Da li bi bilo bolje (po Srbiju) da je Srbija prva istupila iz SFRJ?

Da li bi sad bilo bolje (po Srbiju) da je Srbija prva istupila iz SFRJ?

  • Da

  • Ne

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Bilo bi bolje. Ameri bi izabrali Srbiju umesto Bosnu/Usrasku i Sloveniju kao partnera za rasturanje Jugoslavije. Ali posto su Srbi velikim delom patoloski bolensi jugonostalgicari, iako su upravu Srbi najvise izgubili u toj Jogoslaviji, nije moglo biti nista od toga. I dan danas u Srbiji ima najvise jugonostaligicara i samo je pitanje vremena kada ce ti isti Srbi da stvaraju trecu Jugoslaviju -> verovatno kada Hrvatima bude doslo tesno sa Italijom u vezi Fijuma (Rijeka) itd. Onda ce Usrasima ponovo pasti na pamet da pevaju bratstvo i jedinstvo, a Srbi ce dotlen sve da zaborave sta im se dogodilo u Krajni. Druze Tito mi ti se kunemo!
 
Poslednja izmena:
Bilo bi bolje. Ameri bi izabrali Srbiju umesto Bosnu/Usrasku i Sloveniju kao partnera za rasturanje Jugoslavije. Ali posto su Srbi velikim delom patoloski bolensi jugonostalgicari, iako su upravu Srbi najvise izgubili u toj Jogoslaviji, nije moglo biti nista od toga. I dan danas u Srbiji ima najvise jugonostaligicara i samo je pitanje vremena kada ce ti isti Srbi da stvaraju trecu Jugoslaviju -> verovatno kada Hrvatima bude doslo tesno sa Italijom u vezi Fijuma (Rijeka) itd. Onda ce Usrasima ponovo pasti na pamet da pevaju bratstvo i jedinstvo, a Srbi ce dotlen sve da zaborave sta im se dogodilo u Krajni. Druze Tito mi ti se kunemo!

svaka cast bolje nebi rekao ni jedan koji vise poznaje hrvatate i slovence uvek kada im je bilo gusto trazili su priblizavanje srbiji i pre su trazili skloniste u srbiji a uvek posle izvesnog vremena su srbiji .ebali majku kada ih je oslobodila od austrougara ili italijana:ok:samo ne razumem nase stbe zasto im uvek pomazu kada ce se srbi jednom dozvati pameti???????:dontunderstand:
 
Nije samo stvar u tom ko prvi istupi.
St. Protic kaze da su u Vasingtonu osetljivi na tezu sta bi bilo da je Milosevic prihvatio sporazum u Rambujeu.
Kaze da je od brojnih americkih diplomata u privatnim razgovorima cuo tvrdnju da bi Sloba postao uvazeni saveznik SAD, a da bi NATO snage bile njegova pretorijanska garda, te da bi se tako jos bolje odrzao na vlasti.

nema veze ko bi bio na vlasti, ali u svakom slucaju nebi mogao da pljacka narod kako hoce,sigurno bi svakog drzali na uzdama sto se tice pljacke narodaz:dm5:
 
Da li bi bilo bolje (po Srbiju) da je Srbija prva istupila iz SFRJ?
Kakva bi pozicija Srbije bila danas u svetu?

Da je srece SRBIJA nikada ne bi stupila u ovu zlocinacku tvorevinu i ustasku alternativu . Kada smo konacno pobjedili u tome ratu ... nismo i u gradjanskom .. a onda su na vlast dosle presvucene ustase .. na celu sa najvecim srbomrzcem i ustasom JOSIPOM BROZOM .
 
Bilo bi bolje. Ameri bi izabrali Srbiju umesto Bosnu/Usrasku i Sloveniju kao partnera za rasturanje Jugoslavije. Ali posto su Srbi velikim delom patoloski bolensi jugonostalgicari, iako su upravu Srbi najvise izgubili u toj Jogoslaviji, nije moglo biti nista od toga. I dan danas u Srbiji ima najvise jugonostaligicara i samo je pitanje vremena kada ce ti isti Srbi da stvaraju trecu Jugoslaviju -> verovatno kada Hrvatima bude doslo tesno sa Italijom u vezi Fijuma (Rijeka) itd. Onda ce Usrasima ponovo pasti na pamet da pevaju bratstvo i jedinstvo, a Srbi ce dotlen sve da zaborave sta im se dogodilo u Krajni. Druze Tito mi ti se kunemo!

Само да им не падне на памет, да ту трећу Југославију стварају на територији Србије...z:mrgreen:
 
Bilo bi bolje. Ameri bi izabrali Srbiju umesto Bosnu/Usrasku i Sloveniju kao partnera za rasturanje Jugoslavije. Ali posto su Srbi velikim delom patoloski bolensi jugonostalgicari, iako su upravu Srbi najvise izgubili u toj Jogoslaviji, nije moglo biti nista od toga. I dan danas u Srbiji ima najvise jugonostaligicara i samo je pitanje vremena kada ce ti isti Srbi da stvaraju trecu Jugoslaviju -> verovatno kada Hrvatima bude doslo tesno sa Italijom u vezi Fijuma (Rijeka) itd. Onda ce Usrasima ponovo pasti na pamet da pevaju bratstvo i jedinstvo, a Srbi ce dotlen sve da zaborave sta im se dogodilo u Krajni. Druze Tito mi ti se kunemo!

Tačno. Ameri bi izabrali Srbiju za razbijanje Yuge i zdušno podržavali ideju o ujedinjenju srpskih etničkih teritorija, odnosno vratili priču na 1918., kao legitimno pravo Srbije, jer zajedničke tvorevine i svih njenih posledica unutar iste više nema.
Ovako...Sledi nam Beogradski pašaluk.
 
Šta je to mudžos?
A što se tiče gaženja, pa probala je, nije uspela.

Nije probala posto je na celu Srbije bio Sloba koji za Srbe nije ni radio.To kako je probala moze da ti potvrdi svako ko je bio na ratistu..zna se dobro kako se ratovalo narocito ovde u istocnoj Slavoniji...zauzme se neko selo pa se naredi povlacenje iz istog pa sutra opet sve ponovo...tako se rat ne vodi ali nekom je bio cilj da to tako bude.Da ne pricam sto je isti prodao Srbe i u Hrvatskoj i u BiH.
 
srbija nije prva pristupila komadanju yuge, jer je to bila priznata evropska drzava, cije je granice garantovao oebs, posebno helsinskom sporazumom. a mi smo se samo drzali vazeceg ustava i vazece drzave, za razliku od ostalih.

dal je srfj mogla da opstane i prezivi drugo je pitanje, ali bila je na vecem stepenu organizacije drustveno, ekonomski i kako god hocete od ovog sada, a skoro ne da dostignemo npr nivo 1990.

ocigledno je da je to smetalo eu i usa, jer kad vidimo ko je dobar ovde posle svega, samo eu i nato. slovence su malo platili i oni su malo pokrali sve ostale bivse republike. ostali onako placeni ispod minimuma, nas i nece da plate, naprotiv teraju nas da platimo sto su nas bombardovali, sankcionisali i cepali.
 
Nije probala posto je na celu Srbije bio Sloba koji za Srbe nije ni radio.
Baš sam ovih dana odgledao svedočenje Šešelja u procesu protiv Slobodana Miloševića. Šešelj je rekao da je Sloba podržavao Srbe i da je bio patriota.
To kako je probala moze da ti potvrdi svako ko je bio na ratistu..zna se dobro kako se ratovalo narocito ovde u istocnoj Slavoniji...
PA da, JNA porušila Vukovar, ZNG nije porušio npr. Novi Sad.

Da ne pricam sto je isti prodao Srbe i u Hrvatskoj i u BiH.

Ovo su priče za malu decu. NATO je već tada bio spreman da započne bombardovanje Jugoslavije, ako se VSRJ uključi u rat.
 
Baš sam ovih dana odgledao svedočenje Šešelja u procesu protiv Slobodana Miloševića. Šešelj je rekao da je Sloba podržavao Srbe i da je bio patriota.

PA da, JNA porušila Vukovar, ZNG nije porušio npr. Novi Sad.



Ovo su priče za malu decu. NATO je već tada bio spreman da započne bombardovanje Jugoslavije, ako se VSRJ uključi u rat.

Kakav NATO pa Srbija je mogla da zavrsi rat jos krajem 91' pocetkom 92' da je pravi covek bio na celu iste a ne americka marioneta Milosevic. Posebno sa BiH bi bilo lako a ne tamo Srbi jos spasavali poturice kad su poceli sa Hrvatima da se kolju i da beze umesto da gurnulu Hrvatima pod noz ludi Srbi ih spasavali a posle im iste te poturice dosle glave.Prosto da ne verujes da su Srbi poverovali nekome ko je svoju veru prodao za veceru tj potomcima tih....
 
Da li bi bilo bolje (po Srbiju) da je Srbija prva istupila iz SFRJ?
Kakva bi pozicija Srbije bila danas u svetu?

Jel ti kontaš da smo mi bili jedini koji su se zalagali z aJugoslaviju i opstanak iste, a proglašeni smo onima koji su je rasturili!?
Zamisli da smo MI istupili, pa Slovenci i Hrvati bi automatski počeli da kukaju na nas da nose Titove Slike, da mašu Trobojkama sa petokrakom!

Isto kao u Bosni-
Srbi hoće da se otcepe a Muslimani koji su pevali
"Idi Jugo, ko te yebe-
mi možemo i bez tebe
-Bosno ponosna, Bosno ponosna!"

Sada kukaju za Titom, Jugoslavijom, i trabunjaju o "Unitarnoj Bosni"

Šta god da smo uradili ispali bi smokrivci.

Pitanje ti je kao za Hitlera :
"Da li bi ste manje ubijali Jevreje da su glasali za vašu partiju?"
 

Back
Top