Naučni dokazi o postojanju Tvorca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Оно што ћете сада читати јесте чланак енглеских новина "Дејли Лондон Експрес" од 14. августа 1981. Оригиналну верзију сам добио од једног свог пријатеља из Америке, који већ четрдесет година истражује "сумњиве догађаје из прошлости", а за превод на српски сам се сам потрудио.
Од посебног је значаја да овај чланак прочита што већи број људи, како би истина о томе да је свет СТВОРЕН а да НИЈЕ НАСТАО СЛУЧАЈНОШЋУ, угледала светлост дана.

Напомена: Преводећи овај чланак, осетио сам потребу да додам и своје коментаре. Они се налазе у оваквим: [ ] заградама.


/// ЧЛАНАК ///


БОГ МОРА ДА ПОСТОЈИ


Када су два скептична научника почела заједно да размишљају и дошла до невероватног закључка



Није било тога око чега би се два британска најеминентнија научника могла сложити када су започели истраживање о настанку живота.

Али, у једној ствари су се обојица слагали - да идеја о "творцу" није у сагласности с науком.

Данас су професор Сер Фред Хојл, агностик који је одрастао у хришћанској породици, и професор Чандра Викрамасинге, будиста-атеиста, потпуно нови људи. Они верују.

"Шокантно је", каже Викрамасинге, професор примењене математике и астрономије на Универзитету у Кардифу, који је пореклом са Шри Ланке.


ОБУКА

"Од најранијих дана када сам почео да се бавим науком, испирали су ми мозак тиме што су ме учили да наука не може бити у вези са идејом да је свет намерно створен. [Овде професор признаје да су му еволуционисти "испирали мозак" не би ли поверовао у њихову тврдњу. Зашто би еволуционисти некоме испирали мозак ако је њихова тврдња истинита?] И сама помисао на то морала је бити аутоматски одбачена. Ментална ситуација у којој се тренутно налазим ми је веома непријатна. Али, из ње не постоји логичан излаз."

Оно што је убедило ова ова научника били су прорачуни који су њих двојца, независно један од другога, обавили у вези са математичком вероватноћом да је живот настао спонтано.

Када су завршили прорачуне, у неверици су се суочили са резултатима.

Обојица су закључили да је вероватноћа да је живот настао спонтано - ужасно мала. Математичким жаргоном, она износи 10 на експонент 40,000.

Ако бисте покушали да напишете тај број, то би било "1" и 40.000 нула.

"Такав број је толико немерљив у размерама универзума, да сам 100% сигуран да живот на земљи није могао настати спонтано", каже Викрамасинге, који је радио са Хојлом још од 1962 године.

Овакав степен вероватноће доказао је, на задовољство оба научника, тезу коју су настојали да истраже и објаве у својој најновијој књизи - да је живот на Земљи започео онда када су се споре из свемира спустиле у предвременску кашу.

Насупрот Дарвиновој теорији о постепеној еволуцији природном селекцијом [У Дарвиновој књизи "Порекло врста" налазе се докази да ни он сам није веровао у Еволуцију], ови научници тврде да је еволуција на Земљи настала доласком слојева спора из свемира - спора живота које нису настале случајно [Овај коментар је врло интересантан. Чак иако су ова два еминентна научника математички доказала да Бог постоји, они још увек нису вољни да прихвате да је Он створио живот на Земљи али не и у свемиру. Хојл и Викрамасинге верују да је Бог морао да пошаље "споре" са раздаљине од милиона и милијарди километара, како би створио живот на Земљи. Чини се да на њихово прихватање Бога и даље утиче еволуционистички начин размишљања који их је учио да Бог не постоји или да, у крајњем случају, Бог није био довољно моћан да створи живот директно на Земљи. Али, овај чланак не говори о томе како је Бог створио живот на Земљи, већ о математичким доказима да Он постоји!].

Прорачуне су направили на основу величине и старости универзума (15 милијарди година) [Многи научници, који не прихватају теорију еволуције, доказали су да Земља није старија од 8.000 година] и установили да вероватноћа да је живот настао спонтано негде у свемиру износи 10 на експонент 30.

Четрдесетдвогодишњи Викрамасинге каже: "Могућност да је живот на Земљи настао хемијском случајношћу исто је као када бисте тражили једно одређено зрно песка на свим планетама у свемиру - и нашли га. А да би се тако нешто догодило, ма где у свемиру, исто је као да тражите и пронађете то зрно песка на једној јединој плажи, а тако нешто је потпуно неприхватљиво."

У својој књизи "Еволуција из свемира" ова два научника кажу: "Када једном схватимо да је вероватноћа да је живот настао насумично - у толикој мери сићушна да је готово апсурдна, чини се да је разумно помислити да су повољне карактеристике физике, од којих зависи живот, у сваком погледу намерне".

"Готово да је низбежно да је наша споствена мера интелигенције - одраз више интелигенције...чак до граница Бога."

А шта је Бог? Бог, њихво је мишљење, ЈЕСТЕ универзум.

Претходног дана у Кардифу, професор Викрамасинге који је ожењен и отац троје деце, имао је жучну расправу са својом супругом у вези са најновијим истраживањима. Шездесетогодишњи Гред Хојл чест је гост у њиховој кући и учесник у овим дебатама. Сер Хојл, један од најконтраверзнијих космичких пророка данашњице, већ годинама потреса свет својим теоријама.

Почетком овог лета [Мисли се на лето 1981.] у још једној књизи коју је написао са Викрамасингеом, потврдио је да ће Земља сигурно доживети ново Ледено доба, уколико не предузмемо мере да то спречимо.


НАПАДИ ИЗ СВЕМИРА


Њих двојица такође тврде да су епидемије грипа последице напада вируса из свемира.

У вези са својим најновијим закључцима, Викрамасинге каже: "Фред је далеко више од мене нагињао Творцу који поседује вишу интелигенцију. Настојао сам да то оповргнем, али сваки пут бих се нашао у ситуацији да ме он победи својим аргументима. У овом тренутку не могу да пронађем било какав рационалан аргумент којим бих побио гледиште о постојању Бога. Да сам модао да нађем било какав аргумент у прилог томе, не бих учествовао у писању књиге.

Одувек смо били широких схватања: сада смо свесни да ЈЕДИНИ ЛОГИЧАН ОДГОВОР НА ПИТАЊЕ КАКО ЈЕ НАСТАО ЖИВОТ ЈЕСТЕ СТВАРАЊЕМ А НЕ СЛУЧАЈНОШЋУ [Велика слова сам ја додао, зато што сматрам да је ово кључни део целог чланка].

И даље гајим наду да ћу се једног дана вратити на своју теорију о чисто механичком објашњењу настанка живота. Кажем 'гајим наду' зато што још увек не могу да се помирим са сопственим преображењем.

Чињеница да сам будиста, иако не баш ортодоксни, никада није представљала проблем, због тога што је будизам атеистичка религија која не проповеда било какво знање о Стварању, и у себи нема уграђеног Творца.

Али сада сам се затекао у овом положају, и то применом чисте логике. Не постоји ниједан други начин на који можемо схватити прецизан распоред у хемијским супстанцама које творе живот, осим да се позовемо на стварање у космичким размерама."

Хојл и Викрамасинге тврде да је човеково разумевање ограничено само његовим интелектом, а не погрешним резоновањем.

Такође верују да је живот на нивоу ћелије већ био развијен у високом степену пре него што је земља рођена - пре око три и по милијарди година [Овде видимо да су Сер Хојл и професор Викрамасинге и даље под утицајем терије о еволуцији]. Живот је на ову планету стигао са већ решеним фундаменталним биохемијским проблемима.

Викрамасинге каже: "Надамо се, као научници, да би се могао изнаћи неки начин да се заобиђе наш закључак, али такав начин не постоји. Логика је још увек немилосрдна."



/// крај чланка ///
 
darkster:
Jao, jao, mičite ovog bogomoljca sa prirodnih nauka kako znate i umete, jer ako ga ja uhvatim u mašinu sa naučne strane, neću stati da pišem do sutra... evo osećam kako mi iskače osip...
zasto, ovo je jako zanimljiva tema, slobodno nastavi diskusiju DA LI BOG POSTOJI i iznesi naucnu stranu,mene to prilicno interesuje ali nikad nisam nesto vise razmisljala o tome, uzgred da li ti verujes u Boga
poz
 
Кулиража:
Leele. Obecavam da cu veceras odgovoriti, sad imam obaveza, pa ne mogu ni da razmisljam ni da pisem.
Inace bogomoljac i prirodne nauke se bas nikako ne slazu
naravno da ne idu ali nemam nameru da zakljucam temu dok mi ne date dovoljno dobre razloge, a to da ne idu zajedno nije dovoljno dobar razlog ne razumem sta vas mrzi da nastavite diskusiju DA LI BOG POSTOJI
 
maral86va:
Кулиража:
Leele. Obecavam da cu veceras odgovoriti, sad imam obaveza, pa ne mogu ni da razmisljam ni da pisem.
Inace bogomoljac i prirodne nauke se bas nikako ne slazu
naravno da ne idu ali nemam nameru da zakljucam temu dok mi ne date dovoljno dobre razloge, a to da ne idu zajedno nije dovoljno dobar razlog ne razumem sta vas mrzi da nastavite diskusiju DA LI BOG POSTOJI
Mrzi me zato sto je podforum religija up[ravo zbog takvih ukinuta. Zato sto su istu preselili na filozofiju (hvala Incognitu sto se pobrinuo da to iskoreni sa filozofije), svastaru, zatim Tinejdzere i na kraju i ovde. No dobro.

Обојица су закључили да је вероватноћа да је живот настао спонтано - ужасно мала. Математичким жаргоном, она износи 10 на експонент 40,000.
Ali ta mogucnost postoji. Neces valjda verovati da su svi nastali od Adama i Eve? Da smo svi mi braca. Odakle onda razlike medju ljudima? Odakle na Zemlji crna, bela, zuta, crvena, plava rasa?
Насупрот Дарвиновој теорији о постепеној еволуцији природном селекцијом [У Дарвиновој књизи "Порекло врста" налазе се докази да ни он сам није веровао у Еволуцију]
Jok covek je proputaovao svet, napisao knjigu o svojim zapazanjima. Doneo jednu od najznacajnihi teorija svetu. Nasao dokaza i dokaza za istu. Ni jedan naucnik (osim popova) nije uspeo da pobije tu njegovu teoriju. I sad je on to sve uradio zbog slave i da bi nas doveo u zabludu. Ovakvu provalu jos nisam cuo.
математички доказала да Бог постоји
Koja to definicija/formula dokazuje?
А шта је Бог? Бог, њихво је мишљење, ЈЕСТЕ универзум.
E ovo je stvarno mnogo.
У вези са својим најновијим закључцима, Викрамасинге каже: "Фред је далеко више од мене нагињао Творцу који поседује вишу интелигенцију. Настојао сам да то оповргнем, али сваки пут бих се нашао у ситуацији да ме он победи својим аргументима. У овом тренутку не могу да пронађем било какав рационалан аргумент којим бих побио гледиште о постојању Бога. Да сам модао да нађем било какав аргумент у прилог томе, не бих учествовао у писању књиге.
A zasto bi osporavao postojanje Boga kad nije ni dokazano da isti postoji. A ti njihovi argumenti su toliko smesni da ni mala deca ne bi poverovala u to.
LJudi ako posete manastir ocekuju da ce odmah ozdraviti. I onda im je Bog kriv zato sto ne brinu o svom zdravlju. Onda kad pocnu citirati Bibliju i kad kazu da je sve istina i kad kazu da se u rukama patrijarha svake godine svece same pale, coveku se sve smuci i normalno je da na to ne moze od muke nista da odgovori. A ako su to pravi argumenti onda ja postajem Hriscanin odmah bez pogovora.
ЈЕДИНИ ЛОГИЧАН ОДГОВОР НА ПИТАЊЕ КАКО ЈЕ НАСТАО ЖИВОТ ЈЕСТЕ СТВАРАЊЕМ А НЕ СЛУЧАЈНОШЋУ
Pa zivot i jeste stvoren iz belancevina, sve ostalo je uradila evolucija.
Надамо се, као научници, да би се могао изнаћи неки начин да се заобиђе наш закључак, али такав начин не постоји. Логика је још увек немилосрдна
Jeb*em ti takvu logiku. Naucnik budista koji veruje u Boga. Pa kakav ces zakljucak od njega ocekivati?

Reci mi samo kako neko moze sve jednim potezom ruke da stvori sve i da to bude savrseno?
Sve to se dogodilo spontano i ako to ljudski mozak ne moze da shvati on pripisuje visoj sili i nekom tamo Tvorcu. Nekad je i duga bila Bogom data, grom isto tako. A sta je to danas? Normalna prirodna pojava.
Tako ce nam nadam se jednog dana svima biti jasan postanak svemira, nase mile planete, i zivota na njoj. Do tad nam ostaje da verujemo da je to delo Tvorca u kojeg mnogi slepo veruju.
A crkva i dalje mlati pare, u manastirima visi zlatan luster koji ima 2 metra u precniku, a pop po zavrsenoj sluzbi kaze zivite skromno.
Zatim crkva nam se mesa i u politiku, danas malo manje nego pre.
Iskreno zalim za komunizmom, lepo je Tito (iako ni njega ne gotivim za ovo mu skidam kapu) radio kad je poplenio ono silno zemljiste crkvi.
No ni to ih ne opameti. Danas opet kukaju. Zivite skromno, dajte crkvi da se oporavi. A hram Sv. Save u Beogradu veci od "Empire state building"-a. I jos uvek nije zavrsen.
Nadjose Jevandjelje Sv. Tome i sta bi s njega? Papa ga unistio i danas se nigde ne pominje u crkvenim krugovima. A zasto? Zato sto u njemu pise da je licn Hrist rekao da se Bogu ne grade hramovi i da se potpuno odrice materijalnog. I to mi neki varnik. A trebao bi da da primer ostalima. Ako je to primer onda bi svi trebali da radimo onako kako nama odgovara. Dakle svi vernici, a svako radi sta hoce. E pa ne moze to tako. Da je takav zakon zatvori ne bi ni postojali. Radio bi ko god sta hoce, klali bi se i ubijali i rekli da nam tako odgovara. Ako spadamo u zivotinje bar smo na najvecem stupnju razvica i po tome se razlikujemo od njih. No ni zivotinje nece tek tako da udare na pripadnike svoje vrste.
 
[/quote]
Mrzi me zato sto je podforum religija up[ravo zbog takvih ukinuta. Zato sto su istu preselili na filozofiju (hvala Incognitu sto se pobrinuo da to iskoreni sa filozofije), svastaru, zatim Tinejdzere i na kraju i ovde. No dobro.

pa ako vam bas smeta istog momenta zakljucavam ali zaista mi nije jasno zasto toliko buke oko svega samo jedno molim da se forum i teme na njemu ne vredjaju ne smeta meni licno jer forum je vas a ne moj ja sam uvek spremna za dogovor, poboljsanje bilo kakvu primedbu ali smo lepim tonom
poz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top