Da li ste culi za slucaj bebe zarazene sidom?

  • Začetnik teme Zabrinuta mnogo
  • Datum pokretanja
Z

Zabrinuta mnogo

Gost
Zasto se na tu bolest tako olako gleda, kao na nesto sto se ne moze desiti i nama, nego tamo nekom ko se ponasa rizicno? Sta je ta beba skrivila Bogu pa da je tako kazni? Koliko se ljudi stite? Da li se to kod nas zaustavlja ili siri? Da li znate za neke slucajeve i kako su dobili sidu? I sto je najgore, koliko su ti ljudi odgurnuti od sredine? Volela bih da znam kako im je. Rizicnije je kod zenske populacije, pa je zato tema otvorena ovde. A i muskarci ne misle dovoljno na to, nekako su nezreli po tom pitanju, i cesto misle samo na sebe, a ne i na svog partnera.
 
Zabrinuta mnogo:
Zasto se na tu bolest tako olako gleda, kao na nesto sto se ne moze desiti i nama, nego tamo nekom ko se ponasa rizicno? Sta je ta beba skrivila Bogu pa da je tako kazni? Koliko se ljudi stite? Da li se to kod nas zaustavlja ili siri? Da li znate za neke slucajeve i kako su dobili sidu? I sto je najgore, koliko su ti ljudi odgurnuti od sredine? Volela bih da znam kako im je. Rizicnije je kod zenske populacije, pa je zato tema otvorena ovde. A i muskarci ne misle dovoljno na to, nekako su nezreli po tom pitanju, i cesto misle samo na sebe, a ne i na svog partnera.
Ne generalizuj.
 
Odakle ti to da je zenska populacija ugrozenija?Ugrozeni su i zene i muskarci.
Bitno je shvatiti da se to ne desava tamo nekome nego da se moze desiti svakome ako ne vodi racuna o licnoj zastiti.Kondom glavu cuva...
sto se tice bebe tragedija,vreme ce pokazati jeli bila ljudska greska u pitanju ili uzimanje krvi u vremenu prozor(kada se antitela na HIV ne mogu utvrditi).
Bitno je da ti brines za sebe da koristis zastitu i da gledas s kim ces u krevet(ali ne onaj trip pa on je cist)nego da se covek lepo testira.
 
Ma smesno je u XXI veku da dodje to tako necega... Jos malo pa cemo da krocimo na Mars, a jos ne umemo da proverimo da li je krv zarazena pre nego sto je nekome ubrizgamo i upropastimo mu zivot za sva vremena...

Analiza krvi na HIV, Hepatitis B i C i Sifilis traji 5 minuta... Sad, koliko ja shvatam, potrebno je 1-3 nedelje da se izoluju antitela koja ukazuju na postojanje virusa HIV-a. Nista lakse - ostavi se krv 3 nedelje nakon uzimanja pre davanja u bolnicu, a onda i pre nego sto se upotrebi na nekom pacijentu - krv se proveri... Zar tih 10 minuta provere (pri uzimanju i pri davanju) nisu vredni sprecavanja da do takve tragedije dodje???

Kako ce se osecati ti roditelji kad im dete pocne dobijati simptome SIDE??? Ko moze da kompenzuje zivot tog deteta i muku njegovih roditelja?

Licno, streljao bih osobu koja je odgovorna za to sto se desilo, dok svi 'nadredjeni' tj. odgovorni za rad te osobe trebaju podneti MOMENTALNE ostavke i treba im se zabraniti rad u zdravstvu dozivotno!
 
Incognito:
Ma smesno je u XXI veku da dodje to tako necega... Jos malo pa cemo da krocimo na Mars, a jos ne umemo da proverimo da li je krv zarazena pre nego sto je nekome ubrizgamo i upropastimo mu zivot za sva vremena...

Analiza krvi na HIV, Hepatitis B i C i Sifilis traji 5 minuta... Sad, koliko ja shvatam, potrebno je 1-3 nedelje da se izoluju antitela koja ukazuju na postojanje virusa HIV-a. Nista lakse - ostavi se krv 3 nedelje nakon uzimanja pre davanja u bolnicu, a onda i pre nego sto se upotrebi na nekom pacijentu - krv se proveri... Zar tih 10 minuta provere (pri uzimanju i pri davanju) nisu vredni sprecavanja da do takve tragedije dodje???

Kako ce se osecati ti roditelji kad im dete pocne dobijati simptome SIDE??? Ko moze da kompenzuje zivot tog deteta i muku njegovih roditelja?

Licno, streljao bih osobu koja je odgovorna za to sto se desilo, dok svi 'nadredjeni' tj. odgovorni za rad te osobe trebaju podneti MOMENTALNE ostavke i treba im se zabraniti rad u zdravstvu dozivotno!
Razumem tvoj bes...ali taj period koji se zove prozor,od momenta infekcije pa do mogucnosti utvrdjivanja postojanja antitela treja 3 kod nekih i 6 meseci.Znaci kad neko se testira nakon rizicnog seksualnog kontakta i dobije negativan nalaz to nista ne znaci,zato se i kaze da se test mora ponoviti za 6 meseci.A sa druge strane krv se testira u svezem obliku i ne mozes je cuvati mesecima.
Takve stvari se desavaju i u svetu,nazalost.
Ako je ljudski faktor u pitanju onda treba da lete glave,tu se slazem.
 
Kako reci tipu da treba da se testira pre nego se ode u krevet. Necu da generalizujem, ali vecina muskog sveta to nikad ne bi prihvatila. Obicno kazu ma daj zar mi ne verujes, pa ja bi sam znao da mi se to desilo. Medjutim, imala sam jedno rizicno iskustvo i znam kako je kad si u iscekivanju rezultata. Zavrsilo se dobro prvi put, a videcemo drugi.... :cry: Strasne su to stvari. Da mi je ova pamet nikad mu ne bi tako lako verovala na rec. :cry:
 
Zabrinuta mnogo:
Kako reci tipu da treba da se testira pre nego se ode u krevet. Necu da generalizujem, ali vecina muskog sveta to nikad ne bi prihvatila. Obicno kazu ma daj zar mi ne verujes, pa ja bi sam znao da mi se to desilo. Medjutim, imala sam jedno rizicno iskustvo i znam kako je kad si u iscekivanju rezultata. Zavrsilo se dobro prvi put, a videcemo drugi.... :cry: Strasne su to stvari. Da mi je ova pamet nikad mu ne bi tako lako verovala na rec. :cry:
Pa ko te tuko po usima da spavas bez prezervativa?
 
Naravno da ne mozemo od svakog tipa traziti da se testira pre nego sto odemo s njim u krevet... ali zato postoje prezervativi...
E sad i ja tu nesto kao pametujem a i sama nakon odredjenog vremena kada tu osobu potpuno upoznam pristanem i na seks bez prezervativa jer sam kao stekla poverenje u njega i nemam sumnju da bi mogao da bude zarazen ... Pogresno razmisljanje i izgleda da je svima nama potrebno da nas zivot ocepi da bi se malo ozbiljnije ponasali u njemu ...

Za zabrinutu: iskreno se nadam da ce sve biti u redu
 
lady me:
Da li to znaci da ako osoba koja da krv u takozvanom prozor periodu, ne postoji nikakva mogucnost da se utvrdi da li je ta krv zarazena ili ne virusom, te da u svim tim slucajevima kada jeste, osoba koja prima krv ce biti i inficirana virusom?
Pa nije bas sve tako...ali ako razmislimo da je neko imao rizican kontakt i da je dao krv nakon 2 nedelje onda...javlja se ta mogucnost,to se desavalo i u svetu a svaka krv se testira sa vise razlicitih metoda.
 
Incognito:
Ma smesno je u XXI veku da dodje to tako necega... Jos malo pa cemo da krocimo na Mars, a jos ne umemo da proverimo da li je krv zarazena pre nego sto je nekome ubrizgamo i upropastimo mu zivot za sva vremena...

Analiza krvi na HIV, Hepatitis B i C i Sifilis traji 5 minuta... Sad, koliko ja shvatam, potrebno je 1-3 nedelje da se izoluju antitela koja ukazuju na postojanje virusa HIV-a. Nista lakse - ostavi se krv 3 nedelje nakon uzimanja pre davanja u bolnicu, a onda i pre nego sto se upotrebi na nekom pacijentu - krv se proveri... Zar tih 10 minuta provere (pri uzimanju i pri davanju) nisu vredni sprecavanja da do takve tragedije dodje???

Kako ce se osecati ti roditelji kad im dete pocne dobijati simptome SIDE??? Ko moze da kompenzuje zivot tog deteta i muku njegovih roditelja?

Licno, streljao bih osobu koja je odgovorna za to sto se desilo, dok svi 'nadredjeni' tj. odgovorni za rad te osobe trebaju podneti MOMENTALNE ostavke i treba im se zabraniti rad u zdravstvu dozivotno!


I ja, Incognito, ali Virus je u krvi jako teško izolovati i kod bolesnoga čoveka jer se nalazi isključivo INTRAĆELIJSKI....Antitela na virus (na osnovu kojih se i određuje da li je neko zaražen ili ne) javljaju se sa sigurnošću posle 3-6 meseci od momenta zarađavanja (u koncentraciji koja se može detektovati ELISA testom)...Znači....davaoc Krvi je možda bio HIV- (po rezultatima), iako je u sebi nosio virus....Ovo se nažalost dešava i U USA, EU, i Japanu, koji imaju savršenije testove od naših... :(
 
Nije nikakav blam od muskarca sa kojim si traziti da ode da se testira...kada pozelite nezasticeni (bez prezervativa) da vodite ljubav, a to obicno biva nakon nekog perioda od par meseci kada se bolje upoznate i postanete prisniji.
Idite samo logikom, verujem ja tebi ali ne moram da verujem i tvojim bivsim partnerkama.
I ne samo test na hiv vec i na sve ostale polno penosive bolesti. Mozda ce vam sada sve ovo delovati "sterilno" ali verujem da je mnogo odvartnije da dodjete u situaciju da se lecite od kojekakvih bolesti.
Stoga sam ja uvek za varijantu...ideMO sa se testiraMO ...
 

Back
Top