Saturn u natalnoj karti

Ne vlada grudima, nosi majcino mleko. Same grudi su od Venere.

Mesec se veze za tromost, limfu, slezinu, zlezde, lucenje, cir, stomak, sluzokozu, zdrelo, usta, levu stranu, serum, simpatkus, mali mozak, zenske organe, menstruaciju, vulvu, desno oko, psihu.

Venera je dojka, beonjaca, ovarijum, vagina, grkljan, koza, crna dzigerica.
 
Saturn je sesta planeta od Sunca, jedna od pet koje se vide golim okom. U Rimskoj mitologiji Saturn je otac Jupitera, kralja bogova. Odaje vise energije od one koju dobija sa Sunca, ima najbrze vetrove. Saturn ima najmanju gustinu, najravnija je planeta. Manetno polje slabije je od magnetnog polja Zemlje, u kombinaciji sa Jupiterom cine 92% ukupne planetarne mase Suncevog sistema. Unutrasnjost Saturna je kameno jezgro.
 
Meni je Saturn donosio dobro. Za deset godina jednom napravio problem kod duplirane opozicije sa Suncem (zubar), svi vazniji i manje vazniji dogadjaji su dosli preko njega. Za tranzit prognozu pokazao se kao najzahvalniji.
 
Meni je Saturn donosio dobro. Za deset godina jednom napravio problem kod duplirane opozicije sa Suncem (zubar), svi vazniji i manje vazniji dogadjaji su dosli preko njega. Za tranzit prognozu pokazao se kao najzahvalniji.

Meni su trenutno sade sati pri tom je saturn usao u strelca koji je moj podznak i mogu ti reci znas kakav osecaj imam da me tera da sve sto ne valja prekinem. Pre par dana sam u delicu sekunde dala otkaz na poslu gde sam radila vise godina. Sve u svemu mnogo tezak period ali me je i te kako dobro naucio da postujem sebe i da ne dozvolim da me gaze. Ukoliko prezivim naredne dane gde treba brzinski da nadjem novi posao javljam vam utiske mada mislim i nadam se da ce mi na kraju doneti dobro.
 
Ne vlada grudima, nosi majcino mleko. Same grudi su od Venere.

Mesec se veze za tromost, limfu, slezinu, zlezde, lucenje, cir, stomak, sluzokozu, zdrelo, usta, levu stranu, serum, simpatkus, mali mozak, zenske organe, menstruaciju, vulvu, desno oko, psihu.

Venera je dojka, beonjaca, ovarijum, vagina, grkljan, koza, crna dzigerica.

Uf, cir nije. Cir je domen Jupitera. Jupiter kao egzaltacija u Raku ima i dobre i lose strane. U kombinaciji sa Plutonom i Marsom (kvadrati recimo) donosi rak dojke, dok kao povoljan donosi bogatu porodicu ili porodicno bogatstvo po glavi clana porodice. . .

Kada je nedavno tranzitirao Jupiter pevacu Bruce Dickinson preko Sunca covek je imao rak jezika koji je uspesno otklonio cim je tranzit postao slab.
 
Prvi put cujem da nepovoljan Jupiter nosi cir i donosi rak u "kombinaciji sa Marsom i Plutonom".

- - - - - - - - - -

Kada je nedavno tranzitirao Jupiter pevacu Bruce Dickinson preko Sunca covek je imao rak jezika koji je uspesno otklonio cim je tranzit postao slab.

Pa sta ako prelazi preko Sunca, I sva druga tela su mu negde tranzitirala. Sta znaci tranzit je postao slab, i to prvi put cujem da tranzit postaje slab.
 
Proveri ti to bolje oko Jupitera i problema sa kozom u skladu Vatrenih znakova i telesnih boljki. Definitivne su pojave tumora, raka i slicnih oboljenja koji menjaju telo ili pak deo tela. I prenosive bolesti preko roditelja pogotovo, deo osme kuce (nesagledivo nasledstvo preko DNK).

Tranzit slab kada nema vise sa cim da se sukobljava dok tranzituje, tranzit jak kada je kvadrat i utice na sunce. Moj zargon.
 
SATURN U RIBAMA ( Molim uzeti u obzir da je tekst pisan u vreme kada je ljudski život bio uglavnom praćen patnjama, prilično težak i siromašan, takodje ne treba shvatati ekstremno opise već ih prilagoditi današnjem vremenu )

Firmik Materno

56. Oni koji imaju Saturna u Ribama neće biti u posedu niti očevog niti majčinog imetka, i biće ostavljeni siromašni bez igde ičega. Takođe, kakav god imetak da dobiju u svojim ranim godinama, izgubiće ga na nesrećan način. Ali, sami obavljajući velike poslove, skupiće zalihe bogatstva. Patiće od najvećih bolesti i suočiće se sa najvećim opasnostima, naročito kada budu u svojoj sedmoj ili devetoj godini, i onim godinama koje su deljive sa 7 i 9. I ove opasnosti se nastavljaju sve do 33. godine života.

57. Ali, ove opasnosti neće pratiti samo bolesti već i parnice, i optužbe podignute bez razloga i bez ikakve osnove. Biće uznemiravanja i iznenadne pobune, i stalnog duševnog mučenja, i neočekivanih opasnosti u vodi, i svađa sa ženama. Prva žena koja natusu bude dodeljena, neće mu biti od koristi. I Saturn postavljen u Ribama ne ukazuje na device za žene. Kada Saturn bude prelazio preko uglova horoskopa, načiniće da natus iskusi najveće teškoće i najveće sukobe, a naročito tokom njegovog prvog obilaska.

58. Kada Saturn završi svoj ciklus od prvih 30 godina i započne svoje drugo doba, tada će ukazati na neprilike i zlo. Ali, kada uđe u znak Raka, ukazaće na bolja vremena za natusa. A kada uđe u znak Lava, poboljšaće njegove poslove; potom natus dobija slavu, zatim bogatstvo, potom najveće počasti; a ishod svih njegovih poslova biće povoljan. Steći će poverenje zbog čega će mu biti povereni poslovi uglednih ljudi, uprava od koje će imati uvećanje ličnog bogatstva.

59. U ekstremitetima ili skrivenim delovima tela imaće mane i hroničan bol. Takođe, imaće vrlo velike ožiljke od gvožđa. I biće u stalnoj žalosti zbog nevolja koje snalaze njegovu decu. Ali, kada ga Saturn svojim burama slomi u ranijem dobu, onda će mu kasnije doneti radost i od dece i od braka. A sve to, naravno, prema meri i građi horoskopa, koje druge planete određuju svojom sopstvenom upravom.
 
( Molim uzeti u obzir da je tekst pisan u vreme kada je ljudski život bio uglavnom praćen patnjama, prilično težak i siromašan, takodje ne treba shvatati ekstremno opise već ih prilagoditi današnjem vremenu )

Velika podrška i pohvala za ovakav pristup. Ujedno možemo isto naglasiti i za mnoge astrološke misli i knjige. Sa ovakvim objašnjenjem od strane Moderacije i jednog neutralnijeg stava i pozicije mogu sa velikom lakoćom da se usaglasim. Mišljenja sam da moderacija uvek treba ostati dovoljno uzdržana kako se lična mišljenja ne bi preplitala u dobroj želji da se ljudima podeli znanje, a pritom da im se isto postavi kao zakon radije no teorija.
Takav pristup astrologiji gde se postavi, uvek, određen nivo rezervisanosti je po mom iskustvu najbolji, najpravičniji i najmanje konflikta stvara sa svim učesnicima koji se zanimaju za astrologiju, a ostavlja dovoljno prostora da se ljudi koji se interesuju, zapravo, zaista i potrude da nauče nešto "na svoju ruku".
 
Pa okolnosti ne menjaju sustinu.
Uzmimo recimo transport, ili prevoz.
Sustina i svrha prevoza, putovanja, transporta jeste da se covek krece i preveze od tacke A do tacke B.
Svrha je u kretanju, a prevozno sredstvo je samo sredstvo ili objekat uz pomoc kog se vrsi radnja.
Zato su kraca putovanja 3 polje, Merkur i Mars takodje simbolisu putovanja, a nebitno da li ce putovati kolima, Beovozom ili konjskom zapregom.

Isto je sa ucenjem, partnerstvima, karijerom itd...

Nekad se ucilo iz rukom pisanih knjiga ili usmenim predanjima, danas se uci i preko interneta ali ucenke ce opet biti Merkur ili Jupiter kao neko nadogradjivanje i visoke skole...
 
Postovanje moze li mi neko pojasniti poziciju mog saturna u natalnoj karti .21.10.1983.14.20 u Priboju na Limu Republika Srbija unapred hvala.
 

Prilozi

  • chap.png
    chap.png
    289,4 KB · Pregleda: 11
Taj Saturn je povezan za nasledstva, konkretno dedovinu, a dolazi u opticaj tek nakon 40+ godina.

Mnogo bitniji je Jupiter na MC-u i saradnja sa inostranstvom, sa religioznim ljudima i slično tome.

Saturn je planeta koja se vezuje za staro, očevinu, dedovinu, nasledstva (kada je u 8oj kući). Konkretno, nasledstvo koje dolazi dosta kasnije u životu i ispoljava se preko Plutona u karti koji je na 29 Vage.

Moguće je da se završio taj proces čekanja pre 5 godina ili da je u porodici pre 5-6 godina preminula dosta starija osoba preko koje je bilo nasledstvo ili tome slično.

Sa ovakvim Saturnom se izuzetno treba paziti banaka i bankovnih računa, u smislu da se ne uzimaju visoki krediti.

Ovakav Saturn zna i da pravi malverzacije i opasne šeme, pa čak i novčane prevare sa penzijama, izbegavanjem plaćanja konkretno električne energije, problema sa vodovodnim cevima, stara gradnja i slično tome.

Te stvari mogu da budu nešto što se stavlja u prvi plan sa takvim Saturnom, a ostatak zavisi od učenja oca, dede, tradicije porodične.
 
Taj Saturn je povezan za nasledstva, konkretno dedovinu, a dolazi u opticaj tek nakon 40+ godina.

Mnogo bitniji je Jupiter na MC-u i saradnja sa inostranstvom, sa religioznim ljudima i slično tome.

Saturn je planeta koja se vezuje za staro, očevinu, dedovinu, nasledstva (kada je u 8oj kući). Konkretno, nasledstvo koje dolazi dosta kasnije u životu i ispoljava se preko Plutona u karti koji je na 29 Vage.

Moguće je da se završio taj proces čekanja pre 5 godina ili da je u porodici pre 5-6 godina preminula dosta starija osoba preko koje je bilo nasledstvo ili tome slično.

Sa ovakvim Saturnom se izuzetno treba paziti banaka i bankovnih računa, u smislu da se ne uzimaju visoki krediti.

Ovakav Saturn zna i da pravi malverzacije i opasne šeme, pa čak i novčane prevare sa penzijama, izbegavanjem plaćanja konkretno električne energije, problema sa vodovodnim cevima, stara gradnja i slično tome.

Te stvari mogu da budu nešto što se stavlja u prvi plan sa takvim Saturnom, a ostatak zavisi od učenja oca, dede, tradicije porodične.
Meni je Saturn u Lavu u 10-oj kući.
 

Back
Top