Saturn u natalnoj karti

Čuj, gigule! Vidim da poznaješ svoju natalnu kartu i da te interesuje ono što ona "govori". To je dobro. Uz pomoć pravih znalaca, pravih astrologa... moći ćeš da dokučiš koji su tvoji istinski potencijali, gde su... u kojim sferama tvog života one posebno osetljive tačke, gde i kada možeš ići linijom manjeg otpora i izbeći da nepotrebno "lupaš glavom kroz zid", gde su stimulativni izazovi za tvoj rast...
Na ovakve komentare, izvini Wish, jednostavno zaboravi... jer to - prosto rečeno - nije tačno:
Wish:
Sve sto znam o Saturnu je da je to najveci zlotvor medju planetama. Ali svi ga imamo u svom horoskopu i pitanje je kakvu ce on poziciju zauzeti i koliko ce stete napraviti. To je teska, hladna i melanholicna planeta, koja sprecava svaki napredak i predvidja velike zalosti, narocito u porodici.
Raznorazna su tumačenja karaktera pojedinih planeta. Bukvalno, nema dobrih i loših planeta. Nema dobrotvora i zlotvora. Nijedna se ne može posmatrati izolovano, bez prvobitnog uvida u opštu sliku natala, u kojoj se kući ili životnom polju nalazi, koje je kuće vladalac, u kom je sazvežđu... sa kojim planetama je u egzaktnim aspektima, kojih je figura ugaona tačka...
Saturn ne može biti deklarisani zlotvor. On je po svom karakteru, zapravo, veliki učitelj. Ne dozvoljava nam da delujemo impulsivno, naglo... tera na promišljanje... priziva mudrost. Da, može se reći da on u neku ruku time ograničava ALI moramo da vidimo šta to ograničava. Ako ograničava tešku bolest, složićeš se, onda nam čini dobro. Ako pak ograničava naše talente... onda nas zaista sputava i tada moramo pronaći načina da mu se suprotstavimo.
Kažeš...
gigule:
o hvala...
znam da je opozicija tezak aspekt i da je Saturn planeta ogranicenja...pa jos tu i Mesec u teskom aspektu sa Saturnom...bljak,ali u svakom horoskopu ima i ruznih prica a ne samo bajki...zato, slusam dalje...
... ali nema lakih i teških aspekata. Svaki aspekt, sam po sebi, ništa posebno ne znači. Najbitnije je - koje planete su međusobno u određenom aspektu. Kvadrat nije težak... natal bez kvadrata je mlak i ziheraški! Upravo su kvadrati oni koji nas stimulišu... teraju na akciju. Kvadrati su izazov!
Opozicija nije teška... ona je princip razumevanja, potreba za komunikacijom...
Izvinjavam se svima koji pokušavaju da ti, na osnovu par detalja iz tvoje natalne karte, daju neko konkretno tumačenje. To je uistinu - nemoguće! Mora se pažljivo osmotriti tvoja natalna karta... stvoriti opšti utisak i, onda, pažljivo sklapati mozaik na osnovu stvarne natalne, planetarne konstelacije. Sve drugačije je puka igrarija i nagađanje... izvlačenje iz konteksta, koje - ako prihvatiš zdravo za gotovo - može da te nepotrebno zabrine i razočara...
Pozdrav
 
Omen:
Čuj, gigule! Vidim da poznaješ svoju natalnu kartu i da te interesuje ono što ona "govori". To je dobro. Uz pomoć pravih znalaca, pravih astrologa... moći ćeš da dokučiš koji su tvoji istinski potencijali, gde su... u kojim sferama tvog života one posebno osetljive tačke, gde i kada možeš ići linijom manjeg otpora i izbeći da nepotrebno "lupaš glavom kroz zid", gde su stimulativni izazovi za tvoj rast...
Na ovakve komentare, izvini Wish, jednostavno zaboravi... jer to - prosto rečeno - nije tačno:
Wish:
Sve sto znam o Saturnu je da je to najveci zlotvor medju planetama. Ali svi ga imamo u svom horoskopu i pitanje je kakvu ce on poziciju zauzeti i koliko ce stete napraviti. To je teska, hladna i melanholicna planeta, koja sprecava svaki napredak i predvidja velike zalosti, narocito u porodici.
Raznorazna su tumačenja karaktera pojedinih planeta. Bukvalno, nema dobrih i loših planeta. Nema dobrotvora i zlotvora. Nijedna se ne može posmatrati izolovano, bez prvobitnog uvida u opštu sliku natala, u kojoj se kući ili životnom polju nalazi, koje je kuće vladalac, u kom je sazvežđu... sa kojim planetama je u egzaktnim aspektima, kojih je figura ugaona tačka...
Saturn ne može biti deklarisani zlotvor. On je po svom karakteru, zapravo, veliki učitelj. Ne dozvoljava nam da delujemo impulsivno, naglo... tera na promišljanje... priziva mudrost. Da, može se reći da on u neku ruku time ograničava ALI moramo da vidimo šta to ograničava. Ako ograničava tešku bolest, složićeš se, onda nam čini dobro. Ako pak ograničava naše talente... onda nas zaista sputava i tada moramo pronaći načina da mu se suprotstavimo.
Kažeš...
gigule:
o hvala...
znam da je opozicija tezak aspekt i da je Saturn planeta ogranicenja...pa jos tu i Mesec u teskom aspektu sa Saturnom...bljak,ali u svakom horoskopu ima i ruznih prica a ne samo bajki...zato, slusam dalje...
... ali nema lakih i teških aspekata. Svaki aspekt, sam po sebi, ništa posebno ne znači. Najbitnije je - koje planete su međusobno u određenom aspektu. Kvadrat nije težak... natal bez kvadrata je mlak i ziheraški! Upravo su kvadrati oni koji nas stimulišu... teraju na akciju. Kvadrati su izazov!
Opozicija nije teška... ona je princip razumevanja, potreba za komunikacijom...
Izvinjavam se svima koji pokušavaju da ti, na osnovu par detalja iz tvoje natalne karte, daju neko konkretno tumačenje. To je uistinu - nemoguće! Mora se pažljivo osmotriti tvoja natalna karta... stvoriti opšti utisak i, onda, pažljivo sklapati mozaik na osnovu stvarne natalne, planetarne konstelacije. Sve drugačije je puka igrarija i nagađanje... izvlačenje iz konteksta, koje - ako prihvatiš zdravo za gotovo - može da te nepotrebno zabrine i razočara...
Pozdrav
BRAVO I HILJADU PUTA BRAVO .MNOOOOOGO VOLIM KADA NEKO NAPISE NESTO PAMETNO.TO MI DAJE VERU U TO DA NIJE SVE PROPALO NA OVOJ PLANETI.
 
Cao gigule,

ja sam dupli jarac(vladalac saturn),saturn mi je u 7-oj kuci i u lavu a takodje pravi opoziciju sa suncem,sto bi po nekim komentarima trebalo da bude opsta katastrofa.Saturn jeste planeta ogranicenja i ume cesto da te baci u samo blato ali je takodje planeta koja donosi smirenost ,mudrost,zrelost i prosperitet,sve to zavisi od mnogo drugih aspekata i svaki slucaj je poseban,ja se na saturn ne zalim,doneo mi je vise dobrog nego loseg,nemoj da te on toliko sekira.
 
saturn u 7 u raku.... aspekt Saturn 180 Mesec i Saturn 180 Merkur... Saturn u Raku (vladaocu Meseca), a Mesec u Jarcu (vladaocu Saturna).
Bogami meni jos te kako pogotovo u ovom periodu pravi problem......volim ga...ali dzaba!!!!!!! :cry:
 
gigule:
Da li Saturn u 7.kući podrazumeva probleme u ljubavi/braku?
I/ili partera koji je znatno stariji/mlađi?
Naravno ne.Saturn izmedju ostalog predstavlja i sigurnost i trajnost,a ako se uzme u obzir da je isti egzaltiran u vagi koja je analogna 7.kuci,slozices se da uopste nije lose.Saturn ovde, brak cini trajnijim,a sa dobrim dostojanstvom,dispozitorom i aspektima stabilnim.Aflikovan bi sigurno doneo problem,ali zar druge aflikovane planete ne donose probleme?
 
gigule:
Moja drugarica ima Sat. u 7.kući i imala je momka 15 god.starijeg od sebe.Veza je pukla baš kada je bila u drugom stanju...
Uh,pa nemojte generalizovati stvari...Saturn u 7. ne mora biti los,kao sto je npr. kod onog GOSTa na prvoj strani sto pored Saturna tu ima i Veneru i Merkur i Jupiter,sve bolja od bolje planete...Saturn je planeta ucenja,tera na samousavrsavanje i samodisciplinu,da - ume da koci i da - oznacava staro/starije/tradicionalnost,ali to sve treba dobro rastumaciti u okviru detalja cele karte.Saturn u 7. sa dobrim aspektima moze govoriti o starijem partneru ili pak o partneru koji samo tako izgleda ili pak o partneru tradicionalisti.Saturn u 2. govori o mukotrpnom sticanju novca,novac kroz rad,ali interesuje me koja od kuca ti zapocinje u Jarcu?
 
gigule:
U Jarcu? 10. kuća
Odlicno,to je za tebe npr. super povoljno.Znaci da ti je vladar 10. kuce koja je kuca karijere u 2. kuci,koja je kuca tvog novca,bas novca koji ti sam stices i zaradjujes.Znaci da ces dosta raditi za taj novac,da ti novac dolazi preko karijere,a bices i ozbiljan,temeljan po pitanju svoje karijere i zarade.E sad bilo bi jos lepo znati u kom je znaku taj Saturn,pa u kojoj je kuci vladar tog znaka u kom je Saturn da bismo videli preko kog polja ce tebi doticati novac,sa kojim poljem da radis.Naravno treba videti i ako ima nekih planeta u 10. kuci.A treba pogledati i stepene obe ove kuce,kao i stepen Saturna...Mislim,ima tu dosta posla,nije tako jednostavan odgovor :D Inace ovako bez karte ako je bese taj tvoj Saturn u opoziciji sa Mesecom,verovatno nemas novac preko majke,kao i generalno preko zena(Mesec simbolizuje majku,ali i zene u zivotu)...Ali za sve to bi mi trebala cela karta...
 
1.kuca...vaga...(neki peti+ stepen)... ? :roll:

tj.evo sve pa ...

Planetary positions
planet sign degree house motion
Sun Aries 21°36'28 08 direct
Moon Cancer 23°16'43 11 direct
Mercury Aries 05°34'40 07 direct
Venus Aries 22°41'28 08 direct
Mars Aries 19°38'19 08 direct
Jupiter Libra 03°26'12 01 retrograde
Saturn Libra 05°15'23 01 retrograde
Uranus Scorpio 29°31'13 03 retrograde
Neptune Sagittarius 24°47'37 04 retrograde
Pluto Libra 23°00'17 02 retrograde
True Node Leo 07°53'57 11 direct



tnx
 
pokusala sam da spoznam sebe kroz astrologiju mada nisam bas zadovoljna ....Meni je recimo saturn u biku u 7 kuci i mesec u 7 u blizancima i nisu u konjukciji, i bas sam se skoro razvela, pravi pakao mogu vam reci.... Ali me konkretno zanima da li je moguce da drugi brak bude ok posto su mi rekli da mi stoje dva braka? Ustvari mnogo toga me zanima :)))))))) :P
 
ape:
Saturn u Raku :Često nesigurnost i strah, oprez, problemi u obitelji.

Saturn u 7.kuci:U sedmoj kući, problemi oko nalaska partnera, loš image u javnosti,mogao bi da bude i stariji partner,..
gde ti je Venera?

Pa Devojcurak, imam i ja saturn u 7. kuci, veneru u jarcu u drugoj, a mesec u jarcu na granici 1. i 2.kuce koji je u kvadratu sa saturnom i sa plutonom u 10. kuci. i nista nemam srece u ljubavi :roll:
 

Back
Top