Ljubav ......

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
"Ovakvu sigurnost osetiš jednom u životu..."


reče tako nekako Clint u tom filmu "Mostovi okruga Madison"


Jeste li ikad bili u takvoj situaciji da ste jednostavno sigurni da je upravo TA osoba ona s kojom biste željeli I mogli biti do kraja života?

I jeste li sada s njom?

I da li vam se desilo da ste takvu osobu našli kad je već "bilo kasno" - kao u filmu- kad više niste mogli menjati život koji živite bez obzira što osećate "takvu sigurnost"
 

Hvala z:)da je nadopunim da se razvije mašta :
Ili je pak ono
Jesam, kako ne... i sve je bilo tu, i uzajamno na prvi pogled, i daljina koja je 'pobeđena', i splet okolnosti i slučajnosti koji nas je vukao jedno drugom - bili vise puta na vise raznih strana sveta na istom mestu u isto vreme, ali se promašili, pa se našli kad smo oboje bili slobodni, i lepo uklopljeni horoskopski znaci i sve ostale lepote...i onda ledina....

No, nije sve crno..i. sad oboje imamo materijala za roman - ja za krimić, on za naučnu fantastiku .
 
"Ovakvu sigurnost osetiš jednom u životu..."


reče tako nekako Clint u tom filmu "Mostovi okruga Madison"


Jeste li ikad bili u takvoj situaciji da ste jednostavno sigurni da je upravo TA osoba ona s kojom biste željeli I mogli biti do kraja života?

I jeste li sada s njom?

I da li vam se desilo da ste takvu osobu našli kad je već "bilo kasno" - kao u filmu- kad više niste mogli menjati život koji živite bez obzira što osećate "takvu sigurnost"
...zashto mislish da postoji samo jedna takva osoba...?:)
 
Hvala z:)da je nadopunim da se razvije mašta :
Ili je pak ono
Jesam, kako ne... i sve je bilo tu, i uzajamno na prvi pogled, i daljina koja je 'pobeđena', i splet okolnosti i slučajnosti koji nas je vukao jedno drugom - bili vise puta na vise raznih strana sveta na istom mestu u isto vreme, ali se promašili, pa se našli kad smo oboje bili slobodni, i lepo uklopljeni horoskopski znaci i sve ostale lepote...i onda ledina....

No, nije sve crno..i. sad oboje imamo materijala za roman - ja za krimić, on za naučnu fantastiku .

ma lepa je tema a postavljacica teme je deff predivna ali ja sam se upravo vratio sa posla,u gradu je haos i mrzi me da pisem...hvala na razumevanju z:poz:
 
nikad nije kasno

Ne, ne - ne prekasno u smislu da imam već dvesto godina ...pa šta će mi sad?, nego prekasno u smislu:
već si u vezi/braku, imaš dete,nemaš dete, s dečkom/mužem se slažeš ili ne slažeš... i sad sretneš čoveka za kojeg jednostavno znaš da je to taj... u tom smislu prekasno...to je bilo pitanje za drage forumaše - al valjda sam se nespretno izrazila.
 
Poslednja izmena:
Ne, ne - ne prekasno u smislu da imam već dvesto godina ...pa šta će mi sad?, nego prekasno u smislu:
već si u vezi/braku, imaš dete, s dečkom/mužem se slažeš ili ne slažeš... i sad sretneš čoveka za kojeg jednostavno znaš da je to taj... u tom smislu prekasno...to je bilo pitanje za drage forumaše - al valjda sam se nespretno izrazila.

pitanje nije ni to dal' je kasno jer si u vezi ili braku sa decom, vec pitanje hrabrosti i spremnosti da krenes putem kojim te vuce srce, a da ostavis neki svoj izgradjeni svet...onda i spremnost tog tvog muskarca za zajednici zivot, a ne da se omrsi na jedno vreme i da te ostavi usamnjenu i osudjenu...
lako je pronaci u nekom strancu sve ono sta zelimo i volimo ali da je to ta prava osoba, to je ono pola, pola...klackalica...
u stvari, pitanje tvoje je kako biti sigiruran da se necemo prevariti u nasu odluku ali svaka nasa odluka je samo nasa i za sve moramo snositi posledice ali nadati se necem lepom i ne izgubiti tu nit, je ono sto nas odrzava u zivotu i zdravom razumu
 
pitanje nije ni to dal' je kasno jer si u vezi ili braku sa decom, vec pitanje hrabrosti i spremnosti da krenes putem kojim te vuce srce, a da ostavis neki svoj izgradjeni svet...onda i spremnost tog tvog muskarca za zajednici zivot, a ne da se omrsi na jedno vreme i da te ostavi usamnjenu i osudjenu...
lako je pronaci u nekom strancu sve ono sta zelimo i volimo ali da je to ta prava osoba, to je ono pola, pola...klackalica...
u stvari, pitanje tvoje je kako biti sigiruran da se necemo prevariti u nasu odluku ali svaka nasa odluka je samo nasa i za sve moramo snositi posledice ali nadati se necem lepom i ne izgubiti tu nit, je ono sto nas odrzava u zivotu i zdravom razumu

Pogodio si srž pitanja.z:)
 
"Ovakvu sigurnost osetiš jednom u životu..."


reče tako nekako Clint u tom filmu "Mostovi okruga Madison"


Jeste li ikad bili u takvoj situaciji da ste jednostavno sigurni da je upravo TA osoba ona s kojom biste željeli I mogli biti do kraja života?

I jeste li sada s njom?

I da li vam se desilo da ste takvu osobu našli kad je već "bilo kasno" - kao u filmu- kad više niste mogli menjati život koji živite bez obzira što osećate "takvu sigurnost"

Ja sam sada sa nekim takvim, lepo i usukano
:zadovoljno prede
 
"Ovakvu sigurnost osetiš jednom u životu..."


reče tako nekako Clint u tom filmu "Mostovi okruga Madison"


Jeste li ikad bili u takvoj situaciji da ste jednostavno sigurni da je upravo TA osoba ona s kojom biste željeli I mogli biti do kraja života?

I jeste li sada s njom?

I da li vam se desilo da ste takvu osobu našli kad je već "bilo kasno" - kao u filmu- kad više niste mogli menjati život koji živite bez obzira što osećate "takvu sigurnost"


na osnovu mog skromnog iskustva, mislim da je sve stvar hemije..

prosto se sloze hormoni.. feromoni.. pms faze.. testosteroni..meseceve mene.. pa osoba sa kojom smo (pricam o vezama, ne o semama) nam u trenu zabljesne kao upravo takva..

prvi put sam to osetila sa prvim deckom - pa sam posle odsetila..

pa onda sa ex mm..posle toga smo napravili bebu..pa naisle zivotne teskoce,progutale ``sigurnost``..stiglo jutro i jako svetlo..pa odsetila i tu..

poslednja veza..nisam osetila sigurnost..ucinilo mi se za tren da je....pre kompatibilnost..nista kod njega mi nije smetalo..ama bas nista..samo je tren prekratko trajao..ipak je realnost bez izmaglice..

jedino sto mi je zao, to je sto iako nismo zajedno..i neke stvari na moju stetu je uradio..i dalje mi nista ne smeta kod njega...a to se retko srece..barem ja nisam do sada..
uvek ima nesto sto nas iritira kod nekog..mene kod njega - bas nista..
sta ti je zivot..
 
a poceo sam da citam jednu knjigu : Volvo kamioni...i jedna prica( deo knjige, na jednoj strani ) kako je ljubav sudbinska, o kojoj prica i Korali...o jednom mladicu iz Svedske koji je jednog dana, svojim camcem dosao do obale Nemacke, pronasao kanale koji vode do Dunava i doplovio do Budimpeste i tamo sreo u jednoj prodavnici jednu devojku i uskoro se ozenio sa istom i stvorili su divnu porodicu....
..mada je Korali namerno ostavila tri tacke iza naslova, a ja cu skromno dodati : Ljubav je cudo i ako ponekad izgleda ludo
 
..mada je Korali namerno ostavila tri tacke iza naslova, a ja cu skromno dodati : Ljubav je cudo i ako ponekad izgleda ludo
:ok:
poslednja veza..nisam osetila sigurnost..ucinilo mi se za tren da je....pre kompatibilnost..nista kod njega mi nije smetalo..ama bas nista..samo je tren prekratko trajao..ipak je realnost bez izmaglice..

jedino sto mi je zao, to je sto iako nismo zajedno..i neke stvari na moju stetu je uradio..i dalje mi nista ne smeta kod njega...a to se retko srece..barem ja nisam do sada..
uvek ima nesto sto nas iritira kod nekog..mene kod njega - bas nista..
sta ti je zivot..

Šteta što niste ostali zajedno... z:(
 

Back
Top