uchenje novih stvari

KrEpTo_ShNiTz3L

Zainteresovan član
Poruka
359
Da li ste kao mali imali zhelju da uchite kako da pishete, chitate, rachunate? Ja sam sa 4,5 godina gledao kevu i caleta kako pishu i imao ogromnu zhelju da nauchim. Tako sam do 6.. godine sa lakocom nauchio i da pishem i da chitam i da rachunam (samo sabiranje i oduzimanje :lol:). Ali mog brata uopshte nisu zanimale takve stvari i on je tek u osnovnoj nauchio te stvari i to dosta teshko.
To je samo glup primer a pitanje je: shta u stvari utiche na to da li cete biti dobar ili losh uchenik, da li cete imati zhelju za obrazovanjem ili ne, koliko cete dobro usvajati nova znanja itd. ?
 
Da li cu biti dobar ili los djak zavisi od toga koliko radis i koliko razumes gradivo...Ja sam kao mala imala veliku zelju da idem u skolu...A sada imam zelju da idem u neke teske gimnazije da bi mi bilo sto teze,da nemam slobodnog vremena...Verovatno cu promeniti misljenje.. : )
 
Krepto ja sam naucila da citam i pisem u 4 i po godine:lol:I to oba pisma!Jednostavno sam bila asocijalno dete i htela sam da sama citam bajke.
Od cega zavisi da li ces biti dobar ucenik?:think:
Zavisi sta smatramo pod dobrim.
Glup primer ali ce posluziti.Naime,devojcica koja je prosle godine bila djak generacije ne zna nista van skolskog gradiva,a vazi za neki pojam u skoli i medju nastavnicima.Devojcica ne zna neke osnovne pojmove koji se u skoli nisu radili detaljno.:eek:
Ja imam zelju da ucim.Ne sve predmete podjednako,svakako.
Niko mene ne tera da ja kuci citam Mitologiju Inka,ja to radim zato sto volim.
Opet,imam drugarice koje uce samo da bi dobile peticu.
Ne volim etikete :"dobar ucenik", "ovakav ", "onakav"...
Ucim nesto zato sto zelim da se obrazujem i saznam vise,a ne da ne bih imala slobodno vreme,na primer,jer ako radis nesto sto ti se dopada to onda ne bi trebalo da pada tesko.
 
Ne... ja sam totalno nezainteresovana za sve.. nikad nisam htela da idem u shkolu, niti me je zanimalo da neshto nauchim, a nauchila sam da chitam i pishem tek pred kraj 1. ili u 2. razredu...
I sada je tako.. uchim samo za ocenu tj. nabubam-dobijem 5-zaboravim...
I uchim zato shto me teraju.. nikad nisam imala neq posebno volju ili zhelju da uchenjem, niti da budem odlichna... uchim samo jer me mama tera.. da me ona ne tera ja nikad ne bi uchila.. msm retko kad...
 
Ali da te bas nista ne zanima...:eek::confused:

@tema

Sto se tice istorije,jezika,knjizevnosti....Tu uvek zelim da saznam nove stvari,jer volim te predmete,i mnogo toga sto ima veze sa tim me zanima...z:)

A za geografiju,npr,jedva sam (skroz bezvoljno) ucila gradivo za skolu,uopste me ne zanima taj predmet:roll:

Baka me je naucila da pisem,pomocu onih kockica sa slovima.:D:(.Imala sam 5.-6 godina...:)
 
Ne... ja sam totalno nezainteresovana za sve.. nikad nisam htela da idem u shkolu, niti me je zanimalo da neshto nauchim, a nauchila sam da chitam i pishem tek pred kraj 1. ili u 2. razredu...
I sada je tako.. uchim samo za ocenu tj. nabubam-dobijem 5-zaboravim...
I uchim zato shto me teraju.. nikad nisam imala neq posebno volju ili zhelju da uchenjem, niti da budem odlichna... uchim samo jer me mama tera.. da me ona ne tera ja nikad ne bi uchila.. msm retko kad...

Da te bas nista ne interesuje, u to ne vjerujem.
 
Vrlo rano sam naucila da citam, kao sto Carol rece htela sam sama da citam bajke, da gledam titlovane crtace i sve ostalo, to je po meni neki prvi vid osamostaljivanja. Dalje, kad je starija sestra krenula u skolu, uzimala sam njen bukvar i ostale knjige za skolu i citala, bilo mi je nekako nepravedno da ona nesto zna a ja da ne znam. Takodje kad na kraju skolske godine dobijemo knjige za sledecu, ja ih sve procitam za vreme raspusta :lol: Mada, moram da priznam da me je na faxu taj entuzijazam napustio, iako je sad mozda najpotrebniji i bas mi je nekako krivo zbog toga :confused:
 
I ja sam vrlo rano naucila da citam i pisem,ne znam koliko sam imala godina...
Naravno da me niko nije terao.....
Dok jos nism krenula u skolu mama me je uvek pitala da li uspem da procitam titl na nekom filmu,i uspevala sam.....
Volim da ucim i da saznajem neke nove stvari,sto ne znaci da sam streber....
Ucim iskljucivo zato sto ja to zelim,a ne samo zbog ocene.....
Naravno,mnogo puta sam morala nesto da naucim sto mi nije bilo bas zanimljivo,ali dobro,ima i toga.....
E sad,sta utice na to da li ce dete da uci.....mislim da veliki uticaj na to imaju i roditelji i njihov nacin vaspitavanja.....
 
Posto imam dva starija brata vrlo je jasno da sam dosta rano naucila da citam i pisem.
Poistovecujem se sa Fluffy, i ja sam uzimala udzbenike od njih i citala sama sebi.:)I rano sam naucila da racunam takodje.I to sve zahvaljujuci njima.Moji roditelji su stalno radili, pa nisu imali ucesca u tome.
 
Ne znam bas koliko roditelji uticu na to... Naravno osim ukoliko su od onih bolesno ambicioznih koji teraju decu da uce 8 sati dnevno da bi bili 5,00 :roll: Cim sam naucila da citam pocela sam da 'prozdirem' knjige, svaka tri dana sam isla u biblioteku, dok moj mladji buraz knjigu ne voli ni na slici da vidi, a nije bilo nekih razlika u nasem vaspitavanju.
 
Jadna ti.Nadam se da ces imati neku dostojnu buducnost. . .


Nadam se i ja :roll:
Ja imam 13 god. i ne poznajem josh nikoga tj. nikoga iz mog drushtva ko voli da uchi, i sl.
Ne samo moje drushtvo, nego i iz druge shkole.. pricham o sedmacima-osmacima, ne o srednjoshkolcima koji su duplo zreliji od nas..

Pa ne znachi to da tjemo svi biti propalice u zhivotu.
 
Ali da te bas nista ne zanima...:eek::confused:
Man' se toga Sibil,to je današnja omladina i zaista ne vidim šta te čudi...Koliko im god to čudno ili smešno delovalo,naše generacije je mnogo lakše bilo zainteresovati i naša radoznalost(koju današnja deca nazivaju"smaranjem")je bila presudna što smo koliko-toliko pametniji od njih.Ali svako vreme nosi svoje.Nas tada nije interesovalo da li Karleuša nosi gaće,šta je"moderno",ko se sa kim k**ao...:roll:
Pa ne, nego ne interesujeme nishta u vezi shkole:P i uchenja :)
Čovek se uči dok je živ.Ne uči šta ga ne interesuje ali ipak iz dana u dan saznaje po nešto novo.Nije učenje samo pisanje kojekakvih g**ana u svesku...Čovek se,osim toga,može učiti čitajući i komunicirajući sa drugim ljudima.Koliko se god trudila,od učenja ne možeš pobeći.
 
Naucila jako rano i da citam i da pisem, obozavala sam pesme, price, filmove...
Pre nego sto sam krenula u skolu, roditelji su mi jednostavno usadili u glavu da moram ( tacnije da bi trebalo, al kad si mali to je isto ) da budem dobar djak i time sam se i vodila.
Time mislim da usmeravanje deteta u takvom nekom smeru umnogome zavisi od roditelja.
Ima stvari koje naucim za 5, a posle zaboravim. Ocene nisu najbitnije, ali sto da ne naucim, kad vec time ne gubim nista.
Sa druge strane postoje predmeti koji me zainteresuju. Jedan od takvih je srpski, bilo da pozelim da nesto procitam ili sama napisem...
Mislim da i okolina bitno utice, drustvo u kakvom si... Nisu velike sanse da cu ja uciti, ako moja okolina to potcenjuje.
Na kraju, profesori, nacin na koji oni predaju, ispituju.... Neki profesor ce traziti da sve sitnice znam tog dana, a to sto cu za nedelju zaboraviti nije bitno. Neki ce traziti povezivanje gradiva, bitne cinjenice, davace godisnje testove....

Mil00rade koje si godiste?
 
na ucenje u mnogome uticu roditelji.oni,kao sto rece jana011,usade neki stav u svoju decu da treba(moraju)da budu dobri djaci.posledica toga je na kraju motivacija koja najvise utice na ucenje.
naucila sam da pisem sa 5 godina zato sto sam vec tad posla na kurs engleskog i uvek sam bila najbolji djak.ne da bih imala prosek 5.00 vec da bih imala neku sirinu.i na kraju novac. z:mrgreen: faks naravno nije garancija za uspeh,ali je dobar pocetak.
jedino sto nikad nisam razumela su deca koja ni za sta nisu zainteresovana.to znaci da uopste nemaju kontrolu nad svojom voljom i da trace i zivot i mladost.nije zivotna filozofija u ucenju,ali izlasci,momci,devojke,pice i zabava ispunjavaju samo jedan isprazan i povrsan zivot glupaka.po meni,bar.....
 

Back
Top