HDD data recovery?

suza22

Zainteresovan član
Poruka
268
Danas sam sasvim slučajno formatirala pogrešnu particiju disk drajva. Da li postoji mogućnost da povratim podatke? Našla sam dosta data recovery programa ali bez efekta. Inače, primetila sam da sam zeznula stvar tek kada sam reinstalirala windows na C. Disk drive mi je Maxtor 6Y080P0, bio mi je podeljen na dve particije, sad je samo jedna i reinstaliran windows na njemu.


z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:
 
Danas sam sasvim slučajno formatirala pogrešnu particiju disk drajva. Da li postoji mogućnost da povratim podatke? Našla sam dosta data recovery programa ali bez efekta. Inače, primetila sam da sam zeznula stvar tek kada sam reinstalirala windows na C. Disk drive mi je Maxtor 6Y080P0, bio mi je podeljen na dve particije, sad je samo jedna i reinstaliran windows na njemu.


z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:

Sad ću ti ja dati moj recovery program koji je skroz ok.
Lak je za rad.
 
Danas sam sasvim slučajno formatirala pogrešnu particiju disk drajva. Da li postoji mogućnost da povratim podatke? Našla sam dosta data recovery programa ali bez efekta. Inače, primetila sam da sam zeznula stvar tek kada sam reinstalirala windows na C. Disk drive mi je Maxtor 6Y080P0, bio mi je podeljen na dve particije, sad je samo jedna i reinstaliran windows na njemu.


z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:
Ako si uradila Full Format onda se oprosti od podataka , tu ne pomažu recovery programi , jer se pri njemu brišu podatci iz samih clustera na hdd-u a ne samo podatci na osnovnom zapisu kao pri Quick Formatu. Ako si instalirala ili kopirala nešto preko diska takođe je ogromna mogućnost da su uništeni zapisi.
AUUUU ja sam tek sada pročitao šta si uradila , ti si od dve particije napravila jednu a to nije moglo da prođe bez pravljenja novoga osnovnoga zapisa i Full formata , žao mi je :(
 
Poslednja izmena:
Sad ću ti ja dati moj recovery program koji je skroz ok.
Lak je za rad.

Probala programčić ali ne deluje. Još uvek se nadam da ću uspeti bar nešto da povratim, imala sam na hardu jedno 30GB muzike i porodičnih slika. Najgore mi je zbog tih slika z:cry:

Sad trenutno pokušavam sa 4 programa:
Data Doctor Recovery NTFS
Data Recovery Pareto
PC Inspector File Recovery
DetDataBack for NTFS 3.64
 
@snejks
To sto si naveo pod full format ne radi tako. Znam sasvim sigurno, jer sam se jednom i ja zaebo, pa formatirao pogresnu particiju, srecom bez ikakvog upisa na nju posle i povratio sve podatke.
To sto opisa je low level format ili kako neki slikovitije kazu, razmagnetisavanje diska, upisom 0 u svaki bit diska. To Windows ne moze da izvede. A i traje jedno dvestputa duze od obicnog formatiranja.
 
E... to bas vec ne moze :lol:

Tj. zavisi. Poenta cele price je da podaci ostaju na svom mestu i posle akcije birsanja i formatiranja, cak i rekoh i brljanja sa particijama. Ne ostaju jedino kad bivaju prepisani drugim podacima ili kad se uradi low-level format.

Ti si dve particije spojila kao jednu, formatirala, a zatim instalirala Windows. Uz predpostavku da si imala najlogicniju, klasicnu podelu C particija za sistem i D particija za tvoje stvari, doticne se na novonapravljenoj particiji C nalaze i dalje na ono mestu na disku, odakle je nekad pocinjala stara D particija. Instalacija Windowsa ih nije prepisala sigurno, jer se prostor na particiji iskoriscava, normalno, od pocetka prema kraju. Sto znaci da bi morala da natrpas podataka koliko ti je nekad bila velika C particija, da bi oni stigli do mesta gde su ostali, zagubljeni, tvoji podaci i poceli da ih prepisuju.
Znaci, stagod radila, ne dodavaj nista masivno na taj disk, dok ne nadjes neki program koji moze da ti povrati podatke.
 
Ne instaliram više ništa, instalirala sam ove recovery programčiće na drugi hard disk pa ću verovatno do kraja dana videti ima li nade da povratim nešto. Znam ja sta može a šta ne može samo što ja nisam dovoljno stručna za to z:)

A baš sam pažljiva, još uvek ne mogu da verujem da sam formatirala pogrešnu particiju. Mali trenutak nepažnje iz:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:z:cry:
 
Moci ces da vratis podatke. Bez panike. Samo strpljivo... Ako si dobila potrebne programe, ne bi bilo lose da nabavis jos jedan hdd, pa da na njega kopiras podatke.

Strpljenje, u tome je tajna kuvanja.
 
Tebe je zaebalo sto si spojila dve particije. Kako ne znam, nije ni bitno sad.
Rekoh, imao sam slicnu situaciju, al' cim sam skontao da sam se zeznuo, uradio recovery i nasao apsolutno sve. Poenta je da su particije bile netaknute.
A vecina tih programa radi na nivou, tj u okviru particije. Tebi treba neki koji radi na nivou celog diska. Al' tu ti vec ne mogu pomoci s konkretnim imenom :neutral:
 
Probala programčić ali ne deluje. Još uvek se nadam da ću uspeti bar nešto da povratim, imala sam na hardu jedno 30GB muzike i porodičnih slika. Najgore mi je zbog tih slika z:cry:

Sad trenutno pokušavam sa 4 programa:
Data Doctor Recovery NTFS
Data Recovery Pareto
PC Inspector File Recovery
DetDataBack for NTFS 3.64

Kako ne deluje pa lično sam ga isporobao pre tebe.
 
Moci ces da vratis podatke. Bez panike. Samo strpljivo... Ako si dobila potrebne programe, ne bi bilo lose da nabavis jos jedan hdd, pa da na njega kopiras podatke.

Strpljenje, u tome je tajna kuvanja.

Imam ja već dva hard diska, i oba su mi bila podeljena na dve particije.

Ako uspem da povratim bar nešto lako ću to sačuvati na drugom hard disku.
 
@snejks
To sto si naveo pod full format ne radi tako. Znam sasvim sigurno, jer sam se jednom i ja zaebo, pa formatirao pogresnu particiju, srecom bez ikakvog upisa na nju posle i povratio sve podatke.
To sto opisa je low level format ili kako neki slikovitije kazu, razmagnetisavanje diska, upisom 0 u svaki bit diska. To Windows ne moze da izvede. A i traje jedno dvestputa duze od obicnog formatiranja.
KLL Full Format se radi tako , tačno onako kako sam opisao cluster po cluster i nema povratka podataka ,
Quick format briše samo tačke zapisa na osnovnom zapisu , te tačke određuju gde se koji podatak nalazi na hdd.u i kojim redom je urađen zapis na hdd , gde je preskočen koji cluster jer je već nešto upisano u njemu tamo (tako se inače stvaraju fragmentirani fajlovi na hdd-u) , jedino kod quick formata je moguće vratiti podatke jer se tada sami podatci ne brišu već se brišu samo tačke na osnovnom zapisu i zato je tu moguće sa recovery programima i vratiti podatke.
Low lewel Format je nešto sasvim drugo , koristi se kod oštećenja diskova , bad sektora , i slično radi se o popunjavanju hdd-a nullama , obično se radi kada je oštećen zero sektor diska , radi pokušaja oživljavanja hdd-a , Izuzetnu ulogu u tome imaju i HDD kontrolerii itd.itd. ....
 
Само да се надовежем на @Снејксов пост. Конкретно ради се о изолацији оштећених сектора на диску. Након лоу левела сви сектори који су оштећени неће се даље користити, у том тренутку време је да се полако размишља о куповини новог чврстог диска. Самсунг и В. Диџитал су сасвим добри за хом варијанту.

За враћање обрисаних података са чврстога диска топло препоручујем гет дата бак.
 
Hej dečaci z:)

Neko mi je preporučio EASEUS Data Recovery Wizard, e sad sam ja skinula demo verziju i pronašao mi je mnogo fajlova, nisam stigla sve da pregledam a ima tu i slika koje sam izbrisala još pre godinu dana, a inače reinstaliram windows jako često, programić je čudo ali nemam full verziju :zstidljivko:

Jel ima možda neko?
 

Back
Top