Francuska vojska i tehnika

mene iskreno briga i za jedne i za druge, da nije bilo ruja (a i amera, da ne gresim dusu) sprehovali bi mi svi deutsch danas

Amera? Pa 90 % nemačke vojske je bilo na Istočnom frontu. Jesu se borili sa engleskim vazduhoplovstvom i mornaricom, ali 9/10 rata je bilo na istoku. Da nisu ratovali sa Rusima i svu silu stavili na zapad pregazili bi Englesku za godinu dana. I Ameriku bi ubrzo stavili pod svoju zastavu.
 
pa sad malo previse idealizujes, ruski front jeste bio najtezi i najveci, ali su i ameri dali ogroman doprinos, ko je sjebo japance (sta da udarili po rujama od pozadi da nije bilo amera), ko je usao u italiju, samo pogledaj kolike su bile vojne donacije amerike rujama tada doci ces do neverovatnih brojki, treba biti realan i treba priznati doprinos svih u porazu sila osovine
a i da ne odemo u krajnost u idealizaciji rusije odnosno sssr-a ne treba zaboraviti da su oni imali dil sa hitlerom (sreca nasa pa ga hitler nije ispostovao), delili su poljsku sa hitlerom, itd.
mislim vecina ce nas uvek vise voleti ili bar simpatisati rusiju u odnosu na druge ali malo realnosti ne skodi
 
Poslednja izmena:
Amera? Pa 90 % nemačke vojske je bilo na Istočnom frontu. Jesu se borili sa engleskim vazduhoplovstvom i mornaricom, ali 9/10 rata je bilo na istoku. Da nisu ratovali sa Rusima i svu silu stavili na zapad pregazili bi Englesku za godinu dana. I Ameriku bi ubrzo stavili pod svoju zastavu.

hoces cas istorije... 352 pesadijska... 17. ss mehanizovana divizija... padobranska armija kurta studenta... 7. oklopna... 12. ss oklopna... ovo je samo kap u moru ali sve vrh nemacke vojske koji je boravio na zapadnom frontu.

sto vecito ovde sve podastavas tome da su rusi najbolji... ***, aj se malo spusti na zemlju... kad god svratim na ovaj forum ti sprovodis neke hvalospeve rusima... sto ne kupis onda ruski monitor ili sporet ili tv kad ih toliko volis?!!
 
hoces cas istorije... 352 pesadijska... 17. ss mehanizovana divizija... padobranska armija kurta studenta... 7. oklopna... 12. ss oklopna... ovo je samo kap u moru ali sve vrh nemacke vojske koji je boravio na zapadnom frontu.

sto vecito ovde sve podastavas tome da su rusi najbolji... ***, aj se malo spusti na zemlju... kad god svratim na ovaj forum ti sprovodis neke hvalospeve rusima... sto ne kupis onda ruski monitor ili sporet ili tv kad ih toliko volis?!!

Izašli ste iz tematike ovo nije tema o francuskoj vojsci u drugom svjetskom ratu ali kada ste toliko operečeni sa time mogu vam reči SS je funcionirao kao današnja Francuska legija stranaca bilo je brigada iz cele europe na ruskom i zapadnom front,ako ne znate povijest samo podatak da je 60%SS brigada bilo nenjemačkih i da su upravo te brigade vodile najteže bitke i bile prva i zadnja linija obrane europskog rajha.Eto vam i dokazi http://www.feldgrau.com/33ss.html http://www.feldgrau.com/france.html lista svih europskih SS brigada http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Waffen_SS_units začudio sam se kada sam naišao na ruske i kozačke brigade SS-a koje su se borile protiv komunizma u CCCP-u.
 
behu li ovi, oni koje moraju ameri da vade svaki put kad nastane neko sr...?
cheese-eating surrender monkeys (tako ih ameri zovu)

Hahahahaha....eeeee, prijatelju moj, malo znas o francuskoj vojsci.
Cheese eaters nacija deluje mekano u zivotu ali su im vojska i policija vrlo brutalne i nimalo nalik slici koju o francuzima ima prosecan covek.
Poseban problem su im napravili kad su jednog momenta imali na nisanu bin ladena i pitali amere sta da rade.....ovi se uspanicili do bola i naredili da se ta informacija smatra greskom.
Gde da im ubiju najboljeg saveznika koga zvanicno "ne mogu da lociraju"
 
Neposredno pred americki desant na aerodrom u Kandaharu posle 9/11,pojavila se prica na kratko, da je aerodrom prvo osigurala jedna jedinica F.L.S. jacine 60 pripadnika.Posle toga je usledio desant Amerikanaca sa TV ekipom CNN-a-
Kratko je prica trajala,dal je istina ili ne,..Francuzi tiho pricaju i nose psa sa sobomz:mrgreen:
Sto se tice pandura, odavno nose epitet da su majstori u odvaljivnaju bubrega krimosima
 
Hahahahaha....eeeee, prijatelju moj, malo znas o francuskoj vojsci.
Cheese eaters nacija deluje mekano u zivotu ali su im vojska i policija vrlo brutalne i nimalo nalik slici koju o francuzima ima prosecan covek.
Poseban problem su im napravili kad su jednog momenta imali na nisanu bin ladena i pitali amere sta da rade.....ovi se uspanicili do bola i naredili da se ta informacija smatra greskom.
Gde da im ubiju najboljeg saveznika koga zvanicno "ne mogu da lociraju"

pa oni ulagali milione u bin ladena godinama i njegovu reputaciju, a ovi proizvodjaci sireva da ga roknu, pa ne ide to tako
ma moji komentari si bili samo malo karikiranje stereotipa koje svi poznajemo, iskreno ne znam mnogo o francuskoj vojsci i policiji, jesam bio u francuskoj par puta ali su razlozi bili puno interesatniji nego vojska ili policija
 
Neposredno pred americki desant na aerodrom u Kandaharu posle 9/11,pojavila se prica na kratko, da je aerodrom prvo osigurala jedna jedinica F.L.S. jacine 60 pripadnika.Posle toga je usledio desant Amerikanaca sa TV ekipom CNN-a-
Kratko je prica trajala,dal je istina ili ne,..Francuzi tiho pricaju i nose psa sa sobomz:mrgreen:
Sto se tice pandura, odavno nose epitet da su majstori u odvaljivnaju bubrega krimosima

z:mrgreen: upravo tako. Uspesi njihove obavestajne sluzbe, njihove vojske ili policije retko kada bivaju gromoglasno objavljene.
Francuzi imaju neke od zaista najelitinijih jedinica, ljude cija se sposobnosti mogu uporediti sa malo jedinica u svetu, dok se po sistematicnosti, kvalitetu, surovosti i brutalnosti obuke ne mogu porediti ni sa jednom.
To ostale takve vojske ili jedinice znaju i rado razmenjuju iskustva ili salju svoje ljude kod njih na obuku.
 
Karlosa su smotali Francuzi.

da ali im je trebalo 20 i vise godina i nekoliko neuspesnih operacija gde im je on sam likvidirao dvojicu ili trojicu agenta, tek kad su ga napustili saveznici pre svega arapske zemlje (otsao bez manevarskog prostora, logistike i sredstava), a odavno pre toga i kgb, uhvatili su francuzi, karlos im i nije bio akcija za pohvaliti

mi smo uhapsili karlosa pre njih, ali smo ga pustili radi viseg interesa
 
Poslednja izmena:
da ali im je trebalo 20 i vise godina i nekoliko neuspesnih operacija gde im je on sam likvidirao dvojicu ili trojicu agenta, tek kad su ga napustili saveznici pre svega arapske zemlje (otsao bez manevarskog prostora, logistike i sredstava), a odavno pre toga i kgb, uhvatili su francuzi, karlos im i nije bio akcija za pohvaliti

mi smo uhapsili karlosa pre njih, ali smo ga pustili radi viseg interesa

Zar mislis da su Karlosa jedino Francuzi vijali?
Imam utisak da vecina podcenjuje Francuze samo zato sto se mediski neeksponiraju.
Imaju kvalitetnu vonju industriju,i politicki nisu toliko ponizni za razliku od ostatka velikih drzava G8.Ucestvuju u vecini mirovnih misija sirom sveta.
Sa obzirom na velicinu Francuske, i njenu ekonomsku snagu(daleko iza jedne Nemacke),njena armija je stvarno vrh.Nevidim cemu podsmevanje,pogotovo ako dolazi od tupavih Amera.Imao sam prilike da razgovaram sa francuskim mirovnjacima koj su bili privremeno smesteni u Pancevu devedestiprve.Sasvim korektni momci totalno na zemlji,ostavili su na sve nas zaista lep utisak.Francuzi nekako imaju stila,pogotovo kad posmatram paradu za dan pada bastilje
Francuski sarmz:mrgreen:
 

Back
Top