Pomoc ok instalacije driver-a za web cam

Dulle_

Ističe se
Poruka
2.002
POzz svima. z:p Dobio sam neku kameru od rodjaka, ali bez drivera... rec je o gembird cam44u modelu. E sad... fina kamerica ono sve u fullu ima i neke lampice... ali nikako da je skontam... znaci nece da radi ... evo ovo je drugo dam kako guglam po netu .. skidam drajvere ali nista....

i da .. jos nesto. Kada kameru spojim na komp, windows kaze da je nasao VMICRO USB PC CAM a ne gembird itd... i to me malo buni pa sam skinuo drajvere i za za vmicro .. ali opet nista. Kamera ima jedan USB cinc i jedan obican "audio" .. konotam da je dovoljno samo na usb da je roknem.. aj ljudi pomogajte molim vas.
 
POzz svima. z:p Dobio sam neku kameru od rodjaka, ali bez drivera... rec je o gembird cam44u modelu. E sad... fina kamerica ono sve u fullu ima i neke lampice... ali nikako da je skontam... znaci nece da radi ... evo ovo je drugo dam kako guglam po netu .. skidam drajvere ali nista....

i da .. jos nesto. Kada kameru spojim na komp, windows kaze da je nasao VMICRO USB PC CAM a ne gembird itd... i to me malo buni pa sam skinuo drajvere i za za vmicro .. ali opet nista. Kamera ima jedan USB cinc i jedan obican "audio" .. konotam da je dovoljno samo na usb da je roknem.. aj ljudi pomogajte molim vas.

Hmm, da li si probao ovo:
http://driverscollection.com/?H=CAM44U&By=Gembird

Na site-u piše da su driver-i baš za model Gembird CAM44U.
 
jesam ... sve sam to probao ... i iskljucio i ukljucio, skuinuo sve moguce drivere za tu kameru .. posto neki imaju 12 MB a neki 2 MB a pise da su isti ... pa mi automatski uletelo par trojana .... ali sta god radio pise mi da nije pronadjen video hardver na mom kompu.... bas me nervira...
 
Slusaj ovako,mozda ti i pomogne moj savet.Ja sam dobio isto iz Nemacke neku extra kameru sa led diodama, ton, ma bruka,ali neradi drajver.Dzaba sve kad nema toga, sve sam zivo pretrazio na netu i nista skinuo sam oko 100 drajvera i nista.Nego dosetim se jednog dana da je otvorim, onako vec mi dopizdilo,i slucajno procitam na glavnom cipu broj i koje je marke cip,kad lezi vraze ima takav drajver,skinuo sam ga na driver guidu,i zamisli ima sve radi normalno.Eto pa sad uzmi lupu i procitaj taj broj i ko je proizvodjac na cipu.
toliko srecno..
 

Back
Top