Ugovor o stanu

Sve može da se dobije - ne može se gubitkom ugovora izgubiti i pravo stečeno tim ugovorom postoji original ugovora kod svakog potpisnika, zatim u sudu i u arhivi. ako ništa drugo, možeš tražiti od suda overenu fotokopiju - tada će ona vredeti kao i original. Srećno!
 
Jao ja se presece ,mislim predpostavljala sam da moze nekako ponovo da se izvadi ali opet bolje da pitam.Eto ja sam budala nekako taj ugovor izgleda izgubila cistila sam neke fioke i i verovatno slucajno i to pokupila sa nekm drugim papirima koje sam bacala pa reko samo bi mi falilo da sada ne mozemo da dokazemo ko je vlasnik stana.Hvala na odgovorima!
 
Da li znate sta se desava ako se nakako sasvim slucajno taj ugotvor izgubi? Da li u sudu imaju isto kupiju ugovora? Da li moze nekako ponovo da se ivadi?


Svi ugovori se rade u najmanje dva primerka .... Ako je ugovor overen u sudu (onda bi trebalo da postoje 3 originala), svakako da u njihovoj arhivi postoji jedan original .... kao i kod osobe sa kojim si sklopila ugovor ......
 
moze, ako znas broj (ili bar datum) overe i sud overe, sud ti izdaje overeni prepis ugovora na pismeni zahtev i placanje takse...
takodje, ukoliko je stan kupljen od investitora oni obicno imaju svoje arhive...
ugovore ponekad cuva i druga ugovorna strana, posebno kada je u pitanju pravno lice...

ako ne znas broj overe ili je ugovor jako star, onda je teze, ali i tad postoje neki nacini da mu se udje u trag...
 

Back
Top