I jopet ih iznenenadio sneg usred decembra

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Putari: Od 3. januara ne garantujemo održavanje puteva
Autor: Tanjug | 30.12.2008. - 18:23


Predsednik Udruženja poslodavaca putne privrede Srbije "Putar" Milutin Gašević izjavio je danas da putari od 3. januara ne mogu da garantuju da će održavati puteve širom Srbije jer nemaju sredstva za rad.

"Propali su pregovori sa vladom o izmirenju dugova, ali nije reč o protestu pošto putari nikad nisu protestvovali. Trudićemo se koliko možemo da građani ne budu ugroženi, ali od 3. januara ne možemo da garantujemo bezbednost na putevima zbog nedostatka nafte, rezervnih delova, ličnih dohodaka i drugog", rekao je Milutinović Tanjugu.


On je rekao da su članovi tog udruženja "bukvalno sva preduzeća" za održavanje i izgradnju puteva u Srbiji, poput "Puteva Srbije", "Beograd puta" i drugih.

Milutinović je rekao da su zbog nenaplaćenih potraživanja bez posla već ostali sezonski radnici i da će, ukoliko vlada ne bude isplatila novac, sigurno u januaru bez posla ostati tri do četiri hiljade radnika. On je kazao da dug države putarima iznosi oko 38 milijardi dinara, kao i da na to treba dodati još tri milijarde dugova lokalne samouprave i da bi vlada morala da spase oko 30.000 zaposlenih u putnoj privredi.
Prema rečima Milutinovića, NIS je blokirao račune većine preduzeća, tako da ne mogu više da nabave ni naftu, ni opremu, niti da isplate radnike. Putari tvrde da su posle niza sastanaka pregovori propali "zbog zahteva predstavnika vlade da se preduzeća za puteve trajno i bezuslovno odreknu više od trećine potraživanja za davno izvedene i primljene radove".

Gašević je ranije izjavio da je dug nastajao u dužem periodu, jer je za redovno održavanje puteva u Srbiji godišnje potrebno oko 750 miliona evra, a izdvajano je od 120 do 150 miliona.:snesko::snesko::snesko::sanke::sanke::sanke::sanke:
 
Šta sad hoće?Sad su našli da se bune.Što se nisu bunili pre 2,5,8 godina kad je dug počeo da nastaje,nisu smeli ili nisu hteli i baš sad je pogodan trenutak.neka se izjasne od kada potiče dug i ko im je rukovodio preduzećima.

sad sta god da hoce nece dobiti nista.Grci ne cekaju ni mesec odmah se iskljucuju semafori,ne cisti se djubre i vrlo brzo sve krene kako treba.Nije to samo sa putarima slucaj treba preseci posao na "dodjem ti" jer takva dugovanja je gotovo nemoguce naplatiti.
 
Šta sad hoće?Sad su našli da se bune.Što se nisu bunili pre 2,5,8 godina kad je dug počeo da nastaje,nisu smeli ili nisu hteli i baš sad je pogodan trenutak.neka se izjasne od kada potiče dug i ko im je rukovodio preduzećima.

ma da krivi su putari sto ste vi demokrate doveli Srbiju do bankrota i sto nema para za servisiranje najosnovnijih potreba drzave....


Kradete nam na carini 20%, akcize najvece na balkanu a mozda i u evropi na benzin imamo, cena registracije vozila iznosi u proseku 1 mesecna plata a i to ce da poskupi. Niko vise ne dere sopstveni narod od vas demokrata i na kraju svega i pored toga sto placamo tolike namete - nema para da se putevi odrzavaju :hahaha:

ma vi ste bre po lopovluku zayebali sve....
 
"Iznenadio" ih, zato sto im drzava duguje ogroman novac. Niko nece da radi za dzaba, pogotovu na ovoj hladnoci. Ne znam kako su i ovoliko trpeli...

a ništa u Pevec po nove saonicez:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:

i lepo svi sa saonicama :sanke:u vrtiće,:sanke: škole, :sanke: fakultete, :sanke: na posao, :sanke: u crkve i manastire, :sanke: bioskope i pozorišta....:idea:

budite ekološki osvešteni;)...sve je to za dobrobit čovečanstva;) i vaše lično zdravlje;)

z:kiss::zima2:
 
ma da krivi su putari sto ste vi demokrate doveli Srbiju do bankrota i sto nema para za servisiranje najosnovnijih potreba drzave....


Kradete nam na carini 20%, akcize najvece na balkanu a mozda i u evropi na benzin imamo, cena registracije vozila iznosi u proseku 1 mesecna plata a i to ce da poskupi. Niko vise ne dere sopstveni narod od vas demokrata i na kraju svega i pored toga sto placamo tolike namete - nema para da se putevi odrzavaju :hahaha:

ma vi ste bre po lopovluku zayebali sve....

čuo sam da ide grejanje gore u Srbiji!?:think:

na nekih 80 dinara po grejanom četvornom metru:(

mene interesuje jedna druga stvar:arrow:

mi u Hrvatskoj većinom plaćamo po potrošenom kubiku plina (što je pravednije....), jer plaćaš koliko potrošiš i onda se i troši racionalnije:idea:

ovaj sistem plaćanja koji vi imate mi smo ukinuli ovdje na sjeverozapadu Hrvatske pre 10-15 godina...

interesuje me cena plina u Srbiji dakle :arrow: koliko stoji 1 kubik plina???, ako neko zna kolika je, pa da usporedimo :think:


kod nas je cena 1,95kn - 2,05 po kubiku plina (ovisno koja regija) u Varaždinskoj je najjeftiniji:)
i kod nas 1.1. ide plin gore za 20 posto pa će bit cca 2,30-2,40kn po kubiku (oliti u dinarima nekih 23-24 dinara po kubiku)
:think:
 
čuo sam da ide grejanje gore u Srbiji!?:think:

na nekih 80 dinara po grejanom četvornom metru:(

mene interesuje jedna druga stvar:arrow:

mi u Hrvatskoj većinom plaćamo po potrošenom kubiku plina (što je pravednije....), jer plaćaš koliko potrošiš i onda se i troši racionalnije:idea:

ovaj sistem plaćanja koji vi imate mi smo ukinuli ovdje na sjeverozapadu Hrvatske pre 10-15 godina...

interesuje me cena plina u Srbiji dakle :arrow: koliko stoji 1 kubik plina???, ako neko zna kolika je, pa da usporedimo :think:


kod nas je cena 1,95kn - 2,05 po kubiku plina (ovisno koja regija) u Varaždinskoj je najjeftiniji:)
i kod nas 1.1. ide plin gore za 20 posto pa će bit cca 2,30-2,40kn po kubiku (oliti u dinarima nekih 23-24 dinara po kubiku)
:think:

kod nas je plin 44 din po kubiku za domacinstva tj duplo skuplji nego vama u hrvatskoj.

a to je zato sto mi imamo lopovske demokrate na vlasti

to je zato jer imamo glup narod koji im konstantno daje glasove da ga pljackaju i kradu
 
kod nas je plin 44 din po kubiku za domacinstva tj duplo skuplji nego vama u hrvatskoj.

a to je zato sto mi imamo lopovske demokrate na vlasti

to je zato jer imamo glup narod koji im konstantno daje glasove da ga pljackaju i kradu

Jerry aj sad malo smiri "strasti" i pročitaj ponovno moj post

nisam pitao kolika je cena grijanog četvornog metra stana NEGO koja je cena kubnog metra plina

a to ti nije isto....kapiraš?:think:

ja razumem tebe i mnoge u Srbiji koji nisu srećni ne samo sa ovom vladom već sa ni jednom u proteklih 18 godina...ista stvar i kod nas...ja bi isto najradije da vidim na televiziji kako ČikaSpasoje sa Markovog trga katapultira ovu bandu lopovsku koja je 18 godina pokrala narod, rasprodala i uništila Hrvatsku ..a da ne pričam o još nekim "delicijama" za koje bi isto mogla i (po mojem) morala odgovarati...
al xe8iga živimo na Balkanu
 

Back
Top