što nas smeta.

Bas tako..uvek je bolje resavati jednu po jednu stvar nego zadrzavati u sebi i precutati pa u besu reci i sto nije
 
To jeste bolje, ali ne funkcionisemo svi tako. Zapravo, zavisi od obe osobe da li je to moguce ili nije. U svakom slucaju, ne moze jedna osoba biti med, a druga cemer. Da je tako, ne biste se druzili, bili zajedno. E jedino ako ste rodbinski vezani, pa morate da se vidjate, a nikako niste kompatibilni. To je sasvim drugacije. Sa familijom se mnogo vise trpi nego sto bi se trpelo sa ljudima sa strane.
 
Jeste, korali, ali to nisu 'svadje' vec rasprave ko je gde stavio carape.. Ali ako se u tom besu kazu jos neke stvari, onda je to samo bio povod i strasno je sta ta osoba ima takve momente i ne odvaja bitne stvari od nebitnog i prebacuje sve u paketu ;)

Uvek se upoznajemo u najboljem svetlu, umesto u najgorem (ili barem realnom) svetlu. Loši temelji vrlo često sruše kućicu.
 
Pa ja se bas i ne. Ja svoje najbolje cuvam za one koji su mi bliski, a sa drugima sam manje ili vise tolerantna. Osmeh i tolerancija je sve sto se dobija. Ne znam da li se to moze nazvati najboljim svetlom.
 
To se desava kad sebe ljudi uzimaju za preozbiljno. Sad ces ti voljenom bicu da presudis, ko je, sta je i kakav je. Racunas da ce da boli, jer tebe nesto boli. I umesto da se suocis sa sobom (gde lezi sav izvor ljutnje), ti lepo sve prebacis na drugoga.
 
"Imaš onoliko koliko možeš dati",
"Ne pitaj ukoliko ne možeš podnesti odgovor".

Moje omiljene pogovorke,georgez:)

Možda je tema preozbiljna za ovaj podforum nek je moderatori slobodno premeste na Ženski...
 
Ali Zašto se iskaljivati na partneru?
To je pitanje.
Kod mene kolateralne žrtve mojih loših trenutraka isključivo moje kolege na poslu. z:shock:
salim se..

To se zove mehanizam odbrane u psihologiji. Da ne bi bio ljut na sebe i da bi odrzao svoj imidz nepogresivog u sopstvenim ocima, ti lepo napljujes onog koga volis, jer samo ce on mozda to da istrpi i posle oprosti.
 
Ja samo ne podnosim laz posto istina uvek izadje na videlo..ne mislim na neke stvari koje su se pre desavale vec od onog trenutka kad se dvoje nadju..sve mogu podneti i cenim ako neko podnosi moje ispade ocigledno da mu je stalo i da se bori
 
To se zove mehanizam odbrane u psihologiji. Da ne bi bio ljut na sebe i da bi odrzao svoj imidz nepogresivog u sopstvenim ocima, ti lepo napljujes onog koga volis, jer samo ce on mozda to da istrpi i posle oprosti.

Možda je mehanizam odbrane no
Prema nekom tko to nije zaslužio i ljepo je kad priznamo , Toliko mi je žao... Da barem zaboravi, a ja da nikad ne zaboravim,Nek me peče i nek mi bude žao i nek to više nikad ne radim...
Nije to ništa drugo nego slabost. Koju tako jadno ispoljavamo.
 

Back
Top