Šiptarski teroristi izboli nožem Srpskog dečaka u Kosovskoj Mitrovici

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mitrovica: Mladić izboden nožem. Protest Srba Utorak, 30. decembar 2008. 17:25



Mladić srpske nacionalnost izboden je danas u Kosovskoj Mitrovici zbog čega su Srbi već počeli da se okupljaju oko mostova na Ibru.

Oko 16 sati dogodio se incident u blizini glavnog mosta na Ibru, koji grad deli na južni i severni deo. Dva Albanca izbola su nožem Nikolu Božovića (16) koji je odmah prebačen u bolnicu, potvrdio je regionalni portparol Kosovske poslicijske službe Besim Hoti.

U znak protesta stotinak Srba okuplio se oko istočnog mosta, a u neposrednj blizini zapaljena je jedna prodavnica čiji je vlasnik Albanac.

Vatrogasne ekipe su na terenu i gase požar, a na licu mesta su i pripadnici Kosovske policijske službe.

Policija ispituje uzroke zbog kojih su dva Albanca nožem izbola mladića, kazao je Hoti.

Opet.
 
Šiptari su pucali rafalima iz tri solitera.Iz južnog dela grada je došlo preko sto Šiptarskih terorista spremnih za sukob i zlo.Helikopteri i sad nadleću grad a oseća se jak miris baruta.Nema dovoljno policije da zavede red tako da su vojnici KFORA tražili pojačanje od nekoliko stotina vojnika iz dubine Kosova u Kosovsku Mitrovicu.Čuje se i dalje pucnjevi a pojačanje policiji tek stiže oko 20 časova.
 
K. Mitrovica: KFOR smirio napetost
30. decembar 2008. | 17:07 -> 18:30 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
K. Mitrovica -- Nakon što je 16-godišnji Srbin izboden nožem u Kosovskoj Mitrovici, došlo do niza incidenata, ali se situacija smirila nakon što je KFOR pojačao prisustvo.

Incident se dogodio oko 16 sati u blizini glavnog mosta na Ibru, koji deli grad. Dva Albanca, koji su uhapšeni, izboli su nožem Nikolu Božovića (16) koji je stabilno. U severnom delu je zapaljeno nekoliko lokala čiji su korisnici Albanci. Pripadnici KFOR-a su opkolili Tri solitera odakle su se čuli i rafali, Srbi se razilaze, a napetost se smiruje.

Dečak je primljen u bolnicu u 16.15 sati, zadobio je ubodnu ranu dubine oko 10 centimetara u mekom tkivu na granici glutealnog i lumbalnog predela, rekao je dežurni lekar Trajče Bogeski. Prema njegovim rečima, dečak je u operacionoj sali, a pošto je u pitanju krvarenje, ne može se unapred reći koliko je njegovo zdravstveno stanje ozbiljno.

U međuvremenu, na prijemno hirurško odeljenje dovedene su još dve osobe povređene u incidentima koji su izbili nakon povređivanja mladića - jedna sa povredama glave, a druga leve potkolenice. Oni su povrede zadobili tupim povredama, a nakon zbrinjavanja pušteni su na kućno lečenje, kazao je Adžić.

Kraj mosta na Ibru, gde se incident dogodio, okupilo se stotinak građana srpske nacionalnosti koji protestuju.

Zbog ovog incidenta, u severnoj Mitrovici je veoma napeto stanje. Kosovske policijske službe nalaze se u naselju Bošnjačka mahala gde su lokali i zapaljeni, kao i vatrogasna služba koja pokušava da lokalizuje požare.

Glavni most na Ibru je zatvoren i na njemu su pripadnici Kfora. Helikopter nadleće grad.

Portaprol KPS Besim Hoti je rekao je da je situacija u gradu mirna i napeta, ali da policija daje sve od sebe da spreči dalje nemire.

Dogodio se još jedan incident, kada je zamenika predsednika opštine Kosovska Mitrovica Ljubišu Petroviću, oko 17.45 sati, fizički napala nekolicina Albanaca, u blizini istočnog mosta u severnom delu Mitrovice. Petrović je u nameri da stiša situaciju pokušao da razgovara sa Albancima koji su tom prilikom fizički nasrnuli na njega i na njegov automobil.

O. Ivanović: KFOR da kontroliše situaciju

“Incident je počeo napadom na mladića kod kafea, u strogom centru severnog dela Mitrovice. Posle privođenja dva mladića od 22 i 23 godine je došlo do sukoba Srba i Albanaca u naselju Bošnjačka mahala. Kako sad stoje stvari, ima nekoliko zapaljenih lokala i jedna stambena kuća. Nakon toga su razmenjeni i rafali iz automatskog oružja", kaže Oliver Ivanović, državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju.

"KPS je na licu mesta, ali mislim da KPS neće moći da to kontroliše, pa sam zato obavio razgovor i sa komandantom KFOR-a, pa sam dobio uveravanje da će jedinice KFOR-a i EULEKS-a uspostaviti mir. Apelujem na sve građane da se udalje od tog mesta jer mislim da je najbolje da KFOR preuzme kontrolu nad tim delom grada”, kaže Oliver Ivanović za B92.

M. Ivanović: Stanje dečaka stabilno

"Učenika drugog razreda srednje škole, starog 16 godina u centru severne Kosovske Mitrovice dvojica albanskih mladića su napala nožem i ubola ga u predelu slabine", izjavio je za B92 direktor zdravstvenog centra u severnoj Mitrovici Milan Ivanović.

"Ubodeni dečak koji je doveden u bolnicu u svesnom stanju prebačen je u operacionu salu i po prvim nalazima očekujem da ce situacija biti stabilna", rekao je on.

"Situacija u Mitrovici je napeta, Albanci su pobegli u Bošnjačku mahalu. Došlo je do uzmeirenosti i tenzija. Gužva se prenela i u pravcu područja 'Tri solitera' jer je od 50 do 100 albanskih mladića pokušala da pređu pešački most iz južnog dela i da napadne Srbe. Došlo je do gužve između dve grupe. Umešala se UNMIK, KPS, KFOR, a bilo je je i pucanja iz automata i pištolja iz Tri solitera", svedoči Milan Ivanović.
 
Ili je možda otišao da bude sa porodicom, gleda TV, jede, okupa se itd.
Što uvek misliš najgore?

vidi se da ne poznajes siptare

uzmi jednog siptara pa ga gosti cascavaj najedaj i drugog pa ga gazi maltretiraj i tuci. i neces verovati - isto ti misle i onaj pod stolom i ovaj za stolom. i jedan i drugi hoce da te zakolju.
 
još juče sam primetio kada sam prolazio pored par lokala Šiptarskih u bošnjačkoj da nešto spremaju ta gamad su samo gledala kroz svoje prozore na lokalima i iz očiju im je sijala mržnja i zlo.

ma to je jasno nego prenosi ti nama sta se desava sad?

jel se smirila situacija ili ce da eksalira u veci sukob sa siptarima?
 
vidi se da ne poznajes siptare

uzmi jednog siptara pa ga gosti cascavaj najedaj i drugog pa ga gazi maltretiraj i tuci. i neces verovati - isto ti misle i onaj pod stolom i ovaj za stolom. i jedan i drugi hoce da te zakolju.

A gde da nađem dvojicu za eksperiment? Ne znam nijednog za sada pa ću ostati uskraćena za proveru te tvrdnje.
 
A gde da nađem dvojicu za eksperiment? Ne znam nijednog za sada pa ću ostati uskraćena za proveru te tvrdnje.

E PA JA ZNAM - zato veruj meni ;)

pa eno ti primer onih srba iz gnjilana

e pa ti srbi pobijeni su pomagali siptarima 99te krili ih od nase vojske i policije i onda su ti siptari doveli ove siptare iz preseva i makedonije da ih pobiju najsvirepije.....
 
Dogodio se još jedan incident, kada je zamenika predsednika opštine Kosovska Mitrovica Ljubišu Petroviću, oko 17.45 sati, fizički napala nekolicina Albanaca, u blizini istočnog mosta u severnom delu Mitrovice. Petrović je u nameri da stiša situaciju pokušao da razgovara sa Albancima koji su tom prilikom fizički nasrnuli na njega i na njegov automobil.

cccccc
 
ma to je jasno nego prenosi ti nama sta se desava sad?

jel se smirila situacija ili ce da eksalira u veci sukob sa siptarima?

Pa pošto lično poznajem Piksija a on je kod Srba u KPS na najvećem položaju je sada kazao da je trenutno Mitrovica najnebezbedniji grad jer je KFORU još danas ukazao odakle će sve Šiptari da dejstvuju ali ga niko nije saslušao.Sve više liči da neko želi da ponovo probudi zverstvo u Šiptarima kome malo treba da se aktivira.
 
Pa pošto lično poznajem Piksija a on je kod Srba u KPS na najvećem položaju je sada kazao da je trenutno Mitrovica najnebezbedniji grad jer je KFORU još danas ukazao odakle će sve Šiptari da dejstvuju ali ga niko nije saslušao.Sve više liči da neko želi da ponovo probudi zverstvo u Šiptarima kome malo treba da se aktivira.

Па најкрвавије ствари спремали су Србима на њихове верске празнике па како се ближи Божић чувајте се браћо .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top