Problem sa kolorom na displeju

luciuss

Ističe se
Poruka
2.652
U zadnje vreme nije mi dobra slika,ni na samom desktopu,ni kad gledam neki film,ili video sa neta.Prosto nemam neke boje,nemam zelenu i crvenu boju,pa tamo gde treba da je crveno ono je narandzasto a gde treba da je zelena boja,ono je neka cudna nijansa zelene.
Da li je problem sa grafickom kartom?Probao sam ponovo da je instaliram,nije bilo promena.Da li neko ima ideju kako da resim problem?
 
E pa bas ne znam kako kabal moze da bude problem.I njega sam proverio da li ima kontakt,da nije slucajno malo nedovoljno utaknut.
Monitor mi je star prilicno,iz 2001.godine ,marke Sampo,nije naravno onaj ravni tanki vec velika budza pozadi,velicina 15 inca.
Graficka je isto starija,marke GeForce FX 5200
Znaci ne samo da mi ne valja kolor direktno na desktopu vec bilo gde da gledam slike i vide,ne valjaju ni boje samog Windouza.
 
Prebaci ga na crno-belo, nema sanse da imas problema sa bojom, garantujem :lol:

CRT je u pitanju jel? Pazi, moze da bude i zbog napajanja. Ne mislim napajanja kompa, nego samog monitora. Ili to ili sto snejks vec rece, problem sa VGA interfejsom, ako si kablove vec cackao i namestao, a nista se nije promenilo. Za svaki slucaj, probaj prvo ili monitor na drugom kompu ili drugi monitor na tvom, cisto da eliminises krivca. Al' kako god, nesto ce na kraju zavrsisti u servisu ili novo :lol:
 

Back
Top