Saturn u natalnoj karti

gigule

Poznat
Poruka
7.262
Kakvo je znacenje Saturna u natal. karti...

Evo, npr. kod mene je u 2.kuci.Ali to nije sve,Mesec i Saturn u mom horoskopu cine opoziciju, a Mesec i Jupiter i Neptun su u konjukciji ( dakle imam opoziciju Saturna i sa Jupiterom i Neptunom)...sta to znaci????
 
Ocigledno prave astrologe ne zanima da odgovaraju na pitanja tipa kako se slazu ovaj i onaj znak pa ih ni nema na ovom forumu. Steta, i ja imam mnogo pitanja o konstelacijama.
Sve sto znam o Saturnu je da je to najveci zlotvor medju planetama. Ali svi ga imamo u svom horoskopu i pitanje je kakvu ce on poziciju zauzeti i koliko ce stete napraviti. To je teska, hladna i melanholicna planeta, koja sprecava svaki napredak i predvidja velike zalosti, narocito u porodici. Na primer, ako Mars i Saturn zajedno borave u 7. kuci predvidja se ubistvo bracnog partnera (ovo nije tvoj slucaj, naravno, samo docaravam lose dejstvo Saturna).
Druga kuca (porta inferna) oznacava imovinske prilike, pokretna i nepokretna dobra, nagon za sticanjem ili rasipanjem. Saturn podrazumeva koristoljubivost, racionalnost i sprecavanje promena, ali i siromastvo, tesko sticanje necega. Prema tome, treba ti strucniji savet od mog. Ja samo znam karakteristike ove planete. Sigurna sam samo da Saturn u kvadratu sa Suncem ili Mesecom obecava siromastvo, bedu, zapustenost i krajnju nesrecu. Proveri, verovatno nije tako.
 
saturn u drugoj kuci ukazuje na tezak i mukotrpan rad,nikada neces moci da zaradis koliko ti je potrebno.opozicija sa mesecom govori o nekoj vrsti fanatizma,moguc problem sa decom,ili familijom.verovatno su ti otac i majka u medjusobno losim odnosima.
 
o hvala...
znam da je opozicija tezak aspekt i da je Saturn planeta ogranicenja...pa jos tu i Mesec u teskom aspektu sa Saturnom...bljak,ali u svakom horoskopu ima i ruznih prica a ne samo bajki...zato, slusam dalje...
 
Gigule,mozes da pogledas bar okvirno tumacenje u nekom astroloskom programu ako ti niko ne odgovori,na pr.ja imam Astromart7.0,pa da sama nesto povezes.Bar ja pokusavam.Ako neko moze da mi da link do nekih dobrih tekstova za pocetnike vezanih za aspekte planeta bila bih mu zahvalna.

Wish,prepade me sa tim negativnim uticajem Saturna u VII kuci.Doduse ti si naveo primer sa Marsom,a kod mene su u sedmoj kuci zajedno cak 4 planete:Venera,Jupiter,Saturn(u vagi),i Merkur(u skorpiji).S tim sto su Venera i Jupiter u konjukciji sa Saturnom,a merkur malo dalje.Ja to nikako ne mogu da rastumacim...Thanks God,Saturn mi ne pravi druge apekte.
 
Pa,uglavnom znachi da treba da nauchish neku vaznu zivotnu lekciju.Dosta ljudi demonizuje Saturn,koji i nije tako losha planeta,ali zahteva dosta odricanja u zivotu i puuuuuuuno strpljenja(lichno iskustvo,shkorpija/jarac,sunce u konjunkciji sa saturnom :wink: )
 
Saturn ima svoje dobro i svoje lose... sve zavisi naravno od vise okolnosti. Izmedju ostalog i od toga koliko godina ima osoba kojoj recimo, kao tebi, Saturn prelazi preko natalnog Sunca. Drugacije ce sigurno reagovati deda od 65 godina, kome doduse Saturn tada moze doneti neke ozbiljnije bolesti, hospitalizacije, gubitak imovine i sl, a drugacije neko ko sa svojih 20 zeli da rasiri krila, da ostvari svoje snove... jer ce frustracija u drugom slucaju biti mnogo veca. Otuda, od tih neostavrenih ciljeva, ili, nepostojanja realnih uslova za njihovo ostvarenje, desava se da pri Saturnovom tranzitu, a posebno preko Meseca i Sunca (ja vise vaznosti licno dajem opre Mesecu kao osetljivijoj planeti pogotovo za Saturnove uticaje,nego Suncu koje u odredjenim slucajevima moze pod dejstvom Saturna jos vise da ucvrsti vladanje, ambiciju, autoritet, postovanje autoriteta, ali i suprotno tome, ali sa manje posledica nego kada je ugrozen Mesec)....

Saturn te suocava sada sa prosloscu, kako je u Raku, neko simbolicno ponovno 'presecanje pupcane vrpce' sa majkom, ocem, okolinom koja ce te mozda previse gusiti i pritiskati svojim zahtevima je pred tobom. Zato je po meni, najtezi Saturnov los tranzit kod mladih ljudi, u cijoj prirodi nije niti odricanje, niti "stani i malo sacekaj...sve ce to proci', ni strpljivost... u mladosti, u kojoj sve zudi za zivotom, za ljubavlju, za primanjem mnogo vise nego davanjem, 'kako upokojiti Saturna?', kako ga ignorisati, kako proci bez izolacija, strahova, gubitka prvih ljubavi...

Gotovo nikako... pa u mladalackom periodu (do 25-26) Saturnov los tranzit donosi obno sto se jednim ljudskim imenon zove 'patnja'.
Neretko, tada se zavrsavaju neke duze emotivne veze, osoba se suocava sa samocom, neminovnosti 'kraja', a ukoliko je vec u braku, odgovornost za odnos sa partnerom se ili u potpunosti preuzima na sebe (sto opterecuje i stvara osecaj jednostrane ljubavi) ili se potpuno odbacuje (drzi se distanca)...

Poslovno moze doneti neuspehe koji su plod jedne apatije i bezvo9ljnosti, nedostaje vise optimizma, entuzijazma za prevazilazenje problema. Problemi su moguci sa Saturnom preko Sunca sa svim vidovima autoriteta, ocem, sefom, profesorima, i sto je najvaznije - samim sobom. Naime, osoba se pita da li su dosadasnji nacini ponasanja, i sve ono u sta unazad godinama ulaze energiju, vredni i imaju li kakvog smisla?

[alexadra 011]
 
hvala ti Alexandra!

samo, meni uopste nije tako, bas mi sve dobro ide, tj ne dobro nego neverovatno dobro, neocekivano dobro...
problem je u tome sto mi je sve nekako isto, niti mogu da budem nesto srecan, niti nesto tuzan...kao da osecam mnogo mnogo manje nego pre...hmm jel to Saturn ili da posetim psihjatra
:D
 
Osim sto je Saturn trenutno u Raku, Jupiter (planeta koja donosi dobro, koja se uvek konsultuje za srecu, uspeh...) je u Devici, i takodje oko 18 stepena... tako da ti u isto vreme Jupiter pravi dobar aspekt sa Suncem, sto donosi i nesto dobro.

Saturn uvek deluje psiholoski... susret sa nekom vecom odgovornosti ce sigurno postojati, samo plako... videces sam gde, na kom polju...

Ove godine Saturn i Juptiter su u dobro aspektu medjusobno, pa i kada Saturn prelazi preko neke planete, u isto vreme ona dobija podrsku od Jupiitera..

Ono o cemu treba da vodis racuna, je kontrola uzivanja, neumerenosti, obilja... Saturn je tu da ogranici Jupiterovu zelju za preterivanjem u svemu. I drzis li se toga - dobro ces proci. U suprotnom, mozes imati pehove, od besmislenog gubljenja novca, do sloma usled nerealnih ambicija i arogancije...

:)
 
da verovatno je Jupiter - jer je meni i acs. u devici :O)

evo sad sam sve prepisao na ispitu, bas sam imao srece da sednem gde treba, ispred koga treba, da mi podele pravu grupu i to...ali vec sam se navikao na to u zadnje vreme hehe

ali eto, opet mi je smor, tj. neosecam ushicenje...ma valjda ce proci...

pozdrav 8)
 
Saturn

Predstavlja kakvoću discipline i samokontrole, izvršava civilizirajući utjecaj na čovječanstvo, sileći ga da drži pod kontrolom antisocijalne, anarhističke instinkte. Ova planetarna energija održava društveni zakon i red i daje nesklonost ponašanju koje će dovesti do nagle promjene i ugroziti etablirani poredak. Kao takav bitan je za očuvanje stabilnog socijalnog poretka potrebnog za konkretna postignuća i razvoj čovječanstva u svim sferama života. Bez Saturna manjkala bi nam strpljivost, koncentracija i organizacija potrebne za materijalizaciju naših ciljeva. U negativnoj polarnosti Saturn predstavlja reakcionarnu vladajuću silu, suprotstavljenu svemu što je novo, nekonvencionalno i imaginativno. Ograničava ljudska postignuća na održavanje socijalnog položaja, donosi ambiciju, rigidnu samokontrolu i radoholiju. Izazov Saturna odnosi se na odgovornost. On je kristalizirajući utjecaj.
 
gigule:
Kakvo je znacenje Saturna u natal. karti...

Evo, npr. kod mene je u 2.kuci.Ali to nije sve,Mesec i Saturn u mom horoskopu cine opoziciju, a Mesec i Jupiter i Neptun su u konjukciji ( dakle imam opoziciju Saturna i sa Jupiterom i Neptunom)...sta to znaci????
pa to ti znaci da imas novcanih problema u smislu da ti pare iskliznu iz ruke kad se najmanje nadas.a mozda si i kockarska dusa?hm,hm...
 

Back
Top