Zdravlje u alkoholnim pićima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Deki43

Zainteresovan član
Poruka
164
Pozdrav svima!

Otvorio sam podforum zdravlje,kako bih pročitao i naučio nešto novo.Medjutim,svaka tema
počinje sa nazivom neke bolesti itd,ali nema nigde zdravog života.

Mene interesuje jedan praktičan savet vezan za alkoholna pića....
Ne mislim na opijanje alkoholom nego konzumiranje koje može ulepšati i sačuvati zdravlje.

Na primer ja znam da je vino zdravo za srce,krv i krvne sudove i da treba popiti jednu čašu posle ručka.
Ja lično popijem jednu čašu kupinovog vina......

Da li mi neko može reći koja su još pića "zdrava",kako ih konzumirati,u čemu pomažu itd....

Hvala unapred na odgovorima!
Pozdrav
 
Mnogi su,uzimajuci "casicu dnevno" zarad dobrog zdravlja,nakon izvesnog vremena ozbiljno oboleli-postali su alkoholicari.
Ako pricamo o bolesti srca i krvnih sudova,bolje bi bilo eliminisati faktore rizika(gojaznost,povisen krvni pritisak,pusenje...),pa za preventivnu "casicu" ne bi bilo mnogo razloga.
Dovoljno je posegnuti za njom povremeno u odredjenim i "opravdanim" drustveno-socijalnim prilikama,ako neko bas zeli,mora ili sta vec.
 
Mnogi su,uzimajuci "casicu dnevno" zarad dobrog zdravlja,nakon izvesnog vremena ozbiljno oboleli-postali su alkoholicari.
Ako pricamo o bolesti srca i krvnih sudova,bolje bi bilo eliminisati faktore rizika(gojaznost,povisen krvni pritisak,pusenje...),pa za preventivnu "casicu" ne bi bilo mnogo razloga.
Dovoljno je posegnuti za njom povremeno u odredjenim i "opravdanim" drustveno-socijalnim prilikama,ako neko bas zeli,mora ili sta vec.

Hm...

Na primer,kupinovo vino,koje sam ja spomenuo,ima 4% alkohola u sebi,što je zanemarljivo za pola čaše ili čašu....
Druga stvar je alkoholizam i opijanje.......
Pa sve škodi kada se preteruje........
 
Hm...

Na primer,kupinovo vino,koje sam ja spomenuo,ima 4% alkohola u sebi,što je zanemarljivo za pola čaše ili čašu....
Druga stvar je alkoholizam i opijanje.......
Pa sve škodi kada se preteruje........

Slazem se ja sa tobom,ali je mnogo korisnije eliminisati ili svesti na minimum pomenute faktore rizika,nego ih kompenzovati nekim "lekovitim materijama".
Vecina ljudi ce,imajuci u vidu korisno dejstvo pomenutog vina,pojesti na kilograme masne,slane i nekvalitetne hrane(da ne zaboravim i obilje kolaca i torti) za praznike,a onda ce popiti casu vina ili casicu rakije(verovatno i vise) zarad lekovitog dejstva.I tu je problem.
Nakon sistematskog prejedanja je znacajno umanjeno blagotvorno dejstvo tog vina.
I,da,motiv za moje pisanje je proteziranje kojekakvih rakijetina(koje mahom sadrze preko 50% alkohola) pravljenih od strane samoukih "majstora".Uz to, iskustvo govori da se malo ko zadrzi na toj jednoj casici,a nakon nje imamo samo stetno dejstvo.
Manje jedite,manje solite,manje pusite(najbolje prekinite),setajte svaki dan bar pola sata-sat...bicete zdraviji.
 
E super DB,što smo se skapirali....

Pa dobro,problem čuči u njima samim,koji loču i tako razmišljaju da funkcionišu organizam.....
Mislim da će čaša kupinovog dobro doći pri zdravoj ishrani :D

Evo danas sam išao sa drugarima da kupimo namirnice za proslavu Nove godine...Oni se uhvatiše za pivo,a ja kažem da ću ja kupinovo za sutra.Majka mog druga koja je medicinska sestra je išla sa nama.
Kada sam ubacio u korpu,ona se oduševi i reče "Jao kupinovo vino!Pa to je sjajno za krvnu sliku!Nisam znala da ima ovde to...nisam ga pila 100 godina! "

Naravno,mislim da rakiještine ne mogu da imaju neko lekovito dejstvo.Možda "Šumadijski čaj".
Treba pametno koristiti alkohol,npr.staviti par kapi ruma u čaj.Odlično za prehladu.

Interesuje me da li još neko ima neke recepte ili opet sve moram sam.... :D

Pozdrav svima.
 
Ta casa vina dnevno se savetuje zbog toga sto sadrzi odredjena korisna jedinjenja koja deluju protektivno na krvne sudove, npr. polifenole,antocijane-daju crvenu boju, ali isto to se moze dobiti konzumiranjem tamno crvenog voca i povrca (grozdje,cvekla,...). Za zdrave krvne sudove prema Svetskoj zdravstvenoj organizaciji mnogo je vaznije setati pola sata svakog dana. Alkohol pri tom ima mnoga stetna dejstva na organizam, a 1g alkohola ima 7kcal, a 1g secera 4kcal. Pri pravilnoj i raznovrsnoj ishrani apsolutno ne postoji opravdanje za svakodnevno uzimanje alkoholnih pica.
 
Ta casa vina dnevno se savetuje zbog toga sto sadrzi odredjena korisna jedinjenja koja deluju protektivno na krvne sudove, npr. polifenole,antocijane-daju crvenu boju, ali isto to se moze dobiti konzumiranjem tamno crvenog voca i povrca (grozdje,cvekla,...). Za zdrave krvne sudove prema Svetskoj zdravstvenoj organizaciji mnogo je vaznije setati pola sata svakog dana. Alkohol pri tom ima mnoga stetna dejstva na organizam, a 1g alkohola ima 7kcal, a 1g secera 4kcal. Pri pravilnoj i raznovrsnoj ishrani apsolutno ne postoji opravdanje za svakodnevno uzimanje alkoholnih pica.

:klap:
Deda Mraz ce ti za ovo doneti paketic.z:dd: z:)
 
...ma daj kako alkohol moze da bude koristan...moj tata pravi vino, imaju neke fore kao u rosfrajnom sudu, pa to cisti 5 dana, pa najkvalitetnije grozdje, pa pretace samo kad je suncano... uglavnom kad ga donese svi se poredjaju i ne izlaze nam iz kuce dok ga popiju... e pa ja to vino nikad nisam htela ni da probam, ne pijem ni gazirano, samo sam se na nes navukla i sad mi krivo :) ...bio jedan klinac i popio skoro litar tog vina...roditelji kazu neka - to je zdravo...mislila sam da cemo zvati hitnu a njemu nista - kao da je pio vodu... moguce da je vino bilo bez ili sa vrlo malo alkohola jer nikad ne doceka NG :)
 
Pozdrav svima!

Otvorio sam podforum zdravlje,kako bih pročitao i naučio nešto novo.Medjutim,svaka tema
počinje sa nazivom neke bolesti itd,ali nema nigde zdravog života.
Pozdrav

Ovo sam i ja primetio. Pdf bi trebalo da se zove bolest(i), jer se ovde saveti o zdravlju realno ne mogu naci - samo bolesti i saveti tipa - posetite svog lekara ili idite i kupite taj lek u apoteku.
Sto se alkohola tice -3 puta nedeljno po casica orahovace z:lol:, ali posebno pripremljene - sa potopljenim celim orasima i liscem mladog oraha. Mnogo je dobro.
 
...ma daj kako alkohol moze da bude koristan...moj tata pravi vino, imaju neke fore kao u rosfrajnom sudu, pa to cisti 5 dana, pa najkvalitetnije grozdje, pa pretace samo kad je suncano... uglavnom kad ga donese svi se poredjaju i ne izlaze nam iz kuce dok ga popiju... e pa ja to vino nikad nisam htela ni da probam, ne pijem ni gazirano, samo sam se na nes navukla i sad mi krivo :) ...bio jedan klinac i popio skoro litar tog vina...roditelji kazu neka - to je zdravo...mislila sam da cemo zvati hitnu a njemu nista - kao da je pio vodu... moguce da je vino bilo bez ili sa vrlo malo alkohola jer nikad ne doceka NG :)

Trebalo je da procitaš šta smo gore pisali.....Ne govorimo o napijanju,već o unosu u malim količinama......Pored toga,ne govorimo o onim pićima koje se kupuju u plastičnim flašama(5 litara za 50 dinara),već o kvalitetnim,od korisnih sastojaka.
 
Alkohol pri tom ima mnoga stetna dejstva na organizam, a 1g alkohola ima 7kcal, a 1g secera 4kcal. Pri pravilnoj i raznovrsnoj ishrani apsolutno ne postoji opravdanje za svakodnevno uzimanje alkoholnih pica.

Ovo sigurno nije tacno.Odakle je ovaj podatak?


Pivo je mozda dobro da iskljucis mozak i da dobijes stomacinu... A oni kojima fali vitamina B-kompleksa bolje da uzmu pivarski kvasac sa jogurtom ili mlekom, nego da se nalivaju pivomom sa tim izgovorom!

Pivo "deblja" kao i svaka druga namirnica samo ako se konzumira u vecim kolicinama.
 
Interesuje me da li još neko ima neke recepte ili opet sve moram sam.... :D

Pozdrav svima.

Vino za srce

Recept opatice Hildegard fon Bingen(1098-1179)
iz knjige "TAKO LECI BOG"-Dr.Gotfrid Hercke

U 1l cistog,prirodnog vina (belog ili crnog),stavite 10 stabljika persuna,zajedno sa liscem,pa dodajte
1-2 kasike cistog vinskog sirceta.Kuvajte 10 min.na laganoj vatri(pazite na penu).Posle se doda jos 300 gr.
prirodnog pcelinjeg meda i kuva jos 4 minuta.
Toplo,procedjeno vino sipati u njih pa dobro zatvoriti.Da li cete med kuvati ili ga dodati u mlako vino posle kuvanja,odlucujete sami.

[postoji podatak da med na vecoj temperaturi gubi lekovita svojstva,ali
zvanicna medicina u svetu je priznala lekovito dejstvo ovog vina.]

Ovo lekovito vino pokazuje velike uspehe kod svih srcanih slabosti i pravih srcanih oboljenja pa i kod angine pektoris.Uzima se kad se oseti slabost srca ili probadanje, od jedne,dve ili vise velikih kasika na dan.Nije stetno i moze se koristiti duzi vremenski period,sve do prestanka tegoba.
 
Rakija sa kantarionom

U 2l dobre domace rakije(loze ili komovice)dodati 30 grama osusenog i iseckanog cveta
kantariona(Hypericum perforatum) i drzati na suncu najmanje 15 dana.Svakog dana promuckati.
Zimi drzati na toplom svetlom mestu.
Procediti i naliti u boce.Pije se po casica pre jela.

Kantarion je poznat kao lekovita biljka za lecenje depresije,problema sa probavom,
nekontrolisanog mokrenja,bolova u stomaku...
Spolja se koristi ulje od ove biljke za zarastanje rana,
opekotina i smanjenje oziljaka.
Poznat je kao uspesan lek protiv nesanice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top