Iskrenost - Vrlina ili Mana i da li polako nestajeee ?

Hexy Bee

Buduća legenda
Poruka
36.858


Da,da Iskrenost !

> Da li je po vašem mišljenju Iskrenost > Vrlina ili Mana ?

> Da li mislite da polakooo nestajeee među ljudima ?

Ne znam da li se TO samo meni događa Ali kada god sam bila Iskrena prema ljudima gledali su me kao da nisam iz ovog Univerzuma !
Zapravo moji iskreni odgovori na njihova pitanja su ih ostavljali blago začuđenima !




Hexy from Hexyland........z:girl: :grudvanje2: z:poz:



 
pa sad..meni se cini da se iskrenost ceni samo kroz stanoviste ..."daj mi nesto sto mogu da upotrebim protiv tebe"

foliranje je postalo opsteprihvaceno ponasanje i ako se ne foliras bivas cudna osoba..odbojna..stranac..nepoznanica..i posto je prirodna rekacija coveka na nepoznanicu strah javlja se i teznja ka unistavanju..umirivanju straha..(covek tezi da unisti ono cega se plasi..a plasi se jer ne razume) i tako
 
Da,da Iskrenost !

> Da li je po vašem mišljenju Iskrenost > Vrlina ili Mana ?
> Da li mislite da polakooo nestajeee među ljudima ?
Ne znam da li se TO samo meni događa Ali kada god sam bila Iskrena prema ljudima gledali su me kao da nisam iz ovog Univerzuma !
Zapravo moji iskreni odgovori na njihova pitanja su ih ostavljali blago začuđenima !
Hexy from Hexyland........z:girl: :grudvanje2: z:poz:
А кад је искреност била на врхунцу? Мислим, који је то историјски период, па сад полако нестаје?
И ... чини ми се да изједначаваш искреност са отвореношћу (себе) према другим људима.
 


Da,da Iskrenost !

> Da li je po vašem mišljenju Iskrenost > Vrlina ili Mana ?

> Da li mislite da polakooo nestajeee među ljudima ?

Ne znam da li se TO samo meni događa Ali kada god sam bila Iskrena prema ljudima gledali su me kao da nisam iz ovog Univerzuma !
Zapravo moji iskreni odgovori na njihova pitanja su ih ostavljali blago začuđenima !



Hexy from Hexyland........z:girl: :grudvanje2: z:poz:



Imam isti problem. Cesto mi za postove na krsti kazu da su suvise licni.. Nemam nikakve blokade da ne smem reci istinu uvek i potpuno.. Cak ponekad me i to kosta...
 
А кад је искреност била на врхунцу? Мислим, који је то историјски период, па сад полако нестаје?
И ... чини ми се да изједначаваш искреност са отвореношћу (себе) према другим људима.
a zar postoji i zatvorena iskrenost?:zima2:
 


Da,da Iskrenost !

> Da li je po vašem mišljenju Iskrenost > Vrlina ili Mana ?

> Da li mislite da polakooo nestajeee među ljudima ?

Ne znam da li se TO samo meni događa Ali kada god sam bila Iskrena prema ljudima gledali su me kao da nisam iz ovog Univerzuma !
Zapravo moji iskreni odgovori na njihova pitanja su ih ostavljali blago začuđenima !

Hexy from Hexyland........z:girl: :grudvanje2: z:poz:



Vrlina,sigurno,ali ne treba uvek biti iskren...u onim slucajevima kada ti se moze obiti o glavu...
Ljudi ponekad zloupotrebe tudju iskrenost...tako da pazim sta kome pricam
mada se ponekad zanesem...:lol:
Ponekad sam bezobrazno iskrena i to ne potiskujem u sebi,sta cu,samo navre iz mene...

Sta si mislila,da ce neko ceniti tvoju iskrenost?
Ne verujem...:sanke:
 
ej, pa nije iskrenost brbljanje bez kraja i konca o svemu što misliš radiš i osećaš.
nije ni kad "svima sve kažeš u lice", iako te niko ništa nije pitao.
to je bezobrazluk, dokazivanje ko zna čega i skretanje pažnje na sebe.
iskrenost je kad te neko nešto pita, a ti odgovoriš iskreno.
iskrenost je i kad te neko nešto pita, a ti kažeš "izvini ne želim da ti kažem", umesto da slažeš.

mislim, nije da nema finesa, al to su finese..
 
a zar postoji i zatvorena iskrenost?:zima2:
Ајд полако прочитај поново.
Искреност према другима може бити и изношење свог мишљења о било чему без обзира на последице.
А отвореност према другим људима је кад ништа не кријемо и отварамо се другима без кочница.

Разлика?
 
Ајд полако прочитај поново.
Искреност према другима може бити и изношење свог мишљења о било чему без обзира на последице.
А отвореност према другим људима је кад ништа не кријемо и отварамо се другима без кочница.

Разлика?
gde je tu razlika??

cisto retoricka i formalana da..sustinska razlika ne
 
Samoobmana je druga tema.
nije..samoobmana je laganje sebe..drugim recima kad covek sam sebi ne moze ili ne zeli da predoci istinu ..sebe laze ili obmanjuje...da napomenem da nema lazi bez obmane..jer je sta? obmana cilj laganja..nerazdvojivo je jedno od drugog..mislim laz od obmane..laz je sredstvo kojim se obmanjuje neko..bio taj neko neko drugi ili sama osoba..
 
da dodam..iskrenost podrazumeva otvorenost

Шта постижем тиме ако колегиници кажем да јој је ружна фризура?
Искрена сам, али и судија у неку руку. А шта је она сазнала о мени?
Да не волим тај стил. Пих. Али искрена сам и тако велика у својим очима. Јупиии.
Баналан пример, али постоје тренуци када не можеш и не треба да будеш искрен.
 

Back
Top