Bračni par Bogdanović sa Kosova umro prirodnom smrću

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
mozda moderato rmoze pronaci onu temu, i ovu prebaci tamo. mene jedino interesuje da li je nekoga stid za one postove.

Vesti
ZEM-OBDUKCIJA-KOSOVO
Bračni par Bogdanović sa Kosova umro prirodnom smrću
Izvor: Beta |
30. decembar 2008. 14:01:43

VRANJE/GNJILANE, 30 decembra 2008 (Beta) - Stanko (77) i Stanica (74) iz sela Kriljevo u opštini Kosovska Kamenica umrli su prirodnom smrću, pokazali su rezultati dodatne obdukcije obaljene u Zavodu za sudsku medicinu u Nišu. Obdukcija obavljena u Prištini, 5. decembra, na dan kada su Bogdanovići pronađeni mrtvi, pokazala je isti rezultat, ali je rodbina, između ostalog, smatrajući da je nemoguće da je bračni par umro istovremeno prirodnom smrću, zatražila da obdukciju obave i srpski stručnjaci. Predsednik gnjilanskog Okružnog suda, izmeštenog u Vranje Mladen Nikolić izjavio je za Betu da obdukcioni nalaz isključuje mogućnost nasilne smrti. "U obdukcionom zaključku navedeno je da je kod Stanka Bogdanovića nastupila prirodna smrt usled slabosti organa, ubrzana gnojnim zapaljenjem pluća, dok je Stanica umrla zbog pogoršanja teških hroničnih oboljenja srca i pluća", rekao je Nikolić agenciji Beta. Prema tim rezultatima kod Stanka Bogdanovića nađeni su krvni podlivi na desnom kapku i u čeonom predelu kao i oguljotine kože na temenu prouzrokovane tupim predmetom, kazao je on i dodao da su to bile lakše telesne povrede koje nisu povezane sa smrću. U obdukcionom zaključku navodi se i da je kod Stanka uočen nedostatak kože i potkožnog mekog tkiva desne šake i podlaktice, nastale nakon smrti - najverovatnije od životinjskih zuba. Kod Stanice koja je bila nepokretna, nađeno je nagnječenje kože oba kolena i predela karličnog grebena, oguljotine kože leve polovine čela, nosa i leve jagodice, kao i krvni podlivi po glavi. "Sve te ozlede, nastale su, kako se navodi u obdukcionom zaključku dva, tri dana pre smrti, najverovatnije istovremeno. Pretpostavlja se da je pala. Ove povrede nisu uticale na smrt", kazao je Nikolić. Nikolić navodi da su analize pokazale da ne postoje znaci trovanja, ali da u obdukcionom zaključku koji je dostavljen sudu nije naveden datum smrti ni za jednog od dvoje supružnika. Stanko i Stanica Bogdanović nađeni su mrtvi 5. decembra i bili su poslednji Srbi u selu Kriljevo koje je od Kosovske Kamenice udaljeno 15 kilometara. Komšije su reagovale kada su primetile da već sedam dana ne izlaze iz kuće. Na zahtev rodbine koja nije bila pozvana na identifikaciju niti joj je dozvoljen ulaz u kuću kada su stigli pripadnici KPS i istražni organi, tela bračnog para preneta su 6. decembra u Zavod za sudsku medicinu u Nišu gde je po naredbi Okružnog suda Gnjilane izvršena dodatna obdukcija.
 
Za ove matorce nikad nisam rekla da su ubijeni i drago mi je zato.
Ali dečko je napadnut danas i to je činjenica koja može da se komentariše bez čekanja nekih nalaza. z:cry:

ok.ali se ja secam sta se sve pisalo na toj temi, i da je svaki moj post, u kojem sam uglavnom pokusavao da pronadjem neko logicko objasnjenje, zasnovano na onome sto sam uspeo da procitam o tome, kako su umrli bilo popraceno...
inace je mozda jednina tema ciji sam razvoj pratio. nikako mi nije "islo" u glavu da je naprasno ubijen staracki par, a zatim da su pocinioci isli sami u policiji da jave.
a najveca mudrost vecine forumasa je bila "kako to oboje istovremeno?"
 
i kada se nakon par dana sazna istina, tebe takodje to vise nece interesovati. a samo pogledaj sta si tada pisao
Ne sećam se da sam ostavio više od par komentara na vest koja je u tom trenutku govorila da su ubijeni.
A s obzirom na gomile zločina koji su se dešavali u mirnodopskim uslovima nad Srbima i koji nikad nisu rešeni,šta ti očekuješ?.Važi ista priča kao za Hrvate,potrudite se da sami kaznite krivce i promenite tenzije prema Srbima na Kosovu,zato što su oni manjina,pa će vam se i te kako isplatiti.
Mi uvek imamo one koji hoće da se druže i bratime sa svim i svakim,ja od toga do sada nisam video korist ni pozitivne efekte.
 
Poslednja izmena:
ok.ali se ja secam sta se sve pisalo na toj temi, i da je svaki moj post, u kojem sam uglavnom pokusavao da pronadjem neko logicko objasnjenje, zasnovano na onome sto sam uspeo da procitam o tome, kako su umrli bilo popraceno...
inace je mozda jednina tema ciji sam razvoj pratio. nikako mi nije "islo" u glavu da je naprasno ubijen staracki par, a zatim da su pocinioci isli sami u policiji da jave.
a najveca mudrost vecine forumasa je bila "kako to oboje istovremeno?"

Sećam se ali možeš da budeš uveren da će ti forumaši sada kao slučajno preskočiti ovu poruku pošto su jako zauzeti zbog praznika z:hm:
 
...a sve te povrede po telu nanele neke zivotinje ... kao nisu bile smrtonosne za tako stare ljude... napisati ovo i potpuno iskljuciti nasilnu smrt...more da ih je neko ugusio jastukom bilo bi insuficijencija srca i pluca ....a rodbina kojoj je bilo zabranjeno da ih vide do obdukcije... meni je ovo sumnjivo

ponekad kazem sebi " e ademe, bas si boodala"
 

Back
Top