Ima li Cincara na Internetu???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zdravo svima jas sam Armanj iz Makedonije.Ne znam mnogu srpski se nadevam ke me razberete :)
Каде си бе Армани, те разбираме, Цинцар ли си или ?
******, свако има свој превод за ову Лемнос стелу, и све као "тачно"...
Армањ, даћу ти ја прави превод, ово нема никакве везе, лупетање..романски је дошао на Балкан 1000 година после ове стеле.....
 
Каде си бе Армани, те разбираме, Цинцар ли си или ?
******, свако има свој превод за ову Лемнос стелу, и све као "тачно"...
Армањ, даћу ти ја прави превод, ово нема никакве везе, лупетање..романски је дошао на Балкан 1000 година после ове стеле.....

Cincari megju sebi se narekuvaat Armanji. Inaku poreklo mi je iz Moskopolje a sad zivim vo Republika Makedonija:D.

Jas mislam deka ova e najtocen prevod :D postiraj neki drugi prevod :D
 
Makedonia go steknala svoeto ime po Makedonite.

.Nametnuvanjeto na identitetot "AROMANI" e napolno vo sklop so avstrogermanskata politika od XVIII vek za eliminiranje na makedonskoto ime i identitet.Nametnuvanjeto na nekakov identitet na etnicka osnova "vlasi" e rezultat od grckoto zavladuvanje so pravoslavnata crkva vo VII vek, i nejzinata dolgorocna strategija za asimilacija na celokupnoto arm'nsko naselenie.Vasilie II se deklarira za Makedon (predstavnik na edna od makedonskite vizantiski dinastii).
Site emigranti Makedoni koi morale da ja napustat Makedonija pred balkanskite vojni, tamu kade odele se deklarirale za Makedoni.
mal primer od XIV vek p.H.: istrazuvacot Benzih Hrozni vo arhivata od glineni plocki pronajdena vo palatata na Minos od Cnosos - Krit, so deshifriranje na text napisan so linearno pismo B, pokraj drugi toponimi go ima identificuvano hidronimot MESSAPOS = MESS + APOS (sredna + voda). Potenciram se raboti za "HIDRONIM".
ARM'NITE a so toa i makedonite imale od sekogas svoja azbuka. Prvo toa bila "pelazgiskata" (pogresno identifikuvana kako fenikiska ili grcka, a vo vreme na nacionalen preporod i znes vo Moskopole pred 250 godini, istata e zameneta so latinskoto pismo.
Osnovniot poim "ZBOR" e od anticko makedonsko poteklo.
Antickiot makedonski jazik, koj e identicen so trako-ilirskite (arm'nskite) narecija, i sroden so pelasgiskite dijalekti vo koj spagja i elinskiot (proto-grcite ne se elini) e ziv jazik koj so mali izmeni opstojuva 4000 godini.

:D
 
Cincari megju sebi se narekuvaat Armanji. Inaku poreklo mi je iz Moskopolje a sad zivim vo Republika Makedonija:D.

Jas mislam deka ova e najtocen prevod :D postiraj neki drugi prevod :D
За мојот има да платиш, дека имаме за тутун.... Мркаљ и Муа....
Ако мислаш дека е најточен анализирај ми само прву реч, слово по слово.....
То ти је оне где на стели пише ZIAZI а на преводу DIONJI значи Z може да буде и D и NJ, о очигледном А нећу ни да причам, добар неки фазон комбинованог фонетског писма, велика магија.....
Опет понављам, Аромуна није било тада кад је стела писана..... избијте то из главе.. Аромуни долазе са Римљанима....Ромејима
 
Poslednja izmena:
За мојот има да платиш, дека имаме за тутун..Мркаљ и јас....
Ако мислаш дека е најточен анализирај ми само прву реч, слово по слово.....

Armanj-Мacedonian

01 DIONJI :
02 : MARAZI LAI :
03 LICUR : A VEDZ
04 E VIDZUTÂ : DZ MENÂ
05 YEOLAIE : DZ : NAFOT N-TSER : TA VÂR DIO
06 DZ I V-AI BANÂ LA SOARE :
07 DZ HERO NOI MOARTÂ NOI L
08 DZ I VAI : A VEDZ : LICUR :
09 MARAZM : A VEDZ : AO M AI ÂRO M :
10 YEARA LIO : DZ I VAI : E YI :
11 E DIO ARAI : TIN :
12 FOC E :
13 YEOLAIE DZ I : FOC YA SOARE E :
14 DZ ERO DZ AIT :
15 E VIDZUTÂ : TU MENÂ



01 Боговите!
02 Црно тага!
03 Блесок ќе видите.
04 Тоа се гледа, да речеме, навистина.
05 Yeolai! Да речеме: Јас сум владател во небото за некои други богови.
06 Речи, и ќе имаш живот на сонцето.
07 Речи, хероју, не си починат, сеуште не.
08 Речи, а можеби и ќе видиш сјај.
09 бескрајна тага ќе видиш. . Тука имаш само потешкотии.
10 Тој бил лав, да речеме, а можеби и тој е жив.
11 Па, О боже тука беа.
12 Има оган.
13 Yeolai! Кажи, и ќе биде сончев оган.
14 Речи јунакот, речи орелот.
15 Тоа се гледа вистински.
 
Z = Z, DZ, D; Ж = U; F = Beta :)


Map_Limnos.jpg
 
Poslednja izmena:
Armanj-Мacedonian

01 DIONJI :
02 : MARAZI LAI :
03 LICUR : A VEDZ
04 E VIDZUTÂ : DZ MENÂ
05 YEOLAIE : DZ : NAFOT N-TSER : TA VÂR DIO
06 DZ I V-AI BANÂ LA SOARE :
07 DZ HERO NOI MOARTÂ NOI L
08 DZ I VAI : A VEDZ : LICUR :
09 MARAZM : A VEDZ : AO M AI ÂRO M :
10 YEARA LIO : DZ I VAI : E YI :
11 E DIO ARAI : TIN :
12 FOC E :
13 YEOLAIE DZ I : FOC YA SOARE E :
14 DZ ERO DZ AIT :
15 E VIDZUTÂ : TU MENÂ



01 Боговите!
02 Црно тага!
03 Блесок ќе видите.
04 Тоа се гледа, да речеме, навистина.
05 Yeolai! Да речеме: Јас сум владател во небото за некои други богови.
06 Речи, и ќе имаш живот на сонцето.
07 Речи, хероју, не си починат, сеуште не.
08 Речи, а можеби и ќе видиш сјај.
09 бескрајна тага ќе видиш. . Тука имаш само потешкотии.
10 Тој бил лав, да речеме, а можеби и тој е жив.
11 Па, О боже тука беа.
12 Има оган.
13 Yeolai! Кажи, и ќе биде сончев оган.
14 Речи јунакот, речи орелот.
15 Тоа се гледа вистински.

Ма не са тих глупости него са оригинала....
 
nisu gluposti :(

01 ΖΙΑΖΙ |

02 | ΜΑΡΑΖ | ΜΑF

03 ΣΙΑΛЖFΕΙΖ | ΑFΙΖ

04 ΕFΙΣΘΟ | ΖFΡΟΝΑΙΘ

05 ΕΟΛΑΙΕ Ζ | ΝΑΦΟΘ ΑΚΕΡ | ΤΑFΑΡΖΙΟ

06 ΖΙFΑΙ FΑΝΑΛΑΣΙΑΛ |

07 ΖΕΡΟΝΑΙΜΟΡΙΝΑΙΛ

08 ΖΙFΑΙ | ΑFΙΖ | ΣΙΑΛЖFΙΖ |

09 ΜΑΡΑΖΜ | ΑFΙΖ | ΑΟΜΑΙ ΡΟΜ |

10 ΕΑΡΑΛΙΟ | ΖΙFΑΙ | ΕΓI |

11 ΕΖΙΟ | ΑΡΑΙ | ΤΙΖ |

12 ΦΟΚΕ |

13 ΕΟΛΑΙΕΖI | ΦΟΚΙΑΣΙΑΛΕ |

14 ΖΕΡΟΖΑΙΘ |

15 ΕFΙΣΘΟ | ΤΟFΕΡΟΝΑ


Lemnos1.JPG
 
nisu gluposti :(

01 ΖΙΑΖΙ |

02 | ΜΑΡΑΖ | ΜΑF

03 ΣΙΑΛЖFΕΙΖ | ΑFΙΖ

04 ΕFΙΣΘΟ | ΖFΡΟΝΑΙΘ

05 ΕΟΛΑΙΕ Ζ | ΝΑΦΟΘ ΑΚΕΡ | ΤΑFΑΡΖΙΟ

06 ΖΙFΑΙ FΑΝΑΛΑΣΙΑΛ |

07 ΖΕΡΟΝΑΙΜΟΡΙΝΑΙΛ

08 ΖΙFΑΙ | ΑFΙΖ | ΣΙΑΛЖFΙΖ |

09 ΜΑΡΑΖΜ | ΑFΙΖ | ΑΟΜΑΙ ΡΟΜ |

10 ΕΑΡΑΛΙΟ | ΖΙFΑΙ | ΕΓI |

11 ΕΖΙΟ | ΑΡΑΙ | ΤΙΖ |

12 ΦΟΚΕ |

13 ΕΟΛΑΙΕΖI | ΦΟΚΙΑΣΙΑΛΕ |

14 ΖΕΡΟΖΑΙΘ |

15 ΕFΙΣΘΟ | ΤΟFΕΡΟΝΑ


Lemnos1.JPG

И сљад ми објасни како ЗИАЗИ може да буде ДИОНЈИ? кад оба З морају да се правилно пренесу у преводу
 
greska ovo je na armaneashti
01 DIAZI :

02 : MARAZ : MAV

03 SIALUVEIDZ : A VIDZ

04 E VISTO : DZ VRONAIT

05 YEOLAIE : DZ : NAFOT A CHER TA VAR DIO

06 DZ I VAI BANA LA SIAL :

07 DZ ERO NAI MORI NAI L

08 DZ I VAI : A VIDZ : SIALUVIDZ :

09 MARAZM : A VIDZ : AO M AI RO M :

10 YEARA LIO : DZ I VAI : E YI :

11 E DIO : ARAI : TIZ :

12 FOC E :



Z = Z, DZ, D ......... 01 ΖΙΑΖΙ-01 DIAZI :D
 
20090918_115341_books_la_macedo.png

20090918_115757_books_pelasgi.png


Пелазгиte се втора по големина семејство на народи Индоевропски во Античкиот свет , Грците им го дадoa тоа име, затоа што тие се иселија од страна на морето во јужниот дел на Грција. Tрадицијата на Deucalion и Pyrrha како што е цитирано pelasg тоа значи камен на македонски јазик.
 
20090918_115341_books_la_macedo.png

20090918_115757_books_pelasgi.png


Пелазгиte се втора по големина семејство на народи Индоевропски во Античкиот свет , Грците им го дадoa тоа име, затоа што тие се иселија од страна на морето во јужниот дел на Грција. Tрадицијата на Deucalion и Pyrrha како што е цитирано pelasg тоа значи камен на македонски јазик.

Грците им дадоа тоа име... значи да е то грчка реч? несу могли да им дају име на Пелазгијски јазик ....
Бате, Пела поблизу Солун ( Право име ПАЉА) е престоница Пелазга, и значи ПОЛЕ , значи Пелазгите се ПОЉАНИ ( Грците су узели то име и претоворили га у ПОЛИС - град) од тог имена су у Македонији и Србији остале ПАЛАНКЕ
 
Meni je pradeda bio cincar iz Epira.Grcko prezime ,ali cincari...i tako je po celom balkanu. Naleteo sam na neku gramatiku cincarskog jezika - neciji rad od tridesetak strana a4 ....ali nista dalje od toga....Prababa mi se sa decom vratila iz Grcke (tada Turske) pred mbalkanske ratove .Veza se lagano gubila i tako.....cisto da se javim....
Balkana je cudo.Pored svih nacionalnih cistunaca,kad se malo zagrebe iz svakog od nas se kriju neki mesanci svakakvi. Od mojih drugara jos iz osnovne skola (30 u razredu) bar troje cetvoro je imalo neke Ceske korene.Cincari su na balkanu mozda i najpritajeniji inajizmesaniji sa svim drugima.....najduze su tu ,pa je i logicno.
Ni jedna nacija ne nestaje tek tako,vec se utapa u one druge novodolazece.Tako da ja umesto nacionalnih termina volim da kazem ono starinsko "ovdasnji"....
Pozdrav cincarima....
P.S. posotoji i "knjiga o Cincarima", ne znam autora,a ni godinu,ali je to naslov....mislim,koga zanima neka pogleda po bibliotekama...
 
romanizovano starobalkansko stanovnistvo ????



POSTOI LI UOPSTE,

I JEDAN, JEDINI ARGUMENAT KOJIM BI MOGLA DA SE POTVRDI LATINIZACIJA????
Da, najveći, dolazak Rimljana na Balkansko poluostrvo.
I, kao kraj moje priče o Cincarima, i pokušaj dokazivanja od strane D-1 da su oni Stari Makedonci, pored uredne antropološke evidencije, kao i genetske evidencije, idu slike za upoređivanje:


Potomak Makedonaca u Pakistanu, posle 2300 godina od dolaska:



girl-from-kalash-pakistan-with-facial-tattoos.jpg




Cincar iz Srbije:

slika-Branislav-Nusic-11933x400.jpg





Cincar iz Makedonije (sa primesom tursko-mongolskog kompleksa očiju):

VLA01.jpg
 
Da, najveći, dolazak Rimljana na Balkansko poluostrvo.
I, kao kraj moje priče o Cincarima, i pokušaj dokazivanja od strane D-1 da su oni Stari Makedonci, pored uredne antropološke evidencije, kao i genetske evidencije, idu slike za upoređivanje:


Potomak Makedonaca u Pakistanu, posle 2300 godina od dolaska:



girl-from-kalash-pakistan-with-facial-tattoos.jpg




Cincar iz Srbije:

slika-Branislav-Nusic-11933x400.jpg





Cincar iz Makedonije (sa primesom tursko-mongolskog kompleksa očiju):

VLA01.jpg



BAS LEPO!


1. I 1.800 godina pre dolaska Rimljana, trako/ilirski = ARM'NSKI jezik, isti je sa ONIM, KOI SE GOVORI I DANAS.

Smatram da ste videli putanju migracie: Makedonija, - Troja - Rim - Makedonija.

To se da procitati u SVAKOM UCEBNIKU ISTORIJE, pocevsi od Homera, Platona, Diodora, Virgilija,.......pa sve do DANASNJIH DANA.


ONDA GDE JE TU LATINIZACIJA????


2. "Potomak Makedonaca u Pakistanu, posle 2300 godina od dolaska:"

LEP PRIKAZ "Kalaske" devojcice ANTICKIH MAKEDONSKIH GENA.

Valjda vidite i KRST NA CELU - tipican obicaj koi se je praktikovao do prije 50/60 godina kod Makedonskih "vlaha" (nomada).

Ako niste znali pojam "vlah" na ARM'NSKOM - MAKEDONSKOM jeziku je sa znacenjem "NOMAD".

Ovakih lepih devojcica mozete videti citavim arealom Anticke Makedonije, pa i sire. Pogledajte i kod "Sarkacana".

Raznolikost DOKAZUJE DA SE STVARNO RADI O NAJBROJNIEM NARODU NA SVETU POSLE INDUSA (Herodot).

3. Pored "Kalasa" koji se nalaze na nizem stupnju drustvene lestvice u odnosu na Evropljane, U PAKISTANU ZIVE I Makedoni, da tako se sami nazivaju. Drugi ih nazivaju HUNZIMA, a njihov jezik BURUSARSKI.

Ovi Makedoni sa Pakistansko-Kineske granice, vrlo dobro znaju DA POTICIU OD VOJSKE ALEKSANDROVE.

Nalaze se na visokom stupnju drustvene lestvice, visoj no sto se nalaze brojni "EVROPSKI" narodi. U tom zabacenom delu Pakistana, maltene svi znaju da govore engleski.

Posto vidim da vrlo dobro poznajete problematiku, imam jedno pitanje;

STA MISLITE, Hunze u svom jeziku imaju sacuvano jedan dobar fond EVROPSKIH reci.

Koje je Vase cenjeno misljenje: IZ KOJEG JEZIKA POTICIU TE RECI????

Ili konkretnije, sa recima iz kojeg evropskog naroda, su te reci identicne????
 
BAS LEPO!


1. I 1.800 godina pre dolaska Rimljana, trako/ilirski = ARM'NSKI jezik, isti je sa ONIM, KOI SE GOVORI I DANAS.

Smatram da ste videli putanju migracie: Makedonija, - Troja - Rim - Makedonija.

To se da procitati u SVAKOM UCEBNIKU ISTORIJE, pocevsi od Homera, Platona, Diodora, Virgilija,.......pa sve do DANASNJIH DANA.


ONDA GDE JE TU LATINIZACIJA????


2. "Potomak Makedonaca u Pakistanu, posle 2300 godina od dolaska:"

LEP PRIKAZ "Kalaske" devojcice ANTICKIH MAKEDONSKIH GENA.

Valjda vidite i KRST NA CELU - tipican obicaj koi se je praktikovao do prije 50/60 godina kod Makedonskih "vlaha" (nomada).

Ako niste znali pojam "vlah" na ARM'NSKOM - MAKEDONSKOM jeziku je sa znacenjem "NOMAD".

Ovakih lepih devojcica mozete videti citavim arealom Anticke Makedonije, pa i sire. Pogledajte i kod "Sarkacana".

Raznolikost DOKAZUJE DA SE STVARNO RADI O NAJBROJNIEM NARODU NA SVETU POSLE INDUSA (Herodot).

3. Pored "Kalasa" koji se nalaze na nizem stupnju drustvene lestvice u odnosu na Evropljane, U PAKISTANU ZIVE I Makedoni, da tako se sami nazivaju. Drugi ih nazivaju HUNZIMA, a njihov jezik BURUSARSKI.

Ovi Makedoni sa Pakistansko-Kineske granice, vrlo dobro znaju DA POTICIU OD VOJSKE ALEKSANDROVE.

Nalaze se na visokom stupnju drustvene lestvice, visoj no sto se nalaze brojni "EVROPSKI" narodi. U tom zabacenom delu Pakistana, maltene svi znaju da govore engleski.

Posto vidim da vrlo dobro poznajete problematiku, imam jedno pitanje;

STA MISLITE, Hunze u svom jeziku imaju sacuvano jedan dobar fond EVROPSKIH reci.

Koje je Vase cenjeno misljenje: IZ KOJEG JEZIKA POTICIU TE RECI????

Ili konkretnije, sa recima iz kojeg evropskog naroda, su te reci identicne????
Nenaučno je stavljati u isti koš babe i žabe:
Makedonci - dinarski antrotip izgled, jezik i sve ostalo
Cincari - pontijski antrotip (nastao ukrštanjem dinarskog i mediteranskog) izgled jezik i sve ostalo
Makedonci nisu Cincari, Cincari jesu delom Makedonci, ali mnogo kasnije.
 
Nenaučno je stavljati u isti koš babe i žabe:
Makedonci - dinarski antrotip izgled, jezik i sve ostalo
Cincari - pontijski antrotip (nastao ukrštanjem dinarskog i mediteranskog) izgled jezik i sve ostalo
Makedonci nisu Cincari, Cincari jesu delom Makedonci, ali mnogo kasnije.


Ako citate ono sto sam napisao,

ja sam jasan,

MAKEDONI (Cincari), ili Arm'n-Makedoni, Makedon_arm'ni - kako se sami nazivaju od kad znaju za sebe.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

smatram da sam dao neke relacije u vezi Makedona i Rimljana,

kao i relacije izmegju Makedona i Kalasa.

I TO NA OSNOVU AKTUELNIH I ISTORIJSKIH JEZICKIH CINJENICA, kako i istoriskih cinenjica.

----------------------------------------------------------------------------------------

Makedoni poseduju odregjene antropoloske karakteristike koje idu od OCA na SINA, i od MAJKE na SINA. I to unartag nekoliko mileniuma. Al to je za licnu upotrebu i raspoznavanje.

---------------------------------------------------------------------------


Dali smatrate da,

NEIZMENJENOST JEZIKA MAKEDONA U PERIODU OD 4.000 GODINA????


MOZE DA PREDSTAVLJA DOBAR ARGUMENAT????


DA LATINIZACIJE NIJE UOPSTE NI BILO????

--------------------------------------------------------------------------------

Dali su Amerikanci u prvom i drugom svetskom ratu, AMERIKANIZIRALI - ENGLEZIRALI, Engleze, jer su ovi prije toga govorili neki drugi jezik????
 
Ako citate ono sto sam napisao,

ja sam jasan,

MAKEDONI (Cincari), ili Arm'n-Makedoni, Makedon_arm'ni - kako se sami nazivaju od kad znaju za sebe.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

smatram da sam dao neke relacije u vezi Makedona i Rimljana,

kao i relacije izmegju Makedona i Kalasa.

I TO NA OSNOVU AKTUELNIH I ISTORIJSKIH JEZICKIH CINJENICA, kako i istoriskih cinenjica.

----------------------------------------------------------------------------------------

Makedoni poseduju odregjene antropoloske karakteristike koje idu od OCA na SINA, i od MAJKE na SINA. I to unartag nekoliko mileniuma. Al to je za licnu upotrebu i raspoznavanje.

---------------------------------------------------------------------------


Dali smatrate da,

NEIZMENJENOST JEZIKA MAKEDONA U PERIODU OD 4.000 GODINA????


MOZE DA PREDSTAVLJA DOBAR ARGUMENAT????


DA LATINIZACIJE NIJE UOPSTE NI BILO????

--------------------------------------------------------------------------------

Dali su Amerikanci u prvom i drugom svetskom ratu, AMERIKANIZIRALI - ENGLEZIRALI, Engleze, jer su ovi prije toga govorili neki drugi jezik????

Cincari znaju za sebe od kada su Grcima Rimljani nametnuli latinski jezik.

Makedonci nemaju veze sa Rimljanima u genetskom smislu dok Cincari imaju, ali Cincari nisu Makedonci. Kalaši su potomci Makedonaca i potpuno se razlikuju od Cincara.

Antropološke karakteristike naroda ne služe za raspoznavanje nego su veoma čvrsta kategorija, visina, oblik glave, boja i oblik kose, boja očiju, otvorenost iskošenost, sve je to veoma precizno utvrđeno, i stoga, Cincari mogu da budu samo MEŠAVINA DINARSKOG I MEDITERANSKOG antrotipa, dakle ne mogu da budu stariji od oca od koga su potekli, dinarskog tipa, to jest u ovom slučaju Makedonaca. To što se oni međusobno zovu Makedoni ništa ne znači po pitanju njihovog antropološkog porekla.
I u Marseilles-u živi 92% Arapa koji se zovu Francuzima.
Makedonci poseduju genetske osobine koje su potpuno različite od Cincara. Jezik jeste nepromenjen ali onaj Makedonski a ne latinski.
Cincari su na balkanskom poluostrvu 2000 a ne 4000 godina.puncta.

Latinizacije je bilo , u Dalmaciji čak i do 19. veka , veoma je malo falilo da Dalmatinci danas tvrde da su Rimljani zato što im je Venecija, pa Italija silom nametala jezik.

Amerikanci nisu ali , predlog Kongresa 1795. godine da se Savezni zakoni odštampaju na engleskom i na nemačkom jeziku nije prihvaćen, zbog čuvenog jednog glasa. Ipak, treba imati u vidu i da je 60% stanovništva doseljenog na tlo Amerike za vreme Divljeg zapada činilo germansko stanovništvo. Amerika nije dobar primer za prirodno mešanje naroda.
 
Cincari znaju za sebe od kada su Grcima Rimljani nametnuli latinski jezik.

Makedonci nemaju veze sa Rimljanima u genetskom smislu dok Cincari imaju, ali Cincari nisu Makedonci. Kalaši su potomci Makedonaca i potpuno se razlikuju od Cincara.

Antropološke karakteristike naroda ne služe za raspoznavanje nego su veoma čvrsta kategorija, visina, oblik glave, boja i oblik kose, boja očiju, otvorenost iskošenost, sve je to veoma precizno utvrđeno, i stoga, Cincari mogu da budu samo MEŠAVINA DINARSKOG I MEDITERANSKOG antrotipa, dakle ne mogu da budu stariji od oca od koga su potekli, dinarskog tipa, to jest u ovom slučaju Makedonaca. To što se oni međusobno zovu Makedoni ništa ne znači po pitanju njihovog antropološkog porekla.
I u Marseilles-u živi 92% Arapa koji se zovu Francuzima.
Makedonci poseduju genetske osobine koje su potpuno različite od Cincara. Jezik jeste nepromenjen ali onaj Makedonski a ne latinski.
Cincari su na balkanskom poluostrvu 2000 a ne 4000 godina.puncta.

Latinizacije je bilo , u Dalmaciji čak i do 19. veka , veoma je malo falilo da Dalmatinci danas tvrde da su Rimljani zato što im je Venecija, pa Italija silom nametala jezik.

Amerikanci nisu ali , predlog Kongresa 1795. godine da se Savezni zakoni odštampaju na engleskom i na nemačkom jeziku nije prihvaćen, zbog čuvenog jednog glasa. Ipak, treba imati u vidu i da je 60% stanovništva doseljenog na tlo Amerike za vreme Divljeg zapada činilo germansko stanovništvo. Amerika nije dobar primer za prirodno mešanje naroda.


1. "Cincari znaju za sebe od kada su Grcima Rimljani nametnuli latinski jezik."

To je po hipotezi latinizacijae.

MAKEDONI (Cincari) nikada ni su bili Grci (Grci su Danajci doseljeni iz Egipta u XVI vek, pere H.).

U ISTORIJI NIJE POZNAT SLUCAJ DA SU GRCI BILI LATINIZOVANI.

2. "Kalaši su potomci Makedonaca i potpuno se razlikuju od Cincara." govorimo o Hunzama, Kalasi su na znatnom nizem stupnja od Hunza.

HUNZE (Makedoni) i posle 2300 godina, UPOTREBLJAVAJU JEDAN DOBAR FOND RECI KOJI PRIPADA iskljucivo JEZIKU MAKEDONA (Cincara).

3. "Cincari mogu da budu samo MEŠAVINA DINARSKOG I MEDITERANSKOG antrotipa, dakle ne mogu da budu stariji od oca od koga su potekli, dinarskog tipa, to jest u ovom slučaju Makedonaca."

APSOLUTNO TACNO!

TO I JESU!

ANTICKI MAKEDONCI.

4. "Jezik jeste nepromenjen ali onaj Makedonski a ne latinski."

APSOLUTNO TACNO!

LATINSKI KAO ADMINISTRATIVNI JEZIK IMPERIJE NESTAO JE SA NESTANKOM IMPERIJE.

MAKEDONSKI (Cincarski) opstao NEIZMENJEN 4.000 godina.

5. U Amera i Engleza, niste razumeli pitanje.

To sto ste napisali je u redu.

ALI POENTA JE BILA:

Dali su Englezi naucili americki (engleski) jezik od Amera? kad su ovi dosli u Evropi u prvom i drugom svetskom ratu.

AKO JE TAKO,

ONDA I MAKEDONI (Cincari) SU NAUCILI JEZIK OD RIMLJANA.
 
1. "Cincari znaju za sebe od kada su Grcima Rimljani nametnuli latinski jezik."

To je po hipotezi latinizacijae.

MAKEDONI (Cincari) nikada ni su bili Grci (Grci su Danajci doseljeni iz Egipta u XVI vek, pere H.).

U ISTORIJI NIJE POZNAT SLUCAJ DA SU GRCI BILI LATINIZOVANI.

2. "Kalaši su potomci Makedonaca i potpuno se razlikuju od Cincara." govorimo o Hunzama, Kalasi su na znatnom nizem stupnja od Hunza.

HUNZE (Makedoni) i posle 2300 godina, UPOTREBLJAVAJU JEDAN DOBAR FOND RECI KOJI PRIPADA iskljucivo JEZIKU MAKEDONA (Cincara).

3. "Cincari mogu da budu samo MEŠAVINA DINARSKOG I MEDITERANSKOG antrotipa, dakle ne mogu da budu stariji od oca od koga su potekli, dinarskog tipa, to jest u ovom slučaju Makedonaca."

APSOLUTNO TACNO!

TO I JESU!

ANTICKI MAKEDONCI.

4. "Jezik jeste nepromenjen ali onaj Makedonski a ne latinski."

APSOLUTNO TACNO!

LATINSKI KAO ADMINISTRATIVNI JEZIK IMPERIJE NESTAO JE SA NESTANKOM IMPERIJE.

MAKEDONSKI (Cincarski) opstao NEIZMENJEN 4.000 godina.

5. U Amera i Engleza, niste razumeli pitanje.

To sto ste napisali je u redu.

ALI POENTA JE BILA:

Dali su Englezi naucili americki (engleski) jezik od Amera? kad su ovi dosli u Evropi u prvom i drugom svetskom ratu.

AKO JE TAKO,

ONDA I MAKEDONI (Cincari) SU NAUCILI JEZIK OD RIMLJANA.
Ne možemo ovako sa apsolutnom negacijom činjenica i neprihvatljivim tezama. Cincari mogu sebe da nazivaju Makedonima, isto tako i Arapi u Marseju mogu sebe da nazivaju Francuzima, ali to ne odgovara činjeničnom stanju, dakle Arapi u Francuskoj jesu francuski državljani ali su i dalje Arapi. Isto važi i za Cincare.

Ali, nije to samo slučaj sa Cincarima, i drugi pripadnici Mediteranskih antrotipa koji su doseljenici u Evropu po pravilu "kradu identitet" prethodnika, zaklinjući se svime i svačime, i ljuteći se ako neko to ne priznaje. Jedni od njih, uprkos svim zakonima fizike tvrde da su prvi ljudi na svetu. Ove iste argumente, sa istim polaznim osnovama potežu i Albanci, s tim što se oni ne zovu Makedonima nego Pelazgima.
Naravno, činjenično stanje je sasvim drugačije , analize DNK i antropološki podaci pokazuju da oni nisu starosedeoci Balkana, niti da su u svom doseljavanju doneli poljoprivredu i kulturu, ništa osim praznog stomaka na štapu.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top