Saturn u natalnoj karti

Evo sad sam pisala na drugoj temi a trebala sam na ovoj, pa kopiram:

"Ne znam, pogledaj ovoj gospodji sta je doneo tranzitni Jupiter na asc , na djurinom topiku.Tacno na podznaku i udario trigon na stelijum u 8, jeste tuda protrcao Saturn ali Saturn ne donosi abnormalne izrasline, bolesne izrasline, tumore , maligne tumore, sto je rak i slicno, to donosi Jupiter.....
Citala sam topik na astro-art.net-u o zeni koja se dugo borila s rakom i kad joj je Jupiter presao sad skoro preko stelijuma u 8 u skorpiji, ona je umrla.
Milja Vujanovic, kad joj je Jupiter presao preko Neptuna u 8. kuci [Neptun u Vagi} ona je umrla.
meni je presao preko Neptuna vladara asc u Skorpiji 2006 godine i ja sam se tesko razbolela, mislim , zamalo sam umrla, jedva sam se izvukla ali sam jos uvek tesko bolesna, istovremeno mi je Saturn usao u 6 kucu.
Tako da treba biti oprezan i oko trigona i oko beneficnih planeta jer sve zavisi od aspekata kuca znakova i tako dalje, od svih aspekata.
Neko bi ocekivao da ce trigon Jupitera sa asc da je zastiti ali nije tako bilo , a Jupiter donosi tumore, i maligne tumore."
 
DjuraMornar:
... U karti moje prijateljice imamo stelijum u osmoj kuci u Lavu. Vladar njenog horoskopa je Jupiter? Kao vladar ASC? On je takodje otisao u 8-mu i napadnut je od Saturna , vladara druge smestenog u 11-tu....Kako bi smo to mogli da tumacimo a sobzirom da Saturn nije u nekoj npr 6oj ili 12 oj kuci..? ...
Tumačimo tako što je vladar VI polja - Venera u konjunkciji sa vladarem Asc-a - Jupiterom, što već naglašava osetljivu fiziologiju i izvesnu problematiku na tom polju (tj zdravlja), tim pre što se sve nalazi u VIII polju koje samo po sebi nije najudobnije ni za vladara Asc-a, niti za vladara VI polja ... kvadrat ove dve planete sa Saturnom da i ne pominjem - jasno je koliko naglašava celu ovu priču i odatle veza Saturna, nje (I) i njenog zdravlja (VI).
Nije neophodno da se Saturn nalazi u kritičnim (i tipičnim) poljima da bi doveo do ovakvih problema, vidiš i sama kako se veza uspostavlja - aspektima.
 
Elle_77:
Kako nije ?
Mislim, treba pratiti sve i povezati ... Ne razumem šta ne razumeš.
Sve razumem...( ovo je pod navodnicima)
Bilo je reci , kada sam ja pitala sta se desava kada tranzitni saturen iz desete predje preko Sunca i Marsa npr u prvoj...( secas se? )
Devojka je rekla da treba pratiti tj. pogledati simboliku polja u kome se inace nalaze , tj. kojim kucama vladaju....i samu simboliku planete....
Zato sam se nadovezala...i rekla da Saturn nije ni u sestoj a ni u 12-oj....kada je o mojoj prijateljici rec...vec vladar cetvrte npr, pa bi za bilo ocekivati da joj mozda nece udariti na zdravlje....
Ali to sve naravno, samo meni kao laiku koji sve posmatra povrsno...jer prosto ne znam dovoljno...
Zato sam i mislila da je najbolje tj. da se najbolje uci upravo na primerima...
Volela bih kada bi jos neko zakacio zanimljivu kartu , a da je imao iskustva sa saturnovim tranzitom preko stelijuma npr...

Mada nije presudno....stelijum ili ne...
 
Nisi dobro shvatila ovo o čemu je pisano ali Ok, treba i za to rutine da odvojiš bitno od nebitnog, nije samo u pitanju znanje a imaš ga dovoljno (bilo bi lepo da su svi laici kao ti ;) ).

Gleda se SVE - i planeta (ovde Saturn) kao vladar nekog polja, i ona sa svojom izvornom simbolikom. To si skapirala ali ovde Saturn MORA da "udari" po zdravlju - pošto "udara" na vladara I i vladara VI (!!!) polja (... uz to u konjunkciji u VIII polju ... ).

Jel sad jasnije ?
 
Elle_77:
Nisi dobro shvatila ovo o čemu je pisano ali Ok, treba i za to rutine da odvojiš bitno od nebitnog, nije samo u pitanju znanje a imaš ga dovoljno (bilo bi lepo da su svi laici kao ti ;) ).

Gleda se SVE - i planeta (ovde Saturn) kao vladar nekog polja, i ona sa svojom izvornom simbolikom. To si skapirala ali ovde Saturn MORA da "udari" po zdravlju - pošto "udara" na vladara I i vladara VI (!!!) polja (... uz to u konjunkciji u VIII polju ... ).

Jel sad jasnije ?

Jasno... :lol: Samo nemoj da tabas ;)
Pokusacu da nadjem jos neku zanimljivu kartu...pa da ako pokapiram... 8)
 
aca210879:
Krinka ,Saturnov povratak je u 28 god.zivota?Kakva je to karta i kako se izradjuje?Jel mislis na solar?
da, uglavnom se dogadja u intervalu od 27 do 30 godine zivota. karta se izradjuje na istom principu kao i solarni ili lunarni povratak, dakle izradjuje se za trenutak u kom se saturn pronadje na potpuno istom mestu kao i u natalnom horoskopu (stepenu, lucnom minutu i sekundi).

Obicno je to period koji donosi dosta stresa i pritisaka, kada se stvari privode kraju. Preispituju se ogranicenja pri cemu se natus oslobadja nepotrebnih, procenjuju se razvijene mogucnosti. Natus vrsi selekciju uzoraka ponasanja koji ce ga nadalje voditi kroz zivot - te uzorke su u ranijem dobu birali roditelji, ili su bili nesvesno odabrani. Ovo je trenutak u kom se po prvi put budi slobodna volja koja u natusu aktivira zelju za velikom avanturom.
 
krinka:
molim te da ne delis svoje ocigledno povrsno poznavanje astrologije na ovaj nacin - Saturn donosi zrelost i strpljenje, poducava kvalitetu. to je DOBRO. mozda poducava na tezak nacin ali to je vec druga tema.
Ti si baš navrla na količinu mog znanja..
Ni tvoje nije nešto pa te ne spuštam..niti ti govorim da nemaš pojma...
Znači moram otvoriti temu o Saturnu i pisati njegove loše karakteristuike..
 
Psihologue:
A i za ovog stojim...
Nisam imao sreće da mi saturn donese nešto dobro..
Videćemo sad ovaj aspekt SATURN SA JUPITROM šta će mi doneti...
Povoljne ili nepovoljne karakteristike..
Ti možeš da stojiš jedino iza sopstvenog iskustva sa Saturnom - očigledno da za neko drugo ni ne znaš (ni u teoriji ni u praksi), jer sve što je krinka rekla je u potpunosti tačno što bi svakako i saznao kroz učenje i iskustvo (astrološko).

"Aspekt Saturn sa Jupiterom" ne postoji (odnosno to je potpuno neodređen pojam) - može biti jedan od aspekata, a u zavisnosti od prirode tog aspekta kao i od tvojih položaja u natalu će ti i doneti to "nešto" što ćeš "videti".
 
Казали ми да имам Сатурна са Ураном...
Глдаше ми у карту на више страна..
Немам појма шта знам нити шта незнам...
Значи ли ово нешто?
 

Back
Top