Srecna Nova i pomoc mi treba HITNO!

Poruka
7.141
Dragi moji,
srecna vam svima Nova Godina, a sad svi na svoje radne zadatke:

ostala mi je plasticna posuda sa ravnim dnom u na dnu rerne i naravno, slutitie - dno od posude ostalo je prilepljeno na dnu rerne u trenutku kada je rerna ukljucena (kasno sam shvatila!). I ne, nemojte mi reci kolko je to glupo jer znam, samo mi kazite da li je moguca kontrola stete, odnosno d ali je moguce na neki nacin skinuti tu plastiku sa dna rerne (pokusala da rernu zagrejem samo delimicno da plastika omeksa pa da je grebuckam, ali ne ide mi bas a bojim se da ne upropastim rernu ako krenem na nju siledjijski...) Rerna je inace ugradna. MOlim samo dobre vesti (umorna sam od losih i neka one ostanu u staroj godini!). z:cry:
 
мени се десила слична ствар пре пар недеља, остао ми је пластичан поклопац на загрејаној рингли. само сам сачекао да се олади. али ако се пластика баш разлила по рерни, нисам баш сигуран... олади кухињу, отвори прозор, па пробај да скинеш.
 
Тих ''пластика'' има разних. Ако ти ништа не успе мораш извадити рерну (добро је што је уградна), скинути вратанца, изнети је у двориште и окренути отвор према земљи. Укључи је у продужни кабл и пластика ће да ''исцури''. Срећно.
 
Dragi moji,
srecna vam svima Nova Godina, a sad svi na svoje radne zadatke:

ostala mi je plasticna posuda sa ravnim dnom u na dnu rerne i naravno, slutitie - dno od posude ostalo je prilepljeno na dnu rerne u trenutku kada je rerna ukljucena (kasno sam shvatila!). I ne, nemojte mi reci kolko je to glupo jer znam, samo mi kazite da li je moguca kontrola stete, odnosno d ali je moguce na neki nacin skinuti tu plastiku sa dna rerne (pokusala da rernu zagrejem samo delimicno da plastika omeksa pa da je grebuckam, ali ne ide mi bas a bojim se da ne upropastim rernu ako krenem na nju siledjijski...) Rerna je inace ugradna. MOlim samo dobre vesti (umorna sam od losih i neka one ostanu u staroj godini!). z:cry:


Ćaos WithdrawnWater, želim ti Srećnu Novu Godinu z:girl:
Veruj mi nisi jedina kojoj se takvi gafovi dešavaju, i meni se onomad desilo da mi se zalepi plastična činija puna brašna za ringlu, jer sam ´´vesela´´ uključila pogrešnu ringlu...z:cry:

Ali reagovala sam odmah dok je ringla bila još topla...Sastrugala sam istopljenu plastiku kašikom i posle brisala papirnim ubrusima, sve je bilo OK, čak nije ni toliko smrdelo na plastiku..
E sada pošto je kod tebe rerna u pitanju mislim da ne trebaš da je stružeš dok je hladna - zbog emajla u rerni da ga ne oštetiš ! Imaš ono podešavanje temperature pa probaj ovako kao što sam i ja ! A možeš da ´´stružeš´´ sa drvenom pljosnatom varjačom, jer ako je plastična možda će se i ona topiti, ne znam !Naravno ako već nisi rešila problem do sada i naravno ako želiš...


Hexy.................z:kiss: z:girl:


 
Poslednja izmena:
Za skidanje žvake sa tepiha postoji sprej kojim se može zalediti da postane krta pa se može sastrugati, to je nešto slično onome što koriste fudbaleri npr. tečni azot vjerovatno ćeš teško nabaviti, a i opasno je. Aceton je rastvarač plastike (nekih vrsta) možda da probaš sa njim. Sretna Nova
 
Hvala svima, probacu sa peglom i krpom, to ga se nisam setila, pa cu posle praznika d akupim Frog kao sto ste mi rekli. Sem ovih sto su se sprdali na moj (nesrecni) racun, ostali su bili vrlo korisni (a vas prve sram vas bre bilo, nevaljalci! :) )

Javicu vam sta sam uradila. Lepo se odmorite za praznike!
 
Hvala svima, probacu sa peglom i krpom, to ga se nisam setila, pa cu posle praznika d akupim Frog kao sto ste mi rekli. Sem ovih sto su se sprdali na moj (nesrecni) racun, ostali su bili vrlo korisni (a vas prve sram vas bre bilo, nevaljalci! :) )

Javicu vam sta sam uradila. Lepo se odmorite za praznike!

EEE cekaj pre nego probas to sto si naumila, meni je jednom ostala ona plasticna lopatica za spagete, sta cu crna pa nisam videla, eleeem, rerna je bila naravno topla ,da ne kazem vruca ali sam uzela fajtalicu znas onu sa finim rasprsivacem i napunila je ledenom vodom i poprskala po plastici,ona se stegla u trenu i zabola noz ispod i odvojilo se u komadu ! samo icupaj prvo iz struje da ne zagines! I nije bilo posledica nikakvih , oribala rernu klasicno i nema stete! Ajd probaj pa javi
 
Ja sam skidala bas tanak sloj istopljene plastike sa ringle ali tek kad se skroz ohladila i stegla. I, moglo je da se grebucka, odvaljivali su se neki sitnij neki krupniji komadi, ali samo polako i samo skroz ohladjeno. Mozda da stavis malo leda ili nesto hladno da stegne plastiku ako ne pomaze to sa grejanjem i peglanjem.
 
Meni se jednom istopila plastična kašika , što sam mogla skinula sam dok je bilo toplo , a posle sam rernu uključila na najjače da ostatak dobro izgori , ono ugljenisano sam posle lako skinula i očistila sredstvom za rerne. Malo je smrdelo , ali je upalilo.
 

Back
Top