Natalitet Srba na Kosovu u ekspanziji.

aca9020

Zainteresovan član
Poruka
445
Ovako kako svako zlo nosi sa sobom i poneko dobro krenucu redom.Kako se raspala JUGA mi Srbi smo tek tada videli sa kakvim zlotvorima zivimo,koga smo sve finansirali i pomagali.Raspadom ex yu nadam se da smo nesto naucili a pogotovo se nadam da necemo ici vise na more u Rvatsku ali cisto sumnjam jer nam je kratka pamet ali za Kosovo sam siguran da ih vise ne finansiramo neka se jebu o svom trosku.
Radio Pristina je pre 2 god sprovodio kampanju za povecanje nataliteta jer nece Siposi da prave vise decu nema Tita teroriste i Srbije da placaju decji dodatak.
A i trgovina drogom sve losije ide jer je konkurencija velika.Ali je zaista sramota pa Gracanica,K.mitrovica,Strbce imaju vise dece nego cela Srbija svaka Srpkinja na kosovu ima oko 3 dece.
A u kakvim uslovima zive ma toje sramota gde je Miskovic da napravi novu bolnicu nekada su Srpski bogatasi ostavljali legate i zaduzbine po Beogradu.
Ovi danasnji niti imaju dusu niti su SRBI PA NISTA U GROB NECE ODNETI SA SOBOM.
Miskovicev sin drzi jahtu u Splitu,isto Mitrovic,Beko,Bodiroga za te pare sva sela po KOSOVU bi mogli obnoviti.
Zelim da vas pitam gde je nestala Srpska dusa da li smo Hriscani ili Komunisti jos uvek.
 
Ovako kako svako zlo nosi sa sobom i poneko dobro krenucu redom.Kako se raspala JUGA mi Srbi smo tek tada videli sa kakvim zlotvorima zivimo,koga smo sve finansirali i pomagali.Raspadom ex yu nadam se da smo nesto naucili a pogotovo se nadam da necemo ici vise na more u Rvatsku ali cisto sumnjam jer nam je kratka pamet ali za Kosovo sam siguran da ih vise ne finansiramo neka se jebu o svom trosku.
Radio Pristina je pre 2 god sprovodio kampanju za povecanje nataliteta jer nece Siposi da prave vise decu nema Tita teroriste i Srbije da placaju decji dodatak.
A i trgovina drogom sve losije ide jer je konkurencija velika.Ali je zaista sramota pa Gracanica,K.mitrovica,Strbce imaju vise dece nego cela Srbija svaka Srpkinja na kosovu ima oko 3 dece.
A u kakvim uslovima zive ma toje sramota gde je Miskovic da napravi novu bolnicu nekada su Srpski bogatasi ostavljali legate i zaduzbine po Beogradu.
Ovi danasnji niti imaju dusu niti su SRBI PA NISTA U GROB NECE ODNETI SA SOBOM.
Miskovicev sin drzi jahtu u Splitu,isto Mitrovic,Beko,Bodiroga za te pare sva sela po KOSOVU bi mogli obnoviti.
Zelim da vas pitam gde je nestala Srpska dusa da li smo Hriscani ili Komunisti jos uvek.

Ti nisi normalan kad Bodirogu stavljas u istu recenicu sa lopovima koje si naveo.
Svi smo mi "mali Srbi" za Dejana i koliko je on ucinio za Srbe i srpstvo ;)
Sedi, jedan. :thumbdown:
 
Ima istine u tome sto pricas. Ali vazno je shvatiti da je za vecinu stvari oko Kosova kriva nasa vlast, od pre 50 godina do danas. Znaci radi se o nepostojanju iskrene zelje da se problem Kosova resava u skladu sa realnim okolnostima. Nema kontinuirane politike. Kad jedan spadne sa vlasti a drugi uzjashe sve se iz korena menja i to pokazuje koliko smo ozbiljni. Umesto toga, Kosovo i dan danas sluzi kao idealno za manipulacije birackim telom. Zatvarali smo oci, pa smo se setili Kosova kada je odavno bilo izgubljeno i vojno i politicki i ekonomski, ali i u krevetu, nemojmo se zavaravati. A kad vec pominjes srpske oligarhe, oni su samo pokazatelj kako je ova drzava funkcionisala, a to sto ne daju kesh na Kosovo i nije zacudjavajuce. Oni su svesni sta se radi sa parama dole, koji su uslovi da se nesto uradi. Nego lepo gledaju gde mogu da uvecaju profit pa se u skladu sa tim i ponasaju.
 
Ali Karamazov jedno porodiliste da naprave nista vise.
Oni traze malo a mi im nedamo nista vazno je da smo u GRAND PARADI a oni dole nemaju osnovne uslove.
Sta je ovo sa nama pa mi vise uopste nemamo nacionalnu svest treba da se ugledamo na JERMENE i na JEVREJE a to je gledaj sebe i boli te k..c za druge.
Citao sam knjigu memoari Kneza Pavla i kako je stalno pruzao ustupke Hrvatima i opet nije vredelo prvi su nam zabili noz u ledja.
Zato i govorim treba ove nase TAJKUNE naterati da svako da 20% svog bogatstva za skole,bolnice, i dr stvari na Kosovu jer kao sto kazem u svakom zlu lezi neko dobro.
Samo tako mozemo ici napred nikako drugacije.
 
Ovako kako svako zlo nosi sa sobom i poneko dobro krenucu redom.Kako se raspala JUGA mi Srbi smo tek tada videli sa kakvim zlotvorima zivimo,koga smo sve finansirali i pomagali.Raspadom ex yu nadam se da smo nesto naucili a pogotovo se nadam da necemo ici vise na more u Rvatsku ali cisto sumnjam jer nam je kratka pamet ali za Kosovo sam siguran da ih vise ne finansiramo neka se jebu o svom trosku.
Radio Pristina je pre 2 god sprovodio kampanju za povecanje nataliteta jer nece Siposi da prave vise decu nema Tita teroriste i Srbije da placaju decji dodatak.
A i trgovina drogom sve losije ide jer je konkurencija velika.Ali je zaista sramota pa Gracanica,K.mitrovica,Strbce imaju vise dece nego cela Srbija svaka Srpkinja na kosovu ima oko 3 dece.
A u kakvim uslovima zive ma toje sramota gde je Miskovic da napravi novu bolnicu nekada su Srpski bogatasi ostavljali legate i zaduzbine po Beogradu.
Ovi danasnji niti imaju dusu niti su SRBI PA NISTA U GROB NECE ODNETI SA SOBOM.
Miskovicev sin drzi jahtu u Splitu,isto Mitrovic,Beko,Bodiroga za te pare sva sela po KOSOVU bi mogli obnoviti.
Zelim da vas pitam gde je nestala Srpska dusa da li smo Hriscani ili Komunisti jos uvek.

ти бре живиш у машти
 
e ljudi ne znam da li znate al vise se srba prosle godine rodilo u bolnici u severnoj mitrovici nego siptara u bolnici u juznoj mitrovici

nema vise decijih dodataka socijale i ostalih davanja ko za vreme SFRJ i automatski siptari nemaju vise cime da pumpaju natalitet i puse ga....
 
e ljudi ne znam da li znate al vise se srba prosle godine rodilo u bolnici u severnoj mitrovici nego siptara u bolnici u juznoj mitrovici

nema vise decijih dodataka socijale i ostalih davanja ko za vreme SFRJ i automatski siptari nemaju vise cime da pumpaju natalitet i puse ga....

Pretpostavljam da je tacno, samo treba proveriti koliko se siptarskih trudnica porodilo u Narodnog fronta. Jos jedna tuzna epizoda u zemlji Srbiji.
 
odakle ti to da se siptarke poradjaju u bolnici u narodnog fronta?

Fantazira. Ne porađaju se sigurno, možda samo ako neka živi u Bg ali one odozdo ne.

Sestra mi se pre tri godine tamo porodila i posto je porodjaj bio komplikovan lezala je skoro dva meseca. Svaki dan sam ih tamo vidjao.
Zena mi se porodila pocetkom ove godine, doduse ne u Narodnog fronta, ali je tamo isla na neke kontrole i opet sam ih video. Dakle ne fantaziram nego sam video svojim ocima, a video sam puno 'ptara da bih znao koji su odavde a koji su dosli odozdo. Koriste nase zdravstvene knjizice, na isti nacin na koji koriste i licne karte i pasose.
 
Tacno je da je zemlja onog ciji je narod tu u vecini.
Sad pitanje zasto nasa vlada ne cini nista za SRBE na Kosovu a pogotovo nasi bogati ljudi.
Oni bi zaista to mogli resiti samo kad bi se jahti odrekli.

nasi bogati ljudi...hm

preteca je bogoljub salata, koji umesto da je svaki dan kupovao po jednu kucu na kosovu i time doprineo stabilizaciji srba tamo, on je na razne lopovske nacine krao drzavu srbiju, samo da spomenem nesrecni muzicki album njegove cerke, a koji joj je otac masno preplatio bez ikakvih razloga,

i jos da podsetim da je bogoljub zvani slata prvi od biznismena isao u sarajevo, ljubljanu i na `razgovore` s siptarskim biznismenima, uprkos konstantnom neprijateljstvu tih sredina prema svemu iz drzave srbije

eto, tako. mali primer, i zato kad je bogoljub salata dosao pod udar zakona, narodu je laknulo.
da je bio dobrotvor narod bi ga sacuvao, ovako bolje i da se nikada ne vrati. neka radi po rusiji i mongoliji, pa i to je drpio pocetkom devedesetih.
 
Sestra mi se pre tri godine tamo porodila i posto je porodjaj bio komplikovan lezala je skoro dva meseca. Svaki dan sam ih tamo vidjao.
Zena mi se porodila pocetkom ove godine, doduse ne u Narodnog fronta, ali je tamo isla na neke kontrole i opet sam ih video. Dakle ne fantaziram nego sam video svojim ocima, a video sam puno 'ptara da bih znao koji su odavde a koji su dosli odozdo. Koriste nase zdravstvene knjizice, na isti nacin na koji koriste i licne karte i pasose.

Dosta Goranaca zivi u Srbiji i oni su potpuno lojalni R. Srbiji i zato ne vidim razloga zasto bi bile losije tretirane nego nase trudnice.
 

Back
Top