Da li je moguce da prijateljstvo preraste u vezu ako ste ranije vec bili zajedno?

Veseli Oblacak

Početnik
Poruka
13
Mislite li da je moguce da prijateljstvo preraste u vezu ako ste prethodno vec bili zajedno? Ima li neko takvo iskustvo? Ja sam u vezi skoro dve godine, sada smo se dogovorili da budemo prijatelji, jer se lepo slazemo, ali nema dovoljno emocija sa njegove strane jer je on u trenutku naseg susreta prolazio kroz agoniju razvoda pa sam mu bila vise kao uteha, ali sam se ja u medjuvremenu zaljubila u njega kao nikad u zivotu i dala mu 100% sebe da bi mi on sada, kada je konacno spreman za ljubav rekao da zeli da oseti glad za nekim. Pitam se, ako smo sad kao prijatelji, mozda tu glad koju nije osetio dok sam mu davala sve konacno oseti sad kad toga nema?
 
Ne deluje mi da ces docekati to sto bi htela. Nadam se da gresim.

Medjutim, lako je meni da "drobim" kad nisam direktno umesana. Ako mozes i ako se slazes, daj mu fore (vremenski) da oseti "glad" za tobom. Ne predugo. Mozda ce i shvatiti sta je ostavio iza sebe, ali je pitanje kada i da li ce uopste, a ti utroseno vreme, energiju, ljubav, nadanja... ne mozes da vratis.

Mozda je najgore izgubiti dragoceno vreme. Mozes doci u situaciju da se u nekom momentu osvrnes iza sebe i upitas se gde si to bila ? Sta si to radila tolike godine ? Naravno i posle toga mozes dalje, ali ce mnogo toga biti drugacije.

Prosto receno, ako mu dajes fore, uradi to na kratke staze i idi dalje. U suprotnom, mozda ces se kajati zbog svega sto je uludo utroseno.
 
Poslušaj Tanjine savete. Odlični su. Taj tvoj mi ne deluje kao neko ko će biti spreman da te voli, pre će biti da se on izvlači, da se sklanja od tebe, koristio te je dok mu je bila potrebna uteha, a sad izgleda da nije više zainteresovan za tvoju pažnju. Ako nije bilo emocija dok je bio nestabilan i ranjiv teško će ih sad biti kad je u punom elementu. On sad traži drugu, svežiju lovinu, njegovi i tvoji ciljevi nisu isti. Voleo bi da nisam u pravu, ali bojim se da on neće osetiti glad za tobom. Dobro ti je Tanja rekla, ne gubi i dalje vreme na njega.
 
Mislite li da je moguce da prijateljstvo preraste u vezu ako ste prethodno vec bili zajedno? Ima li neko takvo iskustvo? Ja sam u vezi skoro dve godine, sada smo se dogovorili da budemo prijatelji, jer se lepo slazemo, ali nema dovoljno emocija sa njegove strane jer je on u trenutku naseg susreta prolazio kroz agoniju razvoda pa sam mu bila vise kao uteha, ali sam se ja u medjuvremenu zaljubila u njega kao nikad u zivotu i dala mu 100% sebe da bi mi on sada, kada je konacno spreman za ljubav rekao da zeli da oseti glad za nekim. Pitam se, ako smo sad kao prijatelji, mozda tu glad koju nije osetio dok sam mu davala sve konacno oseti sad kad toga nema?


Odyebi manipulatora.

Kakvo prijateljstvo posle torbanja, to nema ni u Carobnjaku iz oza. Ma najbolje jos da buducu upoznajemo sa bivsom i pricamo joj o njoj i obratno.z:D
 
Puno vam hvala na savetima, uvek je dobro cuti objektivno misljenje (i musko i zensko). Dacu mu fore, jer ga jos uvek volim, ali mu to vise necu pokazivati (nek se uzeli) i necu sebi da dozvolim da zbog njega ostanem usedelica, puj, puj, daleko bilo, ali se plasim da nikada vise necu voleti tim intenzitetom, zbog toga sam spremna da cekam jos malo...
 
Слажем се и са Мајом и са Дачом, и са Синкетом (бар у овој првој његовој поруци).
Није пријатељство ако ти, у ствари, чекаш да те он поново пожели.
То је агонија а и није поштено с твоје стране.
Шта можеш да очекујеш? Приче о неким будућим љубавима?
Упознавање са њима?
Запитај се да ли спремна да све то издржиш?
Зашто би то радила себи?
А да ли је и он желео да ви, после свега, останете пријатељи?
 
Pa najcudnije od svega je to sto on nije rekao "zbogom" i prekinuo svaki kontakt sa mnom, nego je izrazio zelju da bude sam, da se preispita da li je sposoban ponovo da voli, a ujedno i zelju da mi ostanemo prijatelji. Mislim da mu je potrebno da oseti glad za ljubavlju, a to nije mogao dok smo bili zajedno jer sam ja uvek bila dostupna u svako doba za njega, davala sam mu 100% sebe, prakticno je imao sve na tacni.

A sto se tice prijateljstva, bas zbog te njegove potrebe da oseti glad za ljubavlju postavila bih se kao prijatelj bez ikakvog pokusaja sa moje strane da bude nesto vise od toga, ali bih se trudila da budem u najboljem izdanju svaki put kad se vidimo, pa ako me ponovo ne zazeli, onda sta da mu radim.

Ali vise nikada necu biti dostupna u svako doba, ne.
Kazu: "Ne trci za njim neces ga stici, okreni mu ledja sam ce ti prici!" Znam da to deluje, ali s obzirom da smo vec bili zajedno, nisam sigurna da li ce upaliti sa vec "isprobanom robom", a mozda bas i hoce, kad oseti prazninu. Iskreno se nadam.
 
Mislite li da je moguce da prijateljstvo preraste u vezu ako ste prethodno vec bili zajedno? Ima li neko takvo iskustvo? Ja sam u vezi skoro dve godine, sada smo se dogovorili da budemo prijatelji, jer se lepo slazemo, ali nema dovoljno emocija sa njegove strane jer je on u trenutku naseg susreta prolazio kroz agoniju razvoda pa sam mu bila vise kao uteha, ali sam se ja u medjuvremenu zaljubila u njega kao nikad u zivotu i dala mu 100% sebe da bi mi on sada, kada je konacno spreman za ljubav rekao da zeli da oseti glad za nekim. Pitam se, ako smo sad kao prijatelji, mozda tu glad koju nije osetio dok sam mu davala sve konacno oseti sad kad toga nema?



Batali ro... Opet ce te zajebe....
 
Pa najcudnije od svega je to sto on nije rekao "zbogom" i prekinuo svaki kontakt sa mnom, nego je izrazio zelju da bude sam, da se preispita da li je sposoban ponovo da voli, a ujedno i zelju da mi ostanemo prijatelji. Mislim da mu je potrebno da oseti glad za ljubavlju, a to nije mogao dok smo bili zajedno jer sam ja uvek bila dostupna u svako doba za njega, davala sam mu 100% sebe, prakticno je imao sve na tacni.
А уједно да те држи на стенд бају.
Ако огладни, супер, а ако не огладни, ту је она увек доступна.
Па лепо се он досетио.
А ти седи и чекај шта ће он да загризе.
И пази молим те да не заборавиш да се нашминкаш и истушираш, за сваки случај.

:dash::dash::dash:
 
Mislite li da je moguce da prijateljstvo preraste u vezu ako ste prethodno vec bili zajedno? Ima li neko takvo iskustvo? Ja sam u vezi skoro dve godine, sada smo se dogovorili da budemo prijatelji, jer se lepo slazemo, ali nema dovoljno emocija sa njegove strane jer je on u trenutku naseg susreta prolazio kroz agoniju razvoda pa sam mu bila vise kao uteha, ali sam se ja u medjuvremenu zaljubila u njega kao nikad u zivotu i dala mu 100% sebe da bi mi on sada, kada je konacno spreman za ljubav rekao da zeli da oseti glad za nekim. Pitam se, ako smo sad kao prijatelji, mozda tu glad koju nije osetio dok sam mu davala sve konacno oseti sad kad toga nema?
Batali to, opet ce te zajebe...Ja bih da sam musko u toj situaciji....
 
ja mogu da budem prijatelj samo sa onima prema kojima više ništa ne osećam
a ako gajim i zrnce nade da ću ponovo biti s njim
jok

distanciraj se od njega
i ostavi ga da sam reši šta i koga želi

Isto. Ja bih se distancirala. Ne znam kako neko može sebe da muči "prijateljstvom" sa nekim koga želi.
P.S. Ne zovi sebe robom ni u šali. (Ovo je za Veseli Oblačak.)
 
Poslednja izmena:

Back
Top