drugarice...drugariccceeeee...

Sandy from Texas

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
301
Ovaj, kazu...antropolozi da su zenska prijateljstva, kao i zenska neprijateljstva, od posebne fele.
Ova prva su najcesce onako...stihijski intenzivna, s mlogo emocija
(povremenim ispadima i erupcijama svakojakkih tih...emocija...)
koje se brzo upale i jos brze...ugase...kao i sama "prijateljstva".
Ova druga su...cesto dozivotna.
Takodjer, zene...paaa...puno detaljnije procjenjuju druge zene nego muskarci i ostali...

E, sad ti...ostali...to je ono sto nas ovdje zanima.

Recimo, upoznate divnu novu drugaricu na poslu/putovanju/gdjegod.
Pocnete se onako... intenzivno ( da ne kazem "zemski"....druziti...);
ko da se znate oduvijek...imate slicna interesovanja, ukus...
Ona je jednom rijecju sjajna; pomalo joj i zavidite;
na fantasticnom ukusu kad se radi o izboru odjece, nakita, sminke, frizure...
paznji koju joj poklanjaju...muskarci...
I tako tece...to...

U jednom trenutku drugarica vam povjeri svoju najvetju tajnu;
naime, ona nije oduvijek bila...drugarica.
Vetjinu zivota provela je kao...drugar.
Sad, par godina nakon uspjesne promjene spola postala je ono sto,
u svom srcu i umu, jeste oduvijek bila - zena; intelignetna, privlacna i uspjesna zena...

S obzirom na vas mentalni sklop i...sociolosku...pozadinu
(pretpostavka je da sebe poznajete dovoljno...) kako cete reagirati;
hocete li nastaviti druzenje ili cete joj okrenuti ledja...u zloban komentar, of kors.

tj. Kakav je vas stav/misljenje/odnos prema transseksualcima?

ps "inspiracija" gledala neki bedasti film jbte...a ima toga i po...tv serijama z:)
 
Poslednja izmena:
To sto je nekad bila decko, a sad vise nije - nista senzacionalno. Cak bih volela da mi to u startu bude receno ili sto pre. Vise bi me brinulo ako joj zavidim na raznim stvarima koje si naveo...:think:. Mislim da ne bi bilo dobro za druzenje ako postoji zavist koja se ne moze prevazici... :aha:.
 
ja bih se družila. mislim da bih.
nekako.. retko bre nađem ljude za druženje.
a prijateljstva mi blede zbog drugih stvari, reklo bi se manje krupnih.

e, pazi kad ovo uopce nije...krupno;
iz moje perspektive...
a "prijateljstva"...sto ih sitnice umiju dotuci, cudno jedno...generalno...

nego, stvarno bi nerazumno, da ne kazem nekulturno, bilo
odbaciti nekog s kim se odlicno razumijes zbog... budalastine, al ljudi su cudo...
 
nisam imala takvih iskustava u zivotu..ali ako me je neko ok, takav razlog ne bi me udaljio od nje..naprotiv
verujem da je to sve traumaticno, i da se takvi ljudi suocavaju sa odbacivanjem celog zivota. i ako su uspeli da se izbore, za svoj integritet, i za svoju sustinu, a da pri tom sacuvaju zivotnu radost i sposobnost da i dalje vole i postuju ljude, e to je onda vredno postovanja.
 
Ovaj, kazu...antropolozi da su zenska prijateljstva, kao i zenska neprijateljstva, od posebne fele.
Ova prva su najcesce onako...stihijski intenzivna, s mlogo emocija
(povremenim ispadima i erupcijama svakojakkih tih...emocija...)
koje se brzo upale i jos brze...ugase...kao i sama "prijateljstva".
Ova druga su...cesto dozivotna.
Takodjer, zene...paaa...puno detaljnije procjenjuju druge zene nego muskarci i ostali...

E, sad ti...ostali...to je ono sto nas ovdje zanima.

Recimo, upoznate divnu novu drugaricu na poslu/putovanju/gdjegod.
Pocnete se onako... intenzivno ( da ne kazem "zemski"....druziti...);
ko da se znate oduvijek...imate slicna interesovanja, ukus...
Ona je jednom rijecju sjajna; pomalo joj i zavidite;
na fantasticnom ukusu kad se radi o izboru odjece, nakita, sminke, frizure...
paznji koju joj poklanjaju...muskarci...
I tako tece...to...

U jednom trenutku drugarica vam povjeri svoju najvetju tajnu;
naime, ona nije oduvijek bila...drugarica.
Vetjinu zivota provela je kao...drugar.
Sad, par godina nakon uspjesne promjene spola postala je ono sto,
u svom srcu i umu, jeste oduvijek bila - zena; intelignetna, privlacna i uspjesna zena...

S obzirom na vas mentalni sklop i...sociolosku...pozadinu
(pretpostavka je da sebe poznajete dovoljno...) kako cete reagirati;
hocete li nastaviti druzenje ili cete joj okrenuti ledja...u zloban komentar, of kors.

tj. Kakav je vas stav/misljenje/odnos prema transseksualcima?

ps "inspiracija" gledala neki bedasti film jbte...a ima toga i po...tv serijama z:)


Zdravo Sendi! z:hi: Moj mentalni sklop je takav da bi sa drugom verovatno otisla na operaciju promene pola, da mu budem podrska :) Te stvari su mi skroz prirodne, cisto da se i toga dotaknemo,z:) Drug, drugarica, drugarica u drugu, drug u drugarici sve mi jedno, samo da se mi lepo druzimo. "Citulja za Eskobara", jel to taj film koji te inspirisao? Prica je malo komplikovanija tu, krimos maltretira druga ceo zivot, da li drug bese latentni? Ne secam se tacno, secam se da je drug dosao iz Holandije kao drugarica, i smuvao, tacnije smuvala krimosa, odvalila ga od hiper seksa, krimos se zaljubio i izginuo zbog druga-drugarice... nakon sto je saznao njen pravi identite. Ljubav je cudo. Licno me vise cudi kad se ljudi druze godinama, pa onda prestanu zbog nekog sukoba misljenja, stavova, stagod. Prijatelj je prijatelj, ne morate uvek da se slozite, ali vajb ostaje. Ako je pravi. Zatvaram radnju :lol:
 
Zdravo Sendi! z:hi: Moj mentalni sklop je takav da bi sa drugom verovatno otisla na operaciju promene pola, da mu budem podrska :) Te stvari su mi skroz prirodne, cisto da se i toga dotaknemo,z:) Drug, drugarica, drugarica u drugu, drug u drugarici sve mi jedno, samo da se mi lepo druzimo. "Citulja za Eskobara", jel to taj film koji te inspirisao? Prica je malo komplikovanija tu, krimos maltretira druga ceo zivot, da li drug bese latentni? Ne secam se tacno, secam se da je drug dosao iz Holandije kao drugarica, i smuvao, tacnije smuvala krimosa, odvalila ga od hiper seksa, krimos se zaljubio i izginuo zbog druga-drugarice... nakon sto je saznao njen pravi identite. Ljubav je cudo. Licno me vise cudi kad se ljudi druze godinama, pa onda prestanu zbog nekog sukoba misljenja, stavova, stagod. Prijatelj je prijatelj, ne morate uvek da se slozite, ali vajb ostaje. Ako je pravi. Zatvaram radnju :lol:

slazem se...

akonto boldovanog; nije vec neko drugo njesra od filma...dje ljudi vise djuskaju,
a manje masu....utokama z:)
 
Ne znam zasto bih prestala da se druzim sa njom. Uopste ne razumem kakvu bi dilemu trebalo da ima bilo ko ako se druzi ili na bilo koji nacin, osim seksualnog, poznaje osobu koja je promenila pol. Drugo je ako je to vas decko ili devojka. Onda ne znam kako bih reagovala. Mislim da ne bih mogla da prihvatim da moj decko kaze da je bio zena. Ne znam. Nisam nikada razmisljala o tome. Ali drugarica ili drug... Potpuno sve jedno. Ne znam sto bi se to ismevalo ili bilo kako tretiralo osim kao nesto dobro. Osoba je najzad u telu koji mu odgovara.
 
pa jes...slazem se ja s vama...
samo, eto ta zena iz dokumentarca; skoro svi na koje JEST racunala, okrenuse joj ledja...hmm...

nego, kad smo vec ovdje;
da priupitam jos nesto;
ta "zenska prijateljstva"...to zna bit bas nezgodno
tj. koja je najbizarnija stvar koja se vama dogodila u takim...odnosima?
 
zeeeeeeenska prijateljstva su jako jako pouchna i dobra u svakom kutku/trenutku\kako god o ovome
bi se moglo pisati da ima filozofa zainteresovanih na ovu temu unfortunaly ja nisam mada onih koji imaju su zainteresovani za reci i tako u bezdan mozda izmisle lek porotiv starenja : ))
 

Back
Top