Imam 5000 eura i hocu da ih udvostrucim

Ideja:
Kao sto naslov kaze na raspolaganju imam 5000 Eura i hocu da ih udvostrucim. Treba mi ideja ili neka vrsta partnerstva kako uloziti i zaraditi ...

Kako se ovde ljudi frljaju parama i zaradama. Eto njemu treba 10,000 Eura, pa to mu je i dovoljan profit. 100%. I u fazonu 'aj nek mi neko kaze tu sitnicu! Kako smo mi samo pametni :lol: Pa to ulaganje novca je jedna ogromna industrija u celom svetu, vlasnici kapitala ako dobiju 10% godisnje srecni su... Al nasa poslovna filozofija je jos na nivou "Uzmem pare, odem u Bugarsku, nakupujem Kineskih gaca..."
Smejao bih se da ne zivim u ovoj zemlji.
 
E velike pare imas pa da ih udvostrucujes :lol: :lol: :lol:

A strani placenik je u pravu, samo ovde ljudi ocekuju da im se investicija odplati 100% za godinu dana, a neki to smanje i na par meseci... A to uspeva samo u narko industriji ;)

Prosta stvar, ako me secanje ne vara Nacionalna Stedionica nudi fine kamate na orocenu dinarsku stednju, naravno rizik je da dinar devalvira... Ali evo kako stoje stvari... Ako imas 5000€, to je nesto vise od 350000 din. Ako to orocis sa fiksnom kamatnom stopom na 3 godine, godisnje ces imati 23% kamate, pa samim tim po isteku 3 godine imaces jos oko 301500 din... Da kazemo da ce dinar devalvirati da evro dodje do 75 din granice, opet ces imati (350000 + 301500) / 75 ~= 8680€, sto je vrlo fina svota... A naravno, sto dinar bude jaci, to ces vise izvuci...

Realno, 23% na godisnjem nivou je opasno dobar profit cak i kad oduzmes dinarsku devalvaciju svake godine...

Sa tako malim parama ne pada mi nista drugo na pamet (a da ne dolazi u konflikt sa zakonom) sto bi ih brze udvostrucilo... Ako ti se ne zuri, i verujes u trenutne politicare da ce zadrzati kurs - za 4 godina dupliraces svoju svotu...
 
Incognito:
E velike pare imas pa da ih udvostrucujes :lol: :lol: :lol:

A strani placenik je u pravu, samo ovde ljudi ocekuju da im se investicija odplati 100% za godinu dana, a neki to smanje i na par meseci... A to uspeva samo u narko industriji ;)

Prosta stvar, ako me secanje ne vara Nacionalna Stedionica nudi fine kamate na orocenu dinarsku stednju, naravno rizik je da dinar devalvira... Ali evo kako stoje stvari... Ako imas 5000€, to je nesto vise od 350000 din. Ako to orocis sa fiksnom kamatnom stopom na 3 godine, godisnje ces imati 23% kamate, pa samim tim po isteku 3 godine imaces jos oko 301500 din... Da kazemo da ce dinar devalvirati da evro dodje do 75 din granice, opet ces imati (350000 + 301500) / 75 ~= 8680€, sto je vrlo fina svota... A naravno, sto dinar bude jaci, to ces vise izvuci...

Realno, 23% na godisnjem nivou je opasno dobar profit cak i kad oduzmes dinarsku devalvaciju svake godine...

Sa tako malim parama ne pada mi nista drugo na pamet (a da ne dolazi u konflikt sa zakonom) sto bi ih brze udvostrucilo... Ako ti se ne zuri, i verujes u trenutne politicare da ce zadrzati kurs - za 4 godina dupliraces svoju svotu...

Ulaganje u banke... Nadam se da sam neopravdano uplasen i skeptican, ali kad pogledam kroz sta sve ova zemlja treba da prodje u narednih nekoliko godina, kakva je politicka situacija... A i narodna banka je garant svake stednje (uzima 50% od svakog ulozenog dinara u banke)...
Definitivno ne bih predlozio stednju u domacim bankama i u domacoj valuti. Za strane mi najvise smeta ova 'nasa' garancija... Voleo bih da me vreme demantuje i da pokaze da sam bio isuvise oprezan. Jednostavno se plasim Argentinskog scenarija.
 
Zato sam i rekao - 'ako veruje u trenutne politicare'...

Ja licno svoj hard-cash drzim u City Bank-u, ali oni ne daju takve 'primamljive' kamate... http://www.citybank.com/personal/rates.asp ... Doduse, znam da nece propasti Amerika, bar ne skoro ;)

Od domacih koristim Komercijalnu, ali cisto za podizanje plate i sl... I ja sam preterano skeptican oko stednje u domacim bankama, jer znamo sta nam se sve dogodilo u proteklih 15-ak godina, sto se itekako moze porediti sa argentinskim scenariom...
 
Incognito:
E velike pare imas pa da ih udvostrucujes :lol: :lol: :lol:

A strani placenik je u pravu, samo ovde ljudi ocekuju da im se investicija odplati 100% za godinu dana, a neki to smanje i na par meseci... A to uspeva samo u narko industriji ;)

Prosta stvar, ako me secanje ne vara Nacionalna Stedionica nudi fine kamate na orocenu dinarsku stednju, naravno rizik je da dinar devalvira... Ali evo kako stoje stvari... Ako imas 5000€, to je nesto vise od 350000 din. Ako to orocis sa fiksnom kamatnom stopom na 3 godine, godisnje ces imati 23% kamate, pa samim tim po isteku 3 godine imaces jos oko 301500 din... Da kazemo da ce dinar devalvirati da evro dodje do 75 din granice, opet ces imati (350000 + 301500) / 75 ~= 8680€, sto je vrlo fina svota... A naravno, sto dinar bude jaci, to ces vise izvuci...

Realno, 23% na godisnjem nivou je opasno dobar profit cak i kad oduzmes dinarsku devalvaciju svake godine...

Sa tako malim parama ne pada mi nista drugo na pamet (a da ne dolazi u konflikt sa zakonom) sto bi ih brze udvostrucilo... Ako ti se ne zuri, i verujes u trenutne politicare da ce zadrzati kurs - za 4 godina dupliraces svoju svotu...
Pokusaj negde da nadjes jezdu mozda ti on udvostruci pare!!!
 
za ove ljude koji imaju lovu a ne znaju sta ce s njom - javite mi se na e-mail olika@ptt.yu ulozicete samo mali delic svog novca (oko 250E) i lepo to izokretati i doci do jos para sa kojima opet necete znati sta cete, ha, ha, ha. (salim se, ali ozbiljno mislim da mi se javite).
za incognita - fenomenalno racunas, samo ti je taj rok za dobitak malo podugacak zar ne mislis? a za godinu dana moze mnogo vise da se zaradi od tricavih 830E! Al nema veze, javi se i ti - trebaju mi takvi ljudi (koji se razumeju u matematiku). :wink:
 
Incognito:
Ako to orocis sa fiksnom kamatnom stopom na 3 godine, godisnje ces imati 23% kamate, pa samim tim po isteku 3 godine imaces jos oko 301500 din... Da kazemo da ce dinar devalvirati da evro dodje do 75 din granice, opet ces imati (350000 + 301500) / 75 ~= 8680€, sto je vrlo fina svota... A naravno, sto dinar bude jaci, to ces vise izvuci...

Realno, 23% na godisnjem nivou je opasno dobar profit cak i kad oduzmes dinarsku devalvaciju svake godine...

Odlicna racunica!
Ako euro posle 3 godine bude 75 dinara.
Guverner Narodne banke optimisticki smatra da euro do kraja OVE GODINE nece preci 80 dinara.Ukoliko pretpostavimo da ce dinar u najboljem slucaju devalvirati samo 10% godisnje i ukoliko je euro sada 71 dinara, za tri godine bice oko 95 dinara.
Znaci, ako sada ulozite 5000 eura ili 355000dinara, po stopi od 23% godisnje, nakon 3 godine imacete 660607 dinara ili po kursu od 95 dinara oko 6900 eura.
Znaci zaradices oko 1900 eura a ne 3680.
 
U pravu si, preterano sam bio optimistican. Ali ako gledamo od 2001 do 2004 evro je skocio za 11 dinara (u proseku), sto ako bi se tako nastavilo (dakle, da racunamo po direktnom a ne procentualnom skoku), za 3 godina bi bio ~82...

No, eto, ko riskira - profitira... Pretvori dinare u americke dolare, pa njih ulozi... Ako se ameri neceg pametnog sete, moze dolar dosta da dobije na vrednosti posto je opao i ispod onoga sto realno vredi...
 

Back
Top