ukraden tel i kartica

sečko

Obećava
Poruka
66
Pre pola godine mi je ukraden tel i kartica!Nažalost nisam zapisao IMEI tel.Nisam ništa hteo da prijavim da ne bi iskljucili karticu i tako sigurno ne bih otkrio ko mi je ukrao tel a sigurno je neko iz moje škole.Broj dugo nije bio dostupan i od nedavno je ponovo dostupan.Kako da saznam ko ga koristi?Prvi sam vlasnik i tel i kartice!
 
Ako si 'legalan' vlasnik kartice (nisi je kupio na crno, tj. imaju podatke o tebi kao vlasniku kartice), onda je vrlo lako - odes u SUP i prijavis kradju telefona i kartice. Lepo ispricas celu pricu, a posto je sad broj aktivan, moze se pronaci IMEI telefona sa koga se koristi kao i priblizna lokacija...

Ako imas srece da malo 'pogura' SUP, zacas ce naci ko koristi telefon sa tvojom karticom...

Postoji i druga varijanta... Odes kod operatera i kazes 'ukrali su mi telefon i karticu' i zahtevas da nadju ko koristi isti. Mada, ipak je bolje preko SUP-a...

A treca varijanta je da pozoves broj iz halo govornice, i kad cujes glas probas da provalis ko je... Ako je iz tvoje blize sredine, sigurno ces ga prepoznati... Ako si u medjuvremenu nabavio nov phone i karticu, iskljuci identifikaciju telefona pa se setaj po skoli i cimaj taj broj... Uz malo srece, poklopice se da nekom zazvoni telefon cim ti nazoves... Tad naostri pesnice pa u akciju ;)
 
Bilo bi normalno da policija to resi bez problema - ali od toga nema nista, samo ces dati izjavu bla, bla, bla...
Mozes da odes kod svog operatera, jedino sto ce ti ponuditi je da iskljuce broj, ti mozes da dobijes karticu sa tim brojem ali platices vise nego za novu.
Najbolja ideja je da sam otkrijes kod koga je kartica, i to poturi neku vestiju drugaricu da ga cima (ako se muski glas javlja) na foru 'broj sam dobila od devojke koja te zna...'
 
Uh, ovo su sve konstruktivne ideje. Međutim može lako da se desi da je taj što ti je ukrao telefon i karticu sve prodao nekoj trećoj osobi, te da ona bezbrižno telefonira ne znajući da ima kradenu robu.
 
U tome i jeste stvar.Mislimo da su kartica i tel prodati.Zato pokušavamo da od te osobe otkrijemo od koga je kupila.Problem u vezi tel je što nisam zaposao IMEI i tako da ne mogu prijaviti krađu tel.Pokušaću da nazovem pa ako se javi muško angazovaću neku drugaricu a ako je žensko ja ću da pošem poruke,zovem i kao da želim da se upoznam.Ako otkrijem kod koga je kartica otkriću i gde je tel.
 

Back
Top