Sta posle?

Home. Sweet Home

Zainteresovan član
Poruka
187
Dugo razmisljam o ovome, i pomalo je pocelo da me brine. . .Cesto me u ovom prelaznom periodu, kada se odlucujemo koju srednju skolu upisati,pitaju cime bi se bavila?Medjutim pokusavam da izbegnem ovo pitanje jer na njega jos uvek nemam odgovor.Ne znam cime cu da se bavim.Nijedna profesija mi ne oduzima dah,tj. ni za jednu nisam bas bas zainteresovana.Da kazem, nemam nekih ambicija sto se toga tice.Pokusvam sebe da ubedim da sam jos uvek mala da o tome razmisljam, medjutim jako me uznemirava cela ta situacija...Ne trazim od vas da mi preporucujete nesto, nego pitam da li je to normalno da se toliko preokupiram oko svega toga....i recimo neka vasa iskustva oko toga.z:poz:z;)
 
Dugo razmisljam o ovome, i pomalo je pocelo da me brine. . .Cesto me u ovom prelaznom periodu, kada se odlucujemo koju srednju skolu upisati,pitaju cime bi se bavila?Medjutim pokusavam da izbegnem ovo pitanje jer na njega jos uvek nemam odgovor.Ne znam cime cu da se bavim.Nijedna profesija mi ne oduzima dah,tj. ni za jednu nisam bas bas zainteresovana.Da kazem, nemam nekih ambicija sto se toga tice.Pokusvam sebe da ubedim da sam jos uvek mala da o tome razmisljam, medjutim jako me uznemirava cela ta situacija...Ne trazim od vas da mi preporucujete nesto, nego pitam da li je to normalno da se toliko preokupiram oko svega toga....i recimo neka vasa iskustva oko toga.z:poz:z;)
Ma sta ima da se mislis,sta god da zavrsis radices u butiku, na benziojskoj pumpi ,na trafici ili kao promoterka u kaficu.
Sad kad znas sta te ceka, sibaj,zajebavaj se , bjezi iz skole ,nista ne uci , nekako proguraj ta 4 razreda , 5-tice ili 2-ke isto ti je.
Pozdrav :sanke:
 
Ma sta ima da se mislis,sta god da zavrsis radices u butiku, na benziojskoj pumpi ,na trafici ili kao promoterka u kaficu.
Sad kad znas sta te ceka, sibaj,zajebavaj se , bjezi iz skole ,nista ne uci , nekako proguraj ta 4 razreda , 5-tice ili 2-ke isto ti je.
Pozdrav :sanke:

Nije dotle doslo..Na uspeh ne mogu da se pozalim..osmi sam razred, 5,00 oduvek bila,mozda i djak generacije, medjutim za mene to nije neki odraz znanja cisto da se zna, i to zanemarujem.Moji su dipl. ekonomisti pa vrse pritisak.z:lol:Imam jos 4 god. valjda cu se zainteresovati, to dolazi s godinama.Ince upisacu gimnaziju,dvoumim se izmedju drustveno jezickog i matematickog smera.
 
Nije dotle doslo..Na uspeh ne mogu da se pozalim..osmi sam razred, 5,00 oduvek bila,mozda i djak generacije, medjutim za mene to nije neki odraz znanja cisto da se zna, i to zanemarujem.Moji su dipl. ekonomisti pa vrse pritisak.z:lol:Imam jos 4 god. valjda cu se zainteresovati, to dolazi s godinama.Ince upisacu gimnaziju,dvoumim se izmedju drustveno jezickog i matematickog smera.

Ja glasam za jezicki z:mrgreen: Ne daj roditeljima da vrse pritisak, pogotovo ako te ekonomija ne zanima.
 
Ja glasam za jezicki z:mrgreen: Ne daj roditeljima da vrse pritisak, pogotovo ako te ekonomija ne zanima.

Kod mene je isto tako, moji su to zavrshili, bave se time, i od malena mi prichaju da i ja mogu to da radim... a ja nemam veze uopshte i shta je to:neutral: al probatju na letnjem raspustu malo da odem u kancelariju, sednem za komp, da vidim uopshte shta je to ekonomijaz:mrgreen:
 
Isti problem.

Ne znam čime želim da se bavim. Opet, da imam "mešovite" ocene, možda bi mi bilo jasno šta mi više ide, ali imam sve petice i svi su mi predmeti jednaki.

Opet, moji roditelji su lekari, veoma obrazovani ljudi i očekuju i od mene isto, a ni ja ne bih želela da ostanem zatucana budala jer se čoveku može oduzeti sve osim znanja.


U jedno sam sigurna, upisujem gimnaziju ali u mom gradu postoje 4 kvalitetne gimnazije, i ne mogu da se odlučim. Htela sam na prirodno-matematički, ali roditelji me odgovaraju od toga, jer po njihovim rečima, ako odem tamo, upisaću medicinu za fax, a oni misle da to nije pametna ideja.

"Dovoljna su 4 lekara u familiji." :neutral:

edit:

zakazhi pa idi na profesionalnu orijentaciju.... moja sestra je imala isti problem....

Imao je i moj brat taj problem. Pitali ga šta bi želeo i on kaže da ga jezici interesuju...
"Upisi neki jezik."
"Ali me interesuje i istorija."
"Pa idi na istoriju onda."

Ne vidim da su mu nešto pomogli... :neutral:
 
Poslednja izmena:
Што се тиче избора између природног и друштвеног смера, не могу вам дати овакав одговор - Упиши оно што ти боље иде... Знам и по себи. Увек сам имала и петице из природних и друштвених предмета.
У првом маху сам била чврста у томе да упишем природни смер. Превасходно и због тога, што нам је разредна саветовала да одемо на природни смер, јер тако можемо уписати било који факултет. Међутим, за друштвени смер сам се определила због сестре, које ме је и убеђивала да га упишем (додуше, било је негодовања са моје стране), али на крају се испоставило да је добро што је тако. Јер, ипак сам схватила да нисам посебно ''загрејана'' за природне науке.
 
ako ne znash shta cesh, onda gimnazija
tako sam ja razmishljao

Bravo!

Upravo tako sam i ja razmisljao. Nisam zeleo da po svaku cenu upisem strucnu skolu i da se smorim i da na kraju ne uradim nista. Gimnazija daje siroko znanje,dobro te spremi za fax po pitanju radnih nauka i ucenja,jednostavno te nauci da ucis.

Nemoj da te sputavaju komentari 'Posle gimn. nemas nista,nikakvu diplomu'. Ako oni planiraju da rade sa srednjom strucnom skolom,super blago njima.Ako si ti resena da upises fakultet ,samo napred! z:)
U gimnaziji moras i moras da radis i to je to. Ako nisi za to,nemoj da upisujes.
 

Back
Top